20 Ağustos 2006 Pazar Günü Haberleri

20 Ağustos 2006 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Havadaki sıkıntı anlaşmayla sonuçlandı Hava-İş Sendikası, Türk Hava Yolları (THY) yönetimi ve sendika yetkilileriyle yapılan görüşmelerin ardından 'bir gün kendilerini uçuşa elverişli hissetm..
KESK eylemi çarşambaya Toplu görüşmelerin 23 Ağustos'ta yapılması planlanan dördüncü oturumu 24 Ağustos Perşembe gününe ertelendi. KESK'ten yapılan açıklamada, erteleme kararı üzerine, öncede..
'Vergi kaçağı oranı yüzde 42 arttı' Vergi denetmenlerine göre, 2005'te vergi kaçağı yüzde 42 artarken, beyan edilen her 100 YTL'lik kazanca karşılık vergilendirilmesi gereken 119 YTL'lik kaz..
Aksaray'dan Paris'e Mithat Aksaraylı Mithat Gürsoy'un 70 yıl önce kurduğu Mithat Giyim, erkeklerden sonra dünya kadınlarını da giydiriyor. Erkek giyiminde Mithat Selection ve Mithat New Line..
Piliç evde toparlandı, ama dışarıda tüketilmiyor Doğubeyazıt'ta ocak ayında görülen kuş gribi vakalarının ardından zor günler geçiren beyaz et sektörünün, toparlanma döneminde olduğunu ama şi..
Coca-Cola'ya ilk dava Hindistan'ın güneyindeki Karnataka eyaleti, öngörülen normların üzerinde zararlı madde içeren içecek satmakla suçladığı Coca-Cola şirketi aleyhinde ilk davayı açtı.
DHL'den e-com hizmeti DHL Express'in müşterilerine maliyet ve zaman tasarrufu sağlayan e-com uygulamaları müşteriler tarafından son bir yılda yüzde 25 daha fazla kullanıldı.
Borusan'da görev değişimi Borusan Grubu üst düzey yönetiminde görev değişiklikleri yapıldı. Borusan Holding İcra Kurulu Başkanı Agah Uğur, yapılan yeni atamaların 2010 yılına yönelik iddialı ..
Hani askerler! Fransız istihkâm birliği Nakura limanına vardı. FOTOĞRAF: AFP Avrupa'nın Lübnan'a asker göndermedeki isteksizliği BM ve İsrail'de hayal kırıklığı yarattı. Fransa, Lübnan'a sad..
UNIFIL'i Hizbullah yanlıları bastı, Avrupalı aranıyor UNIFIL'e liderlik etmesi beklenen Fransa'nın katkısı sembolik kalırken, İsrail'i tanımayan Bangladeş, Endonezya ve Malezya'nın güçte yer ..
Ateşkesi çiğneyen İsrail Lübnan'a komando indirdi, Beyrut öfkeli İsrail, Lübnan'a 34 günlük saldırılarını bitiren ateşkesi altıncı gününde ihlal etti. Lübnan'ın doğusundaki Bekaa Vadisi'ni bo..
Lübnan ordusuna emir: Hizbullah'la el ele ver ABD ve İsrail'in bastırmasıyla uluslararası toplumun Hizbullah'ın silahsızlandırılması rolü biçtiği Lübnan ordusuna 'direnişle omuz omuza dur' t..
İran: Uçaklarımızı aramak hakkınız Türkiye, ABD ile İsrail'in ihbarlarına uyup, Hizbullah'a silah sevkıyatı yaptıkları şüphesiyle İran uçakları üzerindeki denetimini had safhaya vardırdı.
Tahran düşmana Zülfikâr'ı çekecek ABD ile İsrail'in sonraki hedefi gözüyle bakılan İran, dün 'Zülfikar Darbesi' adlı beş haftalık askeri tatbikat başlattı. 'Yeni silahlarla taktikleri deneyip..
'Arka bahçe' için gringo casus şefliği ABD yönetimi, 'şer eksenindeki' İran ile Kuzey Kore'nin ardından arka bahçesi Latin Amerika'daki 'belalıları' Venezüella ile Küba için de 'özel istihbar..
Nasreddin Hoca'nın gölü artık maya tutmuyor Uygulanan yanlış sulama politikaları ve kuraklık nedeniyle Akşehir Gölü can çekişiyor. Kirlilikle boğuşan, büyük bölümü kuruyan, kalan kısmı da b..
