26 Ağustos 2006 Cumartesi Günü Haberleri

26 Ağustos 2006 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Minibüsler trafiği tıkıyor, sorumlular seyrediyor Minibüslerin, yasak olduğu halde birçok yerde duraklaması İstanbul trafiğinin sıkışıklığını bir kat daha artırıyor.
İstanbul, devasa amfi tiyatrolarla donatılacak Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, İstanbul’un her iki yakasında konser ve tiyatro gösterileri için amfi tiyatrolar inşa edeceklerini açıkladı.
Okulöncesi eğitimine 330 minik yavru katıldı Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV), Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle çeşitli illerde Yaz Anaokulları-Okul Öncesi Eğitim Programı düzenledi.
Yaz Spor Okulu gösterilerle kapandı Fatih Belediyesi Yaz Spor Okulu’nda eğitim gören öğrenciler, 2006 sezonunu birbirinden güzel gösterilerle kapattı.
Hastanede ‘Git kan bul’ işkencesine son verildi Bursa Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi’nde, kan için "Kızılay’a git-gel" dönemi sona erdi. Bursa ve Marmara’da bir ilke imza atan hastane, 200 bi..
Başkan İça: Bakanlarımızı hazır projelerle karşılıyoruz Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, Kütahya için hazırladıkları projelerin hepsinin birbirinden değerli olduğunu belirterek, "Şu anda..
Temsili Hezarfen, Kâtibim Şenliği için kanat açacak Hezarfen Ahmet Çelebi, 17. yüzyılda Galata’dan Üsküdar Doğancılar Meydanı’na kadar kartal kanatlarıyla uçmuştu.
Kalp krizi kursunu bitiren hekimler sertifika aldı "Acil Hekimliği Erişkin İleri Yaşam Desteği Sertifika Programı"nda başarılı olan 126 hekime Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp Damar Cerrahisi Eğit..
Kimsesiz minikler, 125. doğum yılında Ata’yı törenlerle andı İstanbul İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nün Atatürk’ün doğumunun 125. yılını anmak için gerçekleştirdiği etkinlikler Parkorman’da d..
Patlayan su borusu yolu çökertti Sarıyer'de, İSKİ'ye ait şebeke suyu borusunun patlaması sonucu yol çöktü.
Emekli Norveçliler için Çeşme’de ilk etapta 5 bin konut yapılacak Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Maliye ve Turizm bakanlıkları olarak işbirliği yaptıklarını, tüm Türkiye'deki artıları tespit e..
Adnan Menderes Hava Limanı’na fuarlarla yolcu çekilecek İzmirlileri son derece modern bir terminale kavuşturacak Adnan Menderes Hava Limanı Dış Hatlar Terminali, 9 Eylül’de hizmete giriyor.
İncir avans ödemeleri pazartesi günü başlıyor TARİŞ İncir Birliği, piyasa fiyatı oluşuncaya kadar ortaklarından inciri avans ödemelerle alacak.
Çeşme’ye çok sayıda yerli ve yabancı yatırımcı talip oldu Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Turizm Kentleri Projesi kapsamında 75 yıllığına tahsis edeceği İzmir–Çeşme Alaçatı ve Paşalimanı proje..
Manisa'da evde çıkan yangında bir çocuk öldü Manisa'da 3 evin tamamen kullanılamaz hale geldiği yangında, evden çıkarılamayan 3 yaşındaki çocuk yanarak can verdi. Alınan bilgiye göre, Nurlupı..
Doğalgazda pişen ilk kahvenin tadına baktılar Temmuz ayında İzmir’e ilk doğalgazın gelmesinin ardından Mavişehir İzmir Evleri’nde düzenlenen törenle doğalgazla çalışan ocakta pişirilen ilk ka..
Küçük hıyar kıymete bindi Türkiye’de yılda ortalama 100 bin ton üretilen kornişonun (turşuluk küçük hıyar) fiyatı, 6 bin tonu taze olarak ihraç edilince 10 yeni kuruş arttı.
Katmerci ‘imdat’ dedi polis olay yerine 7 dakikada ulaştı AK Parti İzmir Milletvekili İsmail Katmerci, 155 Polis İmdat servisinin çalışmasını denedi.
Büyükşehir, binasının dayanıklılığını ölçüyor Birinci derecede deprem bölgesi olan İzmir'de, başta kamu binaları olmak üzere konutlar ve diğer yapıların depreme dayanıklılığı tartışılırken Bü..
Yanan ormanlar için kampanya başlatıldı Anavatan İzmir İl Başkanlığı Ege'de yanan ormanların tekrar ağaçlandırılması için fidan ormanı kuruyor.
İzmir’den Kosova’ya esnaf ihraç edildi Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu'nun koordinatörlüğünde yürütülen ve Kosova Esnaf ve Sanatkârlar Odası'nca belirlenmiş olan küçük işletmelerd..
Sırtını kaleye yaslayan sergiciler ayakta kalma mücadelesi veriyor Ustalığa dayalı sanatların gelişip yayıldığı Ulus, son yıllarda peş peşe kapanan işyerlerinin mekanı haline geldi.
Karapürçek’te 36 bin YTL’lik kemer Altındağ Belediyesi tarafından düzenlenen 17. Karapürçek Yağlı Güreşleri, 27 Ağustos Pazar günü yapılacak.
Çankaya’dan sonra Gölbaşı Belediyesi de cami temizliği başlattı Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz tarafından geçen yıl başlatılan ‘ibadet yerlerinin temizlenmesi’ çalışmaları Gölbaşı..
Ankara’da bazı yollar bugün kapalı KESK’in düzenleyeceği ‘Ankara Mitingi’ nedeniyle bugün 09.00-14.30 saatleri arasında Ankara’da bazı yollar trafiğe kapatılacak.
