17 Ağustos 2006 Perşembe Günü Haberleri

17 Ağustos 2006 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
SunExpress, Gaziantep-İzmir arasında hava köprüsü kurdu GAZİANTEP - İzmir'den aktarmasız iç hat uçuşlarını başlatan ilk havayolu şirketi SunExpress, uçuş noktalarına Gaziantep'i de ekledi. Se..
Ereğli'de beklenen bilanço geldi Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları TAŞ'de beklenen bilanço geldi. Buna göre şirket tarafından 31.12.2005 tarihi için şirket tarafından net dönem kârı 193 milyo..
ABD enflasyonu piyasaları rahatlattı Önceki gün açıklanan ABD üretici fiyat endeksinin ardından dün de çekirdek TÜFE fiyat artışının beklentilerin altında gelmesi piyasalarda iyimserliği artı..
Hannover'deki Expo'ya Türk işadamları talip İZMİR - Türk Avrupa Zemini (TurkAZ) GmbH Şirketi Genel Müdürü Ragıp Çakıcı, "Almanya'nın Hannover kentinde Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 20..
CA Türkiye, Microsoft'tan genel müdür transfer etti Dünyanın önde gelen kurumsal yönetim yazılımları şirketi CA, Türkiye ofisi için yeni genel müdür atamasını gerçekleştirdi. Microsoft'ta Ort..
CeBIT'in misyonu, İstanbul'u bilişimin merkezi yapmak İSTANBUL - Avrasya'nın en büyük iş geliştirme platformu CeBIT Bilişim Eurasia, bu yıl 5-10 Eylül tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Beylik..
Yenibiriş'ten en iyilere ödül Yenibiriş, bu yıl ilk kez düzenlediği "Yenibiriş Ödülleri 2006"da, üyesi olan kurumlardan ve insan kaynakları danışmanlık firmalarından en iyilerini ödüllendirdi..
Üzümcü arz sorununa çözüm bekliyor İZMİR - DÜNYA - Türkiye'nin en önemli tarımsal ihraç ürünlerinden biri olan çekirdeksiz kuru üzümde arz talep dengesinin uzun yıllardır arz lehine değişme g..
Sony de D-SLR pazarına girdi Tüketici elektroniği devi Sony, ilk D-SLR (Digital Single Lens Reflex) fotoğraf makinesi olan DSLR-A100 ile dijital fotoğraf makinesi pazarına yeni bir soluk geti..
EPDK, 1 Ağustos itibariyle uygulanacak iletim tarifesini açıkladı ANKARA - Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu(EPDK), 1 Ağustos 2006 tarihi itibariyle uygulanacak olan iletim tarifesini açıkladı..
İthal edilecek gıdaların girişi için 4 yeni gümrük müdürlüğü daha açıldı ANKARA - İthal Edilecek Gıda Maddelerinin Kontrolü İçin Tespit Edilen Gümrük Müdürlükleri listesine 4 yeni gümrük müdü..
Merkez Bankası'nın döviz rezervi 57.6 milyar dolara çıktı ANKARA - Merkez Bankası'nın döviz rezervi, geçen hafta hafif artış yaşadı. Merkez Bankası Döviz Rezervi 4-11 Ağustos haftasında 223 m..
Borsa Güne 38.497,09 Puandan Başladı İMKB Bileşik Endeksi birinci seansta, dünkü ikinci seans kapanışına göre 63,68 puan artarak 38.497,09 puandan açıldı.
Kültür A.ş'nin ''Seyyar Kitap Projesi'' Sürüyor İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş'nin ''Okuyan Bir Toplum İçin'' sloganıyla başlattığı ''Seyyar Kitap Projesi''nin yeni kitapları İsta..
Giresun: Giresun Kalite Fındığının Kalitesinin Korunması Ve Aflatoksin Oluşumunun Önlenmesi Giresun Ticaret Borsası (GTB) Meclis Başkanı Mustafa Demirci, lezzet, nefaset ve ihtiva ettiği yağ ..
