18 Ağustos 2006 Cuma Günü Haberleri

18 Ağustos 2006 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Rahmi Kumaş: Tdk Ve Ttk 12 Eylül Öncesi Yapılarına Kavuşturulmalı Birleşmiş Milletler Türk Derneği Başkanı Rahmi Kumaş, Türk Dil Kurumu Ve Türk Tarih Kurumu’nun 12 Eylül Yönetimince Değiştiri..
Washıngton: Bm Kararının Ardından NATO Avrupa Müttefik Kuvvetler Başkomutanı Orgeneral James Jones, BM Genel Sekreteri Kofi Annan ile Lübnan'a NATO askeri gönderme konusunu görüştüklerini, an..
Gazze: İsrail'in Filistin Topraklarındaki Saldırıları İsrail savaş uçaklarının Filistin'e düzenledikleri son saldırılarda 3 Filistinli yaralandı.
New York: Bm Kararının Ardından BM Barış Gücü'nün Lübnan'a yerleştirilmesi konusunda ilerleme sağlandığı bildirildi.
Kudüs: İsrail'de Hükümet Aleyhine Gösteri İsrail'in Lübnan'a saldırısını protesto eden bir grup İsrailli, Başbakan Ehud Olmert'in istifasını istedi.
Washıngton: Abd'li Emekli Diplomat Ve Generallerden Bush'a İran Uyarısı ABD'de bir grup üst düzey emekli diplomat ve general, ABD Başkanı George W. Bush'a çağrıda bulunarak İran ile sorunları..
Cenin: Batı Şeria'da 3 Hamas Militanı Patlamada Öldü Batı Şeria'da bomba hazırlayan 3 Hamas militanının meydana gelen patlamada öldüğü bildirildi. Patlamanın kazayla gerçekleştiği kaydedildi.
Londra: İngiliz Basınında Bugün İngiliz basınında bugün, Lübnan askerlerinin ülkenin güneyine konuşlandırılmaya başlaması, Kuzey Irak'taki hareketlilik, Türkiye'deki çingenelerin kentsel dönü..
Lefkoşa: Kktc Heyeti Kırgızistan'da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Serdar Denktaş, Kırgızistan'da düzenlenecek Uluslararası Issık Gölü Kıbrıs Kon..
Havana: Küba Lideri Castro'nun Sağlık Durumu İyiye Gidiyor Küba lideri Fidel Castro'nun kardeşi Raul Castro, ağabeyinin sağlık durumunun daha iyiye gittiğini söyledi.
'Dağda volkanik patlama olmaz' Jeoloji mühendisi Tamer Karasu, Ağrı Dağı'nda volkanik patlama meydana gelmesinin mümkün olmadığını söyledi. Karasu, yaptığı açıklamada, dağ eteklerindeki köyle..
Anadolu Ajansı, sınavla 33 muhabir alacak/ Sınav 7 Ekim'de ANKARA - Anadolu Ajansı Genel Müdürlüğü, çeşitli illerde görevlendirmek üzere sınavla 33 muhabir alcağını duyurdu. Konuya ilişkin du..
Mimar-mühendislerden Savaş Karşıtı Eylem Mühendis, Mimar Ve Şehir Plancıları, İsrail’in Lübnan’ı İşgalini Kınamak İçin 20 Ağustosta Kadıköy Meydanı’nda Eylem Yapacak.
Fransa sadece 200 asker gönderiyor Birleşmiş Milletler Lübnan'da konuşlandırılması planlan barış gücünde asker sayıları netleşmeye başladı. 10 gün içinde bölgeye üç bin beş yüz asker sevkedil..
Ankaraspor G.Saray'lı Volkan'a kancayı taktı Ankaraspor'un Galatasaray'ın tecrübeli orta saha oyuncusu Volkan Arslan'ı renklerine bağlamak için harekete geçtiği öğrenildi. Kadrosunu güçlendir..
5 ülke Lübnan'a asker göndereceğini açıkladı NEW YORK - BM'nin Lübnan'daki geçici barış gücü UNIFIL'in genişletilmesi ve güçlendirilmesine 5 ülke asker vereceğini açıkladı. Adının açıklanması..
Baykal: Kimse Türkiye'yi bölmeye kalkmasın AYDIN - CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, "Birileri çıkmış, az dindar, çok dindar diye sınıflandırma yapıyor. Bu söylemle ülkeyi bölmeye çalışıyorlar...
İsrail bombardımanında Akdeniz'e dökülen petrol 50 milyon euroya temizlenecek ATİNA - Lübnan'da, İsrail saldırılarının hedefi olan El Ciyye kentindeki elektrik üretim tesislerinin petrol tank..
Bosna'da bin kişilik toplu mezar bulundu Bosna-Hersek?te 1995?te Sırplar tarafından katledilen 8 bin Müslüman?ın izlerini arayan uzmanlar, şimdiye kadar yapılan çalışmalar kapsamındaki en bü..
KGS çilesine son İzmir Kısıkköy'de dört yıldır faaliyet gösteren Ali Aydın Kayahan'ın sahibi olduğu Akplast Şirketi, Boğaz köprüleri ve otoyollarda kullanılan Kartlı Geçiş Sistemi'nde (KGS) ..
Kuraklık ormanları kuruttu Bolu Orman Bölge Müdürü Veli Baraklı, aşırı sıcakların ormanlardaki meşe ve göknar ağaçlarının kurumasına neden olduğunu, 40 gündür yağmur yağmadığı için fidanları..
