16 Eylül 2006 Cumartesi Günü Haberleri

16 Eylül 2006 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
En Çok G.saray"dan Çektik "Galatasaray"la Niye İttifak Kurayım. Beşiktaş Son 10 Yıldır En Çok Galatasaray"dan Çekmiştir. Aziz Yıldırım"la da Aramızda Herhangi Bir Sorun Yok Karşılıklı Hakaret..
Söğüt"ün Faturası Müdür"e MHP ve AKP Arasında Büyük Bir Gerilime Yol Açan Söğüt Olaylarının Faturası Bilecik Emniyet Müdürü Şuayip Doğanç"a Kesildi. Doğanç, İçişleri Bakanlığı"nın İdari Soruş..
Bahçeli: Erdoğan"ı İndirmek Milli Görev MHP Lideri, Başbakan"a İlk Kez Sert Çıktı, "Seni Çankaya"dan İndirmek Milli Görev Olacak" Dedi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Geçen Hafta Sonu Söğü..
Başer Koordinatör Değil "Muadil" Oldu Hükümet, Terörle Mücadelede Koordinatör Olarak Emekli Orgeneral Edip Başer"i Atarken, "PKK Koordinatörü" Sıfatına Gösterilen Hassasiyeti Dikkate Aldı. Gö..
Atabeyler"e Toplu Tahliye Hükümetin Görevini Engellemek Amacıyla "Silahlı Çete" Kurdukları İddiasıyla Haklarında Dava Açılan ve Aralarında Bordo Berelilerin de Bulunduğu "Atabeyler" Davasının..
Muhteşem Vestel Gençlerbirliği Önündeki Baskılı Futbolunun Karşılığında Metin, Rafael (3) ve Caner ile Farka Koşan Vestel Manisaspor, Yenilmezliğini Sürdürdü. Bozguna Uğrayan Başkent Temsilci..
Rüşvetçiyi Yakalattı Tapulu, İmarlı, Ruhsatlı Arsasına Rüşvet İstediği için Tepecik Beldesi'nin AKP'li Belediye Başkanı'nı Jandarmaya Yakalatan ve Hapse Attıran İşadamı Hasan Bayraktar, "Bunu..
Bomba PKK İşi Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcüsü Çalışkan, Diyarbakır'da 10 Kişinin Ölümüne Yol Açan Bombanın PKK'nın Kullandığı Düzeneklerle Aynı Olduğunu Açıkladı. Çalışkan Bombanın A-4 Tipi P..
Sanayi, İstanbul Demek Değil Beraberindeki Meclis Üyeleriyle Birlikte Edirne'den Başlayarak, Çanakkale ve Tekirdağ Hayrabolu'yu Ziyaret Edecek Olan İstanbul Sanayi Odası (İso) Başkanı Tanıl K..
Maaşa Zam Kararını Hükümet Verecek Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Yaklaşık İki Milyon Kamu Çalışanını İlgilendiren Memur Maaşlarına 2007'de Yapılacak Zamla İlgili Kararı Hükümetin Vereceğini S..
Petrol Fiyatları Dengeleri Bozdu Enerji Bakanı Hilmi Güler, Son Dönemde Dünya Petrol Fiyatlarında Meydana Gelen Fiyat Artışlara Bağlı Olarak Yapılan Zamların Bütün Enerji Dengelerini Altüst E..
Ulusal Marker 1 Ocak'ta Başlıyor Türkiye'nin En Büyük Sorunlarından Biri Haline Gelen ve Yılda Yaklaşık 5.5 Milyar YTL Vergi Kaybına Yol Açan Kaçak Akaryakıtı Önlemek Amacıyla, 1 Ocak 2007'de..
Kapasite Kullanımı Yüzde 79.7 Oldu İmalat Sanayi Sektörü Ağustosta Yüzde 79.7 Kapasite Kullanım Oranıyla Üretim Yaparken, Tam Kapasite ile Çalışamama Nedenleri Arasında İlk Sırada Yine Yüzde ..
Boyner'in İlk Beaute'si Açıldı Sadece Kozmetik ve Destekleyici Ürünlerin Satılacağı Boyner Beaute Mağazalarının İlki Etiler'de Açıldı.
Kanyon'a 100 Günde 2 Milyon Ziyaretçi Açılışı 31 Mayıs'da Yapılan Kanyon, 100 Günlük Süre Zarfında 2 Milyondan Fazla Ziyaretçiyi Ağırladı.
Türkiye, F1 Krizi için Savunmada İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yalçıntaş, Formula 1'de Kupayı KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat'ın Vermesiyle Ortayla Çıkan Kriz ..
İnternetten Bakıp Öyle Satın Alıyoruz Türkiye'de İnternet Kullanıcılarının Yüzde 84'ünün, Alışveriş Yapmadan Önce Ürün ve Hizmetleri İnternetten Araştırarak Satın Alma Kararı Verdiği Bildiril..
