5 Ağustos 2006 Cumartesi Günü Haberleri

5 Ağustos 2006 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Fitch, OyakBank'ın notlarını teyit etti LONDRA - Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, OyakBank'ın BB- olan yerel ve yabancı para cinsinden kredi notunu teyit etti. Fitch ayrıca O..
Almanya'ya Gidecek Türk İmamlar Katolik Papazdan Ders Alıyor Diyanet İşleri Başkanlığı İle Almanya Büyükelçiliğinin İşbirliği Çerçevesinde, Almanya'ya Gidecek Türk Din Görevlileri, Ankara'da ..
Bm Güvenlik Konseyi Her An Yeniden Toplanabilir BM Güvenlik Konseyi'nin, İsrail ile Hizbullah arasındaki çatışmaları durdurmak ve bir ateşkesin sağlanabilmesi için üzerinde anlaşılan bir kar..
Bush İle Annan Bm'nin Karar Tasarısını Görüştü ABD Başkanı George Bush'un, BM Genel Sekreteri Kofi Annan ile Lübnan'daki çatışmaları sona erdirmeyi öngören BM karar tasarısını görüştüğü bild..
Garanti kârını %61 artırdı Garanti Bankası, 2006'nın ilk yarısında geçen yılın aynı dönemine göre net kârını yüzde 61.1 artırarak 508.5 milyon YTL'ye çıkardı. Bankanın ilk 6 aydaki vergi önce..
DYP: Asıl niyet kadrolaşmak DYP Genel Başkan Yardımcısı Saffet Arıkan Bedük, Merkez Bankası'nın İstanbul'a taşınması tartışmalarına ilişkin olarak, hükümetin asıl niyetinin İstanbul'u finans ..
Motorola: Savaştan biz de etkilendik Lübnan'da süren savaştan İsrail'de üretim tesisleri bulunun ABD'li Motorola firması da olumsuz etkilendi. Motorola firması 3 bin 500 kişinin çalıştığı İsr..
Yurtdışı postalara sınırlama İçki ve sigara, Türkiye'ye posta veya hızlı kargo yoluyla gümrük vergilerinden muaf olarak gönderilecek ürünler arasından çıkarıldı.IMF: Savaşın etkisi sınırlı ka..
Erdoğan'a üçüncü bürokrat tekzibi Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Malezya gezisinde yaptığı, "Ordu'daki fındık mitinginde söylendiği gibi 100 bin değil, Emniyet'e göre 30 bin kişi vardı" açıklamas..
Baykal: Merkez'i yönlendirme çabası Devlet Bakanı Ali Babacan'ın "Merkez Bankası'nın merkezinin İstanbul'a taşınacağı" yönündeki açıklamalarını eleştiren CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, şöyle..
Şekerbank'ta genel kurul olaylı geçti Şekerbank'ın yüzde 34 hissesinin 424.7 milyon YTL'ye Kazak Bank Turan Alem'e satışı için anlaşmaya varılması sonrasındaki ilk genel kurulu dün yapıldı.Me..
Türkiye'de Yahudi düşmanlığı artıyor İngiliz The Economist dergisi, Osmanlı'nın 500 yıl önce Yahudilere kucak açtığını ancak bugün Türkiye'de Yahudi düşmanlığının yükselişte olduğunu ileri sü..
Tacizcilere 56'şar yıl Unkapanı İMÇ Blokları'nda kâğıt mendil satan 4 kız çocuğunu taciz ettikleri öne sürülen 3'ü tutuklu 4 kişi hakkında, toplam 56'şar yıla kadar hapis istemiyle dava açıld..
Hakemler başarılıydı Sezonun ilk müsabakasını, üstelik bu koşullarda yönetmek, hakem için en zor işlerden biridir.At yarışları
Amsterdam günleri 9 Temmuz'da Berlin'de Dünya Kupası finalini seyredip, ertesi gün sabah Dünya Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası'nı izlemek için trenle Amsterdam'a geçtim.Gerets kurta..
