17 Eylül 2006 Pazar Günü Haberleri

17 Eylül 2006 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kaybeden Sallanır G.saray ile Beşiktaş 21.45"te Ali Sami Yen"de Kapışıyor. 5 Haftada Cimbom 8, Kartal 6 Puan Kaybetti ve Yarıştan Erken Kopmanın Eşiğine Kadar Geldi Geçtiğimiz Sezon Galatasar..
Yunanlı Gazeteciden Erdoğan"a Mektup Türkiye ve Yunanistan"ın Dostluğu için Barış Yürüyüşü Yapan Yunan Gazeteci Prof. Dr. İoanna Kopsiafti, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan"a, Dostluk Mesajı İçe..
Mahkeme Pamuk"u Tazminattan Kurtardı Orhan Pamuk"un İsviçre"deki Gazeteye Verdiği Röportajındaki "Burada 30 Bin Kürt Öldürüldü. 1 Milyon da Ermeni" Sözleri Nedeniyle Hakkında Açılan 36 Bin YT..
Diyanet: Kocatepe"de Protokol Ayrılmıyor Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı İzzet Er, Kocatepe Cami Avlusuna Engellilerin ve Cenaze Araçlarının Rahat Çıkabilmesi için Yeni Yol Açılacağını, Prot..
Hükümet Ejderha Gibi DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, ""bu Hükümet, Sadece ve Sadece Meselesi, Problemi,acısı, Sıkıntısı Olan Kesimlere Karşı Bir Ejderha Kesilmektedir"" Dedi. Ağar, Partisinin ..
Tepkiler Büyüyor Papa'nın İslam'ı Hedef Alan Sözlerine Yönelik Tepkiler Giderek Artıyor. Mısır'dan Endonezya'ya Kadar Birçok Müslüman Ülkede Papa'nın İfadelerine Duyulan Öfke Sokaklara Taştı.
Merkel'den Vatandaşı Papa'ya Destek: Yanlış Anlaşıldı Papa 16. Benedict"in, İslam"a Hakaret İçeren Sözlerine Tepkiler Çığ Gibi Büyürken Türkiye ile 'Kültürlerarası Diyalog" Çalışması Başlatan..
Papa İlk Kez Nifak Tohumu Atmıyor; Derhal Özür Dilesin Papa 16. Benedict'in İslam Dini Hakkındaki Hakaretamiz Sözleri Dünya Basınında Geniş Yer Bulmaya Devam Ederken Bazı Gazeteler Papa'yı Öz..
Müslümanlardan Özür Dilemeyen Papa, Yanlış Anlaşılmaktan 'Üzgün' İslam Dünyasının, Hz. Muhammed ile İlgili Hakaret İçeren Sözleri Sebebiyle Özür Talep Ettiği Katoliklerin Ruhani Lideri Papa 1..
Ralston, Irak'ta Barzani ile Görüştü ABD'nin Terörle Mücadele Özel Temsilcisi Joseph Ralston, Irak Kürdistan Demokrat Partisi (Ikdp) Lideri Mesud Barzani ile Görüştü.
Ahmedinejad: Dünya için Asıl Nükleer Tehdit Amerika İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad Dünya için Nükleer Tehdidin İran Değil, Üçüncü Kuşak Nükleer Bomba Üreten ABD Olduğunu Söyledi.
Bakan Gül'ü BM'de Yoğun Temaslar Bekliyor BM'nin 61. Genel Kurulu Genel Görüşmeleri için ABD'nin New York Kentine Gidecek Dışişleri Bakanı Abdullah Gül Burada Yoğun Temaslarda Bulunacak.
Erdoğan, Atina'dan Batı Trakya Türkü'nün Haklarına Saygı İstedi Başbakan Tayyip Erdoğan, Türkiye"den Azınlıklar Konusundaki 'Açılım" Talebini Sürekli Gündeme Getiren Yunanistan"ı, "Biz Kilise..
'Türkiye, Dünyanın Gizli Yat İnşa Merkezi' Dünyanın En Büyük Yelkenli Yatı 'Malta Şahini"nin Tuzla"da İnşa Edilmesi, Gözleri Birden Türkiye"nin Gemi Yapım Sektörüne Çevirdi.
Bomba Dehşetini Unutturan Mesaj: Bankanın İki Katını Hazırladık, Çalışmalarınızı Burada Yapın İstanbul, 2003 Kasım"ında Peş Peşe Meydana Gelen Patlamalarla Sarsıldı. 15 Kasım"da İki Sinagogu ..
Boyanın Lideri Olmak için Önce Ustaları İkna Edeceğiz İnşaatta Son Üç Yıldır Yaşanan Hareketlilik Boya Sektörünü de Olumlu Etkiledi. Geçen Yıl Yüzde 10 Büyüyen Sektörün 2010"a Kadar Aynı Tren..