Marmara Depreminin 7. Yılı... - Depremde Hayatlarını Kaybedenler İzmit Ve Gölcük'te Düzenlenen Törenlerle Anıldı Marmara depreminde hayatlarını kaybedenler İzmit ve Gölcük'te düzenlenen tören..
17 Ağustos Marmara depremi çeşitli etkinliklerle anıldı İZMİT /SAKARYA/ YALOVA - 17 Ağustos 1999 Marmara depreminde hayatını kaybedenler İzmit, Yalova ve Sakarya'da çeşitli etkinlikler ile an..
Hava sıcaklığında, yurt genelinde önemli bir değişiklik olmayacak İSTANBUL - Yurdun kuzey ve iç kesimleriyle Doğu Akdeniz kıyılarının parçalı bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile öğle..
Dolar 1,4450 YTL seviyesinde İstanbul serbest piyasada dolar 1,4450, avro 1,8500 YTL'den güne başladı. Kapalıçarşı'da 1,4350 YTL'den alınan dolar, 1,4450 YTL'den satılıyor. 1,8400 YTL'den alı..
İngiltere'de gözaltına alınan 24 kişiden 23'ünün süreleri uzatıldı İngiliz polisinin, geçen hafta ortaya çıkarıldığı açıklanan, İngiltere'den ABD'ye gidecek yolcu uçaklarının havada patlatılm..
Atlantis 27 Ağustos'ta fırlatılmaya hazır Amerikan uzay mekiği Atlantis'in 27 Ağustos tarihinde fırlatılmaya hazır olduğu bildirildi. NASA'dan yapılan açıklamada, Columbia uzay mekiğinin 3,5 ..
Afganistan'da 8 militan öldürüldü Afganistan'ın doğusunda koalisyon güçleriyle militanlar arasında çıkan çatışmada 8 militanın öldüğü bildirildi. Koalisyon ordu sözcülüğünden yapılan açıklama..
Lübnan ordusu ülkenin güneyine doğru yola çıktı Lübnan ordusunun, BM'nin İsrail ile Hizbullah arasındaki çatışmaları durduran kararı uyarınca, Lübnan'ın güneyine konuşlanmak amacıyla bölgeye ..
Bakan Gül: Lübnan'a gidecek Türk askeri barışı korumak için gidecektir ANKARA - Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Lübnan'a gönderilecek barış gücünün Hizbullah'la mücadel..
Lübnan'a gidecek barış gücü Avrupalı-Müslüman ağırlıklı olacak/ "Türkiye katılım konusunda istekli" WASHINGTON - Lübnan'ın güneyi için öngörülen barış gücü Avrupalı ve Müslüman ağırlıklı olac..
Bakan Yıldırım: Edirne'den Bakü'ye kadar demiryolu ağı kuracağız ELAZIĞ - Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, demiryollarının geliştirilmesi gerektiğini belirterek, Edirne'den Bakü'ye kadar de..
Kapalıçarşı'da Döviz İstanbul serbest piyasada dolar 1,4450, avro 1,8500 YTL'den güne başladı.
İstanbul: Yurtta Hava Tahmini Yurdun kuzey ve iç kesimleriyle Doğu Akdeniz kıyılarının parçalı bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile öğleden sonra Bolu, Karabük, Kastamonu, Çankırı, Kı..
Brown: "Türkiye Güce Katılmaya İstekli" BM Genel Sekreter Yardımcısı Mark Malloch Brown, Lübnan'ın güneyi için öngörülen barış gücünün Avrupalı ve Müslüman ağırlıklı olacağını ve Türkiye'nin..
Afganistan'da Çatışma: 8 Militan Öldü Afganistan'ın doğusunda koalisyon güçleriyle militanlar arasında çıkan çatışmada 8 militanın öldüğü bildirildi.
