16 Eylül 2006 Cumartesi Günü Haberleri

16 Eylül 2006 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Bazı Patronlar Elektrik Fiyatları İyi Diyor' Enerji Bakanı Hilmi Güler, Enerji Fiyatlarının Yüksekliğinden Şikayet Eden Sanayiciler Bulunduğu Bir Ortamda Bazı Otoprodüktör Şirketi Sahiplerin..
25 YTL'yi Duyan, Uçak Biletine Hücum Etti 'Otobüs Bileti Fiyatına Uçak Bileti" Sloganıyla İç Hatlarda Tarifeli Sefer Yapan Özel Havayolu Şirketleri, Rekabette Sınır Tanımıyor.
Enflasyonun Tek Haneye İnmesi Tüketimin Yavaşlamasına Bağlı Faiz Oranlarının İkinci Çeyrekteki Dalgalanma Yüzünden 4 Puana Yakın Artmasına Rağmen Tüketim Harcamalarında Bir Azalma Olmaması Ne..
Hükümet ile Sendikalar Perşembe Günü Memur Zammını Görüşecek Toplu Görüşmelerde Anlaşma Sağlayamayan Hükümet ile Yetkili Memur Sendikaları Konfederasyonları, Uzlaştırma Kurulu Kararlarını Değ..
'Akaryakıtçılara Cezayı, 1,5 Milyon Faturayı Tek Tek İnceledikten Sonra Kestik' Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (Epdk) Başkanı Yusuf Günay, Lisanssız Bayilere Akaryakıt Verdikleri Gerekçesiy..
İtalyan Enerji Devi Eni, Samsun-Ceyan'da Çalık'a Ortak Oldu Çalık Enerji Grubu Tarafından Başlatılan ve Samsun"dan Ceyhan"a Ham Petrol Taşıyacak Trans Anadolu Boru Hattı Projesi"nde İlk İmza,..
Motorinin Fiyatında Yüzde 3,5 İndirim Yapıldı Tüpraş, 50 Ppm Motorinin Vergisiz Rafineri Fiyatında Yüzde 7,7 Oranında İndirim Yaptı. İndirimin Pompa Fiyatlarına Yüzde 3,5 Olarak Yansıtılması ..
Akaryakıt Fişi Almayana da Ceza Akaryakıtta Vergi Kaçağını Önlemek Amacıyla Yakıt İstasyonlarına Yönelik Vergi Denetimlerini Artıran Konya Vergi Dairesi, Fiş Vermeyen İşletmenin Yanı Sıra Fiş..
Anadolu Ateşi, THY ile Uçacak Türk Hava Yolları (THY), Basketbol Milli Takımı"ndan Sonra Anadolu Ateşi Dans Topluluğu"na da Sponsor Oldu.
İzair Seferlere Başlıyor Uçuşlarına 26 Haziran"da Başlayan İzair Yeni Hatlarda Seferlerine Başlıyor. Firma Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, İzmir Çıkışlı ve Karşılıklı Van, Trabzon, Erz..
Kur'an'ı Kasetten Dinleyerek Hıfzeden Âmâ 3 Kez Türkiye Birincisi Oldu Doğuştan Görme Özürlü İbrahim Altuntaş, Küçük Yaşta Televizyondan Dinlediği Kur"an-I Kerim"e Hayran Kaldı. O Günden Son..
Mahkûmlardan Haraç Alan 5 Gardiyana Gözaltı İzmir'in Urla İlçesindeki Cezaevinde Bazı Mahkumlarla İşbirliği Yaparak Tehdit ve Baskıyla Haraç Alan 5 Gardiyan Gözaltına Alındı.
Perihan Mağden'den Çapkın Dizisine Dava Yazar Perihan Mağden, 'Çapkın" Adlı Dizideki Bazı İfadelerle, İsminin, Halkın Belleğine, 'Gıcık, Huysuz, Sinir, Geçimsiz" Birisi Olarak Yerleştirilmeye..
Atabeyler, Dinamitle Balık Tutacakmış Atabeyler Çetesi"ne Yönelik Operasyonda Tutuklanan, Özel Kuvvetler Komutanlığı"nda Görevli Subay ve Astsubayların da Aralarında Bulunduğu 10 Kişinin Yarg..
Yeni Kurulan 15 Üniversite Bütçe Hazırlayabilecek Hükümetin Kurduğu, YÖK"ün İse 'Tedviren" Rektör Görevlendirdiği 15 Yeni Üniversite de Bu Yıl Bütçe Hazırlayacak.
Yargıtay: Dink, İfade Özgürlüğü Sınırında Kalmadı Gazeteci Hrant Dink"in Eski Türk Ceza Kanunu"nun (Tck) 159. Maddesinde Tanımlanan "Türklüğü Alenen Tahkir ve Tezyif" Suçundan Aldığı 6 Aylık ..