ABD Büyükelçisi Wilson: PKK'yı muhatap almayız ABD Büyükelçisi Wilson garanti verdi: Özel koordinatör atanmasından endişe edilmesin. PKK'yı hiç muhatap almadık, bundan sonra da almayız.
Devlet tavsiyeli küfür sözlüğü Skandalda ikinci perde Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB), '100 Temel Eser'i içinde yer alan klasikleri dinci terminolojiye göre çeviren bazı yayınevlerinin bir ..
Küfür de var İslami terminoloji de Milli Eğitim Bakanlığı'nın belirlediği 100 Temel Eser'de tek sorun yayınevlerinin bazı kitaplarda küfürlü sözlere yer vermesi değil. Bu kitaplarda İslami t..
'Etik olmayan tehlikeli bir uygulama' Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tavsiye edilen, 100 Temel Eser, üzerinde yayınevleri tarafından dinsel ve ideolojik oynamalar yapılması eğitimciler, ed..
Pişkin bakanlık! İyi kitabı veli bulsun Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri '100 Temel Eser' listesindeki kitapların yanlış çevrilmesini üzerine almadı: "Yayınevlerine karışamayız. Doğru çevir..
Asbestli Otopan Yunanistan'da Aliağa'da sökülmek üzere Hollanda'dan Türkiye'ye getirilmesi, içerdiği asbest nedeniyle tepkiye yol açan 'Otapan' adlı gemi, Yunanistan'ın Sisam Adası yakınların..
'Üfürükçü danışma büroları münferit değil' Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES), arayıp akıl danışanlara 'üfürükçü reçeteler' vermesiyle gündeme gelen Diyanet'in aile danışma ..
Namaz seferberliği başlattılar Aralarında gazeteci-yazar Abdurrahman Dilipak, Prof. Dr. Hayrettin Karaman ve sanatçı Engin Noyan'ın da bulunduğu Namaz Gönüllüleri Platformu, toplumda namaz du..
Bugün Miraç Kandili Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, bugün kutlanacak olan Miraç Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajda, insanlığın barış, huzur ve hidayetine vesile olmasını, savaş ve..
Şanlıurfalılar Eker'e kızgın Ceylanpınar Devlet Üretme Çiftliği'ne (DÜÇ) işçi alımında, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker'in Diyarbakırlı hemşerilerine öncelik tanındığı iddiası Şanlıurfal..
Gönüllü ordu deprem sonrasına hazır Marmara ve Düzce depreminin ardından binlerce insan enkazların altında kendilerine uzanacak bir el beklerken yardım edecek hiç kimse yoktu. İnsanlar, moloz..
Erkan'ın mektup arkadaşı Clinton Erkan bebek depremin simge isimlerinden biriydi. 17 Ağustos depreminden sonra Türkiye'yi ziyaret eden dönemin ABD Başkanı Bill Clinton'ın burnunu sıkınca onu ..
'Siyanür' paneline Koza işçileri baskını Dikili Barış, Demokrasi ve Emek Şenlikleri kapsamındaki 'Siyanür-Altın Çevre Paneli', Bergama Ovacık madenini işleten Koza şirketinin çalışanları tara..
PKK'dan doğalgaz boru hattına sabotaj İran'dan gelen doğalgaz boru hattı, Ağrı'ya 25 kilometre uzaklıktaki Taşlıçay ilçesi Geçitveren Köyü mevkiinde patladı. Dün akşam saat 21.30 sıralarında ..
Kamuda durum kötü Marmara Depremi'nin ardından yapılan incelemeler sonucunda 2 bin 473 kamu binasının depreme karşı dayanıklı olmadığı tespit edildi. Bu binalardan 1783 tanesini okullar oluşt..
Düzeltme ve cevap Gazetenizin 05.04.2006 tarihli nüshasının 5. sayfasında yer alan "Delikliçınar'ın çınarları artık yok" başlıklı haberinizde Denizli Yeni Cami önünde yer al..
Başbakanlara Hasankeyf mektubu Atlas dergisi, Ilısu Barajı'nın suları altında kalacak Hasankeyf için başbakanlara seslenecek. Derginin 'Hasankeyf'e Sadakat' kampanyası kapsamında şu ana kadar..
Zanlı çocuk kraliçeye mektup yazmış 10 yıl önce işlenen çocuk kraliçe Ramsey cinayetinin perşembe günü yakalanan sanığı John Marc Karr'ın eski eşi, Karr'ın, 1993'te Kaliforniya'da gerçekleşen..
