24 Temmuz 2005 Pazar Günü Haberleri

24 Temmuz 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Haberin Devamı>>> Sefarad grubu ikinci albümünü çıkardı. Bol darbukalı, neyli, klarnetli ve her ne kadar başka "Sefaradcı abileri" onlara bu yüzden kızsa da, yine ...Bir hafta içinde forma gi..
DYP'den Koç'a sitemli yanıt Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç’un Formula- 1 arabalarının arkasından maşrapa ile su dökülmesi tavsiyesine DYP’den, "Seçim günü geldiğinde halk da AKP’yi uğurla..
Bağdat'ta patlama: 1 çocuk öldü Irak'ın başkenti Bağdat'ta yola yerleştirilen bombanın patlamasıyla 1 çocuk öldü, 6 sivil yaralandı.
Kuzey ve Güney Kore arasında uzlaşma Kuzey ve Güney Kore arasında Kore Yarımadası'nın nükleer silahlardan tamamen uzak kalması için uzlaşmaya varıldığı bildirildi.
NATO Genel Sekreteri: Terör din ayırmıyor NATO Genel Sekreteri Jaap de Hoop Scheffer, Mısır'ın Kızıldeniz kıyısındaki turistik beldesi Şarm El Şeyh'te düzenlenen ve 88 kişinin öldüğü bombalı ..
Blair'in makyaj masrafı 1800 sterlin İngiltere Başbakanı Tony Blair'in 1999-2005 yılları arasında TV ve fotoğraf çekimleri öncesinde yapılan makyajı için kullanılan makyaj malzemesi için 1800..
Avlanma süreleri artık bölgelere göre Merkez Av Komisyonu (MAK), bölgesel iklim farklılıkları nedeniyle yaban hayvanlarının fizyolojik gelişimini tamamlamadan önce avlanmasının önüne geçilmes..
Bakanlık: Doktorlar yazılarını düzeltecek Sağlık Bakanı Recep Akdağ, hekimlerin "doktor yazısı mı?" ifadesinin zihinlerden silineceği kadar düzenli reçete yazma alışkanlığına sahip olması ger..
Eşini öldüren ölüm aylığı alamaz Yargıtay Hukuk Genel Kurulu, eşini kasten öldüren bir kadına SSK'dan ölüm aylığı bağlanamayacağına karar verdi.
İş kazaları 10 bin can aldı SSK verilerine göre, 1994-2003 yılları arasında 831 bin 248 iş kazasında toplam 10 bin 85 kişi yaşamını yitirdi.
Gazze'de silahlı saldırı Filistinli militanların, Gazze Şeridi'ni İsrail'deki Yahudi yerleşkelerine bağlayan ana karayolunda açtığı ateş sonucu 2 İsraillinin öldüğü, en az 2 İsraillinin yaral..
Bağdat'ta polise saldırı: 2 ölü Irak'ın başkenti Bağdat'ta bu sabah düzenlenen saldırılarda 2 polis öldü.
Sanat kampında tatil Kaş'ın Çukurbağ köyünde, iki katlı, sekiz odalı bir sanat evi var.
Vücudumun her tarafından nikotin çıkmaya başladı 20 yıllık sigara tiryakisiyim. Daha önceki bırakma girişimlerim başarısız olmuştu. Bu sefer de "biorezonans" deneyeyim dedim. Şu ana kadar son..
Çetiner'in kitabı "Vahdettin tartışması"na ışık tutuyor Bülent Ecevit'in açıklamasından sonra "Vahdettin hain miydi değil miydi?" diye bir tartışma başladı. Gazeteci-yazar Yılmaz Çetiner'in "..
Sahte asilere kanmayın Kendini hâlâ asi İrlandalı gençler olarak sunmaya çalışan U2 üyeleri, uzun zamandır yitirmiş oldukları serseri ve küstah imajına, popülist politikayla şarj edilmiş yeni..
Onlar erdi muradına... Damat Afrikalı bir kabile savaşçısı. Gelin ise tasarımları ile Michelle Pfeiffer ve Prenses Caroline'ı giydiren bir İngiliz modacı. Damat törende geline "bedel" olarak ..
ÖSS tercihleri yarın başlıyor Üniversite adaylarının tercih formlarını teslim etme süresi yarın başlıyor. ÖSYM Başkanı Ünal Yarımağan, tercih yaparken bölümlerin yüzdelik dilimlerine bakmanın..
TSK'dan 142 bin koruyucu elbise Savunma Sanayi Müsteşarlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin(TSK) ihtiyacı olan 142 bin 292 adet Nükleer Biyolojik Kimyasal Koruyucu Elbise Takımının yurt içinde ü..
Banliyö trenlerinde indirim TCDD Genel Müdürlüğü, Başkentte banliyö trenlerinde gidiş-dönüş biletlerine uygulanan indirimin yıl sonuna kadar devam etmesini, elde edilecek sonuçlara göre uygul..
Sansürün kaldırılışının 97. yıldönümü TBMM Başkanı Bülent Arınç, basın özgürlüğünün olmadığı, basının sansür edildiği ülkelerde demokrasi ve özgürlükten bahsedilemeyeceğini belirtti.
İşsizlik oranı azalacak Çalışma Bakanlığı, yüksek büyüme performansına karşın halen yüzde 10’lar düzeyinde seyreden ve Türkiye’nin en önemli problemi olan işsizlik oranının 2015 yılında yüzde..
Ustalar da 'dâhi' sever Ray Charles'a boşuna 'Dâhi' demiyorlardı. Yaptığı müzikte blues'u, country'yi, cazı, rock'n'roll'u bulabilirdiniz. Ancak, Van Morrison'ın da dediği gibi, onda bunların..
Türkiye'ye 'mor' iltifat "Türkiye'deki gibi coşkulu ve enerjik bir dinleyici kitlesine hiçbir yerde rastlamadık." Bu sözler, dün akşam İstanbul'da hayranlarına tam bir roc..
The Doors değişemez! Eski The Doors davulcusu John Densmore, 'yeni' The Doors'a açtığı isim hakkı davasını kazandı. John Densmore, efsanevi grubun hayattaki diğer iki üyesi Ray Manzarek (keyb..
Dedikoduyu yalanladı Eminem, müziği bırakmak üzere olduğu dedikodusunu yalanladı. Ünlü rap'çi müziği bırakmayı düşünmediğini, ancak başka sanatçıların albümlerine prodüktör olarak imza atmak ..
» 1 2 3 4 5 6 7 8