14 Eylül 2006 Perşembe Günü Haberleri

14 Eylül 2006 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Çifte Cinayet Çarşamba'yı Tasfiye Etmek için İşlendi' İsmailağa Şifresi'ni İslami Çevrelere Yakın Gazetelerin Köşe Yazarları Çözdü
Sağlık Karneleri Tarihe Karışıyor SSK Sağlık İşleri Genel Müdürü Sami Türkoğlu, Sahtekarlık ve Zaman Kaybının Önlenmesi Amacıyla Sağlık Karnelerinin "Sağlık Kartları"na Dönüşeceğini Belirtere..
Nıcole Kıdman, Genç Avustralyalı Kadınların En Zengini Nicole Kidman, 200 Milyon Dolar Civarındaki Servetiyle Genç Avustralyalı Kadınların En Zengini Oldu.
Cüce Gezegene Yunan Tanrıçası Eris'in Adı Verildi Bilim Adamlarının Keşfiyle Güneş Sistemini Sarsan ve Bu Sene 9. Gezegen Plüton'u Sistemden Atan Yeni Cüce Gezegene Yunan Tanrıçası Eris'in A..
Merkez Bankası İktisadi Yönelim Anketi Açıklandı Merkez Bankası İktisadi Yönelim Anketi Sonuçlarına Göre, Gelecek Üç Aylık Dönemdeki Üretici Fiyatları (Üfe) Enflasyonu Beklentileri Mevsimsel..
1 Dilim Pastırma 85 Yeni Kuruş Oldu Kayseri'de Pastırma ve Sucuk Fiyatlarına Zam Yapıldı. Yapılan Zamdan Sonra 1 Dilim Pastırma 85 Yeni Kuruş (Ykr) Oldu.
Polonya Afganistan"a 1000 Asker Daha Gönderecek Polonya, NATO"nun Çağrılarına Cevaben Afganistan"daki 100 Kişilik Askeri Birliğini 1000 Yeni Askerle Takviye Yapacağını Açıkladı. Polonya Savun..
İsrail"de "Olmert İstifa" Sesleri İsrail"de, Lübnan Savaşının Ardından Hükümete ve Askeri Yetkililere Getirilen Sert Eleştirilere, Eski Genelkurmay Başkanı Moşe Yaloon da Katıldı. Haaretz Gaz..
İran"dan Çözüm Sinyali İran Devlet Başkanı Mahmud Ahmedinejad Görüşmelerin, Batı ile Ülkesinin Nükleer Programı Konusunda Yaşanan İhtilafı Çözebileceğini Söyledi. Ahmedinejad, Senegal"in Başk..
Saddam Yargılanıyor Devrik Irak Lideri Saddam Hüseyin"in Yargılandığı Enfal Davasının Bugünkü Duruşması Başladı. Irak"ın Başkenti Bağdat"ın Orta Kesimlerinde Bulunan Mahkemede Görülen Davada,..
Trlibid/trlibor Yıllık Yüzde 19.34/ 20.47 Olarak Açıklandı İstanbul -Trlibid/trlibor Gecelik Yüzde 17,9111 / 18,9893, Yıllık Yüzde 19,3444 / 20,4756 Olarak Açıklandı 14 Eylül 2006 Tarihli F..
Amasya: Trenin Çarptığı Kadının İsmi Belli Oldu Amasya'da, Trenin Çarpması Sonucu Hayatını Kaybeden Kadının İsminin Ayşe Dülger Olduğu Belirlendi.
Güreş Federasyonu Özerk Oldu Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü"ne Bağlı Federasyonlardan Güreş Federasyonu da Özerk Oldu. Gsgm Merkez Danışma Kurulu"na Yaptığı Özerklik Başvurusu Kabul Edilen G..
Birleşmiş Milletler: BM Genel Sekreteri Annan'ın Açıklamaları Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Kofi Annan, Temaslarda Bulunduğu Birçok Ortadoğulu Liderin Irak Savaşını "Gerçek Bir Felaket"..
Kia Çelik Motor Genel Müdürü Evcimen: Çin'den Ucuz Otomobil Gelmeyecek Bursa - Kia Çelik Motor Genel Müdürü Alp Evcimen, Çin'den Gelecek Otomobillerin, Diğer Ürünler Kadar Ucuz Olmayacağını B..
