14 Temmuz 2005 Perşembe Günü Haberleri

14 Temmuz 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kahramanmaraş'ta yangın kontrol altında Kahramanmaraş'ın Göksun İlçesi'nde çıkan orman yangını kontrol altına alındı.
Pepe: Gerekirse Yatağan'ı durdururuz Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, "Eğer Yatağan'da insan sağlığı açısından sınır değerleri aşılırsa, santrali tamamen durdurmamız söz konusu olacaktır" de..
'Halkbank'ta hesap kayıtları yasaya aykırıydı' Eski Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Hüsamettin Özkan ile eski Devlet Bakanı Recep Önal'ın Yüce Divan'da yargılanmalarına devam edildi.
Kahramanmaraş'ta 5 alanda orman yangını Kahramanmaraş'ın Göksun İlçesi'nde orman yangını çıktı. İlçeye bağlı Büyük Çamurlu Köyü yakınındaki orman alanında, henüz belirlenemeyen bir nedenle ya..
Bağdat'ta 10 erkek cesedi bulundu Irak'ın başkenti Bağdat'ta, elleri ve gözleri bağlı halde başlarından vurularak öldürülmüş 10 erkeğe ait ceset bulundu.
Suudi tutukluya eşcinsel muamelesi ABD'nin terör zanlılarını barındırdığı Küba'daki Guantanamo üssünde sorgulamayı yürüten görevlilerin, önemli bir Suudi tutukluyu konuşturmak için kendisine ..
ABD'den KKTC'ye 10 milyon dolarlık proje Kıbrıs'ta gecen yılki referandumların ardından ABD Kongresi'nin KKTC için kabul ettiği 30.5 milyon dolarlık yardım paketi çerçevesinde Washington yöne..
Ebu Garib Cezaevi’nde bir Türk daha İstanbul’da 15-20 Kasım 2003’te bombalı saldırıların ardından kaçtıkları Irak’ta yakalanan Abdülkadir Karakuş, Burhan Kuş, Sadettin Aktaş’tan sonra saldırı..
Barolardan Erdoğan'a 'arka bahçe' tepkisi Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Özdemir Özok, baroların, hukukla ve ülkenin geleceğiyle ilgili görüş bildirmeye devam edeceğini belirterek, "TB..
Pendik'te olaylı gecekondu yıkımı Pendik Kurtköy'de ruhsatsız yapılan 44 bina ve gecekondunun yıkımı sırasında olaylar çıktı.
CHP: Hükümet Türkiye’nin içini boşaltıyor CHP Grup Başkanvekili Haluk Koç, AKP Hükümetinin elbirliğiyle Türkiye’nin içini boşaltmak istediğini savunurken, Genel Başkan Deniz Baykal’ın çağrısı..
Rekabet Kurulu'ndan BKM'ye ceza Rekabet Kurulu, "yönetim kurulu kararları ile ortak takas komisyonu belirlediği" tespit edilen Bankalararası Kart Merkezi'ne (BKM), asgari 5 bin 800 YTL tutarı..
Yabancı sermaye ticarette söz sahibi Yabancı sermayeli şirketler Türkiye’nin ithalatının yüzde 30’unu ihracatının ise yüzde 23.7’sini gerçekleştirdiler. Bu şirketlerin ihracat içerisindeki pa..
Malatya Doğanşehir'de şarbon şüphesi Malatya Sağlık İl Müdürü Sezai Demirel, Doğanşehir İlçesi Örencik Köyü'ne bağlı Kurudağ Mezrası'ndan bir kişinin deri şarbonuna yakalandığının belirlendiğ..
Devamı gelebilir 'Gladyatör' filminin oyuncularından Djimon Hounsou, rol aldığı yeni filmi 'Ada'nın önceki gün New York'ta düzenlenen galasında 'Gladyatör'ün devamının çekilebileceğini söyled..
Sonunda başladı 'Görevimiz Tehlike 3'ün çekimleri nihayet başladı. Roma'da başlayan çekimler sırasında Tom Cruise, Tiber Nehri'nin üzerinden sürat teknesiyle...
Animasyon özel sayısı DVDartı dergisi yeni sayısında animasyon filmlerine geniş yer ayırdı. 'Canlandırma Kılavuzu' başlıklı dosyada 'Aslan Kral', 'Şrek', 'Tavuklar Firarda'...
Tahliye tünelinde 'kaçış' Mimarlık kongresi kapsamında açılan yüzü aşkın sergi içinde belki de en gözden ırak olanı 'Kaçak'. Çünkü bu sergi yeraltı metro ağının bir parçası olan 'tahliye tüne..
» 1 2 3 4 5 6 7