5 Ağustos 2006 Cumartesi Günü Haberleri

5 Ağustos 2006 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Gazze: Ortadoğu'da Savaş Gerginliği İsrail'in, Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda ölenlerin sayısı 5'e yükseldi. Ölenlerin arasında aynı aileden 3 kişi bulunuyor.
Kudüs: Ortadoğu'da Savaş Gerginliği Lübnanın güneyinde, İsrail askerleri ve Hizbullah milisleri arasında geceyarısı çıkan çatışmalarda 1 İsrail askerinin öldüğü bildirildi.
Bangkok: Kuş Gribi Can Almaya Devam Ediyor Tayland'da bugün kuş gribi sebebiyle bir kişi daha hayatını kaybetti. 27 yaşındaki genç, ülkede H5N1 virüsü sebebiyle hayatını kaybeden 16'ncı kişi ..
Hartum: İsyancı Lider Manawy, 'Şart'ını Açıkladı Sudan hükümetiyle barış anlaşması imzalayan Darfu'daki isyancı grupların lideri Many Avkory Manawy'nin ancak Cumhurbaşkanı yardımcısı sıfatıyl..
Bişkek: Devlet Bakanı Atalay'ın Kırgızistan Ziyareti Türkiye-Kırgızistan Karma Ekonomik Komisyon Toplantısı'na katılmak üzere Kırgızistan'a giden Devlet Bakanı Beşir Atalay, temaslarını sürdü..
Basra: Iraklı Şiiler'den Hizbullah'a Destek Irak'ın güneyindeki Basra'da, Lübnan halkı ve Hizbullah'a destek gösterisi düzenlendi.
Tahran: İran, İnsan Hakları Kuruluşunu Yasakladı İran, Nobel Barış Ödülü sahibi Şirin Ebadi'nin başkanlığındaki İnsan Hakları Kuruluşu'nu "kanunsuz" ilan etti.
Londra: Ortadoğu Krizi, Dünya Çapında Protesto Edilecek Uluslararası Af Örgütü Amnesty International, Ortadoğu'daki krize acil bir ateşkesle son verilmesi ve savaş mağdurlarına destek verilme..
Stockholm: Avrupa'nın En Ucuz Ülkesi Türkiye İsveç'te yapılan bir araştırma Avrupa'da tatil yapılacak en ucuz ülkenin Türkiye olduğunu ortaya koydu.
Sofya: Bulgaristan'da Bir Mafya Cinayeti Daha Bulgaristan'da, yeraltı dünyasıyla bağlantısı olan işadamları suikastleri zincirine bir yenisi daha eklendi. 31 yaşındaki Varnalı işadamı Asen Ni..
Sur: Ortadoğu'da Savaş Gerginliği İsrail, bugün Güney Lübnan'da şimdiye kadarki en yoğun bombardımanını gerçekleştiriyor.
Berlin: Ortadoğu'da Savaş Gerginliği İsrail Başbakanı Ehud Olmert, Hizbullah lideri Hasan Nasrallah'a suikast saldırısı düzenleyebileceklerini ifade etti.
Tahran: Ortadoğu'da Savaş Gerginliği İran, "Siyonist rejimin, Lübnan'da işlediği suçlarla" ilgili olarak uluslararası bir araştırma komitesi kurulması çağrısında bulundu.
Moskova: Rusya, Haberleşme Uydusu Fırlattı Rusya, bugün Kazakistan'daki Baykonur uzay üssünden bir haberleşme uydusu fırlattı.
Metula: Ortadoğu'da Savaş Gerginliği İsrail'in kuzeyinde Metula'da konuşlanan İsrail birlikleri, Metula'ya 1 km mesafedeki Lübnan köylerini tank ateşine tuttu.
Bişkek: Kırgız-türk Karma Ekonomik Komisyon Zirvesi Sona Erdi Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te gerçekleşen 4. Türkiye-Kırgızistan Karma Ekonomik Komisyon Zirvesi sona erdi.
İslamabad: Pakistan, Hindistanlı Diplomatın Ülkeden Ayrılmasını İstedi Pakistan, bugün Hindistanlı bir diplomatın ülkeden ayrılmasını istedi.
Beyrut: Ortadoğu'daki Savaş Gerginliği Lübnan'ın başkenti Beyrutt'ta İsrail saldırılarını protesto eden bir grup, Birleşmiş Milletler (BM) binasına yürümek istedi. Grup, Lübnan askerinin uyar..
Kudüs: Ortadoğu'da Savaş Gerginliği İsrail uçaklarından bugün Lübnan'ın güneyinde atılan ilanlarda, Sayda şehrinin bombalanacağı uyarısında bulunuldu.
Beyrut: Ortadoğu'daki Savaş Gerginliği 3 haftadır İsrail saldırlarına mağruz kalan Lübnan'daki hastanelerde yalnızca 1 hafta yetecek kadar yakıt kaldığı bildirildi.
Lazaroni: ''Üzüntü Yaşadık, Ama Daha İyi Olacağız'' Trabzonspor Teknik Direktörü Sebastiao Lazaroni, Kayserispor maçı sonrasında, ''Başlangıçta üzüntü yaşadık ama daha iyi olacağız'' dedi.
Baykal: ''Dini İnançlarla İlgilenmekten Vazgeçelim'' CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, dinin eğitim, hukuk ve siyasete karıştırılmaması gerektiğini belirterek, ''Birbirimizin inançlarıyla ilgi..
Fenerbahçe: 2 - Kayseri Erciyesspor: 0 (ilk Yarı) Turkcell Süper Liginde oynanan maçta Fenerbahçe, Kayseri Erciyesspor karşısında ilk yarıyı 2-0 önde tamamladı.