Meydancık’ta 5 asırlık ev eşyaları sergilendi Meydancık Beldesi’nde eski evler ve asırlar önce o evlerde kullanılan ev eşyaları sergisi büyük ilgi gördü.
Kur’an-ı Kerim öğrencileri, sertifikalarını ve ödüllerini aldı Vakfıkebir Müftülüğü’ne bağlı ilçe merkezinde 485, belde ve köylerde bin 16 olmak üzere toplam bin 501 kız ve erkek Kur’an-ı Ker..
Eşyalarını satarak, gelirini Lübnanlı çocuklara gönderdiler Rize’de üç çocuk, Lübnan’da savaştan etkilenen çocuklara yardım etmek için kendi eşyalarını satarak topladıkları 115 YTL’yi savaş ..
‘Kars Havaalanı 4 ay kapalı kalacak’ Dün sabah karayoluyla Kağızman ilçesinden Kars’a gelen Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, ilk olarak valiliği ziyaret etti.
Ayılar, belediye başkanına ait arı kovanlarını parçaladı Erzincan’da ayılar üreticilere zarar vermeye devam ediyor.
TARİŞ, incir alımlarını avans ödemeyle yapacak TARİŞ İncir Birliği, piyasa fiyatı oluşuncaya kadar ortaklarından inciri avans ödemelerle alacak. 23 Ağustos’tan alımlara başlayan birlik, ürünü..
‘Üzümü erken satarsanız fiyatını düşürecekler’ Salihli’nin en önemli gelir kaynakları arasında yer alan üzüm hasadının başlaması üzerine bir basın toplantısı düzenleyen Salihli Ziraat Odası ..
Belediyenin fotoğraf yarışmasında vali yardımcısı iki ödül birden kazandı Balıkesir Belediyesi’nin, bugünün Balıkesir’ini yarınlara taşımak ve fotoğraf sanatını desteklemek amacıyla düzenledi..
13 bankadan para çalan üç kafadar güvenlik kamerası sayesinde yakalandı Çanakkale’de iki, diğer illerde 11 bankadan yankesicilik yaparak para çalan üç kişi, dokuz ay önce girdikleri son banka..
Balıkesir Emniyeti sekiz ay içinde bin 900 motorsikleti trafikten men etti Motorsiklet kullanımı ve buna bağlı yaralanmalı ve ölümlü kazaların artması sonucunda bu araçlara savaş açan Balıkes..
TUSKON, işadamlarını Afrika’dan sonra Avrasya ile buluşturuyor Türkiye’nin en büyük sanayici konfederasyonlarından, 120 işadamı tarafından kurulan Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederas..
Mersin-Lazkiye arasında 6 bin 500 yolcu taşındı Mersin-Lazkiye seferlerini yapan Su Jet adlı deniz otobüsü ile Merlat Denizcilik Anonim Şirketi, 19 Haziran ve 24 Ağustos tarihleri arasında La..
Cilvegözü’nden günlük 60 aracın geçişine izin verildi Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Ali Kavak, Cilvegözü Gümrük Kapısı’ndan sektör farkı gözetilmeksizin günde 60 aracın geçiş..
Minibüsçüler, korsana karşı destek istedi Mut’ta toplu taşımacılık yapan minibüsçüler, korsan taşımacılık yapanlardan şikayet ederek, yetkililerden haklarının korunmasını istedi.
Sevgi Giyim Mağazası fakirlerin umudu oldu Niğde Valiliği bünyesindeki Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı tarafından kurulan Sevgi Giyim Mağazası fakir ailelerin giyim ihtiyaçlarını karşıl..
Dört çocuk topladıkları 205 YTL’yi Lübnan’a gönderdi Malatya’da, Lübnan’da yaşanan insanlık dramına yürekleri dayanmayan 4 çocuk topladıkları 205 YTL’yi Lübnan’a gönderdi.
Kara: Takıma ve teknik heyete güveniyoruz Malatyaspor Kulübü Başkan Yardımcısı Fahri Kara, yeni teknik heyet ve futbolculara yönetim olarak tam destek verdiklerini belirterek, Kasımpaşaspor k..
Yeni yerleşim alanlarına kanalizasyon döşeniyor Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde, belediye tarafından yeni yerleşim alanlarına kanalizasyon boruları döşenmeye başlandı.
Belek Gazi’nin çekimleri başladı Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle, Harput Hükümdarı diye bilinen Belek Gazi belgeselinin çekimleri, Harput’ta başladı.
Valiliğin Ramazan yardımı paketi hazır Şanlıurfa Valiliği, Ramazan ayında fakir ailelere verilmek üzere yardım paketi hazırlıyor.
Kapkaçı önlemek için belediye 4 eleman görevlendirdi Diyarbakır Yenişehir Belediyesi, kentin en yoğun olduğu Sanat Sokağında kapkaça karşı 4 özel güvenlik elemanı görevlendirdi.
Antepfıstığına İran’dan sonra bir darbe de Suriye’den Lezzeti ile ün yapan Antepfıstığına İran’dan sonra bir darbe de Suriye’den geldi.
Görme engelliler Avrupa şampiyonasına katılmayı hedefliyor Görme Engelliler Federasyonu Başkanı Mesut Dedeoğlu, en büyük hedeflerinin kotayı yakalamak olduğunu, bunun için de herkese görev dü..
500 büyük firma arasına K.Maraş’tan 4 firma girdi İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından yapılan ikinci 500 firma araştırması neticesinde, Kahramanmaraş’tan 4 firma bu kategoride yer almayı b..
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10