'2006-07 Trabzon Futbol Gecesi' İstanbul'da Yapıldı

'2006-07 Trabzon Futbol Gecesi', İstanbul'da Yapıldı.

'2006-07 Trabzon Futbol Gecesi' İstanbul'da Yapıldı

'2006-07 Trabzon Futbol Gecesi', İstanbul'da yapıldı.

Grand Cevahir Hotel'de gerçekleştirilen geceye Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, AK Parti ve CHP Trabzon Milletvekilleri, Gençlik ve Spor Genel Müdürü (GSGM) Mehmet Atalay, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkan Vekili Affan Keçeci, Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, Trabzonspor Kulübü eski başkanları Salih Erdem ile Mustafa Günaydın, Trabzon'daki profesyonel futbol kulüplerinin başkanları, Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu ve 2 bine yakın davetli katıldı.

Gecede bir konuşma yapan Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, böyle bir gecede olmaktan dolayı son derece mutlu olduğunu belirterek, "Bu akşam burada Trabzonspor'umuzun değerli başkanı ve diğer Trabzon takımlarının kıymetli başkan ve yöneticileri var. Trabzon'daki kulüp başkanlarının, taraftarlarının ve hemşehrilerimizin olduğu böyle bir gecede arkadaşlarımızla, dostlarımızla olduğum için son derece mutluyum. Trabzon'un olduğu her yerde biz varız" dedi.

Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak ise, bu gecenin bir başlangıç olduğunu kaydederek, "Trabzon'daki bütün kulüplerle, Trabzonspor çatısı altında böyle bir geceyi tertipledik. Bu bir başlangıç, bundan sonra devamı gelecek. Kulüplerimizin hepsine maddi ve manevi destek sağlamak istiyoruz. Trabzon, İstanbul ve diğer bütün kentlerdeki Trabzonlular'ın ve Trabzonsporlular'ın, Trabzon'daki kulüplerimize desteğini bekliyoruz. Bu organizasyon için Trabzon'daki bütün kulüplerimizin başkanlarını ve yöneticilerini tebrik ediyorum" diye konuştu.

TFF Başkan Vekili Affan Keçeci de, yaptığı konuşmada, TFF Başkanı Haluk Ulusoy'un rahatsızlığı nedeniyle kendisini temsilen geceye katıldığını ifade ederek, "Gecede bulunmaktan son derece mutluyum. Trabzon yöresinin ve Karadeniz'in Türk futboluna katkıları çok büyüktür. Türk futbolunun belli bir noktaya gelmesi için çok önemli futbolcular yetiştirmiştir. Trabzon'daki kulüplere destek amacıyla düzenlenen bu gecenin kulüplerimize çok büyük katkı yapacağını düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Bu arada, daha önce gecenin düzenlenmesinde öncelik yapan Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak, Japonya'da bulunması nedeniyle geceye katılamadı.

Öte yandan, '2006-07 Trabzon Futbol Gecesi'nde 2 milyon YTL civarında bir maddi gelir elde edildiği öğrenildi.

(GÖK-KÇ-İY-ÖK-S)