19 Temmuz 2005 Salı Günü Haberleri

19 Temmuz 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bu yıl basın özgürlüğü ödülü yok Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Basın Özgürlüğü Ödülü Büyük Seçici Kurulu, "ifade özgürlüğünü, bilgi edinme ve gazetecilerin haber verme haklarını sınırlay..
Sarayburnu'ndaki kazada tahliye Sarayburnu'nda otomobille çarptığı 3 yayadan 7 yaşındaki Salim Arıcı'nın ölümüne, diğerlerinin de yaralanmasına neden olduğu öne sürülen tıp fakültesi öğrencis..
Hollanda'dan rezervasyon iptali yok Kuşadası'nda 5 kişinin öldüğü minibüse bombalı bombalı saldırının Hollandalı turistlerin tatil tercihlerinde değişikliğe yol açmadığı ve rezervasyon iptall..
Irak'ta sivil ölümlerin üçte biri ABD yüzünden İngiliz kuruluşları tarafından yapılan bir araştırma, Irak'ta savaşın başladığı Mart 2003'ten bu yana 25 bin civarında sivilin yaşamını kaybetti..
Türkiye 3. kez ISAF komutasını alabilir NATO Afganistan Kıdemli Temsilcisi Hikmet Çetin, NATO'ya bağlı 6 kolordunun ISAF'ta dönüşümlü olarak görev almaya devam edeceklerini belirterek, "Türki..
Toprak Koruma Kanunu yürürlükte Toprağın korunmasını, geliştirilmesini ve çevre öncelikli sürdürülebilir kalkınma ilkesine uygun olarak arazi kullanımının sağlanmasını hedefleyen Toprak Korum..
Dışişleri: Ek Protokol yakında imzalanacak Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Namık Tan, Gümrük Birliği Ek Protokolü'nün imzasıyla ilgili Türkiye ile AB arasında bir sorun olmadığını söyleyerek, pro..
Irak'ta minibüse saldırı: 13 ölü Irak'ta silahlı kişilerin, bir Amerikan üssüne işçi götüren minibüse ateş açması sonucu 13 kişi öldü.
İngiliz istihbaratı saldırıyı düşünmemiş İngiltere'de üst düzey istihbarat ve güvenlik güçleri yetkililerinin, Londra'daki saldırılardan yaklaşık bir ay önce "İngiltere'ye saldırma kapasitesi..
Rumsfeld: Dünyada kimse güvende değil ABD Savunma Bakanı Donald Rumsfeld, Londra, Bali, Madrid ve Türkiye'deki terörist saldırıları hatırlatarak, bu saldırılar karşısında artık dünyada kimsen..
'İstanbul’da yoksulluk sınırı 900 YTL' Yargıtay, İstanbul’da 900 milyon (900 YTL) maaşla çalışan kadına yoksulluk nafakası verilmeyebileceğini bildirdi.
ÖSS sonuçları yarın açıklanacak Öğrenci Seçme Sınavı'nın (ÖSS) sonuçları, yarın açıklanacak. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nden yapılan açıklamada, 2005-ÖSS sonuçlarının yarın açıklana..
İzmir Körfezi'ne otomobil devrildi İzmir Körfezi'ne devrilen ve içinde 3 veya 4 kişinin bulunduğu sanılan otomobil bulunamadı. Alınan bilgiye göre, bölgenin sorumluluğunu üstlenen Büyükşehir ..
TCK'yı protesto: Basın özgürlüğü ödülü yok Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Basın Özgürlüğü Ödülü Büyük Seçici Kurulu, "ifade özgürlüğünü, bilgi edinme ve gazetecilerin haber verme hakların..
NYT: Türkiye nükleer silah üretebilen ülke New York Times gazetesi, Türkiye'nin, nükleer silah üretebilecek, ancak bunu yapmayan yedi ülke arasında yer aldığını iddia etti.
Mehmet Ağar'a yumurtalı protesto DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar'ın otobüsüne, Artvin'in Hopa İlçesi'nde yaklaşık 15 kişilik bir grup tarafından boyalı yumurta ve kola şişesi atıldı. Otobüste k..
Çanakkale'de trafik kazası: 5 ölü Çanakkale'nin Eceabat İlçesi'nde, meydana gelen trafik kazasında 5 kişi öldü, 5 kişi yaralandı.
» 1 2 3 4 5 6 7 8