16 Eylül 2006 Cumartesi Günü Haberleri

16 Eylül 2006 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İstanbul: Galatasaray-beşiktaş Derbisine Doğru Beşiktaş Kulübü Menajeri Ali Gültiken, UEFA Kupası'nda Oynadıkları Cska Sofya Maçının Geride Kaldığını, Artık Galatasaray Derbisini Düşündükleri..
Kahire: El Ezher İslam Araştırmaları Merkezi'nden Papa'ya Davet El Ezher İslam Araştırmaları Merkezi, Bir Mesaj Yayınlayarak Papa 16. Benedict'i 'İslam'ı Öğrenmesi İçin' Kahire'ye Davet Etti.
Dubai: Iraklı Silahlı Grup, Roma'ya Saldırma Tehdidinde Bulundu Iraklı Silahlı Grup Mücahit Ordusu, Papa 16. Benedict'in İslam'la İlgili Konuşmalarına Karşılık Olarak, Roma ve Vatikan'a Saldı..
Bağdat: Papanın İslam Dünyasına Yönelik Açıklamalarına Tepkiler Irak'ta Faaliyet Gösteren Ceysul İslam Adlı Silahlı Bir Örgüt, Papa 16. Benedikt'in İslam Dünyasının Tepkisini Çeken Sözlerine ..
Kahire: Mısırlı Müslüman Kardeşler, Vatikan'ın Açıklamasını Yeterli Bulmadı Mısır'ın Müslüman Kardeşler Örgütü, Vatikan'ın Yayımladığı, Papa'nın Müslümanlar'ı İncittiği İçin "Son Derece Üzgün..
Tikrit: Tikrit'te Direniş Sürüyor Irak'ın Devrik Lideri Saddam Hüseyin'in Memleketi Tikrit'te Direniş Sürüyor. ABD Askerleri ile Direnişçiler Arasında Çıkan Çatışmada 2 Sivilin Yaralandığı Bi..
İran Merkez Bankası'ndan Amerikan Ambargosuna Tepki İran Merkez Bankası Başkanı İbrahim Şeybanı, Amerikan Maliye Bakanlığının, Bir İran Bankası Hakkında Başlattığı Yaptırımlara Tepki Gösterdi..
Erdoğan: "Papa'nın Sözleri Çirkin ve Talihsiz" Başbakan Erdoğan, Papa 16. Benediktus'un Hz. Muhammed'e İlişkin Sözlerinin "Çirkin ve Talihsiz" Olarak Değerlendirdi. Erdoğan, "Papa Bir Din Ada..
ABD'nin PKK Özel Koordinatörü Ralston, Barzani ile Görüştü Ankara'da Türkiye'nin Görevlendirdiği Emekli Orgeneral Edip Başer ve Hükümet Yöneticileri ile Görüşen Raltson, Türkiye'den Sonra Kuz..
DYP: "Papa'nın Sözleri Cehalet Örneği" DYP Genel Başkan Yardımcısı Nevzat Ercan, "Papa 16. Benediktus'un Yüce Peygamberimiz Hz.muhammed ve İslamiyet Hakkındaki Sözleri Akıl Dışı Olup Tam Bir ..
Brezilya: "Reformlar Bu Şekilde Geçerse IMF Meşruiyetini Yitirir" Brezilya, Uluslararası Para Fonunda (IMF) Türkiye'nin İçinde Bunulduğu 4 Ülkenin Oy Hakını Artırmayı da İçeren Reform Planın..
Katolik Piskoposlardan Papa Ziyareti Değerlendirmesi Roma Katolik Kilisesinin Ruhani Lideri 16. Benediktus'un Almanya'daki Konuşmasında İslam ve Hz. Muhammed Konusunda Kullandığı İfadeler Ne..
Papa 16. Benediktus, Türkiye Ziyaretine Hazırlanıyor Hz. Muhammed'e İlişkin Sözlerinden Dolayı İslam Dünyasının Tepkisini Çeken Roma Katolik Kilisesinin Ruhani Lideri 16. Benediktus, Kasım A..
Kahire: Mısırlı Müslüman Kardeşler, Vatikan Açıklamasını Yeterli Bulmadı Mısır'ın Müslüman Kardeşler Örgütü, Vatikan'ın Yayınladığı, Papa'nın Müslümanlar'ı İncittiği İçin "Son Derece Üzgün" O..
Ramadi: ABD Ramadi'de Sivil Hedefleri Vurdu Irak'taki ABD Güçlerinin, Ülkenin Batısındaki Ramadi'de Bir Kez Daha Sivil Hedefleri Bombaladığı Bildirildi. Sivil Yerleşim Bölgelerindeki Ev ve Ca..
