2 Temmuz 2005 Cumartesi Günü Haberleri

2 Temmuz 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Blair'den zirve önerisi AB Dönem Başkanlığını 1 Temmuz’da altı ay süreyle devaralan İngiltere’nin Başbakanı Tony Blair, AB’nin geleceğini tartışmak üzere AB liderlerine "Sonbaharda zirve yapa..
Afganistan'da BM konvoyuna saldırı: 6 ölü Afganistan'da bir BM konvoyuna düzenlenen saldırıda 6 kişi öldü.
Havalimanında THY çalışanına yumruk İstanbul Atatürk Hava Limanı’nda bu sabah 9.00 civarında bir Kayseri yolcusunun kontuar görevlisi Kadri Gürmen’i yumrukladığı bildirildi.
250 bin kişi G8 zirvesini protesto etti G8 ülkelerinin çarşamba günü başlayacak İskoçya'daki zirvesi öncesinde, başta Afrika olmak üzere dünyanın çeşitli bölgelerindeki açlık ve yoksulluğu pr..
Haberin Devamı>>> AB Komisyonu Başkanı Barroso, 'Türkiye'nin AB üyeliğini hayattayken görmeyi umup ummadığı' sorusuna, 'Öyle ya da böyle diyemem' cevabını verdiİstediği güvensizlik oyunu aldı
Kulin 'Kürt sorunu'nu yazdı Yazar Ayşe Kulin'in yeni kitabı 11 Temmuz'da yayımlanıyor. Everest Yayınları tarafından yayımlanacak 'Bir Gün' adlı romanda Kulin bu kez 'Kürt sorunu'na değiniyor.
i-Can'ciler ödüllerini aldı Bilkom tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen i-Can'05 Film, Müzik ve Tasarım Yarışması sonuçlandı.
Karikatürler birbirine benzer mi? Radikal yazarı Kemal Yılmaz, geçen pazartesi köşesinde Muhittin Köroğlu'nun Uruguay'da düzenlenen Peloduro 2004 Karikatür Yarışması'nda büyük ödül alan eseri..
'Büyük Büklüm' başlıyor Dünyanın en saygın bisiklet yarışı olan Fransa Bisiklet Turu'nun 92'ncisi bugün Fransa'nın batısında Atlantik kıyısındaki Fromentine'de başlayacak.
Her şey üç dakikada oldu Wimbledon'da tek bayanlar yarı finalinde geçtiğimiz gün yağmur nedeniyle yarım kalan Lindsay Davenport-Amelie Mauresmo mücadelesine dün devam edildi ve ABD'li Davenpo..
Formula 1 piste dönüyor Formula 1'de, Michelin kullanıcılarının 19 Haziran'daki Indianapolis Grand Prix'sini boykot etmesi ve Uluslararası Motor Sporları Federasyonu'nun (FIA) boykotla ilgili..
Terim'in aklı 20 yıl sonrasında Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Türkiye'nin gelecek 15-20 yılına damgasını vuracak bir kuşak oluşturmak istediklerini söyledi.
Bayan millilerin tarihi başarısı Bayan Basketbol Milli Takımı, Akdeniz Oyunları'nda tarihinin ilk uluslararası şampiyonluğunu kazandı. Milliler finalde, Hırvatistan'ı 68-66 yendi.
'Fırtına mavisi' Fenerbahçe Fenerbahçe'nin yeni sezonda giyeceği formaların tanıtımı yapıldı. Tanıtımda teknik direktör Christoph Daum, antrenörler ve futbolcular mankenlik yaptı.
Gürsoy: Aceleye gerek yok Galatasaray, yeni sezon hazırlıklarını sürdürmek üzere dün Hollanda'ya gitti. Galatasaray İkinci Başkanı Ergun Gürsoy'un başkanlığını yaptığı kafilede, teknik heyet ..
Konfeksiyon yine lider Türkiye'nin haziran ayı ihracatı, yüzde 11.7 artışla 6 milyar dolar olarak gerçekleşti. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), haziran ayı ihracat rakamlarını Diyarbakır'd..
Tavukçuların gözü Rusya'da Rusya Federasyonu, 10 yıldır Türkiye'den tavuk eti ithalatına uyguladığı yasağı kaldırmak amacıyla, uzmanlarını Türkiye'ye gönderecek.
351 bin dolarlık öğle yemeği Forbes dergisinin sıralamasında, 44 milyar dolar servetiyle Microsoft'un kurucusu Bill Gates'in ardından ikinci sırada yer alan Warren Buffett ile öğle yemeğinin ..
