13 Ağustos 2006 Pazar Günü Haberleri

13 Ağustos 2006 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
ANAVATAN lideri Mumcu: Cumhurbaşkanını halk seçmeli KIRIKKALE- Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, "Cumhurbaşkanını halk seçmelidir" dedi. Anavatan Partisi lideri Erkan Mumcu Kırıkka..
Baykal: Yiğitlerin kuru soğana muhtaç olmadığı ülke kuracağız KAHRAMANMARAŞ- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal, yiğitlerin kuru soğana muhtaç olmadığı bir ülke kuracakl..
"Ateşkes yarın başlıyor" Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Kofi Annan, Lübnan ve İsrail'in çatışmaları yarın sona erdirecekleri konusunda anlaşmaya vardıklarını söyledi. Annan yaptığı ..
Bolu: Kömür Ocağında Göçük Bolu'nun Mengen İlçesi'ne bağlı Gökçesu Beldesi'ndeki bir kömür ocağında meydana gelen olayda, 2 kişi göçük altında kaldı.
İran, Bm Kararını Hem Olumlu, Hem De Olumsuz Değerlendiriyor İran yönetimi, BM Güvenlik Konseyinin İsrail'in Lübnan'a yönelik saldırılarını durdurması için aldığı kararı, hem olumlu, hem de ..
Sayısal Loto'da 2 kişiye 1.2'şer milyon YTL Sayısal Loto'nun bu haftaki çekilişinde kazanan numaralar; 3, 13, 18, 35, 45 ve 47 olarak belirlendi. Sayısal Loto'nun bu haftaki çekilişinde 6 bil..
Elvan, 5000 metrede bronz madalya kazandı GÖTEBORG- 19. Avrupa Atletizm Şampiyonası'nın bayanlar 5 bin metre finalinde piste çıkan milli atlet Elvan Abeylegesse, yarışı üçüncü sırada tamamlay..
İkö, Lübnan Kararını Memnuniyetle Karşıladı İslam Konferansı Örgütü (İKÖ) Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu, BM Güvenlik Konseyinin (BMGK) Lübnan ile ilgili 1701 sayılı kararını memnuniye..
Asefi: ''Müzakere Zemini Sağlanırsa Önerileri Ele Alabiliriz'' İran Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Hamid Rıza Asefi, ülkesinin nükleer sorununun çözümüne ilişkin daha önce hazırlanmış bazı plan..
İsrail Saldırısının Bilançosu: 1130 Ölü İsrail'in, Hizbullah'ın iki askerini kaçırması üzerine Lübnan'a karşı giriştiği saldırıda pek çoğu sivil olmak üzere en az 1130 kişi hayatını kaybetti..
Bursa'da Kamyonet Hırsızlığı... Bursa'da, park halindeki bir kamyonetin çalındığı bildirildi.
Kudüs: Ortadoğu'da Savaş Gerginliği İsrail Başbakan Yardımcısı Şimon Peres, Lübnan savaşının Şii Müslüman Hizbullah için "kuyruğu bacakları arasında" biteceğini ileri sürdü.
Washington'da İsrail protestosu Çoğunluğunu Müslümanların oluşturduğu yaklaşık 10 bin Amerikalı gösterici, başkent Washington'daBeyaz Saray'ın önünde toplanarak, ABD ve İsrail'in Ortadoğu'dak..
Devlet, Gayrimenkul Zengini Devlet, 115,7 milyar metrekareye ulaşan taşınmazları ile gayrimenkul zengini durumunda bulunuyor.
İhracatın Yarıdan Fazlası İstanbul'dan İlk 6 ayda ihracatın yüzde 89,6'sı 10 ilden yapılırken, Türkiye ihracatının yüzde 51,3'ünü tek başına İstanbul karşıladı.
Ortadoğu'da Barış İçin Girişim Sivil toplum kuruluşları yöneticileri, akademisyen ve yazarların da aralarında bulunduğu bir grup, Ortadoğu'da barış için bir araya geldi.