Hızlı Tren Adapazarı'nda Üretilecek İstanbul'dan Ankara'ya Ulaşımı 3 Saatte Sağlayacak Hızlı Tren Projesinin İnşaatı Devam Ederken, Söz Konusu Trenlerin Türkiye'de Üretimi için İlk Kazma Vuru..
Tuskon'un Avrasya Zirvesi Başlıyor Türkiye İhracatı için Önemli Girişimlere Öncülük Yapan Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (Tuskon), Afrikalı İşadamlarından Sonra Avrasyalı Me..
Rus ve Kazak Firmalar Rafineri Kurmak İstiyor Lukoil, Zonguldak'ta 3 Milyar Dolarlık Yatırımla 8-10 Milyon Ton Kapasiteli Rafineri Kurmak için Enerji Piyasası Düzenleme ve Denetleme Kurumu'na..
Tesisler, İşsizlikle Boğuşan Bölgenin Can Simidi Olacak Rus Petrol Şirketi Lukoil'in 3 Milyar Dolarlık Rafineri Projesi, İşsizlikle Mücadele Eden İşçi Kenti Zonguldak'ı Heyecanlandırdı.
Amca Çocuklarının Araçları Çarpıştı: 5 Ölü Hatay'ın Reyhanlı İlçesinde Askerden İzne Gelen ve Arkadaşıyla Eğlenmeye Giden Hasan Şanverdi'nin (20) Kullandığı Otomobil, Düğünden Dönen Amcasının..
68'liler Vakfı Yöneticilerine Azil Yolu Göründü 68'liler Birliği Vakfı Aleyhine Açılan Davanın Üzerinden 4,5 Yıl Geçtikten Sonra Bilirkişi Raporu Hazırlandı. Raporda Vakfın Kuruluş Amacının U..
Sanal Dedektiflere Halkı Dolandırmaktan Gözaltı 'Artık Eşler, Sevgililer, Arkadaşlar Birbirlerini Aldatamayacak' Sloganıyla Yola Çıkarak Vatandaşları Dolandıran Bir Şebeke Ortaya Çıkarıldı.
Yaşlı Kadına Yardım Ederken Kaza Kurbanı Oldu Antalya'da Önceki Gün Akşam Saatlerinde Yüzüncüyıl Bulvarı Gazi Lisesi Önünde Meydana Gelen Trafik Kazasında 4 Aylık Hamile Olan Elif Kara (30) H..
Diyarbakır'da Sağduyu Galip Diyarbakır'da 32 Sivil Toplum Örgütü ve Demokratik Toplum Partisi (DTP) Eşbaşkanları ile Belediye Başkanlarının Katıldığı Sessiz Protesto Yürüyüşü Olaysız Sona Erd..
[haber İzlenim] 'Sessiz Yürüyüş'e Bütün Siyasi Partiler Katıldı Türkiye"yi Yasa Boğan Bombalı Saldırıyla Gerilen Diyarbakır, Provokasyonlara Rağmen Oyuna Gelmedi. 32 Sivil Toplum Örgütünün Or..
DTP'li Türk Fenalık Geçirdi Diyarbakır"da 32 Sivil Toplum Örgütü ve DTP Eşbaşkanları ile Belediye Başkanlarının Katıldığı Sessiz Protesto Yürüyüşünde Yapılan Konuşma Esnasında Alanda Bekleyen..
Kavga Bekleyenlere Halktan Anlamlı Cevap Diyarbakır"da 10 Kişinin Hayatını Kaybettiği, 16 Kişinin de Yaralandığı Bombalı Saldırıyı Kınamak için Yapılan Gösterilerde Herhangi Bir Olumsuzluğun ..
Şehit Uzman Çavuşun Ailesi Acı Haberi Düğünde Öğrendi Van'ın Erciş İlçesinde Terör Örgütü Militanlarıyla Girdikleri Çatışmada Şehit Olan Jandarma Uzman Çavuş Mustafa Yıldız (34) ile Geçici Kö..
Öldürülen Teröristler Eyleme Hazırlanıyormuş Van'ın Erciş İlçesinde Önceki Gün 2 Güvenlik Görevlisinin Şehit Olduğu Çatışmada Ölü Olarak Ele Geçirilen 6 Teröristin Üzerinde 4 Kilogram C-4 Pat..
Hocaların Kavgasını Rektörlük Çözecek İstanbul Üniversitesi (İü) Hukuk Fakültesi'nde Hocalar Arasındaki Sahtekârlık ve Hakaret İddialarını Çözme Görevi Rektörlüğe Bırakıldı.
Türkiye, Sağlık Turizminde 1 Milyon Turist Hedefliyor Deniz, Kum ve Güneş Turizminde Zor Günler Yaşayan Türkiye'nin Yeni Hedefi, Sağlık ve Güzellik Turizmi.
