17 Ağustos 2006 Perşembe Günü Haberleri

17 Ağustos 2006 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Lübnan Ordusu 40 Yıl Sonra Güneyde Lübnan ordusu, 40 yıl önce kontrolünü kaybettiği ülkenin güneyine geri döndü.
İstanbul: Turkcell Süper Lig'de Haftanın Hakemleri Belli Oldu Turkcell Süper Lig'de 3. hafta maçlarında görev alacak hakemler belli oldu.
Tan: ''İran İle Pkk'ya Karşı Ortak Bir Harekat Olmadı'' Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Namık Tan, Türkiye'nin İran ile terör örgütü PKK'ya karşı herhangi bir ortak harekatı olmadığını söyledi.
Sri Lanka'da son bir haftada 700 militan öldürüldü Sri Lanka'nın kuzeyinde hükümet güçleriyle ayrılıkçı Tamil gerillaları arasındaki çatışmalarda son bir haftada orduya göre 700 militan öldür..
Türkiye, 'Lübnan'a asker' kararın henüz vermedi Türkiye, Lübnan'a gönderilmesi planlanan uluslararası güce katılıp katılmayacağı konusunda henüz karar vermediğini açıkladı.
İzmir Enternasyonal Fuarı 1 Eylül'de kapılarını 75. defa açıyor İZMİR - 75. İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF) 1 Eylül'de açılıyor. Fuarın bu seneki onur konuğu ülke Kazakistan, onur konuğu ili ..
"Henüz karar vermedik" Türkiye, Lübnan'a gönderilmesi planlanan uluslararası güce katılıp katılmayacağı konusunda henüz karar vermediğini açıkladı. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Namık Tan, haft..
Ankara: Bakan Aksu'dan, Chp İzmir Milletvekili Arıtman'ın Soru Önergesine Cevap İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, "Güvenlik kuvvetlerimiz, toplumsal olaylara müdahale esnasında saldırı ve muka..
Endonezya'da kuş gribinden ölenlerin sayısı 45'e yükseldi Endonezya'da kuş gribinden kaynaklanan ölümler devam ediyor. Ülkenin sağlık yetkilileri, bu hafta başında 9 yaşındaki bir kız çocuğnu..
Türkiye'nin ilk "Ulusal Müzik Müzesi" resmen kuruldu ANKARA - Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü bünyesinden Türkiye'nin ilk Ulusal Müzik Müzesi resmen kuruldu. Re..
Ankara: Türkiye, Afrika'ya Açılıyor Türkiye, dış ticarette yeni arayışlarla birlikte Afrika'ya da açılıyor. Bu çerçevede Etiyopya ile Çifte Vergilendirmeyi Önleme Yasa Tasarısı TBMM'ye gönder..
Kamuda Yaklaşık 2,4 Milyon Memur Hizmet Veriyor Hükümet ile memur sendikaları konfederasyonları arasında bugün 2. turuna başlanacak toplu görüşme sonuçları, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) per..
Moskova: Bm Kararının Ardından Lübnan savaşı sırasında Lübnan halkının yanında olduğunu her fırsatta gösteren İran yönetimi, desteğini daha iyi göstermek amacıyla dünyanın dört bir yanına tem..
" Akıllı İşaretler" Tuttu Rtük, Vatandaşların Televizyon Yayınlarında Kullanılan "akıllı İşaretler" Konusundaki Memnuniyetini Ölçmeye Yönelik Bir Araştırma Yaptı.
Dyp: "Lübnan'ın Talebi Olursa Asker Göndermeye Sıcağız" Lübnan’a Türk Askeri Gönderilip Gönderilmemesi Tartışılırken Dyp’den "lübnan Hükümetinin Talebi Olursa Asker Göndermeye Sıcak Bakarız" ..
Angelına Jolıe Ve Brad Pıtt Bu Yıl Da En Seksi New York- (dha)-abd'de Instyle Dergisinin Yaptırdığı Okuyucu Anketi İle Hollywood'un 'En Seksi' Yıldızları Belli Oldu. En Seksi Kadınlar Sıralam..
Türkiye'den Lübnan'a Anlaşma Jesti Bakanlar Kurulu, Lübnan’la Türkiye Arasında 2004’te İmzalanan "gelir Üzerinden Alınan Vergilerde Çifte Vergilendirmeyi Önleme Ve Vergi Kaçakçılığına Engel O..
