29 Ağustos 2006 Salı Günü Haberleri
CANLI YAYIN: Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Mitinginde Konuşuyor

29 Ağustos 2006 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bursa: Bursagaz Veznesi 30 Ağustos'ta Açık Müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışıyla çalışmalarını sürdüren Bursagaz, 30 Ağustos'ta bir veznesini açık bulunduracak.
Soda Sanayi Bosna Hersek'te fabrika aldı Türkiye Şişe ve Cam Fabrikalarına (Şişecam) bağlı Soda Sanayi, Bosna Hersek Federasyonu Tuzla Kantonunda Lukavac Soda Fabrikasının satın alımına yönel..
Tom Cruıse Yeni Bir Şirketle Anlaştı Paramount şirketi tarafından sözleşmesi yenilenmeyen sinema dünyasının en çok kazanan oyuncusu Tom Cruise yeni bir ortak buldu. Sanatçı, 2 yıllığına Firs..
Hayal aleminde boğulacaklar Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Türkiye'nin bugün bölücülük ve irtica tehdidiyle karşı karşıya olduğuna işaret ederek, "ülkeyi çağdışı bir karanlığa..
Türkiye-AB Çerçeve Anlaşması Genel Tebliği, RG'de yayımlandı ANKARA - Türkiye Cumhuriyeti ile Avrupa Birliği (AB) arasındaki mali işbirliği çerçevesinde temin edilecek mali yardımların uygula..
Genelkurmay Başkanı Org. Büyükanıt ve komuta kadamesi Anıtkabir'i ziyaret etti ANKARA - Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt ve Kuvvet Komutanları Anıtkabir'i ziyaret etti. Genelkurm..
Ankara: Alman Heyet Tbmm'de TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Mehmet Elkatmış, Türkiye'nin AB üyeliğinin medeniyetler buluşmasına önemli katkılar yapacağını, Türkiye'nin olduğu ka..
Ankara: Türkiye'nin Lübnan'a Asker Göndermesi Sosyal Demokrat Halk Partisi (SHP) Genel Başkanı Murat Karayalçın, Türk askerinin can güvenliği için diplomatik ve askeri açıdan gerekli taahhütl..
Ankara: Cumhurbaşkanı Sezer'in 'Zafer Bayramı' Mesajı Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, 30 Ağustos Zaferi'nin, yeni Türk Devleti'nin hiç sönmeyecek bir güneş gibi doğuşunu müjdelediğini belir..
Ankara: 16 Bin 961 Öğretmen Ataması Yapıldı...(1) İlk atama kapsamında kadrolu ve sözleşmeli 16 bin 792, açıktan ve kurumlar arası nakil yoluyla da 166 olmak üzere toplam 16 bin 961 öğretmen ..
D'Alema: Hizbullah ve Hamas, El Kaide değil İtalya Dışişleri Bakanı Massimo D'Alema, "Hizbullah ve Hamas'ın, El Kaide olmadığını" söyledi. D'Alema, Corriere della Sera gazetesine verdiği deme..
İstanbul: Piyasalarda Durum İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) 1. seansında Bileşik Endeks dünkü kapanışa göre 272.79 puan artışla 36959.50 puandan kapandı. Hisse senetleri ortalama yüz..
Borsa 1. Seansta 272,79 Puan Arttı İMKB Bileşik Endeksi birinci seansta, dünkü ikinci seans kapanışına göre 272,79 puan artarak 36.959,50 puandan kapandı. Hisse senetleri ortalama yüzde 0,7..
Karadağ FIBA'ya üye oldu Karadağ, Japonya'nın başkenti Tokyo'da devam eden Dünya Erkekler Basketbol Şampiyonası kapsamında düzenlenen Uluslararası Basketbol Federasyonları Birliği (FIBA) kong..
Müzeyyen Senar Sahnelere Veda Ediyor Türk sanat müziğinin usta sesi Müzeyyen Senar, 5 Eylülde gerçekleştirilecek ''Kulüp Rakı Taş Plak Gecesi'' ile sahnelere veda edecek.
Fatih Tekke haftayı golle kapattı Rusya'nın St. Petersburg kentinin Zenit takımına transfer olan milli futbolcu Fatih Tekke, bu hafta da attığı bir golle takımının galibiyetinde önemli rol oy..
11 Eylül Saldırıları Çizgi Roman Oldu ABD'de düzenlenen 11 Eylül saldırıları, Sid Jacobson ve Ernie Colon tarafından çizgi roman haline getirildi.
İef'yi, Işın Karaca, İstiklal Marşı İle Açacak İzmir Enternasyonal Fuarı, 1 Eylül Günü Saat 18.30'da, Lozan Meydanı'nda Yapılacak Törenle Kapılarını 75'inci Kez Açacak. Açılış Töreninde Işın ..
Soysal Grup, Asya Motor'u bünyesine kattı İSTANBUL - Soysal Grup, sürdürülebilir büyüme stratejisi kapsamında motorsiklet sektöründe faaliyet gösteren Asya Motor'u bünyesine kattı. Soysa..
17 bin öğretmenin ataması yapıldı / Atanan öğretmenler 1 Eylül'de göreve başlayacak ANKARA - İlk atama kapsamında kadrolu ve sözleşmeli 16 bin 792, açıktan ve kurumlar arası nakil yoluyla da..
Danıştay: "Milli Güvenlik Siyaset Belgesi" tavsiye niteliğinde ANKARA - Danıştay, Milli Güvenlik Siyaset Belgesi'nin yürütmesinin durdurulması istemiyle açılan davayı ''belgenin tavsiye nitel..
