1 Eylül 2006 Cuma Günü Haberleri

1 Eylül 2006 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Gül: ''Tezkere Bugün Tbmm'ye Gönderilecek'' Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Lübnan'a asker gönderilmesine ilişkin tezkerenin bugün TBMM'ye gönderileceğini açıkladı.
Devlet Tiyatroları Yeni Sezona 63 Oyunla Başlıyor Devlet Tiyatroları (DT), 2006-2007 sanat sezonuna Ekim ayında 63 oyunla ''merhaba'' diyecek.
5 Milyon $ İsteniyor Atv Yönetiminin, Kanalı Zarara Uğrattığı Gerekçesi İle Mehmet Ali Erbil'e Dava Açtığı İddia Edildi.
John Fena Yakalandı Ünlü Oyuncu John Travolta, Bir Erkek Arkadaşını Uçağa Bindirip Uğurlarken Objektiflere İşte Bu Şekilde Yakalandı.
Akp'li Çömez'den Erdoğan'a Lübnan İçin 23 Soru Akp Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez, Lübnan’la İlgili Bir Rapor Hazırlayarak, Asker Göndermeden Önce Yanıtlanması İstemiyle Başbakan Erdoğan..
Ankara: Ekmeğe Zam Yolda Türkiye Fırıncılar Federasyonu Genel Başkanı Halil İbrahim Balcı, girdi maliyetlerindeki artıştan dolayı 1 - 1.5 ay içinde ekmeğe yüzde 10 ile 15 oranlarında zam yapı..
Karayalçın: ''Gerekli Teminatlar Alınacaksa, Asker Göndermelidir '' SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, ''Askerlerimizin can güvenliği sağlanacaksa gerekli teminatlar alınacaksa Türkiye, Lüb..
Ak Parti'li Çömez, ''Lübnan Raporu'' Hazırladı AK Parti Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez, 4 Eylül Pazartesi günü yapılması planlanan AK Parti Grup Toplantısına sunmak üzere, Lübnan'da yaş..
Türk Yayınları Moskova Yolcusu Türkiye, 6-11 Eylülde düzenlenecek 19. Moskova Uluslararası Kitap Fuarına 1500 yayınla katılacak.
Ab'de Gündem Ortadoğu Avrupa Birliği gayrı resmi (Gymhich) dışişleri bakanları toplantısı, dönem başkanı Finlandiya'nın ev sahipliğinde Lappeenranta kentinde bugün başladı.
Şam: Annan'ın Suriye Ziyareti Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Kofi Annan, Lübnan Hizbullah milislerine silah ambargosu uygulanmasında işbirliği konusunda Suriye Devlet Başkanı Beşar ..
Akdağ: "Ülkemizde Ciddi Bir Hekim Açığı Var" Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Türkiye'de ciddi bir hekim açığı olduğunu belirterek YÖK'ün bu konuda üzerine düşeni yapması gerektiğini söyledi.
Imf'de Reform Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Rodrigo De Rato, kuruluşun işleyişinde yapacakları reform çalışmaları doğrultusunda, Türkiye'nin IMF politikalarındaki oy ağırlığının artır..
Balcı: ''Ekmeğe Yüzde 10 İla Yüzde 15 Arasında Zam Planlıyoruz'' Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, ''Önümüzdeki bir ya da bir buçuk ay içerisinde ekmeğe yüzde 10 ila..
Bağdat'taki Saldırılarda Ölenlerin Sayısı 64'e Yükseldi Irak'ın başkenti Bağdat'ın doğusunda dün akşam saatlerinde düzenlenen saldırılarda enkaz altından yeni cesetlerin çıkarılmasıyla ölü s..
Dyp'den Tezkereye Şartlı Destek Dyp Genel Başkan Yardımcısı Serdar Tosun, "türkiye Manevi İmparatorluk Coğrafyasına Sahip Çıkmak Ve Ümmetin Canını, Malını Korumak İçin Gidiyorsa Sonuna Kadar ..
Dünya Barış Günü'nde "Lübnan'a Asker Gönderme" Çağrısı Türk Dişhekimleri Birliği, 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde Hükümete, "türkiye, Abd Ve Yandaşı Batı’nın Orta Doğu’da Başlattığı Şiddet Ve Ça..
Beyrut: Lübnanlılar Barış Olacağına İnanmıyor İsrail saldırılarında bin 200'den fazla sivilin hayatını kaybettiği Lübnan'da halk barış olacağına inanmıyor.
Yemek yarışması ödüllerini Balkan yemekleri topladı Kartal Belediyesi Kartalite Projesi kapsamında düzenlenen ‘7 Bölge, 7 Renk Yöresel Yemek Yarışması’ sonuçlandı.
Başhekim Karabıçak, ebedî yolculuğuna dualarla uğurlandı Fatih’te başhekimliğini yaptığı Özel Huzur Hastanesi’nde işten atılan muhasebeci tarafından vurularak öldürülen doktor Harun Karabıçak..
Otoyol ve köprü geçiş ücretlerine fahiş zam Karayolları Genel Müdürlüğü, üç yıldır zam yapmadığı otoyol ve köprü geçiş ücretlerini ortalama yüzde 34 artırdı. Değişiklik dün geceden itibaren u..
PKK koordinatörü Ralston 10 gün sonra Ankara’da Amerikan yönetiminin yeni atadığı PKK özel koordinatörü Joseph Ralston’un önümüzdeki 10 gün içinde Ankara’ya gelerek temaslarda bulunacağı bild..