Sedat Peker'e Ömür Boyu Hapis Talebi Organize Suç Örgütü Kurduğu Gerekçesiyle Cezaevinde Yatan Sedat Peker"in 14 Ayrı Suçtan Ağırlaştırılmış Ömür Boyu Hapsi İstendi.
Fındık İşçileri Dönüş Yolunda Kaza Yaptı: 2 Ölü, 18 Yaralı Ordu"dan Fındık İşçilerini Siirt"e Götüren Minibüs Mersin"in Tarsus İlçesi Yakınlarında Kaza Yaptı. Kazada 2 Fındık İşçisi Ölürken İ..
Polise Göre Bombalı Saldırı PKK'nın İşi Diyarbakır'da Koşuyolu Caddesi'nde Patlayan Bombada Kullanılan Düzeneğin Daha Önce PKK Tarafından Üç Ayrı Saldırıda Daha Kullanıldığı Ortaya Çıktı.
'Bombayı, İnternet Sitesini Yapanlar Koydu' Diyarbakır'da 8'i Çocuk 10 Kişinin Hayatını Kaybettiği Patlamanın Faillerine Bombadan Elde Edilen İpuçlarıyla Ulaşılacak.
Terör Örgütünün Yeni Hedefi Su Depoları Bölücü Terör Örgütü PKK'nın Şimdi de İçme Suyu Depolarını Hedef Aldığı Saptandı. İstihbarat Kaynakları, Terör Örgütünün Doğu ve Güneydoğu İllerinde Ask..
DTP, Kapı Kapı Dolaşıp Gösteriye Adam Topluyor Demokratik Toplum Partisi (DTP), Diyarbakır"da Bugün Yapılacak 'Barış Yürüyüşü" Öncesinde Kapı Kapı Dolaşarak Halkı Eyleme Katılmaya Çağırıyor.
Van'da Çatışma: 2 Şehit 6 PKK'lı Öldürüldü Van'ın Erciş İlçesi Kırsalında Güvenlik Güçlerinin Düzenlediği Operasyonda Bir Uzman Çavuş ile Bir Korucu Şehit Oldu.
Eğitim Hastanelerinde Video Konferansla Ameliyat Dönemi Sağlık Bakanlığı, Eğitim ve Araştırma Hastanelerine Uydu ve Video Konferans Sistemi Kuruyor. Hastanelerin Bilgi Teknolojisinden Yararla..
SSK'lılara Özel Uçak Sosyal Sigortalar Kurumu Başkanlığı (SSK), Organ Nakli Yapılacak Sigortalıların, Organın Bulunduğu Yere En Kısa Sürede Ulaşması Gerektiği Durumlarda Özel Uçak ve Helikopt..
Dost Tavsiyesiyle İlaç Kullanmayın Komşularınızdan Yemek Tarifi Alın; Ama İlaç Tavsiyesi Almayın. Çünkü Dostlarınızın "Bana İyi Geldi; Sen de Kullan!" Türü Sağlık Önerileri Ciddi Tehlikeleri ..
Çocuk, Okula Niçin Gittiğini Bilmeli Eğitim-Öğretim Yılı Start Alıyor. Milyonlarca Öğrenci Dersbaşı Yapacak. Çocukların Okula Hazırlıklı Olmaları ve İyi Başlangıç Yapmaları Çok Önemli.
Uykusuzluk, Vaktinde Uyumamaktan Kaynaklanıyor Bursa Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Osman Naci Çelik, Uykusuzluk Sorununun Az Uyumaktan Değil, Vaktinde Uyumamaktan, Hatta ..
İstanbul Fotoğraf, Fotoğraf İstanbul İçinde İstanbul, Bugünden Başlayarak 31 Ekim'e Kadar Fotoğrafla Kucaklaşıp Fotoğrafa Doyacak. İfsak (İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği), 20 Y..
Şeref Bigalı'nın Resimleri İş-Sanat'ta Çağdaş Türk Resminin Önemli İsimlerinden Şeref Bigalı'nın, Çalışmaları İş Sanat Kibele Galeri'sinde Sanatseverlerle Buluştu.
Şehriyar'a Vefa Gecesi Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi, Azeri Milli Şairi Şehriyar'ı Anma Akşamı Düzenliyor.
El Cabiri, İstanbul'da İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul'un Arzın Merkezi Olduğu Düşüncesinden Yola Çıkarak 'Arzın Merkezinde Buluşmalar' Konferanslar Serisi Düzenliyor.
Antalya'da Portakal Zamanı 'Altın Portakal Film Festivali' ile '2'nci Uluslararası Avrasya Film Festivali', Bugün Türk ve Dünya Sinemasından Çok Sayıda Sanatçının Katılacağı Geleneksel 'Yıldı..