IMF: Türkiye'nin Büyümesi 2006 ve 2007'de Yüzde 5 Olur/ Cari Açıkta Gerileme Bekleniyor Washington - Uluslararası Para Fonu (IMF) Türkiye Ekonomisinin 2006 ve 2007yıllarında Yüzde 5 Büyümesin..
Çin Granitine Ton Başına 90 Dolar Vergi Getirildi Ankara - Çin Halk Cumhuriyeti Menşeli Granitlere, Bugünden Geçerli Olmak Üzere Ton Başına 90 Dolar Dampinge Karşı Vergi Getirildi. dış Ticar..
İso Yönetimi, Edirne ve Çanakkale'yi Ziyaret Edecek İstanbul - İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerinin, Edirne ve Çanakkale İllerini Kapsayan, İki Günlük Ziyaret Programı Ya..
İhraç Malı Taşıyan Araçların Akaryakıtlarına Uygulanan Kdv İstisnasına Açıklık Getirildi Ankara - Maliye Bakanlığı, İhraç Malı Taşıyan Araçlara Yapılacak Motorin Teslimlerinde Katma Değer Ver..
Çin'den İthal Granite 90 Dolar Anti-Damping Vergisi Ankara - Çin Halk Cumhuriyeti Menşeli Granitlere, Bugünden Geçerli Olmak Üzere Ton Başına 90 Dolar Dampinge Karşı Vergi Getirildi. dış Tic..
Yaşayan Likya'nın İzinde Ressam Aydın Çukurova'nın Likya Uygarlığının İzleğinde 8 Yıllık Bir Çalışmasının Ürünü Olarak Ortaya Çıkan Yaşayan Likya Projesi, 14 Eylül'den Başlayarak 30 Eylül Tar..
Maliye'den 'İhracatçı Motorinine Uygulanacak Kdv İstisnası' Açıklaması Ankara - Maliye Bakanlığı, İhraç Malı Taşıyan Araçlara Yapılacak Motorin Teslimlerinde Katma Değer Vergisi İstisnası Uyg..
Kentte Bienal, Bienalde Kaos Var 1. İfsak Uluslararası İstanbul Fotoğraf Bienali Yarın Başlıyor. 'Kent: Kaos ve Büyü' Konulu Bienal Kapsamında İstanbul, Sanat Galerilerinden Minibüs Hatlarına..
Samsun"da Yolcu Otobüsü Tankerle Çarpıştı: 3 Ölü Samsun"un Kavak İlçesi"nde, Yolcu Otobüsüyle Asit Yüklü Tankerin Çarpışması Sonucu Meydana Gelen Trafik Kazasında 3 Kişi Öldü, 20 Kişi Yaralan..
Rahim Kanserine Çözüm Umudu Hacettepe Üniversitesi (Hü) Tıp Fakültesi Mikrobiyoloji ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Şemsettin Ustaçelebi, Rahim Boyu Kanserinin Önüne G..
Türk Dansçı Rusya'da Ödül Arayacak Ankara Devlet Opera ve Balesi'nin Genç Sanatçılarından Özge Başaran, Dünyada Bale Sanatının En Önemli İsimleri Arasında Yer Alan Yuri Grigorovich Adına Rus..
İki İlin Emniyet Müdürü Görevinden Alındı Ankara - İçişleri Bakanlığı'nın İki İlin Emniyet Müdürlerinin Görevden Alınırken 4 ile de Emniyet Müdürü Atanmasına İlişkin Kararı Resmi Gazete'de Ya..
Avrupa'nın Televizyoncular Zirvesi Haftaya İstanbul'da Yapılacak İstanbul - Merkezi New York'taki Televizyon ve Radyo Müzesi'nin Uluslararası Danışma Kurulu'nun Bu Yılki Toplantısı 15-17 Eylü..
Güreş Federasyonu Özerk Oldu Ankara - Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'ne Bağlı Federasyonlardan Güreş Federasyonu da Özerk Oldu. gsgm Merkez Danışma Kurulu'na Yaptığı Özerklik Başvurusu Kabu..
İfsak "1. Uluslararası İstanbul Fotoğraf Bienali" Yarın Başlıyor İstanbul - İfsak 1. Uluslararası İstanbul Fotoğraf Bienali, 15 Eylül'deki Açılış Töreniyle Başlayacak. ifsak (İstanbul Fotoğ..