Adnan Polat: Sezon Sonuna Kadar Gerets'le Beraberiz Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Polat, Beşiktaş Derbisinin Kendileri için Kader Maçı Olmadığını Belirtti. Polat, Teknik Direktör..
Sinan Vardar: Galatasaray Derbisini Kazanırız Cska Sofya'yı Son Dakikalarda Bulduğu Gollerle 2-0 Yenen Beşiktaş'ta, Yönetim Kurulu Üyesi Sinan Vardar, Galatasaray ile Yarın Oynayacakları Derb..
Evlenmeden Çocuğum Olacak Tolgahan Tarafından Açılan "Tolgahan Dance Club"ta Dans Öğretmenliğine Başlayan Asena, "Evlilik Dışı Çocuk Yapacağım. Çünkü Ben de Evlilik Dışı Bir Çocuğum" Dedi.
Diyarbakır'da "Sesiz" Yürüyüş Diyarbakır'da 10 Kişinin Ölümüne Neden Olan Patlama Sivil Toplum Örgütleri Tarafından Bir Yürüyüşle Protesto Edildi.
Riyad: Papa'nın İslam'a Hakareti Suudi Hükümeti Papa 16. Benedict'in İslam ile İlgili Konuşması İçin "Acil Bir Açıklama" Talep Etti.
Bağdat: Irak Başbakanı Maliki'den Birlik Çağrısı Irak Başbakanı Nuri El Maliki, Ülkedeki Şiddetin Önüne Geçilmesinin Hedeflendiği "Ulusal Uzlaşma Planı" Tüm Unsurların Destek Vermesi Gerektiğ..
Papa, İslam Dünyasından Özür Diledi/ Vatikan: Papa, Sözleri için "Son Derece Üzgün" İstanbul - Roma Katolik Kilisesinin Ruhani Lideri Papa 16. Benediktus, Almanya'da Yaptığı Konuşmada Hz. Muh..
Alman Hristiyan Demokratlar Papaya Tepkileri Eleştirdi Alman Hristiyan Demokrat Parti'den (Cdu) Politikacılar, İslam Dünyasında Papa'ya Gösterilen Tepkileri Eleştirdi.
Festival Start Aldı 43'üncü Antalya Altın Portakal Film Festivali Bugün Başlıyor. 23 Eylül'e Kadar Sürecek Festivalde 75 Filmin Türkiye Prömiyeri Yapılacak.
Papa İslam Dünyasından Özür Diledi/ Vatikan: Papa, Sözleri için "Son Derece Üzgün" İstanbul - Roma Katolik Kilisesinin Ruhani Lideri Papa 16. Benediktus, Almanya'da Yaptığı Konuşmada Hz. Muha..
Vatikan: "Niyetine, Tümüyle Ters Biçimde Yorumlandı" Roma Katolik Kilisesinin Ruhani Lideri Papa 16. Benediktus, Almanya'da Yaptığı Konuşmada Hz. Muhammed ile İlgili Sözlerinin İslam Dünyası..
Mogadişu: Papa'dan İntikam Alınması Gerektiği Çağrısında Bulundu Somali'de Hükümete Karşı Savaşan ve Ülkenin Büyük Bir Bölümünün Kontrolünü Ele Geçiren Gruba Yakın, Bir Müslüman Din Adamı İsl..
Endonezya"da 6,2"lik Deprem Endonezya"nın Doğusunda Richter Ölçeğine Göre 6,2 Büyüklüğünde Bir Deprem Olduğu Bildirildi. Endonezya Jeofizik Kurumu, Depremin Merkez Üssünün Moluk Adalarının Ba..
Dominant Bir İnsan Sinan Çetin'in Eşi Olmanın Yanı Sıra Plato Film'in Ortağı ve Yoga Eğitmenliği Kimliğiyle Tanınan Rebekka Haas Çetin, "Sanılanın Aksine Sinan Çetin'in Karısı Olmak Hiç Zor D..
Erdoğan: Papa, Çirkin, Talihsiz Açıklamalardan Geri Adım Atmalı/ Vatikan: Papa, Sözleri için "Son Derece Üzgün İstanbul - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Papa 16. Benedict'in İslam Dünyasından..
Başbuğ: "Terör Örgütü Yok Edilecek" Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ, "Kanlı Terör Örgütü Yok Edilinceye, Etkisiz Hale Getirilinceye Kadar, Kırsalda ve Şehirlerde Terörist Kal..
