5 Aralık 2006 Salı Günü Haberleri

5 Aralık 2006 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
AİHM Türkiye'ye Yine Ceza Yağdırdı Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Türkiye'yi 14 Davadan Toplam 362 Bin 550 YTL Ceza Ödemeye Mahkum Etti.
Avusturyalı Aşırı Sağ Lideri: "Türkiye Macerasına Son Verelim" Avusturya'da Aşırı Sağ Özgürlükler Partisi Lideri Strache, "Türkiye ile Müzakereler Dondurulsun ve Bir Defa Daha Açılmasın" Ded..
TMSF, Gayrimenkul ve Altın Takı Satacak TMSF, Muhammen Bedeli 29 Milyon YTL'yi Bulan Gayrimenkul ve 16 Bin YTL'yi Bulan Altın Takıları Yarın Açık Arttırmayla Satacak.
Ankaragücü, Fenerbahçe Maçı Hazırlıklarına Başladı Ankaragücü Cezası Nedeniyle İzmir Atatürk Stadı'nda Cuma Günü Oynayacağı Fenerbahçe Maçı Hazırlıklarına Kendi Tesislerinde Günde Çift İdman ..
Bilgin: "Bankacılık Sistemimizin Büyüklüğü Yetersiz" BDDK Başkanı Tevfik Bilgin, Türkiye'de Hem Finans Sisteminin Hem de Bankacılık Sisteminin Büyüklüğünün Yetersiz Olduğunu Belirterek, "Bugü..
Srebrenıca'da Görevli Askerlere Ödüle Türkiye'den de Tepki Srebrenica Soykırımı Sırasında Öldürülen Bosnalı Sivilleri Korumakla Görevli Hollandalı Askerlere Ödül Verilmesi Türkiye'de de Tepki..
Denizlispor'dan Küfüre İzin Yok Denizlispor'da Gözler Hafta Sonunda Oynayacağı Vestel Manisaspor Maçına Çevrilirken Yeşil Siyahlı Yönetim, Zorlu Karşılaşmada Küfüre İzin Verilmeyeceğini Açıkl..
Vestel Manisaspor 3 Sambacı Alacak Vestel Manisaspor Yönetimi Rahatsızlığı Yüzünden Sözleşmesini Feshettiği Meduna'dan Sonra Johana ve Zelenka'yla da Yollarını Ayırırken Futbol Şube Sorumlusu..
Katliama Göz Yuman Hollandalı Askerlere Ödül Bosna Savaşı'nın En Kanlı Olayı Olan Srebrenica'da 8 Bin Boşnak'ın Katledilmesine Göz Yuman Hollandalı Askerler Ödüllendirildi. Sivil Halkı Koruma..
Tepav'dan Yolsuzlukla Mücadele Konferansı Ankara(anka)â–türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (Tepav), Yolsuzlukla Mücadele Konferansının İkincisini Yarın Ankara'da Toplayacak.
Çalışanlar IMF Bütçesine "Hayır" Dedi Kesk Başkanı İsmail Hakkı Tombul, 2007 Bütçesine İtraz İçin Oluşturdukları "Referandum Sandığı"da 640 Bin 56 Kişi Oy Kullanırken, Bunların Yüzde 92'sinin..
Denizlispor'dan Küfüre İzin Yok Denizlispor'da Gözler Hafta Sonunda Oynayacağı Vestel Manisaspor Maçına Çevrilirken Yeşil Siyahlı Yönetim, Zorlu Karşılaşmada Küfüre İzin Verilmeyeceğini Açıkl..
Yılmaz'a Anavatan'dan "Ulu Orta İkaz" Tepkisi Anavatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Keçeciler, Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz'ı "Merkez Bankası Başkanları Uluorta İkaz Etmez" ..
Vestel Manisaspor 3 Sambacı Alacak Vestel Manisaspor Yönetimi Rahatsızlığı Yüzünden Sözleşmesini Feshettiği Meduna'dan Sonra Johana ve Zelenka'yla da Yollarını Ayırırken Futbol Şube Sorumlusu..
Merkel: "Ek Protokolün Uygulanması İçin Çabalar Sürecek" Almanya Başbakanı Angela Merkel, AB Komisyonunun Türkiye ile Sürdürülen Tam Üyelik Müzakereleriyle İlgili Tavsiye Kararının Gelecekte..
THY'nin İndiriminden 3 Bin 800 Öğretmen Yararlandı Türk Hava Yolları'nın (THY) 24 Kasım "Öğretmenler Günü" Nedeniyle Düzenlediği Yüzde 50 İndirimli Uçuş Kampanyasından 3 Bin 800 Öğretmen Yara..
Motorinin Rafineri Çıkışına Zam Türkiye Petrol Rafinerileri Anonim Şirketi (Tüpraş), Düşük Kükürtlü Motorinin (50 Ppm) Rafineri Çıkış Fiyatına Yarından Geçerli Olmak Üzere Zam Yaptı.
Merkez ve Chirac Türkiye'ye Yaptırımı Görüştü Mettlach'da Bir Araya Gelen Almanya Başbakanı Merkel ile Fransa Cumhurbaşkanı Chirac, Limanlarını Rumlara Açmayan Türkiye'ye Süre Tanıması Konusu..
Işıklar, Halkbank ve İşbank Borçlarını Ödeyecek Işıklar Grubu 7.5 Milyon Dolar Bedelli İşletme Sermayesi Kredisi İçin Assg Firması ile Sözleşme İmzalandı. Işıklar Ambalaj, Kullanılan Kredinin..
Turcas ve Socar Ortak Girişim Şirketi Kuracak Turcas Petrol ve State Oil Company Of Azerbaijan Repablic (Socar) Ortak Girişim Şirketi Kurmak İçin Anlaştı.