Ankara: Orgeneral Büyükanıt'ın 'Zafer Bayramı' Mesajı Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Türkiye'nin bugün bölücülük ve irtica tehditleriyle karşı karşıya bulunduğunu, ancak bu ik..
Meb 16 Bin 961 Öğretmen Atadı Milli Eğitim Bakanlığı, 16 bin 961 kadrolu ve sözleşmeli öğretmen atadı.
Barzani: "Ulusal Uzlaşma Sürecini Destekliyoruz" Irak'ın kuzeyindeki bölgesel yönetimin ve Irak Kürdistan Demokrat Partisinin (IKDP) lideri Mesud Barzani, Kürtlerin haklarını tehlikeye atmam..
Diyarbakır'da 30 Ağustos alarmı Diyarbakır'da, 30 Ağustos Zafer Bayramı öncesinde, olası terör olaylarına karşı polis alarma geçirildi. Yapılan kontrollerde, 18 şüpheli gözaltına alındı, 13 ..
Org. Büyükanıt: ''Ülkemiz İcin İki Tehdit Bölücülük Ve İrticadır'' Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, ülkenin bugün karşı karşıya olduğu iki ciddi tehdidin ''bölücülük'' ve ''irti..
Divaniye: Irak Petrol Boru Hattına Düzenlenen Sabotajda 3 Kişi Öldü Irak'ın güneyindeki Divaniye şehri yakınlarında, petrol boru hattına düzenlenen sabotaj neticesinde çıkan yangında 3 kişi ö..
Divaniye: Divaniye'de Akaryakıt Tankında Patlama: En Az 60 Ölü Dün gece yarısı Irak'ın güneyindeki Divaniye kentine bağlı El Sedir Köyü'nde meydana gelen patlamada, en az 60 kişinin öldüğü, 5..
Sri Lanka'da ordu ile Tamil gerillaları arasında çatışma: 16 ölü Sri Lanka'nın kuzeyinde ordu ile Tamil gerillaları arasında çıkan çatışmada 16 gerillanın öldüğü bildirildi.Ordu sözcülüğünden..
Belçika'da halk adalete güvenmiyor Belçika'da bir gazetenin yaptığı kapsamlı kamuoyu yoklamasının sonuçları, ülke halkının yüzde 51,5'inin adalete güvenmediğini, güvenenlerin oranının yüzde 3..
'' Avrupa'da Milli Gelirinden Kamu Çalışanına En Az Pay Ayıran Ülke Türkiye'' KESK, Avrupa'da milli gelirinden kamu çalışanına en az pay ayıran ülkenin Türkiye olduğunu belirtti.
Akyıldız: ''1.023 Ytl Esneyebileceği Kadar Esnemiş Bir Rakam'' Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız, en düşük devlet memuru maaşının 1.023 YTL'ye çıkarılması talebinin esneyebileceğ..
Sürücülere 'Konya' uyarısı Tatilcilere, dönüş yolunda Konya ve çevresinde trafik kazalarına karşı dikkatli olmaları uyarısında bulunuldu. Güneyi kuzeye, doğuyu batıya bağlayan işlek bir geçiş..
Ketta: Pakistan'da İsyancı Aşiret Liderinin Öldürülmesi Pakistan'da güvenlik kuvvetleri tarafından cumartesi günü öldürülen isyancı aşiret lideri Navab Ekber Bugti'nin cenaze namazı sonrasınd..
Emeklilerin ömrü uzadı Türkiye'de 1990'lı yıllarda 61 yaşa kadar kısalan SSK emeklilerinin ortalama ölüm yaşı geçen yıl kadınlarda 70'e erkeklerde ise 68 kadar uzadı. SSK'nın verilerine göre ..
Check-in yapmadan seyahat kolaylığı Türk Hava Yollarının (THY) uygulamaya koyduğu yeni projeyle yolcuların uçağa biniş kartlarını internetten bastırabileceği bildirildi. THY yetkililerinden a..
Doktor ve ev sahibi acımadı Enflasyon toplumun değişik kesimlerince kullandıkları mal gruplarına göre farklı şekillerde hissedilirken, son 3,5 yılda deyim yerindeyse, doktorlar ile ev sahiple..
Toplu görüşmelerde 6. tur başladı Memur sendikaları ile hükümet arasındaki toplu görüşmelerin altıncı turu başladı. Başbakanlık Yeni Bina'daki toplantıya, Kamu İşveren Kurulu'na başkanlık ede..
Dışişleri, Afganistan'da öldürülen iki Türk vatandaşı için harekete geçti ANKARA - Dışişleri Bakanlığı, Afganistan'da 2 Türk vatandaşının öldürülmesinin araştırılması için Afgan makamları nez..
Çiller renk vermiyor Eski Başbakan Mesut Yılmaz'ın siyasete dönüşü gözleri ezeli rakibi DYP eski genel Başkanı, eski Başbakan Tansu Çiller'e çevirdi. Yılmaz'la birlikte eski siyasilerin aktif..
Yuvacık Barajı'nda 'alarm' Kocaeli'nde yaptırılan Yuvacçık Barajı'nı işleten 'Thames Water', su düzeyinin büyük oranda düştüğünü bildirerek, Kuraklık Afet Yönetimi'nin toplanmasını istedi
Trabzonspor, Mustafa Keçeli İle Perşembe Günü Sözleşme İmzalayacak Trabzonspor, prensipte anlaştığı Mustafa Keçeli ile 31 Ağustos Perşembe günü sözleşme imzalayacak.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10