18 Ağustos 2006 Cuma Günü Haberleri

18 Ağustos 2006 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Fransa şubata kadar komutayı üstlenecek BM dün Lübnan'daki asker sayısı 2 binden 15 bine çıkarılacak olan yeni BM Geçici Görev Gücü'nün (UNIFIL) görev tanımını netleştirmeye çalışırken, Frans..
Çocuklar da zaferi kutluyor Lübnan'da İsrail'in çekilmesiyle zafer havası esiyor. Sur'da evlerine dönen Lübnanlılar, Hizbullah bayrakları ve örgüt lideri...
Düşmanla çay içen subayın sonu Savaşta İsrail askerlerine sınırdaki Mercayun kasabasında komutanı olduğu kışlayı teslim edip onlarla çay içen Lübnanlı general Adnan Davud, 'misafirperverliğin..
Hizbullah karşıtları ses veriyor İsrail'in saldırılarıyla Hizbullah'ın arkasında kenetlenen Lübnan siyaseti, en belirgin 'alameti farikası' olan Suriye karşıtlığı ya da yandaşlığı etrafında y..
Telekulak'a yargı engeli Bush yönetimine yargıdan bir darbe daha geldi. ABD'de federal bir yargıç, hükümetin izinsiz telefon dinlemesinin anayasaya aykırı olduğu kararını verdi ve uygulamanın..
'Komplo onayı Zevahiri'den' Britanya'da geçen hafta 10 yolcu uçağının havada patlatılması planının son anda önlendiğinin açıklanması sonrası, Pakistanlı yetkililer planın Kaide'nin işi olduğu..
Prescott'ın ABD eleştirileri Britanya'da kupalı bir boksör olması, bir protestocuyu yumruklaması ve sekreteriyle yasak aşk itirafıyla öne çıkan Başbakan Yardımcısı John Prescott, bu kez 'dili..
Schröder'e yine Rus evlat Almanya'nın eski Sosyal Demokrat Başbakanı Gerhard Schröder üçüncü kez 'baba oldu.' İki yıl önce St. Petersburg'da bir yetimhaneden Viktoria adlı kızı evlat edinen 6..
Putin'in muhalefeti Kremlin, iktidardaki Birleşik Rusya Partisi'nin kamuoyu desteğini yitirmesi karşısında Devlet Başkanı Vladimir Putin'i kurtaracak formülü buldu: Kurulan 'paravan' partiler..
Üniversite eleştiriye tahammülsüz 12 Eylül 1980 askeri darbesinin mimarı ve 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren'in, Muğla Üniversitesi'nde darbeyi öven açıklamalar yapmasını protesto eden Yrd. Doç. ..
'Lübnan'ı bırak PKK'ya bak' CHP lideri Deniz Baykal, hükümetin Lübnan'a asker göndermeye hazırlandığını ileri sürdü. Aydın'daki gezisinin ikinci gününde de hükümete yüklenen Baykal, şunları ..
Arınç'a türbanlı, Yıldırım'a türbansız TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın da katıldığı 8 Temmuz'daki bir açılışta başlarına türban takılarak halkoyunu oynatılan Cumhuriyet İlköğretim Okulu halkoyun..
Ege'nin komşuları barış için oynadı Midilli'de bir araya gelen Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç'la Yunanlı meslektaşı Fanny Palli Petralia, barış mesajları verdi. Koç onuruna verdiği yemekt..
Türkiye: ABD'yi bir ölçüde yadırgadık Türkiye, stratejik ortak gördüğü ABD'nin, PKK'ya karşı adımlarından tatmin olmazken, Irak yönetiminden gelen açıklamaları olumlu karşılıyor.
Hacıbektaş'ta kutsal sayılan yerlere akın Hacı Bektaş Veli Anma Kültür ve Sanat Etkinlikleri sürerken, Hacı Bektaş'la Balım Sultan'ın türbeleri ziyaretçi akınına uğruyor. Külliye girişinde bu..
'Fındığa' iki tutuklama Türkiye Ziraat Odaları Birliği öncülüğünde 30 Temmuz'da Ordu'da yapılan miting sonrası çıkan olaylar nedeniyle Türkiye Komünist Partisi İl Başkanı Uğur Özdemir ve part..