TOBB'dan Bölgesel Kalkınma Teklifi TOBB Başkanı Rifat Hisarcıkloğlu, Bölgesel Kalkınmanın AB'ye Uyum ve Üyelik Sürecinin Kilit Aşamalarından Biri Haline Dönüştüğünü İşaret Ederek, Bu Yüzden A..
Türkiye'nin En Mutlu İnsanları İzmirliler Dünyanın En Büyük Ödeme Sistemlerinden Visa Tarafından Türkiye'de Yapılan Bir Araştırma, Türk Halkı İçinde En Mutlu Olanların İzmirliler Olduğunu Ort..
Vestel Manisaspor'un Umudu Meduna'nın Sigortası Vestel Manisaspor, Sağlık Sorunu Yaşayan Çek Futbolcusu Meduna'ya Ödediği 2 Milyon Euroluk Bonservis Bedelini Sigortadan Çıkartmaya Çalışıyor.
Yunan Adalarını Bodrum Tedavi Ediyor Ege Kıyılarında Türk-Yunan Halkları Arasındaki İlişki Sadece Ticaret ve Turizm ile Sınırlı Değil. Bodrum'daki Özel Hastaneler, Yunan Adaları'ndaki Hastane..
Avrupalı Politikacı Oturduğu Yerden Görüş Bildirmesin Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (Tüsiad) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sabancı, Avrupa'da Bazı Siyasetçilerin Kısa Vadeli Politik Ç..
Yetim Maaşı Krizi Son Anda Çözüldü Bütçenin Ocak-Temmuz Döneminde 474 YTL Fazla Vermesiyle Övünen Maliye Bakanlığı'nın 1 Eylül'den Düne Kadar Yetim Maaşlarını da Ödeyemediği Ortaya Çıktı. Eme..
Stiglitz: IMF Budala Eski ABD Başkanı Bill Clinton'ın Danışmanı ve Dünya Bankası'nın Eski Başiktisatçısı Prof. Joseph Stiglitz, IMF'nin Küresel Dengesizliklerin Giderilmesinde İlerleme Sağlan..
200 Milyon Dolar Yatırdık Geleceği Sizle Tasarlıyoruz Türkiye'ye 20 Yılda 200 Milyon Euro Tutarında Yatırım Yaptıklarını Belirten Mercedes-Benz'in Avrupa ve Latin Amerika Kamyon Bölümü Başkan..
Pegasus'ta Peganomi'yle 25 YTL'ye Ankara-İstanbul Pegasus Havayolları'nın 'Peganomi' Adıyla Başlattığı Yeni Programla İç Hatlarda 60 Gün Önceden Biletini Alanlar 25, 35, 45 YTL'ye Uçabilecek...
El Kadı Temyizi Geri Çekildi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "Bu Başvuru Neden Yapıldı" Tepkisi Üzerine, Suudi İşadamı Yasin El Kadı'nın Mal Varlığı Konusundaki Danıştay Kararına Başbakanlık..
'Kayıt Parası Yok Demek, Veli Yardım Etmeyecek Demek Değil' İlköğretim Birinci Sınıflar için Bu Yıl İlk Kez Uygulamaya Konan E-Kayıt Sistemi, Her Eğitim Dönemi Başında Gündeme Gelen Zorunlu K..
Tarihî Vapur İskeleleri Yenilendi Geçen Yıl Şehir Hatları Vapurları ile Birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne Devredilen ve Bakımsızlıktan Yıkılma Noktasında Bulunan İskeleler, İstanbull..
Eski Şöhretler Müsiad için Topbaşı Yapacak Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (Müsiad) Düzenlediği İkinci Futbol Turnuvası Şöhretler Maçı ve Turnuva Final Maçı ile Sona Erecek.
Batı Trakya Türkleri Kurultayı Bugün Başlıyor 5. Uluslararası Batı Trakya Türkleri Kurultayı, Bugün ve Yarın İstanbul'da Gerçekleştirilecek.
Edirne'nin Oks ve ÖSS Şampiyonları Düzenlenen Kokteylle Ödüllendirildi Edirne'de Özel Serhat Koleji ile Fem ve Anafen Dershaneleri, Oks ve ÖSS'de Dereceye Giren Öğrencilerini, Düzenlediği Bir..
Kasiad, Türkiye-Avrasya Dış Ticaret Programına Hazırlanıyor Kocaeli Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği (Kasiad), Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (Tüskon) Tarafından İstanbu..
Dünya 3.sü Bayan Hafıza Tebrik Yağıyor Ürdün'ün Başkenti Amman'da, 3-9 Eylül Tarihleri Arasında Düzenlenen Bayan Hafızlık Yarışmalarında Dünya 3.sü Olan Feyza Tetik'i, Başbakan Recep Tayyip E..
