1 Ağustos 2006 Salı Günü Haberleri

1 Ağustos 2006 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
600 kişi rüşvetle emekli edilmiş Van Bağ-Kur İl Müdürlüğü’nde görevli bir memur, sahte prim ödemeleriyle haksız yere 600 kişiyi emekli gösterip, sağlık hizmetlerinden yararlandırdığı gerekçes..
Tofaş üretime 20 gün ara verdi Tofaş Türk Otomobil Fabrikası, personelinin yıllık izne çıkması nedeniyle üretime 19 Ağustos’a kadar ara verdi.
Ilısu Barajı’nın temeli atılıyor Türkiye’nin gelişim sürecinde attığı en önemli adım olan Güneydoğu Anadolu Projesi bünyesinde yer alan ve tarihi Hasankeyf kentinin sular altında kalması tehl..
Bakan Gül Kırgın Mı? Ankara Kulislerinde Dışişleri Bakanı Abdullah Gül’ün Başbakan Erdoğan’a Kırgın Olduğu Konuşuluyor. Zapsu’nun Büyükelçilerle Görüşmesinin Ardından Gül’ün Erdoğan İle Telef..
Başbakan ‘evet’ derse elektrik zamlanacak Temmuz ayı başında 13 ildeki elektrik kesintilerinden sonra yaşanan sorunun çözümü için hazırlanan tedbir paketinden doğalgaza zam kararı çıktı.
Motorine yüzde 1,65 indirim Ham petrol fiyatlarının uluslararası piyasalarda 73 dolara gerilemesi ve dolardaki düşüşün etkisiyle akaryakıt fiyatlarına bugünden geçerli olmak üzere indirim yap..
Faizdeki artışın Hazine'ye maliyeti 2,5 milyar YTL ABD'deki faiz artışı tedirginliğiyle mayıs ayından itibaren uluslararası piyasalarda yaşanan dalgalanma en çok Türkiye'yi etkiledi.
Dalgalanmaya rağmen altı ayda 745 milyon YTL kâr ettik İş Bankası, yılın ilk yarısında 745 milyon Yeni Türk Lirası net kâr elde etti. Bankadan yapılan açıklamada, 30 Haziran 2006 itibarıyla b..
Gümrük personelinin kıyafeti değişti Gümrük Muhafaza personelinin yeni kıyafetleri hazır. Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen tarafından tanıtılan kostümler, kışlık ve yazlık olmak üzere iki çeşitten..
Döviz geliri olmayan dövizle borçlanmasın Türkiye, 2001’de yaşanan malî krizin ardından dövizde dalgalı kur sistemini uygulamaya başladı. Aradan geçen 5,5 yıllık sürede kurlar TL karşısında 7..
Faizdeki artışın maliyeti 2,5 milyar YTL ABD'deki faiz artışı tedirginliğiyle mayıs ayından itibaren uluslararası piyasalarda yaşanan dalgalanma en çok Türkiye'yi etkiledi.
Yakuplu Belediyesinde Toplu İş Sözleşmesi... Yakuplu Belediyesi ile Türk-İş'e bağlı Türkiye Belediyeler ve Genel Hizmetler İşçileri Sendikası (Belediye-İş) arasında toplu iş sözleşmesi imzal..
Mezar taşı okumak için kursa gidiyorlar İlim Yayma Cemiyeti’nin düzenlediği ‘Mezar Taşı Okuma Kursu’na büyük ilgi. ‘Dedenizin mezar taşını okumak ister misiz?’ sloganıyla açılan Osmanlıca kur..
Minaresine baz istasyonu takılan cami cemaatsiz kaldı Kayseri’de bir süre önce minaresine baz istasyonu kurulan caminin cemaati, camide namaz kılmama kararı aldı.
KPSS sonuçları internette Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nce (ÖSYM) 1-2 Temmuz 2006 tarihlerinde gerçekleştirilen ve öğretmen adaylarının da katıldığı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS/..
Gazeteci Birand tekne kazası geçirdi Eşi ile birlikte tekne yolculuğuna çıkan gazeteci Mehmet Ali Birand, ani dalganın sebep olduğu sallantı sebebiyle teknede düşerek dizinden yaralandı.
‘İstanbul, CIA’nin Avrupa’daki üssüydü’ 1980’li yıllarda CIA’in İstanbul şef yardımcılığını yapan Philip Giraldi, kendi döneminde "üst düzey bir Türk yetkili"nin büyük paralar karşılığında CI..
