22 Ağustos 2006 Salı Günü Haberleri

22 Ağustos 2006 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İstanbul'da 30 saatlik su kesintisi İstanbul'da 22 ağustos salı ve 23 ağustos çarşamba günleri bazı semtlere 30 saat süreyle su verilemeyecek.
Ağrı'daki Doğalgaz Boru Hattı Onarıldı Ağrı'nın Taşlıçay ilçesinde terör örgütü PKK üyelerince düzenlenen sabotaj sonucu yangın çıkan doğalgaz boru hattının onarımı tamamlandı.
Bahçeli Yine Kasımda Seçim İstedi "3 Kasım’da Erken Seçim" Diyerek Türkiye’yi 2002 Seçimlerine Götüren Mhp Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Bu Kez De, "türkiye’yi Ateşe Atacağını" Belirttiği Lüb..
"Burger King Sokak Basketbol Turnuvası"nın İstanbul elemeleri 1-2 Eylül'de İSTANBUL - Burger King tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek "Burger King Hoop Fest'06" Sokak Basketbol Turnuvas..
Ankara: Yök'ten Sağlıkçılara Müjde YÖK Genel Kurulu, Üniversitelerarası Kurul'un kararını onaylayarak, sağlık meslek yüksek okullarının laborant ve veteriner sağlık programlarının sağlıkla il..
Boğaz'da tatil sefası SuAda'da Ebru Drew - Benim kız kıza buluşmalarım ya birahanede ya pastahanede olur (kızına göre). İlk kez farklı bir gün geçirdim kız arkadaşımla.
Galatasaray, Avrupa Kupalarında Yarın 191. Randevuda Avrupa Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turu ikinci maçında yarın Çek Cumhuriyeti'nin Mlada Boleslav takımıyla deplasmanda karşılaşacak Galat..
Yök'ten Denkliğe Yeni Düzenleme YÖK'ün, yurt dışında tanıdığı üniversitelerden alınan Tıp Doktorluğu, Diş Hekimliği ve Eczacılık alanlarından alınan diplomaların Türkiye'de tanınması için Se..
Para Politikası Kurulu Perşembe Günü Toplanacak Para Politikası Kurulu, 24 Ağustos Perşembe günü 8. olağan toplantısını gerçekleştirecek.
İsrail, Karni Sınır Kapısı Yakınında Operasyon Düzenliyor Helikopter, tank ve zırhlı araçların desteğindeki İsrail askerlerinin, İsrail ile Gazze arasındaki sınır kapısının yakınında, Filist..
Yargıtay: "Basın Özgürlüğü Abartmaya Başvurmayı Da İçererir" Yargıtay Ceza Genel Kurulu, basın özgürlüğünün belli ölçülerde abartmaya hatta kışkırtmaya başvurmayı da içerdiğine işaret ederek..
Galatasaray, Avrupa Kupalarında Yarın 191. Randevuda... Avrupa Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turu ikinci maçında yarın Çek Cumhuriyeti'nin Mlada Boleslav takımıyla deplasmanda karşılaşacak Ga..
İkramiyeden kazndığı parayı 'Ay'da değerlendirecek İngiltere'de bir ev hanımı ITV adlı televizyon kanalındaki yarışmadan 1 milyon sterlin kazanınca Ay'da arsa satın alacağını açıkladı. Koyu b..
İtalya Lübnan'a 8 bin asker gönderecek İtalya'nın, Avrupa'nın Lübnan'daki BM barış gücü UNIFIL'e yapacağı asker katkısının üçte bir kadarını karşılayacağı bildirildi. İtalya Dışişleri Bakanı ..
Emisyon hacmi dün 177.8 milyon YTL azaldı ANKARA - Emisyon hacmi 21 Ağustos Pazartesi günü 177.8 milyon YTL azalarak, 23 milyar 478 milyon 532.4 bin YTL olarak gerçekleşti. Böylece emisyon ha..
Tüketicinin güveninde düşüş sürüyor / Endeks 90 seviyesinin altına geldi: 88.60 ANKARA - Tüketicinin güveni son bir yılın en düşük seviyesini gördü. 2006 yılı Haziran ayında 92,17 olan Tüket..
Tofaş, bilgi teknolojileri sistemlerini HP OpenView ile yönetecek İSTANBUL - Tofaş, bilgi teknolojileri (BT) ortamında merkezi ve etkili yönetim sağlamak üzere HP ve iş ortağı SPD ile işbirli..
BDDK, 2007'den itibaren "dergi" yayınlamaya başlayacak İSTANBUL - Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK)'nun faaliyet alanı ile ilgili konularda özgün makalelerin yer alacağı hakemli..
İMKB, güne toparlanma çabasında başladı/ Endeks, 37300-37500 bandında/ Döviz ve faiz sakin İSTANBUL - Borsa, satıcılı seyirle başladığı dünün ardından bugün tepki alımlarıyla yükseliyor. Açıl..
Garanti Bankası, 2 yeni şube açtı İSTANBUL - Garanti Bankası, 2 yeni şube açtı. T.Garanti Bankası A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderilen açıklamada, Bankanın aşağıda belirtilen şubelerinin 2..
Türkiye orman yangınları ile boğuşuyor/ Bodrum'daki yangın kontrol altına alınamıyor MUĞLA - Türkiye orman yangınları ile boğuşuyor. Ege ve Akdeniz kıyılarında son 3 günkü yangınlarda yaklaşı..
Futbol Federasyonu: Ligleri ertelemeyi gerektiren bir durum yok İSTANBUL - Sıcak havaların Türkiye'de ligleri vurması üzerine artan eleştiriler karşısında Futbol Federasyonu'ndan bir açıklama..
