1 Ağustos 2006 Salı Günü Haberleri

1 Ağustos 2006 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Eskişehir: Eskişehir'den Kısa Kısa Eskişehir'de trafik ekipleri 31 aracı trafikten men ederken, 161 sürücüye 18 bin 692 YTL para cezası kesti.
Tahran: İran'da 1 Ağustos, Lübnan Ve Filistin Halkıyla Dayanışma Günü İlan Edildi İsrail'in, Filistin ve Lübnan saldırılarına yoğun öfke duyan İran halkı, 1 Ağustos'u 'Lübnan ve Filistin halk..
Tahran: İranlı Çocuk Ve Malullerden İsrail'e Lanet İran'da, İsrail saldırılarına tepkiler çığ gibi büyümeye devam ediyor. Bugün başkent Tahran'a düzenlenen bir gösteride İsrail saldırıları la..
Şam: Ortadoğu'da Savaş Gerginliği Suriye Devlet Başkanı Beşhar el Esad, Suriye ordusuna kırmızı alarm vererek, İsrail'in Lübnan saldırılarını sürdürmesi karşısında hazırlıklı olmaları emrini ..
Bağdat: İsrail-lübnan Savaşı Sanal Aleme De Sıçradı İsrail'in, Lübnan'a yönelik saldırıları tüm şiddetiyle sürerken, internet dünyasında da Arap ülkeleriyle İsrail hackerları arasında sanal s..
Moskova: İran'ın Nükleer Programı Rusya, Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi'nin, nükleer programından dolayı, İran'la ilgili olarak aldığı kararın, bu ülkeye otomatik olarak yaptırım u..
TEB'in karı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 30 oranında arttı İSTANBUL - Türk Ekonomi Bankası (TEB), konsolide net karını geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 30 oranında artırdı. TEB G..
Ray Sigorta, iletişim altyapısını Nortel ürünleriyle yeniledi İSTANBUL - Türkiye'nin köklü sigorta şirketlerinden Ray Sigorta, iletişim altyapısında bir kez daha Nortel ürünlerini seçti. Kur..
TEM'de can pazarı İzmit'ten geçen TEM'de aşırı hız ve dikkatsizlik sonucu önünde giden TIR'a arkadan çarpan boş akaryakıt tankeri sürücüsü, 34 yaşındaki Hüseyin Çakır, araç içerisinde sıkışt..
Ağar:''silaha Dayalı Güç Kullanımı Ortadoğu'ya Barış Getirmez'' DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, sadece silaha dayalı güç kullanımının Ortadoğu'ya barış getiremeyeceğini belirterek, ''Medeniye..
Kerkük-Yumurtalık boru hattına sabotaj Irak'ın kuzeyinden geçen Kerkük-Yumurtalık petrol boru hattının onarıldığının açıklanmasının ardından, yeni bir sabotaj daha meydana geldi. Hattın kulla..
Salluk: ''Lübnan'a Hiçbir Karar Dayatılamaz'' Lübnan Dışişleri Bakanı Fevzi Salluk, Lübnan'ın BM Güvenlik Konseyinin dayatabileceği hiçbir kararı kabul etmeyeceğini söyledi.
Kerkük-yumurtalık Boru Hattına Sabotaj Kerkük-Yumurtalık petrol boru hattının onarıldığının açıklanmasının ardından, yeni bir sabotaj daha meydana geldi.
Bütçe 1984'den Bu Yana İlk Defa Fazla Verdi Merkezi Yönetim Bütçesi, yılın ilk yarısı itibarıyle 1984'den bu yana ilk defa fazla verdi.
İran Meclis Başkanı: ''Bm'nin Karar Gülünç'' İran Meclis Başkanı Gulamali Haddad Adil, İsrail'in Lübnan ve Filistin'e yaptığı saldırıları kınamayan BM Güvenlik Konseyinin İran'dan nükleer fa..
El Manar: ''20 Kadar İsrail Askeri Öldü Ya Da Yaralandı'' Hizbullahın El Manar televizyonu, Hizbullah gerillalarıyla İsrail askerleri arasında bugünkü çatışmalarda 20 kadar İsrail askerinin..
Boks... - Dünya Yıldızlar Şampiyonası, 5-13 Ağustosta İstanbul'da Yapılacak Dünya Yıldızlar Boks Şampiyonası, 5-13 Ağustos tarihleri arasında İstanbul'da yapılacak.
Londra: Irak'ta Havan Topu Saldırısı Irak'ın güneyinde çok uluslu gücün üssüne gece yapılan havan topu saldırısında bir İngiliz askeri öldü.
