22 Eylül 2006 Cuma Günü Haberleri

22 Eylül 2006 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Çiftçinin Kaderi Sigortayla Değişecek Devlet Destekli Tarım Sigortalarının Tarım Kesim için Önemli Bir Fırsat Olduğunu Dile Getiren Bülent Bora, Çiftçileri Bu Uygulamadan Faydalanmaya Çağırdı
Ankara Sigorta Lübnanlı Çocuklara Destek Verecek Sigorta Şirketlerinin Sosyal Sorumluluk Bilinciyle Hareket Etmeleri Gerektiğini Belirten Ankara Sigorta Genel Müdürü Yusuf Satoğlu, Lübnan?dak..
Ulucak Höyük'ten Tarih Fışkırıyor İzmir'in Kemalpaşa İlçesi Ulucak Beldesi'nde Bulunan 'Ulucak Höyük'te, Ege Üniversitesi Protohistoria ve Önasya Arkeolojisi Anabilimdalı Başkanı Prof. Dr. Al..
Ordu'nun Yeni Emniyet Müdürü Susurluk Sanığı Ordu'da 30 Temmuz 2006 Günü Yaklaşık 80 Bin Üreticinin Katıldığı ve Ordu-Samsun Karayolunun da 10 Saat Trafiğe Kapatıldığı Fındık Mitinginde Kamer..
Gaziantep'te 4 Fabrika Yandı: 2 Ölü, 31 Yaralı Gaziantep Küçük Sanayi Sitesi'ndeki Tek Akü Fabrikasında Başladıktan Sonra Bitişiğindeki 3 Fabrikaya da Sıçrayan Yangında 2 Kişi Öldü, Aralarınd..
Hamas, 10 Yıllık Ateşkes Önerdi Filistin'de İktidardaki Hamas Hareketi, Kurulmak Üzere Olan Birlik Hükümetinin İsrail'i Tanımayacağını Bildirdi ve İsrail'e 10 Yıllık Ateşkes Önerdi. Öneri, İ..
Lillikas: "Kıbrıs'ta Çözüm İçin Ciddi Görüşme Beklenmemeli" Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Dışişleri Bakanı Yorgos Lillikas, "AB'ye ve 'Kıbrıs Cumhuriyeti'ne Karşı Tutumu Göz Önüne Alındığında, T..
Her Gole Bir Araba İspanya'nın Fc Barcelona Kulübünde Oynayan Kamerunlu Yıldız Samuel Eto'o, Ford Şirketinin "Oynamaya Başla" Sloganıyla Başlattığı Kampanyada Yer Aldı. Ford Yetkilileri, Etoo..
Tüzmen, Çin'den 4 Üründe Vergi ve Tarife İndirimi Talep Etti Pekin - Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen'in, Üreticisine Zor Günler Yaşatmakta Olan Fındıktaki Krizi Çözebilmek ve Türkiye ile Çin Ara..
Dyo, Kayıtlı Sermaye Tavanını 30 Milyon YTL Artıracak İstanbul - Dyo Boya Fabrikaları Sanayi ve Ticaret A.ş, Kayıtlı Sermaye Tavanını 30 Milyon YTL Artırma Kararı Aldı. şirketin Borsaya Gönd..
Galatasaray'ın Hissedarı Qvt Fonu, Galatasaray'a Dava Açtı İstanbul - Galatasaray Sportif 'Te Yüzde 9.5 Hissesi Olan Qvt Fonu, Geçtiğimiz Ay Yapılan Genel Kurul Toplantısında Galatasaray Spor..
Aselsan, Fransız Thales Airborne'le 43.4 Milyon Dolarlık Sözleşme İmzaladı İstanbul - Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.ş, Fransa'da Yerleşik Thales Airborne Systems Firması ile 43.4 Mil..
Bim'den 11 Yeni Mağaza Açılışı İstanbul - Bim Birleşik Mağazalar A.ş.,türkiye Genelinde 11 Yeni Mağaza Daha Açıyor. bim Birleşik Mağazalar A.ş. Tarafından Borsa'ya Gönderilen Açıklamada Şu İ..
Ford Otomotiv: Çin'de Transit Üretimi Söz Konusu Değil İstanbul - Ford Otomotiv, Çin'de Transit Üretiminin Söz Konusu Olmadığını Bildirdi. ford Otomotiv Sanayi A.ş. Tarafından Borsa'ya Gönd..