Hava sıcaklıkları 1 hafta daha mevsim normallerinin üstünde seyredecek İSTANBUL - Hava sıcaklıkları 1 hafta daha mevsim normallerinin üstünde seyredecek. Tahminlere göre, yurdun kuzeydoğu k..
Ankara'da kanlı kuyumcu soygunu / 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı ANKARA - Başkent'te sabah saatlerinde bir kuyumcu, kar maskeli kişiler tarafından soyuldu. Olayda, soyguncuların açtığı ateş so..
İşsizlik oranı azalıyor Seyfettin Gürsel - TÜİK'in dün açıkladığı istihdam ve işsizlik rakamları, son iki yıldır işgücü piyasasında yaşanan olumlu gelişmenin devam ettiğini gösterdi
Gül: Asker Gönderme Konusunda Yakında Bir Neticeye Varılacak Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Lübnan’a Asker Gönderme Konusunda Nihai Karar Verilmeden Önce Suriye’ye Gitti. Gül, Türkiye’nin Ask..
İtalya, Unıfıl'e 2 İla 3 Bin Asker Gönderecek İtalya'nın, Avrupa'nın Lübnan'daki BM barış gücü UNIFIL'e yapacağı asker katkısının üçte bir kadarını karşılayacağı bildirildi.
Gül: ''Silahsızlandırılma Gibi Bir Misyonu Üstlenmeyeceğiz'' Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Türkiye'nin Lübnan'a asker gönderme konusunda karar vermesi durumunda, bunun..
Ağar, Yılmaz'ı Eleştirdi, Çiller'i Övdü Eski Başbakan Mesut Yılmaz'ın"Siyasete Dönüyorum" Sözlerine En İlginç Tepki Dyp Lideri Mehmet Ağar'dan Geldi. Ağar, Eski Dyp Genel Başkanı Tansu Çiller..
Kültür Bakanlığı Da Fenerbahçe'nin 100. Yılını Kutlayacak Kültür Ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürü Bayram Bilge Tokel, 100’üncü Yılı Dolayısıyla, Fazıl Say’ın Fenerbahçe İçin Be..
Erbakan'dan Akp'ye Tele Mesaj: "Lübnan'a Asker Sonunuz Olur" Necmettin Erbakan, Irak Tezkeresinde Olduğu Gibi Lübnan’a Asker Gönderme Kararı Öncesinde De Akp’lilere Seslenmeye Başladı. Sp’nin..
Bakan Güler: Yunanistan-Türkiye arasındaki boru hattı yıl sonunda tamamlanacak EDİRNE - Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Azerbaycan, Türkiye ve Yunanistan boru hattının 2006 yılı ..
Kordsa'nın yarı yıl karı 18 milyon YTL oldu İSTANBUL - Kordsa 2006 yılının ilk yarısını 18 milyon YTL'lik net karla kapadı. Kordsa tarafından Borsa'ya gönderilen 6 aylık konsolide net dönem ..
EPDK, Aktif Global'e denetim yetkisi verdi ANKARA - Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu(EPDK), bir firmaya Enerji Piyasasında Faaliyet Gösteren Gerçek ve Tüzel Kişilerin Bağımsız Denetim Kuruluş..
Carrefoursa ile birleşen Gima'da hisse değişimi başladı İSTANBUL - Carrefoursa ile birleşen Gima'da hisse değişimi başladı. Bu nedenle Gima'nın İMKB'deki işlem sırası 2 gün süre ile kapatıldı..
Güneş Sigorta'nın 7 aylık toplam prim üretimi 304.2 milyon YTL oldu İSTANBUL - Güneş Sigorta'nın 7 aylık toplam prim üretimi 304.2 milyon YTL oldu. Güneş Sigorta A.Ş. tarafından Borsa'ya gö..
Memurların zam pazarlığında 3. tur bugün ANKARA - Yaklaşık 1.5 milyon memurun merakla beklediği memur sendikalarıyla hükümet arasındaki toplu görüşmelerin 3. turu yarın yapılacak. Görüşme, Ba..
Öğretmenlik başvuruları yarın sona eriyor Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) kadrolu ve sözleşmeli olarak yapacağı öğretmen atamaları için 9 Ağustosta başlayan başvuru süresi yarın sona eriyor. ..
MGK: Lübnan'daki kalıcı barış diplomasi ile sağlanmalı ANKARA - Milli Güvenlik Kurulu'nda (MGK) Ortadoğu'daki son gelişmeler ile bunların Türkiye'ye bölge bakımından yansımaları değerlendiri..
Bakan Gül, Suriye'ye gitti / "Lübnan'a asker gönderilmesi konusunda titiz ve dikkatli çalışıyoruz" ANKARA - Ortadoğu'da barışın sağlanması kapsamında ziyaretlerini sürdüren Başbakan Yardımcıs..
AK Parti Merzifon İlçe Başkanı Hamza Demir'in beyin ölümü gerçekleşti ANKARA - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Akif Gülle ile birlikte trafik kazası geçirdikten sonra Samsun Ondokuz Mayıs Ün..
Borsa Güne 37.174,25 Puandan Başladı 22.08.2006 -İMKB Bileşik Endeksi birinci seansta, dünkü ikinci seans kapanışına göre 9,3 2 puan artarak 37.174,25 puandan açıldı. Hisse senetleri bu sev..
Öğretmenlik Başvuruları Yarın Sona Eriyor Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) kadrolu ve sözleşmeli olarak yapacağı öğretmen atamaları için 9 Ağustosta başlayan başvuru süresi yarın sona eriyor.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10