Saha dışı hesaplar Büyükler lige hep kötü başlıyor, en azından oyun olarak. Ama Galatasaray'da sadece saha içi sıkıntısı gözükmedi. Sanki teknik direktör, oyuncu ve yönetim arasında problem v..
Doğal dengeye insan etkileri ele alındı Bucaspor İzcilik Okulu'nda "doğa koruma semineri" düzenlendi. Çeşitli illerden gelen 28 izci lideri katıldı. Dokuz Eylül Üniversitesi Biyoloji Bölümü'n..
Ülkede Özgür Gündem'e 15 gün kapatma İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi, Ülkede Özgür Gündem gazetesine "sürekli terör örgütü propagandası" yaptığı gerekçesiyle 15 gün kapatma cezası verdi.Bada..
Songül Karlı anne oldu Şarkıcı Songül Karlı'nın 3 yıl önce olaylı bir şekilde evlendiği Baykal Gümüş'ten oğlu oldu...
Hamileyim yalanı ayağına dolandı Annesi Müjgan Bilgin'in 'hamileyim' açıklaması Ebru Gündeş'i kızdırdı...
Yılın aşkı görüntülendi Hülya Avşar- Ali Güven aşkı belgelendi. Uçankuş kameramanı çifti, Kemer'de tatil yaptıkları otelde planörle havalanıp çekmeyi başardı
45 dereceyle yanacağız Bugün ve yarın tüm yurtta sıcaklık 6-8 derece birden artacak. Güneydoğu Anadolu'da hava sıcaklığının 45 dereceyi bulması bekleniyor
Hayvanseverlerin elinden hayvanları kurtardılar Bodrum'da 'Dost Hayvanları Koruma Derneği Başkanı' Türk Sanat Müziği sanatçısı Yurdanur Gerçeker ile yardımcısı olan kızı Müge Gerçeker'in evi..
Ölüme itti Kazakistanlı Heline kendisine zorla fuhuş yaptırdığı öne sürülen Murat Çoban'dan pasaportunu istedi. Alamayınca da falezlerden iterek ölüme gönderdi
Vitamin şoku Saygın bilim dergisi New Scientist kalp hastalıkları, kanser ve diyabete karşı savaşta 'antioksidan' etkiye sahip olduğu ileri sürülen vitamin haplarının faydadan çok zararı old..
ABD'nin karikatür ikilemi Amerikan Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice'ın, Lübnan krizi ile ilgili 'Yeni bir Ortadoğu doğuyor' sözleri Arap basınında büyük eleştirilere hedef oldu
Suriyeliler'i de vurdu Sivilleri hedef aldığı için eleştirilen İsrail ordusu, bu kez de Lübnan-Suriye sınırında traktörlere şeftali yükleyen çoğu Suriyeli 33 çiftçiyi öldürdü
Üçlü kumpas çıktı İsrail, Lübnan'ı vurmak için Bush ve Blair'den askerleri kaçırılmadan haftalar önce onay almış
1 puana da şükür Petrous'un golüyle şoka giren Aslan, 80 dakika hayalet gibiydi. İlk devrede Necati, uzatmada H.Şükür'ün penaltılarını çıkaran Hakan mükemmeldi. İliç'in golü teselli oldu
'Sözümün arkasındayım' Adnan Polat: 'Geçen sezon 'Cüneyt Çakır'ı istemiyoruz, bize verilmesin' dediğim için haklıydım. Karar MHK'nın. Beyaz sayfa açmak için susuyorum.'
'Hiç beğenmedim' G.Saray taraftarı Şahin 'Carrusca transferi hatalı olmuş, hiç beğenmedim. Başkan Canaydın'a da şikâyet ettim. G.Saray'da daha lige hazır değil' dedi
'BABA' Demirören'den Kartal'a moral yemeği Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören'in babası Erdoğan Demirören, lig öncesi takıma moral vermek amacıyla yalısında, yönetici ve oyuncuların katıldı..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10