Garanti, Ankara'da Yeni Bir Şube Açtı İstanbul - Garanti Bankası, Ankara Etimesgut'ta Yeni Bir Şube Açtı. garanti Bankası A.ş. Tarafından Borsa'ya Gönderilen Açıklamada, Bankanın Şaşmaz Şube..
Güneş Sigorta'nın 8 Aylık Toplam Prim Üretimi 343.9 Milyon YTL Oldu İstanbul - Güneş Sigorta'nın 8 Aylık Toplam Prim Üretimi 343.9 Milyon YTL Oldu. güneş Sigorta A.ş. Tarafından Borsa'ya G..
Vakıf Girişim, Ortadoğu Yazılım'daki Payını Satıyor İstanbul - Vakıf Girişim, İştiraki Ortadoğu Yazılım'daki Yüzde 15'lik Payını Satıyor. vakıf Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.ş. Taraf..
Sinema Onun Kaderi Uluslararası Pek Çok Ödül Sahibi 26 Yaşındaki İranlı Genç Yönetmen Samira Makhmalbaf, Yönetmen Anne ve Babası Sayesinde Sürekli Sinemanın Konuşulduğu Bir Evde Büyüdü. Yönet..
Borsa, Birinci Seansın İlk Yarısında Düştü İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Ulusal 100 Endeksi, Birinci Seansın İlk Yarısında Düştü.
Paris: Platini Çalışmalarını Hızlandırdı Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) Başkanlığına Adaylığını Daha Önce Açıklayan Michel Platini, Çalışmalarını Hızlandırdı.
Maliye, Yurtdışı Çıkış Harcının Düşürülmesi için Harekete Geçti İstanbul - İstanbul Ticaret Odası'nın (İTO) Yakından Takip Ettiği ve Kaldırılması Yönünde Yoğun Girişimlerde Bulunduğu, Yurtdış..
Kapkaççı Gelin Ölüme Atladı Beş Ay Önce Swissotel?deki Düğününden Önce Gözaltına Alınan Sultan Ç. İmam Nikahıyla Evlendiği Eşi Düğün İsteğine ?hayır? Deyince Mecidiyeköy?de 9?uncu Kattan Atla..
Hız Yapıp Öldürdü 6 Ay Yatıp Çıktı Corvette Otomobiliyle Takla Atarak Üzerine Düştüğü Araçta Cengiz Gökçen?in Ölümüne Neden Olan Gökhan Mengüç 4 Yıl 2 Ay Hapis Cezasına Çarptırıldı. Mengüç Ce..
Önceliklerimizi Doğru Belirlemeliyiz Aviva Sigorta Genel Müdürü Ertan Fırat, Sigortacıların Ölçülebilir Verilere Dayalı Analizler Yapmasını ve Sektörün Önceliklerini Daha Rasyonel Bir Tabana ..
Aziz Yıldırım'ın Mak-Yol Firmasıyla İlgisi Yok... Vatan Çıktığı Günden Bu Yana En Büyük Hatasını Dün Yaptı. Muhabirden Başlayaak Yazı İşleri'ne Kadar Süren Hatalar Zinciri Sonucu, Dünkü Manşe..
Kuş Gribine Karşı Sulak Alanların İzlenmesi Bürokrasiye Takıldı Çevre ve Orman Bakanlığı'nın, Geçen Yıl Ölümlere Sebep Olan Kuş Gribinin Ardından Virüsün Kaynağı Olan Sulak Alanları İzlemek A..
Bir Türk Okulu da İngiltere'de Açılıyor İngiltere'de Gönüllü Eğitimci, İşadamı, Akademisyenler Tarafından Kurulan İlk Türk Okulu Önümüzdeki Hafta Hizmete Giriyor.
Türk Okulları, Bulundukları Ülkenin Övünç Kaynağı Türk Müteşebbislerin Çabalarıyla Dünyanın Değişik Yerlerinde Açılan Okullar, Bulundukları Ülkede Büyük Takdir Görüyor. ● Bir Tür..
301'in Değişmesini CHP Engelliyor Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Oral Çalışlar, 301'inci Maddenin Değiştirilmesini CHP'nin Engellediğini Söyledi.
Kanun Yıl Sonuna Kadar Değişmeli Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Eşbaşkanı Joost Lagendijk, 301'inci Maddenin Kaldırılmasını İstedi.
AB, Beraat Kararından Memnun Avrupa Birliği (AB), Elif Şafak'a Verilen Beraat Kararının Memnuniyetle Karşılandığını Açıkladı.