Havalimanında yangın paniği Antalya-İstanbul seferini yapan Atlasjet Havayolları'na ait yolcu uçağının İstanbul Atatürk Havalimanı'na indikten sonra bir kanadında alevler çıkması üzerine büyü..
10 bin Süryani zor durumda Çeşitli nedenlerle Türkiye'den Almanya'ya giden ve iltica talebinde bulunan 10 bin Süryani, sınır dışı tehlikesiyle karşı karşıya. Mardin'deki Deyrulzaferan Manastı..
Antalya'da 400 icra ihalesini çete almış Son iki yılda Antalya'daki 400'ün üzerinde hacizli mal ihalesinin bir çete tarafından tehditle alındığı ortaya çıktı. Organize Suçlar ekipleri, icra..
Irkçı pankarta para cezası Alanya Belediyesi, camına İngilizce olarak 'Çocuk katili İsraillilere satış yapılmaz, giriş yok' yazılı pankart asan giyim mağazasına ceza kesecek.
Emniyet: Polise muhtar saldırdı Gümüşsuyu Mahalle Muhtarı Çiğdem Nalbantoğlu'nun, 'kimlik kontrolü' sırasında polislerce dövüldüğü iddialarıyla ilgili İstanbul Emniyet Müdürlüğü açıklama yapt..
Tunceli yangına çaresiz kaldı Tunceli merkeze bağlı Güleç Köyü kırsalında bulunan ormanlık alanda dün sabah saatlerinde çıkan yangın, büyüyerek devam etti. Henüz belirlenemeyen bir nedenle çı..
Kadına şiddetin başkenti de Ankara Ankara, kadına uygulanan şiddette diğer iller arasından 'sıyrılarak' birinciliği aldı. Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı'nın son altı yıldaki..
Kayınvalide olan eve daha fazla şiddet girer Kayınvalidesiyle aynı evde yaşayan kadınların daha fazla şiddet gördüğü, İzmir'de psikiyatri polikliniğine başvuran kadın hastalar arasında yapıla..
İstanbul'da yapıların yüzde 80'i ruhsatsız İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul'da yapıların yüzde 80'inin ruhsatsız olduğunu söyledi. Topbaş, "Vatandaş deprem..
Bakan Özak: Deprem sonrasına hazırız Bayındırlık ve İskân Bakanı Faruk Nafiz Özak, deprem öncesine hazır olmayan Türkiye'nin deprem sonrasına hazır hale geldiğini söyledi. Kütahya Valisi Osm..
Rus hırsız 'soyuyor' Rusya'da bu yıl otomobillerin en fazla nehir kıyısındaki plajlardan çalındığının belirlenmesi üzerine başlatılan inceleme sonucu, ilginç bir hırsızlık yöntemi ortaya çıka..
Şaşkın Türk pilot askeri havaalanına indi Sky Havayolları'na ait yolcu uçağı, önceki akşam Polonya'da yanlışlıkla askeri havaalanına indi. Antalya'dan 170 yolcusuyla 15.30'da Polonya'nın Pozn..
Bol yağışlı havalar geliyor Orta ve Doğu Karadeniz, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzey ve batısı, Doğu Anadolu'nun kuzey kesimleriyle Afyonkarahisar çevresi yarın sağanak ve..
Hedefim 34 gol Beşiktaş'ın 21 yaşındaki Brezilyalı golcüsü Bobo, hedefinin 34 gol olduğunu ifade ederek, "Krallıkta iddialıyım. Bu Beşiktaş UEFA'da final oynamalı.. Ligde de şampiyon olmalı" ..
Yeni Türkler'e askerlik yok Fenerbahçeli Aurelio ve Beşiktaşlı Nobre, Türk vatandaşlığına geçmiş olmalarına rağmen 22 yaşını doldurmuş oldukları için askerlik görevinden muaf tutulacak. Türk ..
Çalışmamız lazım Milli Takım, 2008 elemeleri öncesinde Lüksemburg'la oynadığı son hazırlık maçında tat vermedi. Önüne gelenin fark attığı zayıf rakibini bir kontratak golüyle yenebildi. 2008 ..
BJK, Ricardinho için borsada hisse sattı Beşiktaş 2.1 milyon dolarlık hisse sattı. Brezilyalı Ricardinho'yu transfer eden Beşiktaş, bu futbolcunun yıllık transfer bedeli olan 1.5 milyon Euro'..