Çaldıran'da kaza; 17 ölü, 26 yaralı Suriye'den İran'a yolcu götüren otobüs, taş yüklü kamyona arkadan çarptı
İçki ve sigaradan 7 ayda 6,4 milyar YTL vergi geldi Bu yılın ilk yedi aylık döneminde alkollü içkilerden 1,1 milyar YTL, sigaradan ise 5,2 milyar YTL olmak üzere toplam 6,4 milyar YTL özel tü..
Emisyon hacmi dün 86.5 milyon YTL azaldı ANKARA - Emisyon hacmi 17 Ağustos Perşembe günü 86.5 milyon YTL azalarak, 23 milyar 262 milyon 758.1 bin YTL olarak gerçekleşti. Böylece emisyon hacmi..
Turizm yol haritasına eksiklik uyarısı İSTANBUL - Turizmciler, hükümetin hazırladığı Türkiye Turizm Stratejisi 2023 Taslak Raporu'ndaki eksiklikleri ortaya koyarken, 5 yeni öneri getirdi. Haf..
Hey Tekstil'den Çankırı'dan sonra Nevşehir'e de fabrika / Bektaş ailesi köklerini yatırımlarla büyütüyor NEVŞEHİR - Hey Grup, Anadolu'daki yatırımlarını büyütüyor. Geçen yıl Hey Tekstil Yönet..
Üretici fındığını şartlı olarak emanete verecek / Fiskobirlik'in para ödemeden piyasaya girmesi isteniyor İZMİR - Üreticiye 2005 ürünü fındık borcunu ödeyemeyen Fiskobirlik'in 2006 ürünü için..
Londra Metal Borsası'nda nikele müdahale Dünyanın en büyük metal borsası olan Londra Metal Borsası'nda, fiyatların rekor seviyeye çıktığı nikel piyasasına müdahale geldi. Borsa yönetimi, açık..
TAPDK Başkanı Adalı: 97 çeşit votka var artık başa çıkamıyoruz ANKARA - Ankara Sohbetleri'nin bu haftaki konuğu; Tütün, Tütün Mamulleri ve Alkollü İçkiler Piyasası Düzenleme Kurumu (TAPDK) Ba..
Güler: Gündemimizde elektrik zammı yok İSTANBUL - Enerji Bakanı Hilmi Güler, şu anda elektrikte bir zammın gündemlerinde olmadığını söyledi. Güler, ayrıca TEDAŞ'a 400 trilyon TL ek kaynak ver..
Hyundai, Çek yatırımına kasımda başlıyor Güney Kore'nin en büyük otomotiv şirketi Hyundai, Çek Cumhuriyeti'ndeki yatırımına kasım ayında başlayacak. Hyundai'den bir yetkili, şirketin Avrupa'..
Fitch, Türkiye'nin tavan notunu BB'ye revize etti / Bazı şirketlerin notları da yükseltildi LONDRA - Fitch, Türkiye'nin ülke tavanı notunu BB-'den BB'ye yükseltti. Fitch bu yükseltmenin ardın..
Migros, Adapazarı'nda yeni bir mağaza açıyor İSTANBUL - Migros, Adapazarı'nda yeni bir mağaza açıyor. Migros Türk T.A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderilen açıklamada şirketin, Yenigün mahallesi ..
İSO, İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu'nu 23 Ağustos'ta açıklıyor İSTANBUL - İstanbul Sanayi Odası Türkiye?nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2005 yılı raporunun sonuçları, 23 Ağustos 2006 Ç..
Türkiye'nin 2006 yılı ihracatı 50.5 milyar doları aştı ANKARA - Türkiye'nin 2006 yılı ihracatı 50.5 milyar doları aştı. Dış Ticaret Müsteşarlığı'nın web sitesinde(ihracat.dtm.gov.tr) açıkla..
Bilişim Zirvesi ve Forum@Bilişim, "Rekabet Gücü" teması ile 5-9 Eylül'de toplanacak İSTANBUL - Bilişim Zirvesi ve Forum@Bilişim, TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezinde, 5-9 Eylül tarihler..
Anel Telekomünikasyon, TT'nin ADSL ihalesini kazandı İSTANBUL - Anel Telekomünikasyon, TT'nin ADSL ihalesini kazandı. Anel Telekomünikasyon Elektronik Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. taraf..
İMKB'deki bankaların yılın ilk yarısında toplam aktifleri 286 milyar YTL'ye çıktı İSTANBUL - İstanbul Menkul Kıymetler Borsası(İMKB)?nda işlem gören mevduat bankalarının toplam aktifleri Hazi..
Borsa, haftanın son gününde de satıcılı/ Endeks, 37800-38000 bandında/ Döviz ve faizde yön yukarı İSTANBUL - İMKB, haftanın son gününde yön bulma çabasında. Kar satışlarını bugün de sürdüren ..
PO'dan nanoteknoloji atağı LONDRA -Petrol Ofisi dizel yakıtta nanoteknoloji anlaşmasına imza attı. PO, dizel yakıtta ortalama yüzde 10 tasarruf sağlayan ve çevreye zararı azaltan nanoteknoloj..
Güneş sistemindeki gezegen sayısı 12'ye çıktı PRAG - Dünya gökbilimcileri aldıkları ortak bir kararla gezegen tanımını yeniden yaparak güneş sistemindeki gezegen sayısının 9'dan 12'ye çıkarıl..
KESK, üyelerine "Acil Eylem" çağrısı yaptı ANKARA - Hükümetle yapılan görüşmeler sürecinde "taleplerini ve tutumunu güçlendirmek için" Ankara'da 22 Ağustos'ta eylem yapma kararı alan KESK, ü..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10