Başbakan'dan Sonra CHP Lideri de Sigaraya Savaş Açtı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Ardından Anamuhalefet Partisi CHP'nin Genel Başkanı Deniz Baykal da Sigaraya Savaş Açtı.
Bilecik Emniyet Müdürü Doğanç, Merkeze Alındı Bilecik Emniyet Müdürü Şuayip Doğanç, Söğüt Şenliklerindeki Olaylarla İlgili İdari Soruşturma Kapsamında Merkeze Alındı.
DSP'ye Göre Baykal ile Erdoğan El Ele, Kol Kola Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Zeki Sezer, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı Koltuğuna Yakışmayacağını Söyledi.
Meclis Dinlemeye Karşı Sistem Değiştirecek Meclis Telefonlarının Dinlenmesini Önlemek Amacıyla 2004'te Kurulan Mmp-17 Sistemi, Daha Gelişmiş Mmp-20 Sistemiyle Değiştirilecek.
Kaderimiz Bir; Siirt Muğla'ya Diyarbakır İstanbul'a Sımsıkı Bağlı Diyarbakır'daki Patlamanın Ardından Seçim Bölgesi Siirt'e Çıkarma Yapan Başbakan Tayyip Erdoğan, Halkı Vatan ve Bayrak Etrafı..
MHP Liderinden Erdoğan'a Ağır Sözler MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Söğüt'te Yaşanan Gerginlikle İlgili Suskunluğunu Bozdu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı Ağır Bir Dille Eleştiren Bahçeli..
Galatasaray'da Forvet Sıkıntısı Yaşanıyor Bu Sezon Süper Lig'e İyi Bir Başlangıç Yapamayan ve Şampiyonlar Ligi'nde İse İstanbul'da Aldığı Beraberlikle Taraftarını Üzen Galatasaray'daki Gol Sı..
V. Manisa, G.birliği'ne Gol Yağdırdı Vestel Manisaspor, Geçtiğimiz Hafta Erciyesspor Karşısında Elde Ettiği 5-1'lik Skorun Ardından Dün de G.birliği'ne Gol Yağdırdı: 5-0.
Süper Lig'de 3 Maç Var Süper Lig'de Bugün Üç Karşılaşma Oynanacak. Avrupa Kupalarında Mücadele Eden Takımların Maçları Yarın Yapılacağı için Bugün 4 Büyük Takımın Maçı Yok.
Gerets Rahat Olsun, Galatasaray'a Gelmiyorum Son Günlerde Türk Basınında, Benim Adımın Galatasaray için Geçtiğini Duyuyorum. Bu Gazeteler için Belki İyi Bir Haber, Gündem Oluşturmak için Yazı..
Ülke Puanlarında Sıkıntıya Düşüyoruz Takımlarımızın Avrupa Kupalarında Elde Ettikleri Başarılar Ülke Puanına Doğrudan Etki Yaptığı İçin, Özellikle Bu Sezon Alacağımız Puanlar Bizim için Çok Ö..
Trabzon, Turu Geçeceğine İnanıyor UEFA Kupası 1. Tur İlk Maçında, Sahasında İspanya'nın Ca Osasuna Takımıyla 2-2 Berabere Kalan Trabzonspor'da, Tur İnancı Yitirilmedi.
Middlesbrough Taraftarı, Ertuğrul Sağlam'ı İstiyor Bu Sezon İntertoto Kupası'ndan Yenilmeden UEFA Kupası'na Geçiş Yapan Kayserispor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam'ı Avrupa Kulüpleri Mercek ..
'UEFA Kupası'nda Favori Değiliz' Fenerbahçe, Kötü Bir Futbolla Randers'i Yenerken, Gelecek Adına Endişe Verdi. Sarı-Lacivertlileri Tek Başına Sürükleyen Alex de Souza, UEFA Kupası'nda Sönük K..
Beşiktaş'ın UEFA'daki Yüzü Güleç Beşiktaş, UEFA Kupası Birinci Tur İlk Maçında Bulgaristan'ın Cska Sofya Takımını 2-0 Mağlup Ederken Genç Golcü Gökhan Güleç, Klasını Konuşturdu. Bir Asist Yap..
Kanal D'de Maç Zaferi Kanal D, Perşembe Günü, UEFA Kupası Maçlarıyla Ekranın Zirvesine Adını Yazdırdı.
Top Toplayıcı Gol Attı, Hakem de Verdi Brezilya'da, Sattacruzense ile Sorocaba Takımları Arasında Oynanan Pauliste Futbol Federasyonu Kupası Maçında İlginç Bir Olay Yaşandı.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10