AB’nin Kıbrıs açıklaması Ankara’yı memnun etti Avrupa Birliği Dönem Başkanı Finlandiya’nın, Kıbrıs sorununa ilişkin önceki gece yaptığı açıklama Ankara’da ‘olumlu’ karşılandı.
İran ‘hayır’ dedi yaptırım için pazarlık başlıyor Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin, uranyum zenginleştirme faaliyetlerini durdurması için İran’a tanıdığı süre, geceyarısı doldu.
Ekim 2007’de Bush’a suikast! İngiliz televizyon kanalı Channel Four, ABD Başkanı George W. Bush’un "suikasta kurban gidişini" konu alan bir film çekti.
‘Türkiye, Lübnan’daki riskleri abartırsa, stratejik fırsatları kaçırabilir’ ‘Türkiye’nin diğer Avrupa ülkeleriyle birlikte Lübnan’a asker göndermesi AB yolunda Ankara’nın elini güçlendirir. B..
Lübnan için kesenin ağzı açıldı Yaklaşık 60 ülke ve uluslararası kuruluş, İsrail saldırılarıyla büyük trajedi yaşayan Lübnan’a acil yardım için dün İsveç’te toplandı.
Annan’a ‘muharip güç göndermeyiz’ mesajı Ankara, TBMM’de Lübnan’a asker gönderilmesine izin veren hükümet tezkeresinin görüşmelerinin ardından ağırlayacağı BM Genel Sekreteri Kofi Annan’a, ne..
Misket bombası en çok çocukları vuruyor Birleşmiş Milletler, Lübnan saldırılarında misket bombası kullanan İsrail’i kınadı. Genel Sekreter Kofi Annan, Tel Aviv yönetimine sert tepki gösterirk..
Lübnanlı Ermeniler: Türk askeri istemiyoruz Lübnanlı bir grup Ermeni, Türkiye’nin bu ülkeye gönderilecek barış gücüne katılmasına karşı çıktı.
Elektrikte önce en kârlı bölgeler özelleştirilecek Yaklaşık 10 milyar dolar gelir beklenen, yabancı ve yerli dev şirketlerin yakından takip ettiği elektrik dağıtım şebekesi özelleştirmelerin..
‘Ödülü Talat'ın vermesi yönetmeliğe uygun’ Formula 1 İstanbul'un birincisi Felippe Massa'ya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat'ın ödül vermesiyle başlayan tar..
Döviz kurlarındaki artış da ithalatın hızını kesmedi Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, dış ticaret açığı temmuzda geçen yılın aynı ayına göre yüzde 19,5 artışla 4,58 milyar do..
Tekstilde fuar ayrılığı bitti Tekstilcileri ikiye bölen giyim fuarları ikiden bire indiriliyor. Böylece sektörün yeniden güç birliğine girmesinin önü açılıyor.
Akaryakıtta ana bayilere ceza yağdı: 1,6 milyar YTL Hükümet, son iki yılda 10,7 milyar yeni lira vergi kaybına yol açan akaryakıt kaçakçılığını bitirmek için nitelikli terör suçu kapsamına al..
Görücüye çıkan Halkbank büyüklüğünü ikiye katladı Bu yıl ilana çıkacak özelleştirmeler içinde en yüksek rakamlı satışın gerçekleşmesi beklenen Halkbank, yeniden yapılandırma çalışmalarının me..
Brezilya faiz oranlarını düşürdü Türkiye ile birlikte gelişmekte olan ülkeler arasında değerlendirilen Brezilya'nın Merkez Bankası, gösterge ve borç verme faiz oranlarını beklentilerin de alt..
‘Memur maaşlarına fazla zam bize kazandırır, ancak ülke kaybeder’ Memur maaş zammı konusunda hükümet ile sendikalar arasında anlaşma sağlanamazken, konuyla ilgili tartışmalar devam ediyor.
Türkiye, Microsoft'un en çok büyüdüğü 5 ülkeden biri Bilişim devi Microsoft, Türkiye'deki büyümesinden memnun. Microsoft Türkiye, firmanın bünyesinde dünya ülkeleri arasında en hızlı büyüyen ..
Piyasalardaki dalgaya inat otomotivciler vites büyüttü Son dönemde piyasalarda yaşanan dalgalanmayla birlikte satışları dibe vuran otomobilciler, her şeye rağmen üretim hızını kesmiyor.
Dışişleri: 28 Ağustos'ta Afganistan'da kaçırılan Türk, Mustafa Semih Tufal ANKARA - Afganistan'da, 28 Ağustos'ta kaçırılan Türk vatandaşının adının Mustafa Semih Tufal olduğu açıklandı. Dışi..
75. İzmir Enternasyonal Fuarı Bugün Açılıyor İzmir Valisi Oğuz Kağan Köksal, bu akşam açılacak İzmir Enternasyonal Fuarı'nın (İEF), 75. yılına yaraşır şekilde geçmesi için İzmir'de önemli ha..
Abd Açık Tenis Turnuvasında Rafael Nadal Ve Tomy Robredo Tur Atladı Sezonun 4. ve son ''Grand Slam'' mücadelesi olan ABD Açık Tenis Turnuvası, New York'ta devam ediyor.
İsrail, Patlamamış Bombaların Bulunduğu Yerleri Bildirdi İsrail ordusu, Lübnan'daki geçici BM barış gücü UNIFIL'e, Lübnan'ın güneyine atılan ve patlayamayan bombalar ile diğer patlayıcı madd..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10