18 Temmuz 2005 Pazartesi Günü Haberleri

18 Temmuz 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Sübyancı Katolik rahip tutuklandı İtalyan savcılığı tarafından yapılan açıklamada, rahip Joseph Henn'in mahkeme kararıyla önceki gün tutuklandığı ve şu an Roma'da ev hapsinde tutulduğu kayded..
'Irak savaşı El Kaide'yi faal hale getirdi' İngiltere’nin başkenti Londra'daki metro istasyonlarıyla bir otobüse 11 gün önce düzenlenen terör saldırılarıyla sarsılan İngiltere'de yayımlanan b..
Iraklı Kürt Şeyh Zana'nın icraatına tepki Kuzey Irak’ta Şeyh Zana olarak tanınan bir Kürt şeyhi ve müritlerinin eylem ve davranışları, halk arasında infial yarattı. New York Times gazetesi, I..
Hizbullah, Irak'taki intihar saldırısını kınadı Hizbullah örgütü, Bağdat'ın güneyindeki Musayyib'de 90'dan fazla kişinin öldüğü intihar saldırısını kınadı.
YÖK'ten Rektör Aşkın'a destek Yükseköğretim Kurulu'ndan (YÖK), yapılan açıklamada, "Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü'nün konutunda yapılan aramanın hem rektörün, hem üniversitenin manevi ..
Alkol tüketiminde Türkiye OECD sonuncusu Türkiye, Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü (OECD) ülkeleri arasında en az alkol tüketen ülke oldu. Kişi başına alkol tüketimi 1.5 litre düzeyinde ..
Danıştay'dan öğretmen eylemine vize Danıştay, bağlı olduğu sendikanın aldığı karar üzerine iş bırakan öğretmene aylıktan para kesme cezası verilemeyeceğini öngördü.
Avusturyalı bakan: Müzakereler ertelensin Avusturya Maliye Bakanı Karl Heinz Grasser, Türkiye'nin AB ile tam üyelik müzakerelerinin ertelenmesini savundu.
Belçikalı Inbev Rus Tinkoff'u aldı Dünyanın en büyük bira üreticilerinden Belçikalı InBev, hızlı büyüyen Rusya pazarında dördüncü büyük üretim kapasitesine sahip Tinkoff'un yüzde 100 hissesin..
Global Steel İzdemir'i almaktan vazgeçti Global Steel Holdings Ltd., İzmir Demir Çelik Sanayi (İZDEMİR) sermayesindeki yüzde 54.68 oranındaki payı satın almak amacıyla Türkiye İş Bankası ile ..
OKS'de beş birinci Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı (OKS) sonuçları açıklandı. OKS'de, Matematik-Fen (MF) ve Türkçe-Matematik (TM) puan türlerinde birinciliği 5 aday ..
Haberin Devamı>>> Caferi'nin Tahran ziyareti, iki ülkenin savaş yüzünden 25 yıldır bozuk olan ilişkilerinin normalleşmesi için atılan en büyük adımBulgaristan'da yeni koalisyon tamam
Heykel özürlü bir kent 22.Dünya Mimarlık Kongresi'nde İstanbulgeçmişi ve geleceği açısından sorgulanırken, yerel yönetimler -kuşkusuz devlet desteğinde- İstanbul'a topyekûn yeni bir görüntü v..
Elin deriye dokunuşları Bir perküsyonistin en çok müzik yapmaktan hoşlandığı vurmalı deriden yapılanlardır. Derinin deri ile buluşması bambaşka bir sound ortaya çıkardığı gibi, müzisyenle din..
Ten Ten'in 77. yaşı kutlanıyor Hergé adıyla tanınan yazar George Rémi tarafından yaratılan efsanevi çizgi roman kahramanı Ten Ten ülkesi Belçika'da ilk kez büyük bir festivalle anılıyor.
Milli Reasürans'ta 'hayın' olmayan evler Milli Reasürans Sanat Galerisi'nde hızla otantik yapısını yitiren Karadeniz'in hâlâ yaşayan sivil mimarisini inceleyen bir sergi var.
» 1 2 3 4 5 6