27 Ağustos 2006 Pazar Günü Haberleri

27 Ağustos 2006 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İstanbullu, Levent Kanyon'a koştu Eczacıbaşı Topluluğu ve İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın 200 milyon dolarlık yatırımla Levent'te faaliyete geçirdiği Kanyon'u açıldığı 30 Mayıs'tan bugün..
Kamu-Sen: Ya 1023 YTL, ya 1023 YTL Memurlar Ankara'da Türkiye Kamu-Sen'e bağlı memurlar, hükümetin yüzde 4'lük zam önerisi üzerine Ankara'da miting yaptı. Genel Başkan Bircan Akyıldız, kira ..
Sendikalara 'Çekilin' çağrısı BASK Başkanı Resul Akay, KESK'in toplugörüşme masasını terk etmesinin 'gecikmiş ama doğru bir karar' olduğunu ifade ederek, diğer iki sendikaya da 'masayı terk e..
Chevron ve Petronas Çad'dan kovuldu Çad, ülkede milyarlarca dolar yatırımı bulunan Amerikan petrol devi Chevron ile Malezyalı Petronas şirketine vergi borçlarını ödemedikleri için kapıyı göst..
Cepten İddaa'nın mucidi Pozitron'a Avustralya'dan iş teklifi Bahis oyunu İddaa'nın cep telefonundan oynanabilmesini sağlayan Mobil İddiaa yazılımını kuran Pozitron'a Avustralya'dan teklif gel..
Bodrum'a 'İngiliz lüksü' gelecek Londra'da finans, gayrimenkul ve proje geliştirme konularında önde gelen şirketlerden Financial Dimensions (FD), Türkiye'de bir yıldır sürdürdüğü fizibilite ..
Shell'in liderlik ekibi kararlarını İstanbul'da aldı Shell'in dünya çapındaki Petrol Ürünleri Organizasyonu'na ilişkin stratejik kararlar alan ve başkanlığı Rob Routs tarafından yürütülen Pet..
Türk kadını renkleniyor Doğal güzelliğin önde gelen markası The Body Shop, sonbahar-kış makyaj koleksiyonu 'Sleek Chic' ve 'Make Me Fabulous'la, Türk kadınlarına renkli bir dünya sunuyor.
DHL Lojistik'te atama DHL Lojistik Türkiye IT (Bilgi teknoloji) Müdürü olarak çalışan Sami Cohen, Rusya, Türkiye, Ukrayna, Romanya, Hırvatistan, Slovenya ve Slovakya gibi gelişmekte olan paza..
AB'den 7 bin asker tamam, baskılar Türkiye'ye çevrildi BM'nin 1701 sayılı kararı uyarınca Lübnan'a 15 bin askerle konuşlanacak BM Geçici Görev Gücü'ne (UNIFIL) 7 bin asker vaat eden AB, tarih..
Patlamamış misket bombasından geçilmiyor İsrail'in Lübnan'a attığı Amerikan yapımı patlamamış misket bombaları can almaya devam ederken BM'den bu konuda bir uyarı geldi. BM Mayın Önleme Koor..
Şii liderin özerklik talebi Irak Başbakanı Nuri Maliki yüzlerce aşiret reisiyle birlik toplantısı düzenlerken, Irak İslam Devrimi Yüksek Konseyi'nin lideri Abdülaziz Hakim Irak'ın...
Görev gücüne KKTC tepkisi BM'nin Lübnan'a güç sevki için Güney Kıbrıs'ta komuta merkezi kurmayı kararlaştırmasını, Rum Yönetimi "Tanınacak ve takdir edileceğiz" diye karşıla..
Makak sözü pişman ettirdi ABD'de Cumhuriyetçi Senatör George Allen, bir mitingini görüntüleyen Demokrat Partili Hint asıllı S.R. Sidarth'ı makak maymununa benzetmenin bedelini ağır ödedi.
Polis gerekirse eşeğe binecek Güney Afrika'da İç Güvenlik Bakanı Charles Nqakula, araç yetersizliğinden şikâyetçi polislere, eşeğe binmelerini tavsiye etti.