Mahkemenin Kararı İfade Özgürlüğü Açısından Sevindirici 'Baba ve Piç' Kitabında Türklüğe Hakaret Etmekle Suçlanan Yazar Elif Şafak, Benzer Davaların Açılmaması için 301'inci Maddede Düzenleme..
Beyci: Beyci'de Gaz Üretim Tesisine Bombalı Saldırı Tikrit-beyci Arasında Kalan Gaz Üretim Tesisi, Bu Sabah Saatlerinde Bir Grup İsyancının Bombalı Saldırısına Hedef Oldu. Saldırıda Tesisin B..
Türkiye'yi Günlerce Uğraştıran Dava 20 Dakikada Bitti Function Galerises() { Window.open("http://www.zaman.com.tr/extentions/multimedia/seslihaber/2006-09-21-Elif-Safak-Beraat-Etti/..
Kudüs: Hamas'ın 10 Senelik Ateşkes Teklifi İsrail, Hamas'ın Bugün Yaptığı 10 Senelik Ateşkes Teklifini Reddetti. İsrail, Hamas'ın Öncelikle Kendisini Tanıması Gerektiğini Kaydetti.
Şafak'ın Beraatı İktidarı da Muhalefeti de Memnun Etti Yazdığı Romanda Türklüğe Hakaret Ettiği Gerekçesiyle Tck"nın 301. Maddesinden Yargılanan Elif Şafak"ın Beraat Etmesi Hem İktidar Hem de ..
CHP, Azınlık Vakıfları Konusunda İkna Olmadı CHP, Vakıflar ve Özel Öğretim Kurumları Tasarıları Konusunda İkna Olmadı. Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Önceki Gün AK Parti Grup Başkan Ve..
Azınlık Vakıfları için Mütekabiliyet Şartı Avrupa Birliği Uyum Paketi İçinde Meclis'e Sunulan Vakıflar Yasa Tasarısı'na Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Talimatıyla Son Anda Mütekabiliyet (Karşılık..
Ruhban Okulu Endişesi Tasarıyı Erteletti Özel Öğretim Kurumları Tasarısı, AK Parti'nin Kafasını Karıştırdı. Önceki Gün Genel Kurul'da Görüşülen Tasarı Hakkında Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Co..
Erdoğan, Bursalı Şehit Ailesine Verdiği Sözü Yerine Getirdi Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Önceki Günkü Bursa Ziyaretinde 4 Şehit Ailesiyle Görüştüğü Ortaya Çıktı.
Bbp: Sezer, Kur'an Kurslarıyla Değil, Satanistlerle Uğraşsın Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer"in Eğitim Yılı Açılışlarında Verdiği Mesajlara Tepkiler Sürüyor.
'Yılmaz'ın Temsil Ettiği Anlayışın Artık Anavatan'da Yeri Yok' Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu"nun Danışmanı Cevdet Yaşaroğlu, Eski Genel Başkan Mesut Yılmaz"la İlgili Çarpıcı Açık..
Unakıtan Yeşil Işık Yaktı, Anavatan Hazine Yardımına Kavuşuyor Para Sıkıntısı Çeken Anavatan Partisi Uzun Süredir Beklediği Hazine Yardımına Nihayet Kavuşuyor.
Çete, Haraçları için Veresiye Defteri Tutmuş Eskişehir'de Tehditle Haraç Toplayan, Zorla Senet İmzalatan, Adam Kaçıran ve Tarihî Eser Kaçakçılığı Yapan Çete Çökertildi.
TSK'dan Atılan Uzman Çavuş Bomba Satarken Yakalandı Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK)'nden Geçen Yıl Disiplinsizlik Nedeniyle Atılan Uzman Çavuş ve Esrar Satıcısı Olduğu İddia Edilen Arkadaşını, ..
'Uyuşturucu Bağımlılığı Artışı Kaygı Verici' Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, Uyuşturucu Madde Kullanımındaki Artışın Kaygı Verici Boyutta Olduğunu Söyledi.
YÖK'ün Yapmış Olduğu Eleştiriler Hukukî Değil Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, MEB'in 1416 Sayılı Yasa Kapsamında Bütün Kamunun Nitelikli Eleman İhtiyacı için Yurtdışına Öğrenci Gönderdiği..
Danıştay Personeli, Saldırgan Arslan'ı Linç Etmek İstemiş Danıştay 2. Dairesi Üyelerine Silahlı Saldırı Yapan Alparslan Arslan'ın Yakalandığı Sırada Danıştay Personeli Tarafından Linç Edilmek..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10