Telekom için bunca sene beklediğimize değdi mi? Hep sürecin odağındaydı Özelleştirmenin gözbebeği ulusal telekom şirketi Türk Telekom nihayet dün satıldı. Oger Telecom Ltd. konsorsiyumu, kat..
Yıldırım: Fiyat beklentimizin üstünde Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlamaları için Van'a gelen Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Türk Telekom'un özelleştirilmesiyle ilgili açıklama yaptı.
'Satanı biz de satarız' Telekom'un özelleştirmesine karşı olan haber-iş kolunda örgütlü sendikaların üyeleri, Telekom ihalesinin yapıldığı saatlerde Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) önün..
Atina piyangoyu satışa çıkarıyor Yunanistan, ulusal piyango şirketi OPAP'ın yüzde 16.44'ünü özelleştireceğini açıkladı.
2004 kârı 2.2 katrilyon Türk Telekom geçen yılı denetlenmemiş rakamlara göre 9 katrilyon ciro, 3.3 katrilyon brüt ve 2.2 katrilyon net kârla kapattı.
TIM'den yatırım geliyor Türk Telekom ihalesine en yüksek teklifi veren Oger Telecom konsorsiyumunda yer alan Telecom Italia başlangıç olarak 200 milyon dolar yatırım yapacağını açıkladı.
Ortağını Asya'da buldu İstanbul Yaklaşımı'na ilk giren şirket olan Işıklar Holding, yaklaşımdan ilk çıkan şirket olmak için de kolları sıvadı.
Orta vadeli planda geri sayım Kamu Mali Yönetim ve Kontrol Kanunu'nun çıkmasının ardından hazırlanan Türkiye'nin ilk Orta Vadeli Planı'ndan sonra, Orta Vadeli Mali Plan'da da sona gelindi.
Dünya ekonomisine Türkiye desteği Dünya Ticaret Raporu'na göre, aralarında Türkiye'nin de yer aldığı Güneydoğu Avrupa ülkeleri, 2004 yılında, Avrupa ortalamasından daha hızlı büyüdü.
Yapı Kredi BES'te lider Yapı Kredi Emeklilik, sözleşme sayısında 100 bini, fon büyüklüğünde ise 100 milyon YTL'yi aştı.
Elektronik tebligat yolda Maliye Bakanlığı, beyannamesini elektronik ortamda hazırlayan mükelleflerin tahakkuk fişi veya ihbarnamelerini yine elektronik ortamda mükelleflere tebliğ edecek.
İSO: İçimiz son derece rahat İstanbul Sanayi Odası'nın (İSO) 2005 yılı 'Çevre Ödülü'nün, Marmara depreminden sonra, önlem alınmadığı için Yalova tesislerinden kimyasal madde sızan Aksa'ya ver..
Zeytinoğlu borç ödüyor Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) ile Esbank hâkim ortağı Zeytinoğlu Grubu arasında, fona olan borçların ödenmesine yönelik imzalanan protokol çerçevesinde...
Britanya işe koyuldu AB dönem başkanlığını dün Lüksemburg'dan devralan Britanya, genişlemeye dair önceliğini Türkiye ile 3 Ekim'de müzakereleri başlatmaya verirken, Ankara'dan 'daha çok refor..
AB'de Türkiye sürekli gündem AB dönem başkanı Britanya: Reformların devamını bekli-yoruz. Almanya Başbakanı Schröder: Kızıl-Yeşil hükümetinde Türkiye'ye destek azaldı.
Hu ile Putin'den ABD'ye nazire Rusya ve Çin, Gürcistan ve Ukrayna'da Batı yanlısı yönetimlerin iktidara gelmesiyle ABD'nin Kafkaslar ve Orta Asya'da etkisini artırmasına karşı işbirliğini sık..
Saddam kitabı kapış kapış Saddam Hüseyin'in son romanı 'Ey Melun Çık Oradan' yasaklamalara rağmen Ürdün'de en çok satılan kitap oldu.
Putin: Kıbrıs için aramayın Başbakan Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in 16 Haziran'daki telefon görüşmesinin Kıbrıs ile ilgili kısmı Moskova'nın Ankara'nın beklediği ad..
Azeri jesti Talat'ı memnun etti KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat İslam Konferansı Örgütü'nün (İKÖ) KKTC'ye desteği ve Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev'in doğrudan uçuşlar başlatılaca..
» 1 2 3 4 5 6 7