'2006-07 Trabzon Futbol Gecesi'

'2006-07 Trabzon Futbol Gecesi'ne Katılan Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, Bordo-mavili Kulübün Cumhuriyet ile Özdeşleşmiş Bir Futbol Geçmişi Olduğunu Söyleyerek, "Trabzonspor, Anadolu'ya Şampiyonluk Kupasını Getiren Büyük Bir Kulüptür" Dedi.

'2006-07 Trabzon Futbol Gecesi'

'2006-07 Trabzon Futbol Gecesi'ne katılan Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, bordo-mavili kulübün Cumhuriyet ile özdeşleşmiş bir futbol geçmişi olduğunu söyleyerek, "Trabzonspor, Anadolu'ya şampiyonluk kupasını getiren büyük bir kulüptür" dedi.

Grand Cevahir Hotel'deki gecede konuşan Mehmet Ağar, Trabzonspor'un Cumhuriyet ile özdeşleşmiş bir futbol geçmişi olduğunu belirterek, "Trabzonspor, Anadolu'ya şampiyonluk kupasını getiren büyük bir kulüptür. Trabzon Kulübü'nün benim gönlümde ayrı bir yeri olduğunu herkes bilir. Benim ikinci takımımdır Trabzonspor. Trabzonspor'un yaşadığı bu dönemi şanssızlık olarak değerlendiriyor ve geçici olduğunu düşünüyorum. Trabzonspor, layık olduğu yere gelerek, yeniden şampiyonluklar kazanacaktır" diye konuştu.

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar'ın ardından kürsüye çıkan Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, gecede yaptığı konuşmada, spor yoluyla tanıtımın önünün açılacağını belirterek, "Trabzon, sporu yaşam biçimi haline getiren, sporla yaşayan bir kent. Bu organizasyon son derece güzel, ancak Trabzon futbolu daha çok seviyor ve bu alana daha çok ilgi duyuyor. Diğer branşlara da Trabzonsporumuzun ve diğer kulüplerin bir eğilim içinde olmasını diliyorum. Bu yıldan itibaren kentin, başka branşlara eğilim yapacağını düşünüyorum. Trabzon, Karadeniz Oyunları'na ve 2011 yılında yapılacak olan Gençlik Olimpiyatları'na ev sahipliği yapacaktır. Bu anlamda tesisleşme çalışmalarımız sürüyor" diye konuştu.

Bakan Şahin, gecede amatör kulüplere de müjde vererek, "Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü bünyesinde amatör kulüplerimiz için bir bütçe ayırdık. Trabzon'daki amatör kulüplerimiz de bu konuda hemşerileri olan Mehmet Atalay'a başvurabilir" ifadelerini kullandı.

Trabzonspor'un, ligde yaşadığı süreci şanssızlık olarak gördüğünü kaydeden Bakan Şahin, "Trabzonspor'un ligde yaşadığı bu süreci şanssızlık olarak görüyor ve geçici olduğunu düşünüyorum. Bordo-mavililer, yeniden o eski günlerine kavuşacak ve ülkesini Avrupa'da en iyi şekilde temsil edecektir" şeklinde konuştu.

Bu arada, Bakan Şahin'in konuşmasından önce salonda bulunan bir grup misafir, 'Haluk Ulusoy Başkan' şeklinde tezahüratta bulundu. Yaşanan bu olay sırasında Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu, tezahüratta bulunan grubun yanına giderek onları sakinleştirirken, yaşanan bu olay gecede keyifleri kaçırdı.

Gecede, Bakan Şahin'in ardından Karadenizli türkücü Volkan Konak ve şarkıcı Sibel Can sahne aldı.

(GÖK-KÇ-RO-RO-S)