Bursa: Bursaspor'da Kombine Bilet Dağıtımına Başlandı Turkcell Süper Ligi'nin yeni takımı Bursaspor'da kombine bilet dağıtımına başlandığı bildirildi.
Bakan Şener: Mortgage, yılsonunda faaliyette olacak NEVŞEHİR - Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, 2006 yılının sonunda mortgage yasasının faaliyette olacağını söyledi. ..
TAYSAD'da Genel Sekreterliğe Özlem Gülşen getirildi İSTANBUL - Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği'nde (TAYSAD) Genel Sekreterlik görevine Özlem Gülşen Getirildi. TAYSAD'dan yapılan açık..
Tasviye halindeki İhlas Finans, yarın bin 771 hesaba ödeme yapacak İSTANBUL - İhlas Finans Kurumu'nun (İFK), yarın yapacağı ödemeyle, 39 cari ve bin 432 kar-zarar ortaklığı hesabının kapatıla..
HP ISE'de İletişim, Medya ve Eğlence'nin başına Tayfun Topkoç geçti İSTANBUL - HP ISE Bölgesi (Orta, Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi) üretim, telekom ve enerji sektörü pazarlama faali..
Fatih Tekke'nin formasına isteyen çıkmadı Trabzonspor'da, yeni sezonda futbolcuların giyecekleri formaların numaraları belli oldu. Futbol Federasyonu'na gönderilen listeye göre Fatih Tekke'ni..
Fırıncılar ekmeğe %25 zam istiyor Türkiye Fırıncılar Federasyonu (TFF) Başkanı Halil İbrahim Balcı, Tarım ve Köyişleri Bakanlığının, un fiyatlarındaki artış ve merdivenaltı ekmek üretiminin ö..
Ankara: Ankaragücü'nde Yeni Sezonun Forma Numaraları Belli Oldu Ankaragücü'nde, futbolcuların yeni sezonda giyeceği formaların numaraları belli oldu.
Temmuz ihracatı 6,9 milyar $ Türkiye'nin Temmuz ayı ihracatı, geçen yılın aynı ayına kıyasla yüzde 22,39 oranında artarak, 6 milyar 942 milyon 657 bin dolara yükseldi. Türkiye İhracatçılar Me..
İstanbul'da Elektrik Kesintisi... BEDAŞ'ın Beyoğlu ve Sarıyer işletme müdürlükleri bölgelerinde yapılacak bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle 3, 4 ve 7 Ağustosta bazı semtlerde elektrik ke..
Binicilik... - 40. Atatürk Kupası Engel Atlama Yarışları 18-20 Ağustosta İstanbul'da Yapılacak 40. Atatürk Kupası Engel Atlama Binicilik Yarışları, 18-20 Ağustos tarihlerinde İstanbul'da yapı..
Malatya: Türkiye 2. Futbol Ligi A Kategorisi Türkiye 2. Futbol Ligi A Kategorisi ekiplerinden Malatyaspor'da geçen hafta görevinden istifa eden başkan yardımcısı ve futbol şube sorumlusu Atil..
Samsun: Samsun'dan Kısa Kısa Samsun'da fare zehri yiyen çocuk zehirlendi.
İstanbul: İhlas Finans'tan Ödeme Açıklaması İhlas Finans Kurumu'nun (İFK), yarın yapacağı ödemeyle, 39 cari ve bin 432 kar-zarar ortaklığı hesabının kapatılacağı bildirildi.
Tahran: İran'ın Nükleer Faaliyetleri İran Meclis Sözcüsü Gulam Ali Hadad Adel, Birleşmiş Milletler'in (BM) İran'ın nükleer faaliyetlerini durdurmasını öngören kararını "değersiz" olarak nitel..
İslam dünyası, yardım için İstanbul’da buluşuyor İslam dünyası yardım kuruluşları, Filistin ve Lübnan’ın yaralarını sarmak için İstanbul’da bir araya geliyor.
NATO’nun Afganistan’da yeni görevi ‘tehlike’ Taliban yönetiminin çökertildiği savaş sonrası Afganistan’da son üç yıldır nispeten güvenli olan başkent Kabil gibi bölgelerin güvenliğini sağlaya..
‘Ekonomide kriz görünmüyor’ Bütün dünyayı sarsan son ekonomik dalgalanmaları en derinden hisseden ülkelerden biri olmasına rağmen, Türkiye sarsıntıdan yara almadan sıyrılmayı becerdi.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10