Misyoner Tarikatın Vakıf Girişimine Yargıtay Engeli Yargıtay, Misyonerlik Faaliyetleriyle Öne Çıkan ve Kendilerini 'Yedinci Gün Adventistleri' Diye Adlandıran Hıristiyan Tarikatının Vakıf Kur..
14 Milyon Öğrenciyi Yenilikler Bekliyor İlk ve Ortaöğretimde Okuyan Yaklaşık 14,5 Milyon Öğrenci Üç Aylık Yaz Tatilinin Ardından Yarın Dersbaşı Yapacak. Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in '..
'Velim Olur Musun' Kampanyasına Katılın, Bir Çocuk da Siz Sevindirin Çocuklarınızın Okul Alışverişini Yaparken Çalışmak Zorunda Kalan Bir Çocuğun da Okul İhtiyacını Karşılamak İster Misiniz?
Yarın Ders Zili Çalıyor Yarın Ders Başı Yapacak Olan 14 Milyon Öğrenci, Birçok Yeni Uygulamayla Tanışacak. Bu Sene İlk Kez İlköğretim Öğrencilerine "Medya Okuryazarlığı" Dersi Verilecek.
Bebeğimin Doğumu Dava Öncesi Bütün Sıkıntılarımı Unutturdu Gazetemiz Yazarlarından Elif Şafak, Dün Sabah Bir Kız Çocuğu Dünyaya Getirdi. Bebeğe Şehrazat Adı Verildi. Referans Gazetesi Yayın Y..
Ders Başarısı için Kararlı Olun Okulların Eğitim ve Öğretime Başladığı Yeni Bir Dönem Başlıyor. Anne-Babalar Doğal Olarak Çocuklarının Başarılı Olmasını İstiyor.
Yanlış Oturuyoruz, Belimiz Ağrıyor Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doktor Fethi Demir, Düzgün Oturulmaması Halinde Bele Binen Basıncın Artacağını, Bel ve Vücud Ağrılarının Büyük Bölümün..
Klasik Müziğin En İyi 'Yüz'ü Klasik Müzik Adına Yapılan Derlemeler Her Zaman İlgi Odağı Olmuştur. Büyük Ustaların En İyi Eserlerine Bir veya Birkaç Albümde Ulaşmak Her Müzikseverin Rüyası Ols..
Caz Severlere Müjde: 'Best Jazz 100' Yolda Klasik Müzik Tutkunlarını Mutlu Eden Best Classics Vol Ii'nin Ardından Mutlu Olma Sırası Caz Severlerde. Emi Klasikleri Arasından Çıkan 6 Cd'lik Caz..
Tutkun'un 'Salıncak'ı Eylül Sonunda Çıkıyor Türkiye"nin Özgün Kadın Sesi Şükriye Tutkun"un Yeni Albümü Bu Ay Sonunda Müzik Marketlerdeki Yerini Alıyor.
Ayhan Sicimoğlu'ndan Bir Aile Albümü Ayhan Sicimoğlu'nun "Koleksiyoncu Albümü" Olarak Nitelendirdiği "Friends&family" Dooblemoon Etiketiyle Geçtiğimiz Günlerde Müzik Marketlerdeki Yerini Aldı..
Herkes Dizele, Motorin Fiyatı Benzine Koşuyor Otomobilde Tercihler Dizelden Yana Kayıyor; Satılan Yeni Her İki Otomobilden Biri Dizel Motor Taşıyor.
Opel, Antara ile Araziye Dönüyor İki Hafta Sonra Paris Otomobil Fuarı'nda Gün Yüzüne Çıkacak Olan Antara, Frontera'nın Üretimden Kalkmasından Sonra Bir Müddet Sadece Otomobillere Odaklanan Op..
Peugeot Tasarım Yarışması Başladı Peugeot, Bu Yıl Dördüncüsünü Düzenlediği Uluslararası Tasarım Yarışması İçin, Genç Tasarımcılara Çağrıda Bulunuyor.
Kutan: Batı, Komünizm Çöktükten Sonra İslam'ı Düşman Seçti Saadet Partisi'nin Lübnan ve Filistin'e Destek, İsrail'i Telin Amacıyla Düzenlediği Mitingler Sürüyor.
Ağar'a Göre, AK Parti Merkez Sağın Kenarından Bile Geçmez DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, AK Parti İktidarının Muktedir Olamadığını ve Bunun Sıkıntısını Çektiğini Savundu. Başbakan Tayyip Erdo..
MHP: Hükümet Diyarbakır'ı Aydınlatsın MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şandır, Diyarbakır'da 8'i Çocuk 10 Kişinin Ölümüne Yol Açan Patlamanın Faillerinin Yakalanması Gerektiğini Kaydetti.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10