'Pişmiş tavukla AB kapısından gireriz' AB'nin pişmiş kanatlı eti ithalat listesinde Türkiye var. Banvit Genel Müdürü Görener, "Bir deklarasyon yeter" diyor. Banvit Genel Müdürü Ömer Görener, ..
Artık üretimin merkezi Anadolu illeri olacak TEB, önümüzdeki yıllarda Anadolu kentlerinin üretimin merkezi olacağından yola çıkarak şehirlerin gelecek stratejilerini belirliyor. Fransız BNP P..
Artırım beklentisi kırıldı faiz yüzde 18.50'ye indi ABD'den gelen olumlu rüzgâr, dolar ve petrolün düşmesi Merkez'in faiz artışı yapacağı beklentisini ortadan kaldırdı. Gecelik faizdeki yaban..
Sıcaklarda klimaya sarıldık Avrupa'da 3'üncü olduk Yaz sıcakları, artan klima satışları Türkiye'yi Avrupa'nın en büyük üçüncü pazarı haline getirdi. İklimlendirme Soğutma Klima İmalatçıları D..
Kurlar yine tehlikeli düzeyde TGSD Başkanı Aynur Bektaş, Merkez'in kura, alım yönünde müdahale etmesini ve doların 1.5 YTL'nin altına düşmesine izin vermemesini istedi. Türkiye Giyim Sanayici..
Tarihi Bomonti Bira Fabrikası Kutman'ın Tekel'in Bomonti Bira Fabrikası ihalesi 12.7 milyon YTL'ye Global Yatırım Holding'de kaldı. Bomonti semtine ismini veren Tekel'in İstanbul'daki Bomonti..
Lara, Rixos'a iki katına gitti SABAH'ın yayınlarının da etkisiyle dün ikinci kez ihaleye çıkan Lara Park'ta bu kez fiyat ikiye katlandı. Lara, 49 yıllığına 22.7 milyon YTL'ye Rixos'ta kaldı. ..
Müsteşar gizli zammı savundu: Çalıştık ve ek zammı hak ettik Hükümetle memur sendikaları arasındaki görüşmenin ikinci turunda Maliye Müsteşarı, bürokratlara gizlice yapılan zammı "Biz bunu ha..
Baykal: Önce kendine bak Aydın'da bulunan CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Lübnan ve Filistin'de barış ve istikrar sağlanmasını istediklerini, ancak öncelikli işin, Türkiye'deki terörü etkisiz..
'Bilgilendirilmedim' DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, hükümetin Ortadoğu'daki gelişmeler ve Lübnan'a asker gönderilmesi planıyla ilgili yalnızca CHP'yi bilgilendirmesine tepki gösterdi. Sıhhıye..
Ankara henüz karar vermedi Türkiye, Lübnan'da konuşlanması planlanan Barış Gücü'nün misyonuyla ilgili soru işaretlerinin yanıtını hala bulamadı. Dışişleri Sözcüsü Tan, "Henüz asker gönderme k..
'İran uçağının aranması rutin' Türkiye'nin İran'a ait iki uçağı acil olarak Diyarbakır'a indirdiği ve arama yaptığı ortaya çıktı. Aramaların, İsrail'in "Hizbullah'a silah taşınıyor" iddiası ü..
Ankara'dan ABD'ye: Malumu ilam etme ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Sean McCormack'in PKK'ya "silahı bırak" çağrısında bulunması Ankara'da rahatsızlık yarattı. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nam..
CHP'li başkan AK Partili vekile altın anahtar verdi CHP Lideri Deniz Baykal'ın Giresun ve Kahramanmaraş'ta sağ partilerce karşılanmasından sonra Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinin CHP'li Bel..
Touchdown'ın barmeni elektriğe kapılıp, öldü Medya ve reklam dünyasının ünlülerinin uğrak yerlerinden İstanbul Nişantaşı'ndaki Touchdown adlı barın 10 yıllık barmeni Soner Zeren (33), işyerin..
Bir tecavüz iddiası daha Antalya'nın Alanya ilçesine ailesiyle birlikte tatile gelen Alman asıllı turist kız L.R. (14), otelde tanıştığı Türk gencinin tecavüzüne uğradığını iddia etti. Bir ha..
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10