'Gizlilik Kararını İhlal'le Suçlanan Gazeteciler Beraat Etti Kütahya"da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan"a Suikast Girişimi Hazırlığında Bulunduğu İddiasıyla Yakalanarak Tutuklu Yargılanan Musta..
Rumlar Krizde Israrcı: Türkiye ile Müzakereleri Veto Edeceğiz Kıbrıs Rum Kesimi Dışişleri Bakanı Yorgo Lillikas, Kıbrıs Krizini Erken Başlattıklarını İlan Ederek, Türkiye Limanlarını Açmadığı..
AP'nin Türkiye Raporu Siyasi ve Geçerliliği Yok Avrupa Komisyonu Türkiye Temsilcisi Hansjörg Kretschmer, Avrupa Parlamentosu Dış İlişkiler Komisyonu'nun Türkiye Hakkında Kabul Ettiği Raporu E..
Amerika Bastırdı Brüksel 'Filistin' Kararı Alamadı Filistin"de Ulusal Birlik Hükümetinin Kurulması için Hamas ile El Fetih Arasında Görüşmeler Sürerken, Yeni Hükümet Konusunda Washington ile ..
Chavez'den İran'a Peşin Destek Venezüella Cumhurbaşkanı Hugo Chavez, İran"a, Saldırıya Uğraması ve Topraklarının İşgal Edilmesi Halinde Destek Sözü Verdi.
Senatörlerden Bush'a Terör Tasarısı Darbesi ABD Senatosu Silahlı Kuvvetler Komitesi, Başkan George W. Bush"un Veto Tehdidine Rağmen Terör Zanlılarına Daha Fazla Yasal Haklar Tanınmasını Öngö..
Japonlar, Müstakbel Krallarıyla Tanıştı Japon Kraliyet Ailesinin 41 Yıl Aradan Sonra Dünyaya Gelen ve Ülkede Bayram Havası Estiren İlk Erkek Bebeği Dün Görücüye Çıktı.
İslam Konferansı, Papa'nın İftiralarına İlmî Cevap Verecek "Papalığın Çizgisi Değişiyor Mu?" Sorusunu Tartışmaya Açan İKÖ Genel Sekreteri İhsanoğlu, Papa'ya İlmî Bir Metinle Cevap Verecekleri..
İsveçli Papaz: Papa Şeytanî Kelimeler Kullanmıştır Müslüman Dünyasında İnfial Uyandıran Papa 16. Benedict'in İslam Dini ve Hz. Muhammed (Sas) Hakkındaki Hakaretamiz Sözlerine Hıristiyan Din A..
Vatikan'ın Açıklamaları Müslümanları Teskin Etmedi Vatikan'ın, Papa 16. Benedict'in İslam'a Hakaret İçeren Konuşmasında Müslümanları İncitme Gibi Bir Niyeti Olmadığını Açıklamasına Rağmen Mü..
AKP ve CHP'den 'Özür Dile' Çağrısı Papa 16. Benedict'in İslam ve Hz. Muhammed Hakkındaki Ağır Sözlerine İktidar ve Muhalefetten de Tepki Geldi.
Formula 1'deki Ödül Savunması için Paris'e Gidiyor Formula 1 Petrol Ofisi İstanbul Grand Prix Yarışlarında Birincilik Kazanan Ferrari'nin Brezilyalı Pilotu Felipe Massa'ya Ödülünü Kuzey Kıbrı..
AB'de Enflasyon Yüzde 2,3 Avrupa Birliği"nde Mayıstan Bu Yana Yüzde 2,4 Seviyesinde Kalan Enflasyon, Ağustosta Yüzde 2,3"e Geriledi. Resmi İstatistik Kurumu Eurostat"ın Verilerine Göre, Euro ..
Maliye, İlaçta Gerekçesini Açıkladı Maliye Bakanlığı 5 Temmuz 2006"da 116 Kalem İlacın Ödeme Listesinden Çıkarılmasıyla İlgili Olarak Yapılan Eleştirilere Bir Açıklamayla Cevap Verdi.
İş Dünyası: İstikrar için Çok Bedel Ödedik Siyasî ve Ekonomik İstikrarın Yakalanmasıyla Birlikte Ekonomi Büyümeye Başladı, Enflasyon Tek Haneli Rakamlara Düştü. Ancak Son Dönemlerde Bazı Çevr..
'Formülünü Gizli Tutuyorlar' Diye Coca Cola'ya Dava Açıldı Tüketici Haklarını Koruma Derneği, Coca Cola'nın İçeriğinin Satılan Şişelerde Tam Olarak Yer Almaması ve Tüketiciye Sunuluş Biçimind..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10