Tüketiciden 3571 şikayet Tüketiciler Birliğibünyesinde, ''hak ihlaline uğradığını'' düşünenlerin mağduriyetlerini çözümlemeye yardımcı olmak amacıyla oluşturulan ''Başvuru Merkezi''ne,yılın 6..
Aygün: İşsizlik fonu hazineye çalışıyor Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün, Temmuz sonu itibariyle toplam gelirleri 22,3 milyar YTL'ye ulaşan İşsizlik Sigortası Fonundan 2 milyon ..
Abd Senatosuna Rumlar İçin Yasa Tasarısı Kıbrıs Sorununda Çözümün Önünde En Önemli Tıkanıklık Olarak Görülen Mülkiyet Sorununda Rumlar Yeni Bir Atağa Hazırlanıyor.
Çin'de Nehirde Petrol Kirliliği Çin'de bir nehre petrol döküldü. İşçiler, 9 km uzunluğa erişen petrol tabakasını temizlemeye çalışıyor.
Çelik: ''Türkiye'de En Az 150 Üniversite Olmalı'' Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Türkiye'de en az 150 üniversite olması gerektiğini söyledi.
Aydın: Kuşadası'nda Kadıkalesi Kazıları Sürüyor Kültür Bakanlığı, Ege Üniversitesi ve Kuşadası Belediyesi arasında 2001 yılında imzalanan protokolle Kuşadası Kadıkalesi'nde başlayan kazı çalı..
Adana: Kolesterole Karşı 8 Besin Kolesterolün düşürülmesinde elma, havuç, mısır, badem, sarımsak, süt, portakal ve çayın etkili olduğu bildirildi.
Ankara: Türkiye Kamu-sen'den "Kamu Çalışanları" Anketi Türkiye Kamu-Sen Araştırma Geliştirme (AR-GE) Merkezi, Türkiye'de kamu çalışanlarının sosyal ve ekonomik durumlarıyla meslek, ücretler, ..
İstanbul: Eminönü'ndeki Patlamanın Ardından Eminönü Türkeli Caddesi üzerinde bulunan bir otelin giriş bölümünün yanında meydana gelen patlamada yaralanan 4 kişinden 1'inin durumunun ciddiyeti..
Tire: Ortadoğu'da Savaş Gerginliği Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Kofi Annan, Lübnan'da büyük can kaybı ve tahribata yol açan savaş için ateşkesin Pazartesi günü yürürlüğe gireceğini söy..
Tahran: Asefi, Bm'nin Lübnan'la İlgili Kararını Değerlendirdi İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hamid Rıza Asefi, "Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi'nin Siyonist rejimin cinayetlerini ..
Arınç: ''Demokraside Korkularla Kuşkularla Hareket Edemeyiz'' TBMM Başkanı Bülent Arınç, ''Demokraside korkularla kuşkularla hareket edemeyiz. Birisinin bağımsız olarak adaylığını koyup, pa..
Ankara: Ato'dan İşsizlik Fonu Eleştirisi Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün, Temmuz sonu itibariyle toplam gelirleri 22.3 milyar YTL'ye ulaşan İşsizlik Sigortası Fonu'ndan 2 milyo..
Lübnan Ve Filistin'e Destek Açıklaması... Lübnan ve Filistin'e destek amacıyla Özgürlükçü Gençlik Derneği'ne üye bir grup, basın açıklaması yaptı.
New York: Ortadoğu'da Savaş Gerginliği The New Yorker dergisi son sayısında İsrail'in, Lübnan Hizbullah savaşçılarına yönelik askeri operasyonlarının planlanmasına ABD hükümetinin yakından da..
Doğrudan Gelir Desteği Ödemeleri Başlıyor Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, 2005 yılı Doğrudan Gelir Desteği (DGD) ödemelerinin yarından itibaren Ziraat Bankası şubelerinde bulunan çiftçi hesapl..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10