Aynı aileden mayına üçüncü kurban Bingöl'de terör örgütü PKK üyelerinin döşediği mayının patlaması sonucu hayatını kaybeden 14 yaşındaki Elif Şenlik'in cenazesi, gözyaşları arasında toprağa v..
Kazan patlamasında şehit olan erlere hazin tören Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı Kışlası’ndaki buhar kazanının patlaması sonucu şehit olan er Ali Basar (20) ile Ercan Çukurçayır’ın ce..
‘PKK’yı dağdan indirme planı’na askerden yalanlama Genelkurmay Başkanlığı, ‘bölücü terör örgütüne silah bıraktırılmasına yönelik bir planın uygulamaya konulduğu’ yönündeki haberlerin gerçeği ..
Bakanlıktan savcılara uyarı: Kürsüde hakimle fısıldaşma Adalet Bakanlığı, savcıları ‘hakimlerle fısıldaşmamaları’ konusunda uyardı. Bakanlıkça başsavcılıklara gönderilen yazıda, savcılardan ..
Yargıda 35 günlük tatil başladı, ağır ceza davaları devam edecek Adli tatil, dün mesai saati bitiminden itibaren başladı. Bir ay 5 gün sürecek olan adli tatil, daha önceki yıllarda 45 gün ola..
Mahallede ‘yabancı’ kelimeye izin yok Mahalle ve sokaklara yabancı dil kurallarına göre teşkil edilmiş kelime ve ifadelerin konulmayacağı, yabancı ülke mensuplarının isimlerinin verilmesinden..
Kıbrıs’ın sembol camisi restorasyon bekliyor Kıbrıs’ın simgelerinden Lala Mustafa Paşa Camii’nin, erozyon sonucu taşlarının erimesi, duvarlarındaki çatlaklar, rutubet ve bakımsızlık sebebiyl..
Yumurtanın piştiği kabuğundan anlaşılacak Yumurta pişirirken kıvamı tutturmak için ocağın başında sayı sayarak dakikalar geçirmek artık sona eriyor.
Hileli boşanmaya 3 yıl hapis Çorum’da, ölen babasının maaşını alabilmek için eşinden anlaşmalı olarak boşanan kadına 3 yıl 4 ay ağır hapis cezası verildi.
Ankara: Dsp'den Genelkurmay Başkanlığı Atamasının Erken Açıklanmasına Destek DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, hükümetin Genelkurmay Başkanlığı'na atamada teamüllere uymasını olumlu bulduklarını ..
Ankara: Dyp'den İnsanlığa "Barış" Çağrısı Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, Irak'la başlayan Ortadoğu'nun diğer bölgelerine yayılan sürecin içinden çıkılmaz bir hal aldığını ..
Ankara: Tobb Ticaret Ve Sanayi Odaları Konseyi Toplandı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Sanayi ve Ticaret Odaları Konseyi toplandı.
İran Dışişleri Bakanı Mutteki Lübnan'da İran Dışişleri Bakanı Manuçehr Mutteki, ABD ve BM'yi eleştirdi, Hizbullah'a desteğini yineledi.
Gazeteci-yazar Duygu Asena son yolculuğuna uğurlandı İSTANBUL - Beynindeki tümör nedeniyle geçtiğimiz gün hayatını kaybeden gazeteci yazar Duygu Asena, sevenlerinin gözyaşları arasında son y..
Türkiye-israil Dostluk Grubunun 25 Üyesi İstifa Etti Türkiye-İsrail Parlamentolararası Dostluk Grubundan, bugüne kadar 25 milletvekili istifa etti.
Tuomıoja:''israil'in Hizbullaha Karşı Başarı Elde Etmesi Zor'' AB dönem başkanı Finlandiya'nın Dışişleri Bakanı Erkki Tuomioja, İsrail'in Lübnan saldırısıyla Hizbullaha karşı askeri başarı e..
Borsa 2. Seansa 36.171,33 Puandan Başladı İMKB Ulusal 100 Endeksi 2. seansa, önceki kapanışa göre 23,67 puan artarak 36.171,33 puandan başladı.
Haniye: ''Askerin Serbest Bırakılması İçin Yeni Diplomatik Girişimler Var'' Filistin Başbakanı İsmail Haniye, Hamas'ın askeri kanadının militanlarınca 25 Haziranda kaçırılan İsrail askerinin ..
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10