Bu Kez Çok Dikkatli Bir Kız Çocuk Dünyaya Getirecek Olan Aşkın Nur Yengi ile Eşi Haluk Bilginer, Çocuklarına İsim Arayışlarına da Başladı. İkilinin Çocuklarına Nazlı Adını Vermesi Bekleniyor.
UEFA'da Büyük Gün Türk Takımları UEFA Kupası Birinci İlk Tur Maçlarını Bu Akşam Oynayacak. Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzon Evlerinde, Kayserispor Deplasmanda Rövanş İçin Avantaj Elde Etmeye Ç..
IMF: Türkiye %5 Büyüyecek Uluslararası Para Fonunun (IMF) Dünyanın Ekonomik Görünümü Raporunda, Türkiye"nin Bu Yıl ve 2007"deki Büyüme Oranları, Gayri Safi Yurtiçi Hasıla Bazında Yüzde 5 Olar..
İstanbul: İstanbul'da İskeleler Yenileniyor Şehir Hatları Vapurları ile Birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne Devredilen İskeleler Tek Tek Elden Geçiriliyor.
Kayseri: Alman Bakan Maria Böhmer, Kayseri'de...(1) Almanya'nın Göç ve Uyumdan Sorumlu Bakanı Maria Böhmer, Geçtiğimiz Günlerde Diyarbakır'da Yaşanan Masum İnsanlara Yönelik Terör Olayının Ül..
6 Saatte Camikondu Yaptılar Gaziosmanpaşa Sultançiftliği 50. Yıl Mahallesi'nde Yaşayan Kadın, Erkek ve Çocuk Yüzlerce Semt Sakini Hep Birlikte Çalışarak Cumartesi Gecesi 6 Saatte Cami İnşa Et..
Emlakta Büyük Kaçak İnşaat Sektöründeki Canlılığa Rağmen Emlakta Kayıp ve Kaçak Patlaması Yaşanıyor. Sadece Ankara'da Gerçekleştirilen Denetimlerde 2.880 İnşaatta, Müteahhitlerin 40 Milyan 18..
'8 Aylık Kızım için Kocamı Bağışlayın' Kefil Olduğu 25 Bin YTL Borcu Ödemek için 15 Ay Önce Irak'a Çalışmaya Giden ve Hayatta Kalması için '72 Saat Süre Tanınan' İşçinin Eşi, 'Onu Öldürürlers..
Sydney: Nicole Kidman, Avustralya'nın En Zengin Genç Kadını İlan Edildi Hollywood Süper Yıldızı Nicole Kidman, 200 Milyon Dolar Serveti ile Avustralya'nın En Zengin Genç Kadını İlan Edildi.
Yaşam Tarzının Mide Kanserine Etkisi Sağlık Bakanlığı Kanserle Savaş Dairesi Başkan Vekili Prof. Dr. Murat Tuncer, "İnsanlarımız, Batı Tarzı Yaşamdan Çok, Öz Tüketim Şeklimize Döndüğünde Mid..
Anadolu Efes, 500 Milyon Dolarlık Sendikasyona Açıklık Getirdi İstanbul - Anadolu Efes Biracılık ve Malt Sanayii A.ş, 3 Yıl Vadeli Toplam 500 Milyon Dolarlık Sendikasyon Kredinin Sağlanacağın..
Kipa, İzmir Buca'da Yeni Bir Mağaza Açtı İstanbul - Kipa, İzmir Buca'da Yeni Bir Mağaza Açtı. tesco Kipa Kitle Pazarlama Tic. ve Gıda San. A.ş. Tarafından Borsa'ya Gönderilen Açıklamada, Şir..
Türkiye'nin 2006 Yılı İhracatı 57 Milyar Dolara Yaklaştı Ankara - Türkiye'nin 2006 Yılı İhracatı 57 Milyar Dolara Yaklaştı. dış Ticaret Müsteşarlığı'nın Web Sitesinde(ihracat.dtm.gov.tr)..
Unakıtan: Önceki Hükümet Döneminde Memur Maaşlarını Ödenemez Duruma Gelmişti / "Özelleştirmeye Halk Karşı Değil" Amasya - Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Bundan Önceki Hükümetin Ekonomiyi Memur..
Kurulan Şirket ve Kooperatif Sayısı Ağustos Ayında Yüzde 8.3 Arttı Ankara - 2006 Ağustos Ayında 2005'in Aynı Ayına Göre Kurulan Şirket ve Kooperatif Sayısı Yüzde 8,3 Artarak 3 Bin 680'den 3 ..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10