"Türkiye barış gücüne katılmaya istekli" BM Genel Sekreter Yardımcısı Mark Malloch Brown, Lübnan'ın güneyi için öngörülen barış gücünün Avrupalı ve Müslüman ağırlıklı olacağını ve Türkiye'nin..
İstanbul'da Su Sıkıntısı Yok İstanbul'da kente su sağlayan barajların yüzde 70'inin dolu olduğu ve kentte su sıkıntısı yaşanmasının söz konusu olmadığı bildirildi.
El Cezire, Türkiye?ye geliyor Merkezi Katar?da olan El Cezire televizyonu, Türkiye?de yayına hazırlanıyor
Bağdat: Kuzey Irak'a Petrol Rafineri Tesisi Kuruluyor Irak'ın kuzeyindeki bazı önemli bölgelere petrol rafinerisi inşa ediliyor. Kuzey Iraklı Kürt liderler ise, Irak Federal Hükümetine sunulm..
İsrail uçakları Gazze'de bir metal atölyesini bombaladı İsrail savaş uçaklarının Filistin'e ait bir metal atölyesini bombaladığı bildirildi. Filistin güvenlik kaynakları, İsrail savaş uçaklar..
Bush: Irak'ı terk edersek petrolü bize karşı kullanırlar ABD Başkanı George W. Bush, Irak'taki Amerikan askerlerinin hemen çekilmeye başlaması yönünde muhalefetteki Demokrat Partiden gelen ta..
Türkiye'nin İlk Ulusal Müzik Müzesi Kuruldu Türkiye'nin ilk ulusal müzik müzesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü bünyesinde kuruldu.
Nedved Çek Milli Takımı'na veda etti Çek Cumhuriyeti Milli Takımı'nın yıldız oyuncularından Pavel Nedved, takımının dün gece Sırbistan Karadağ'la oynadığı hazırlık maçıyla milli takım kariyer..
Libertadores Kupası'nda zafer İnternacional'in oldu Güney Amerika'nın başlıca takımları arasında her yıl düzenlenen Copa Libertadores Kupası'nın bu yılki sahibi, bir önceki şampiyon Sao Paulo..
Köy kalmak istediler Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine bağlanan ve mahalleye dönüşen 12 köy, ihtiyar heyetinin aldığı kararla tekrar köy olarak kaldı. Büyükşehir Belediye Yasası'nın yürürlüğ..
Ana baba katiline 72 yıl hapis istemi Batıkentte sevgiliyle birlikte babasını, annesini ve ablasını öldüren Gülçin K. hakkında 54 yıldan 72 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Alın..
Mucizevi kurtuluş! Pasifik'te arızalanan tekneleri 9 ay akıntılarla sürüklenen üç Meksikalı balıkçı mucizevi şekilde kurtuldu. Geçen yılın ekiminde Meksika'nın kuzeybatısındaki San Blas'tan r..
Nevşehir’de de et yiyen örümcek Nevşehir'de bir apartman yöneticisi, son günlerde Türkiye'nin çeşitli yerlerinde görülen et yiyen cins, yaklaşık 15 santimetre uzunluğunda açık yeşil renkli ör..
Yılın boşanmasına rekor tazminat Cem ve Betina Hakko çiftinin uzun pazarlıklar sonucu imzalanan ayrılık sözleşmesi, Türkiye’de ödenen en yüksek boşanma tazminatı olarak tarihe geçti. Vatan Ga..
4 şirketin uluslararası gözetim statüsü geri alındı ANKARA - Dört şirketin uluslararası gözetim statüsü geri alındı. Dış Ticaret Müsteşarlığı'nın konuya ilişkin tebliği, Resmi Gazete'nin bug..
BDDK, bilgi sistemleri denetimi için bankalara 3 ay ek süre verdi ANKARA - Bankalarda, bu yıl, bağımsız denetim kuruluşlarınca gerçekleştirilecek bilgi sistemleri denetimine ilişkin sözleşmel..
CHP lideri Baykal: AKP iktidarı dokunulmazlıkları kaldırmaya yanaşmıyor AYDIN - Çeşitli açılış ve temel atma törenlerine katılmak için Aydın'a gelen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan..
Futbol Sahasında Bir Ölüm Daha İstanbul - (dha)- Kağıthane'de Halı Sahada Arkadaşları İle Futbol Oynayan Kenan Eke, Geçirdiği Kalp Krizi Sonucu Hayatını Kaybetti. Ölen Kişinin Hastaneye Akın ..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10