'Osmanlıları kör eden ikon' çalındı Yunanistan, Osmanlı askerlerini kör etmek gibi binbir mucizeye sebebiyet verdiğine inanılan en önde gelen Meryem Ana ikonunun çalınmasının şokunda.
Başbakan, Bush'la 2 Ekim'de görüşecek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Amerika'ya yapacağı ziyaretin tarihi 2 Ekim olarak belirlendi. Daha önce Beyaz Saray'dan Ankara'ya bildirilen ve Almanya..
'AKP'nin ampulü İlluminati simgesi' MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Vural, AKP'nin simgesi ampulün illuminati simgesi olduğunu iddia etti. "Ampul de, ışık huzmelerinin sayısı da tesadüf değ..
DYP'den Yılmaz'a olumsuz yanıt Merkezde bütünleşme için Mehmet Ağar'ın da aralarında bulunduğu bir dizi isimle temas edeceğini söyleyen eski Başbakan Mesut Yılmaz'a bu adreslerden biri olan D..
Anavatan'da sular ısınıyor Mumcu'nun Yılmaz ve ekibi ile ilgili "Onlarsa varsa ben yokum" açıklaması sonrası kazan kaynamaya başladı. Eski ANAP'lı Yücelen ve Taşar yanıt verdi. Anavatan Parti..
ABD'li uzmanın iddiası: Türkiye ile ABD anlaştı Amerikalı terör uzmanı Daveed Gartenstein-Ross, Türkiye ile ABD'nin PKK'yla mücadele konusunda bir anlaşma yaptığını ve Türkiye'nin attığı adım..
Annan: "İsrail, Bm Kararını İhlal Etti" BM Genel Sekreteri Kofi Annan, İsrail'in dün sabah Baalbek yakınlarına yaptığı saldırının, BM Güvenlik Konseyi'nin 1701 sayılı kararının ihlali olduğu..
Antalya'da bara kar maskeli saldırı: 2 ölü Antalya'da önceki gün başında kar maskesi bulunan bir kişi, Manavgat'ın Ilıca beldesindeki bir bara silahlı saldırı düzenledi. Saldırıda barda müşte..
İstanbul 30 saat susuz Büyükçekmece-Sefaköy ve Dudullu-Kozyatağı ana isale hattında yapılacak çalışmalar nedeniyle, 22 Ağustos Salı saat 06.00 ile 23 Ağustos Çarşamba saat 12.00 arasında bazı..
Kırmızı palmiye böceği Meclis gündemine geldi Kuş gribi, kene ve zehirli örümcek tartışmalarına bir yenisi daha eklendi: Kırmızı palmiye böceği. İsrail ve Mısır'daki hurma, palmiye ağaçlarını..
Funda Arar-Kıraç izdihama yol açtı Beşiktaş Kültür Merkezi'nin düzenlediği "Yıldızlı Geceler" konserleri kapsamında önceki akşam Bodrum Antik Tiyatro'da Funda Arar ile Kıraç sahneye çıktı. An..
Yağmur Atacan: Ne Pınar ne de ben birlikteyiz demedik Can Tezal'ın ardından Pınar Altuğ'un adı bu kez de rol arkadaşı Yağmur Atacan ile anılıyor. Altuğ bu konuyla ilgili sessizliğini korurken..
Ortaç'tan şölen gibi bir konser Açıkhavayı hıncahınç dolduran Serdar Ortaç, çıkış yaptığı 1994'ten bugüne bestelerinin tamamına yakınını seslendirdi. Müzik yaşamının en önemli gecelerinden bi..
Kırım Kongo'dan bir kişi daha öldü Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığı nedeniyle Eskişehir'de tedavi gören bir genç, yaşamını yitirdi. Han ilçesine bağlı Kayı köyünde yaşayan Ufuk Demirci (2..
'Konsere 16'sında çıktım' Marmara Depremi'nin 7. yıldönümünde Avcılar'da konsere çıktığı gerekçesiyle eleştirilen sanatçı Erol Büyükburç, konserinin anma gecesi olan 17 Ağustos'da değil 16 Ağ..
Azmettirici müdire işi pişkinliğe vurdu "Hanım Ağa" lakaplı çete lideri eski polis Güniz Akkuş'u adam kaçırmaya azmettirdiği gerekçesiyle gözaltına alınan ve tutuksuz yargılanmak üzere serbes..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10