Filistin hedefte Filistin'e saldırmayı sürdüren İsrail, Batı Şeria'de 16 yaşında bir genci öldürüp altı kişiyi yaraladı...
Ankara, Lübnan için garanti isteyecek Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Lübnan'a konuşlanacak çokuluslu güce katkının netleşmesi için BM'den gelen belgeleri yarın Bakanlar Kurulu gündemine taşıy..
Tahran'dan nükleer teknolojide dev adım İran, BM Güvenlik Konseyi'nin uranyum zenginleştirme programını durdurması için verdiği süre olan 31 Ağustos'a beş gün kala, ağır su reaktörünün bulund..
Sezer'e destek yağdı 'Beklenen açıklamayı yaptı' CHP'li Özyürek, Cumhurbaşkanı Sezer'in Lübnan'la ilgili kendinden beklenen açıklamayı yaptığını söyledi. DYP lideri Ağar, "İktidarın..
Arınç: Cumhurbaşkanı'nın yetki ve sorumluluğu yok TBMM Başkanı Bülent Arınç, Lübnan'a asker gönderilmesine karşı olduğunu açıklayan Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'e "Şu aşamada Cum..
'Şiddete son' mesajı ceketlere işlenecek Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü'nce 2004'ten beri sürdürülen 'Kadına Karşı Şiddete Son' kampanyasının amblemi erkeklerin ceketlerine işlenecek.
Türkiye'nin nüfusu 73 milyonu geçti Nüfusu 73 milyon 118 bini bulan Türkiye'de bu sayıya her gün bir ilçede yaşayan insan sayısı kadar nüfus ekleniyor.
Büyükada'nın trafik derdi! Doğal ve kentsel sit alanı Büyükada bir yıldır ada sakinlerinin hoşuna gitmeyen bir değişim geçiriyor. İstanbul 3 No'lu Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu'..
Hezarfen 367 yıl sonra yeniden uçtu 18. Uluslararası Üsküdar Katibim Şenliği, havacılık gösterisiyle başladı. Hezarfen Ahmet Çelebi'nin 376 yıl önce Galata Kulesi'nden Üsküdar Doğancılar Meyd..
'Sakal-ı şerif'e DNA testi olmaz' Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç'un havaalanına getirttiği sakal-ı şerifler, şimdi de bir başka tartışmanın konusu oldu.
'K-9' köpeği olmak çok zor 'K-9' olarak bilinen polis köpekleri, 'teşkilata girmeden önce' zorlu bir süreçten geçiyor. Ankara-Gölbaşı Köpek Eğitim Merkezi'nde 'oyun oynama, arama-bulma, kalab..
En büyük ecstasy avı Bakırköy ve Büyükçekmece'de düzenlenen 'Zümrüt' operasyonunda, 307 bin 473 adet uyuşturucu hap ele geçirildi, dokuz kişi gözaltına alındı.
Yağmur serinletecek Devlet Meteoroloji işleri Genel Müdürlüğü'nün tahminlerine göre, bugün gece Trakya'da ve öğleden sonra da Batı Karadeniz'in iç kısımlarında yağmur bekleniyor.
Minik Elif'e maganda ateşi Düğünleri yas evine çeviren magandalar yine can yaktı. Kırıkkale'nin Keskin ilçesine bağlı Cinali Uşağı Köyü'nde, İbrahim Kuşçu'nun düğünü sırasında havaya ateş açı..
Beş bebeğin ölüm nedeni hastane bakterisi mi? Yenidoğan'da beş ölüm Bursa'da, Çekirge Çocuk Hastanesi'nin yenidoğan yoğun bakım ünitesinde tedavi gören beş bebek enfeksiyondan öldü.
Baykal: Yangınlar ulusal güvenlik sorunu CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Kaş ilçesindeki Kıbrısçayı Kanyonu'nda sekiz gün önce yıldırım düşmesi sonucu çıkan ve önceki gün kontrol altına alına..
Gelibolu'da aynı anda beş yangın birden çıktı Gelibolu Yarımadası'nda, dün, 3.5 saatte dört ayrı yerde orman yangını çıktı. Yangınların kısa aralıklarla ve aynı bölgede çıkmasında kasıt olabi..