Gazze: İsrail'in Filistin Topraklarındaki Saldırıları İsrail savaş uçaklarının Filistin'e ait bir metal atölyesini bombaladığı bildirildi.
BM Lübnan'a temsilci gönderiyor BM Genel Sekreteri Kofi Annan'ın, İsrail ile Hizbullah arasındaki yeni ateşkesin uygulanmasını değerlendirmek üzere iki üst düzey temsilcisini İsrail ve Lübnan..
Toplu görüşmelerde 2'nci tur bugün yapılacak ANKARA - Yaklaşık 1,5 milyon memurun merakla beklediği memur sendikalarıyla hükümet arasındaki toplu görüşmelerin 2'nci turu bugün yapılacak. Görü..
Moskova: Ünlü Rus Siyasetçi Primokov'dan Ortadoğu Değerlendirmesi Eski SSCB ve çağdaş Rusya'nın gelip geçmiş en ünlü politikacılarından biri sayılan Yevgeniy Primakov, basın mensupları için O..
New York: İnsan Hakları İzleme Örgütü'nden (hrw) İsrail'e Çağrı İnsan Hakları İzleme Örgütü (HRW), İsrail'den Lübnan'da kullandığı misket bombaların yerini derhal açıklamasını istedi.
Güney Lübnan'ın Sorumluluğunun Devredilmesine Başlanıldı İsrail ordusu, güney Lübnan'ın sorumluluğunun devredilmesine başlanıldığını bildirdi.
İzmit: 17 Ağustos Marmara Depreminin 7. Yıldönümü 17 Ağustos 1999 Marmara depreminde hayatını kaybedenler çeşitli etkinlikler ile anıldı.
Annan, 2 Temsilcisini İsrail Ve Lübnan'a Gönderiyor BM Genel Sekreteri Kofi Annan'ın, İsrail ile Hizbullah arasındaki yeni ateşkesin uygulanmasını değerlendirmek üzere iki üst düzey temsilci..
Bush: ''Irak'tan Zamansız Ayrılamayız'' ABD Başkanı George W. Bush, Irak'taki Amerikan askerlerinin hemen çekilmeye başlaması yönünde muhalefetteki Demokrat Partiden gelen talepleri reddeder..
Marmara Depreminde Ölenler Kadıköy'de Anıldı Marmara depreminde hayatlarını kaybedenler, Kadıköy'de düzenlenen törenle anıldı.
Atlantis Uzay Mekiği Fırlatılmaya Hazır Amerikan uzay mekiği Atlantis'in 27 Ağustos tarihinde fırlatılmaya hazır olduğu bildirildi.
İngiltere'de 23 Kişinin Gözaltı Süreleri Uzatıldı İngiliz polisinin, geçen hafta ortaya çıkarıldığı açıklanan, İngiltere'den ABD'ye gidecek yolcu uçaklarının havada patlatılması planıyla ilg..
Brown: ''Çatışmaların Durması Kırılgan Bir Noktada'' BM Genel Sekreter Yardımcısı Mark Malloch Brown, İsrail ve Hizbullah arasındaki ateşkesin ''kırılgan'' olduğunu belirtti.
Seattle Limanında Bomba Alarmı ABD'nin Seattle kenti limanının bomba ihtimaline karşı alarma geçirildiği ve limanın bir kısmının boşaltıldığı bildirildi.
Depremde Ölenler İzmit Ve Gölcük'te Anıldı Marmara depreminde hayatlarını kaybedenler İzmit ve Gölcük'te düzenlenen törenlerle anıldı.
Lancaster: Abd Başkanı Bush, Irak'tan Çekilmeyi Reddetti ABD Başkanı George W. Bush, Irak'tan erken çekilme taleplerini reddetti.
Yunanistan Eğriboz'da Orta Şidette Deprem Yunanistan'da, merkez üssü Eğriboz Adası olan, Richter ölçeğine göre 4,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10