Enka ve İtalyan Enel Enerji Konusunda Anlaştı Enka İnşaat ve İtalyan Enel Şirketi Türkiye'de Üç Elektrik Dağıtım İhalesi ve Üretim-satışı Konularında İşbirliğine Gidecek.
İş Gayrimenkul Kredi Notunu Yükseltti Uluslararası Derecelendirme Kuruluşu Fitch Ratings, İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın Ulusal Uzun Vadeli Kredi Notunu A+(tur)'a Yükselterek, Kredi Not..
Millilere Bıçaklı Saldırı Bedensel ve Görme Engelliler Dünya Yüzme Şampiyonası için Güney Afrika'da Bulunan Türk Kafilesine, 8 Kişilik Bir Grup Bıçaklı Saldırıda Bulundu. İçinde 15 Bin Dolar ..
"Emeklilerin Primlerini Yükseltilmesi Ekonomiyi Yaralar" Esder Başkanı Mahmut Çelikus, Çalışan Emeklilerin Primlerinin Yükseltilmesinin İşsizlikle Mücadeleyi Sekteye Uğratacağı Uyarısında Bul..
Mumcu'dan İktidara: "AB'ye İlişkileri Donduruyoruz Deyin" Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, AB ile İlişkilerde Hükümete "Bir Adım Önde" Olmasını Tavsiye Ederek "Gümrük Birliği de Da..
Hazine, İki Ayrı Tahvil İhalesinde 3.9 Milyar Borçlandı Hazine, Biri 371 Diğeri 616 Gün Vadeli İki Ayrı YTL Cinsinden Iskontolu Devlet Tahvili İhalesinde Toplam 3 Milyar 944.5 Milyon YTL Borç..
Bildt: "Kıbrıs Referandumu Başarılı Olsaydı Bu Sorunlar Yaşanmazdı" İsveç Dışişleri Bakanı Carl Bildt, Kıbrıs'ta 2004 Yılında Yapılan ve Türklerin Evet Rumların İse Hayır Oyu Kullandığı Refer..
Başbakan Erdoğan: "AB Sürecini Rum Tarafı Tıkadı" Başbakan Erdoğan, AB Komisyonu'nun "Türkiye ile Müzakerelerin Kısmen Askıya Alınması" Yönündeki Tavsiye Kararına Tepki Gösterdi. Erdoğan, Tü..
Trabzonsporlu Taraftarlardan Protesto Trabzonspor"un, Turkcell Süper Lig"deki Kötü Gidişine Tepki Gösteren Taraftarlar, İstanbul"da Yarın Protesto Gösterisi Yapacak. İstanbul"da Bulunan 1967 ..
Erdoğan Yarın Suriye'de Başbakan Erdoğan, İran'dan Sonra Yarın Bir Çalışma Ziyareti İçin Suriye'ye Gidiyor. Suriye'de Görüşmelerde Lübnan, Irak ve Ortadoğu Sorunları ile PKK Ele Alınacak.
Sağlam: Beşiktaş'tan Puan Alacağız Kayserispor, Beşiktaş ile Deplasmanda Yapacağı Maçın Hazırlıklarını Kadir Has Tesislerinde Sürdürüyor. Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, Gazetecilere Yaptığı..
Talat AB'de Türkiye'yi Savunacak KKTC Cumhurbaşkanı Talat, Yarın Hollanda'ya Gidiyor. Hollanda Dışişleri Bakanı Bot ile Görüşecek Talat, Cuma Günü Brüksel'de Avrupa Komisyonu Üyesi Olli Rehn ..
Rumlar Bastırıyor Rum Dışişleri Bakanı Lillikas, Agit Toplantısı Sırasında Çok Sayıda AB Dışişleri Bakanı ile Görüştü. Avrupa Komisyonu'nun Tavsiyesinin Birçok Noktasını Tatmin Edici Olmadığı..
Bbp'den Şahin'e "İstifa Et" Çağrısı Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Başbakan Yardımcısı ve Spor'dan Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin'in Spor ve Siyaseti Birbirine ..
Çağlayan: "Çalışan Emekliden Prim Kesintisi Kayıtdışına İter" Aso Başkanı Zafer Çağlayan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Çalışma Bakanı Murat Başesgioğlu'na Mektup Yazarak Çalışan Emekliler..
"Okullar Beyin Yıkama Merkezi" Denilen Panel İçin Savcılara Çağrı İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı'nca Düzenlenen ve Haremlik-selamlık Oturulan Bir Panelde, Okulların "Kemalizm Dininin Tap..
"Yedi Kocalı Hürmüz" Ankara'da Diyarbakır Devlet Tiyatrosu'nun Oyunu "Yedi Kocalı Hürmüz", 12-16 Aralık Tarihleri Arasında Altındağ Tiyatrosu'nda Temsil Edilecek.
Çankaya'da Bir Ayda Bin 366 İşyeri Başvurusu Çankaya Belediyesi İlçe Sınırları İçerisinde Kasım Ayında Bin 366 İşyeri İçin Ruhsat Başvurusu Yapılırken, 562 İşyerine Ruhsat Verildi.
Başbakanlık ile Sendika Arasında "Özürlü Personel" Polemiği Başbakanlık'ta Özürlü Personel Çalıştırılıp Çalıştırılmadığı Polemik Konusu Oldu.
Amerikalı Anneden Türkiye'ye Yol Güvenliği Uyarısı Oğlunu 1995 Yılında Bordum Yakınlarında Bir Trafik Kazasında Kaydeden ve Daha Sonra Uluslararası Yol Güvenliği Vakfı'nı Kuran Rochelle Sobel..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10