Bakan Pepe maça sosyal faaliyet için gitmiş Çevre ve Orman Bakanlığı, Bakan Osman Pepe'nin, Kaş'taki yangında kritik saatler yaşanırken bölgeye gitmek yerine Trabzonspor'un UEFA maçını izleme..
Cem Uzan, ABD'li senatörlerle buluştu Genç Parti (GP) Genel Başkanı Cem Uzan, beş ABD'li senatörle bir araya geldi. Boğaz'da bir restoranda gerçekleşen görüşmeye bir dönem GP'de yöneticilik y..
'ATA' bozuldu Erdoğan üç saat uçak bekledi Başbakan Tayyip Erdoğan'ı İstanbul'dan Trabzon'a götürecek 'ATA' uçağı arızalandı. Başbakan, eşi Emine Erdoğan ve kızı Sümeyye ile birlikte, dün 14...
Malazgirt için tören Malazgirt Meydan Savaşı'nın 935'inci yıldönümü, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in de katıldığı törenlerle kutlandı. Törende yapılan konuşmaların ardından...
PÇDK bürosu kapatıldı PKK'nın Irak'taki yasal partisi olduğu gerekçesiyle Türkiye'nin kapatılması için girişimlerde bulunduğu Kürdistan Demokratik Çözüm Partisi'nin (PÇDK) Süleymaniye'deki bü..
Meryem'e İstanbul yolu Şarkıcı Seda Sayan, iki ay boyunca patronu Mustafa Kıvrık'ın akıl almaz işkencelerine maruz kalan Meryem Sak'ı, tedavi gördüğü Antalya Devlet Hastanesi'nde ziyaret etti..
Uzun boylular daha zeki Uzun boylu insanların kısa boylulardan daha fazla kazandığı araştırmalarla kanıtlanmış bir gerçek.
Öncüpınar Gümrük Kapısı otomasyon sistemine geçti Gaziantep Gümrük ve Muhafaza Başmüdürü Kemal Çam, "Otomasyon sitemine kavuşan Öncüpınar gümrük kapısı Ankara’dan dakika dakika izlenebilecek’..
Adıyaman şehir merkezinin haritası çıkarılıyor İller Bankası Genel Müdürlüğü tarafından ihalesi yapılan harita çalışması Adıyaman şehir merkezinde başlatıldı.
Vergi Dairesi Başkanı Özkan: Gerekirse stok sayımı yaparız Kahramanmaraş Vergi Dairesi Başkanı Ersin Özkan, belge düzeni denetimlerinin arttırılacağını ve gerekirse işletme ve fabrikalarda st..
ETSO’nun dergisinde bölge sorunları dile getirilecek Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO), Elbistan’ı tanıtan ve sorunlarını anlatan bir dergi yayınladı.
Otomobil minibüsle çarpıştı: 12 yaralı Kahramanmaraş’ta meydana gelen trafik kazasında 12 kişi yaralandı.
Kamu-Sen: Yüzde 4 maaş artışı kabul edilemez Kamu-Sen Kahramanmaraş İl Temsilcisi Ali Yurdagül, memura önerilen yüzde 4 oranındaki zammın kabul edilemeyeceğini söyledi.
Erdemoğlu parkı modern görünüme kavuşuyor Adıyaman’ın Besni İlçesi’nde Merinos Halı sahibi Mehmet Erdemoğlu ailesinin adına yaptırılan Erdemoğlu parkı estetik görünüme kavuşuyor.
Elazığ meyve suyu ve salça fabrikası için kredi kolaylığı sağlanacak Elazığ Milletvekili Prof. Dr. A. Baki Türkoğlu, Elazığ’a yapılacak yatırımlar için kredi bulma konusunda yardımcı olacakl..
Adilcevaz emniyeti gençler arası yüzme yarışı düzenledi Bitlis’in Adilcevaz ilçesinde, ‘Polis-halk el ele’ kampanyası çerçevesinde, İlçe Emniyet Müdürlüğün yeni tesislerinde yüzme yarışması y..
Keban ve Karakaya kapasitesinin üzerinde enerji üretti Fırat nehri üzerinde yer alan Keban ve Karakaya barajları enerji üretiminde kapasitelerinin üzerinde enerji üretirken, Atatürk Barajı ka..
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10