Yeni Delhi: Pakistan'ın, Hindistanlı Bir Diplomatın Ülkeden Ayrılmasını İstemesi Pakistan'ın, Hindistanlı bir diplomatın ülkeden ayrılmasını istemesinin ardından olaya Hindistan'dan cevap gel..
Metula: Katyuşa Tehdidi Altında Havuz Keyfi İsrail'in kuzey sınır köylerinden olan ve Hizbullah füzeleri tehdidi altında bulunan Metula köyünde siren sesleri havuz sefasına karışıyor.
Kudüs: Ortadoğu'daki Savaş Gerginliği İsrail ordu radyosu, Güney Lübnan'dan atılan füzelerin İsrail'in kuzeyinde 3 kişinin ölümüne yol açtığını bildirdi.
Paris: Ortadoğu'daki Savaş Gerginliği Fransa ve ABD, Ortadoğu kriziyle ilgili Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi karar taslağı üzerinde anlaşmaya vardı.
Beyrut: Ortadoğu'daki Savaş Gerginliği İsrail'in Lübnan topraklarına saldırılarının 25. gününde Lübnan'daki ölümlerin sayısı 993'e ulaştı. Saldırılarda ölenlerin çoğunluğunu siviller oluşturu..
Kudüs: Ortadoğu'daki Savaş Gerginliği Hizbullah'ın, İsrail'in kuzeyine fırlattığı bir roketin isabet ettiği evde yaşayan 1 anne ve 2 kızı hayatını kaybetti.
Hartum: Sudan Hükümeti Manawy'nin Şartını Kabul Etti Sudan Hükümeti, Darfur'daki en büyük askeri güce sahip isyancı grubun lideri Many Avkory Manawy'nin Cumhurbaşkanlığı birinci yardımcılığın..
Kiryat Shmona: Ortadoğu'daki Savaş Gerginliği Hizbullah'ın, İsrail'in kuzeyindeki Kiryat Shmona kasabasına attığı Katuşya roketler 3 kişinin ölümüne, birçok kişinin de yaralanmasına sebep old..
Londra: Ortadoğu'daki Savaş Gerginliği İngiltere'nin merkezi Londra'da bugün Lübnan ve Filistin'deki saldırıların hemen durdurulması için, 'Acil Ulusal Protesto' adı altında gösteri düzenlend..
New York: Ortadoğu'daki Savaş Gerginliği Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi ABD Büyükelçisi John Bolton, Ortadoğu'daki krizin hızla sonlandırılması için yapılacaklar konusunda Fransa i..
New York: Ortadoğu'daki Savaş Gerginliği BM Güvenlik Konseyi, Lübnan'daki savaşın tamamen durdurulması için bir karar tasarısında anlaştığı açıklandı. Ancak tasarıda acil ateşkes çağrısı yine..
Taıpeı: Tayvan, Çad İle Diplomatik İlişkisini Kesti Tayvan Hükümeti, Çin Hükümeti'ni tanıma ve resmi ilişki kurmaya karar veren Çad yönetimiyle diplomatik ilişkilerini kesme kararı aldı.
Beyrut: Ortadoğu'daki Savaş Gerginliği Hizbullah'ın Lübnan Hükümeti'ndeki Enerji Bakanı Muhammed Fneish, İsrail'in saldırıları durdurması ve Lübnan topraklarından çekilmesi durumunda, Hizbull..
Amsterdam: Hollanda'nın Gay Gününde Homo Ve Lezbiyenler Buluştu Hollanda'nın gay gününde homo ve lezbiyenler buluştu. Her türden insanın her yerde rahatlıkla buluştuğu Hollanda'da 4, 5 ve 6 A..
Mumcu: ''Yılmaz İle Üzerinde Anlaşma Olacak Bir Tasarı Yok'' Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, eski ANAP Genel Başkanı ve eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz ile görüşmelerinde, ''üzer..
Sayısal Loto Çekildi Milli Piyango İdaresi tarafından düzenlenen Sayısal Loto'nun bu haftaki çekilişi yapıldı. Kazanan numaralar; 5, 16, 30, 36, 39 ve 48 olarak belirlendi.
Amsterdam: Hollanda'nın Gay Gününde Homo Ve Lezbiyenler Buluştu Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da hafta sonunda da devam edecek olan gay gününü izleyenler arasında bu kez farklı bir ziyaretç..
Van' Da Askeri Araç Şarampole Yuvarlandı, 1 Astsubay Şehit, 3 Er Yaralı Van - Van- Hakkari Karayolunun Güzeldere Mevkiinde Virajı Alamayarak Şarampole Yuvarlanan Araçta Ağır Yaralanan Ve Kiml..
Diyarbakır'da Chp İl Binasına Ses Bombası Atıldı Diyarbakır Chp İl Binasına Ses Bombası Atıldı. Can Kaybının Olmadığı Patlamada Binanın Camları Ve Kapısı Kırıldı. Polis Bombayı Atan Kişi Ya D..
Türkcell Süper Ligi'nde Kayserispor, Trabzonspor'u 1-0 Yendi Turkcell Süper Ligi'nde Kayserispor Trabzonspor'u 1-0 Malup Etti. Kayserispor'un Golunü 27. Dakikada Ragıp Attı. ...
Fenerbahçe: 2 K.Erciyesspor: 0 Turkcell Süper Ligi'nde Fenerbahçe, Kayseri Erciyesspor karşısında 14'üncü dakikada Tuncay ve 27'nci dakikada Alex'in attığı gollerle ilk yarıyı 2-0 önde tamaml..
Fenerbahçe-kayseri Erciyesspor Maçından Notlar Turkcell Süper Ligi'nde, sezonun ilk maçında sahasında Kayseri Erciyesspor'u konuk eden Fenerbahçe, 3 ay sonra Kadıköy'de lig maçına çıktı.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10