Ankara: Fransa Büyükelçiliği, Kapılarını 3 Saatliğine Halka Açtı Fransa'nın Ankara Büyükelçiliği, "Ulusal Miras Günleri" Nedeniyle Kapılarını 3 Saatliğine Halka Açtı. Fransız Büyükelçi Paul P..
Sofya: Papa'ya Türkiye'deki Tepkiler Bulgar Basınında Papa 16. Benedict'in Almanya Ziyaretinde İslam Dini ve Hz. Muhammed ile İlgili Konuşmasına Tüm Müslüman Dünyasından Tepkiler Gelmeye Deva..
Bağdat: Bağdat'ta 44 Cesed Bulundu Irak Güvenlik Güçleri, Son 24 Saat İçinde Başkent Bağdat'ta 44 Ceset Bulduklarını Duyurdu. Cesetlerin Çoğunun Ülkedeki Mezhep Çatışmasının Kurbanı Olduğu Be..
Moskova: Rusya, Öldürülen Merkez Bankası Başkan Yardımcısıyla Vedalaştı Rusya, Önceki Gün Uğradığı Silahlı Saldırı Sonucu Hayatını Kaybeden Merkez Bankası Başkanı Andrey Kozlov ile Vedalaştı.
Erdoğan: Papa Politik Konuşmuştur Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Papa 16. Benediktus"un İslam Dini ve Peygamberi Hz. Muhammed Hakkındaki Açıklamalarını Değerlendirerek, ""papa Bir Din Adamı Gi..
Vatikan: Papa, Müslümanları Kırdığı İçin Üzgün Olduğunu Bildirdi Vatikan'dan Yapılan Açıklamaya Göre, Papa 16. Benedict, İslam ve Şiddetle İlgili Olarak Bu Hafta Yaptığı Konuşmasında Müslüman..
Abbas, Bush ile 20 Eylülde Görüşecek Filistin Lideri Mahmud Abbas'ın ABD Başkanı George Bush ile New York'ta 20 Eylülde Bir Araya Geleceği Bildirildi.
Erdoğan: Papa, Çirkin, Talihsiz Açıklamalardan Geri Adım Atmalı ve İslam Dünyasından Özür Dilemeli İstanbul - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Papa 16. Benedict'in İslam Dünyasından Özür Dileme..
Erdoğan: "Papa Bir Din Adamı Gibi Konuşmamış" Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Papa 16. Benediktus'un İslam Dini ve Peygamberi Hz. Muhammed Hakkındaki Açıklamalarını Değerlendirerek, "Papa Bir ..
Jakarta: Aceh'te 5.6 Büyüklüğünde Deprem Endonezya'nın Aceh Eyaletinde Bugün Richter Ölçeğine Göre 5.6 Büyüklüğünde Bir Deprem Meydana Geldi. Depremle İlgili Olarak Can Kaybı veya Hasar Bildi..
Denizli: Papa 16. Benedict'in Sözlerine Tepkiler Eğitim Bir-sen Denizli Şube Başkanı Mehmet Baysal, Papa 16. Benedict'in Hz. Muhammed ve İslam Dinine Yönelik Sözlerinin Hıristiyanlık ve Dünya..
Bağdat: Bağdat Yönetimi, Milislere Yönelik Yasa Çıkarıyor Bağdat Yönetiminin, Irak'ta Varlığı Devam Eden Milis Güçlerinin Silahsızlandırılmasına Yönelik Yeni Bir Kanun Tasarısı Hazırlığında O..
Lefkoşa: KKTC'de Hükümet Kurma Çalışmaları Hükümeti Kurma Görevi Alan Cumhuriyetçi Türk Parti (CTP)-birleşik Güçler (Bg) Genel Başkanı ve Başbakan Ferdi Sabit Soyer Başkanlığındaki Heyet, Dün..
Jessıca Bıel Şaşırttı Dünyanın En Güzel Kadınları Arasında Gösterilen Ünlü Oyuncu Jessıca Bıel'in Lezbiyen Aşk Yaşadığı Ortaya Çıktı. İşte Bıel'in Kız Arkadaşıyla Görüntüsü:
Clooney Yine Zirvede Kadınlar Erkeklerde Kısa Saç, Uzun Kollu Beyaz Gömlek Görmek İstiyorlar. Takım Elbiseyi Seviyorlar.
Afganistan'da Yeni Geniş Çaplı Operasyon Afganistan'ın Doğusunda Çok Uluslu Gücün Yeni Bir Geniş Çaplı Operasyon Başlattığı Bildirildi.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10