8 Şubat 2005 Salı Günü Haberleri

8 Şubat 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
BRAUN AROMA PASSION KAHVE MAKİNESİ TIKLAYIN, BU FIRSATI KAÇIRMAYIN ! Üstelik CardFinans'a peşin fiyatına 3 taksit fırsatıyla !
Haberin Devamı>>> Söz yazarından bestekarına, solistinden, davulcusuna nefret çalıp, küfür söylüyor, bir zamanlar gıptayla dinlenen Beşiktaş korosu. Artık İnönü St...Anelka artık banko
TEFAL MİNUTE SNACK FRİTÖZ TIKLAYIN, BU FIRSATI KAÇIRMAYIN ! Üstelik CardFinans'a peşin fiyatına 3 taksit fırsatıyla !
Erdost Türkiye'yi mahkum ettirdi Yazar Muzaffer Erdost, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde (AİHM) Türkiye’yi mahkum ettirdi. AİHM, "Türkiye’nin Yeni Sevr’e zorlanmasının odağında: Üç Sivas" b..
Haberin Devamı>>> Fıkra kahramanı Temel'in ne zaman doğduğu bilinmiyor ama Karadenizliler bozulan imajını düzeltmek için ona temsili doğum günü partisi düzenliyor...."Dişçim bile ağzım pamukl..
Eurovision yolunda 7 Türk finalist Ukrayna'da düzenlenecek 50. Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi temsil edecek finalistler belli oldu. Finalist sanatçılar, Grup Adrianna, Seçil Hüner,..
Hubble'ın tamir şansı kalmadı Gelecek planlarına Ay ve Mars'a insan gönderilmesini alan NASA, gökyüzünün emektar teleskobu Hubble'ı tamir edemeyecek. Başkan Bush'un artırdığı kurum bütçesi Hu..
Gates, bilim adamlarını kızdırdı Microsoft Başkanı Bill Gates'in geçen hafta Prag'ta açıkladığı EuroScience projesine bilim adamlarından tepki geldi. Adı EuroScience olan uluslararası bilim k..
Mercedes artık 'deri' kullanmayacak Mercedes Benz, hayvan hakları gruplarının baskıları sonucu, yeni model araçlarında bundan böyle “deri” malzeme kullanmayacağını açıkladı.
Avlanma yurt genelinde durduruldu Ağır kış koşulları nedeniyle avlanmanın bugünden itibaren ikinci bir duyuruya kadar yurt genelinde durdurulduğu bildirildi.
İnsan embriyonu klonlamaya izin İngiliz hükümeti tıbbi araştırmalar için insan embriyonunu kopyalamaya izin verdi. Alınan izin “kas erimesi hastalığının tedavisinde insan hüclerinden ya..
'Hasta Okulu' açılıyor İstanbul Tıp Fakültesi'nin düzenlediği “Hasta Okulu” 9 Şubat'ta başlıyor. Katılımın ücretsiz olacağı “Hasta Okulu”nda, 6 ay süresince her hafta ..
Türkiye 1 milyar Euro borçlandı Hazine, yurtdışı piyasalarda 12 yıl vadeli 1 milyar Euro tutarında Eurobond ihraç etti.
Rice Avrupa'dan destek istedi ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, Avrupa ülkelerinden, Washington'ın 'demokrasi yayma' çabasına katılmalarını istedi.
Kerkük valiliği Kürtlerin Irak seçimlerinin resmi olmayan sonuçlarına göre, Kerkük valiliğini, Kürt partilerinin desteklediği Abdurrahman Mustafa kazandı.
Ortadoğu'da ateşkes Mısır'ın Şarm El Şeyh kentindeki 4'lü zirvede bir araya gelen İsrail Başbakanı Ariel Şaron ve Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas karşılıklı ateşkes ilan etti.
Erdoğan: Türban politikamız değişmedi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Türban konusunda düşüncem 3 Kasım'da ne ise bugün de öyle” dedi.
Baykal'dan Erdoğan'a türban tepkisi Başbakan Erdoğan'ın Alman gazetesinde çıkan türbanla ilgili sözlerine, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'dan tepki geldi.
CHP öğrenci affı için tavır belirleyecek CHP, öğrenci affına ilişkin tutumunu netleştirmeye çalışıyor.
Evlat edinenler kız çocuk tercih ediyor Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) bünyesinde koruma altına alınan çocuklardan evlatlık verilenler içinde kız çocuklarının ağırlıkta old..
Hazine yüzde 17.33 faizle borçlandı Hazine, 91 gün vadeli referans bono ihalesinde hedeflediği gibi net 1 milyar 856 milyon YTL’lik satış yaptı. İhalede yıllık bileşik faiz yüzde 17.33 olarak..
Bağdat'ta intihar saldırısı: 21 ölü Irak'ın başkenti Bağdat'ta bir askerlik şubesi yanında yapılan intihar saldırısında ölenlerin sayısı 21'e yükseldi.
1 YTL'DEN SONY PS2 PLAYSTATION BU FIRSATI KAÇIRMAYIN ! TIKLAYIN, ARTIRIN, KAZANIN ! Üstelik CardFinans'a peşin fiyatına 3 taksit fırsatıyla !
"Hacı" film oluyor Yönetmen Şerif Gören, gazeteci-yazar Cüneyt Cüneyt Ülsever'in "Hacı" adlı romanını beyazperdeye uyarlıyor.Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamaya göre, Cannes Film Festiva..
Steven Adler bir kez daha İstanbul'da Guns N’Roses grubunun eski davulcusu Steven Adler, Adler's Apetite adlı grubuyla birlikte bir kez daha İstanbul'a geliyor. Adler ve grubunun Appetite For..
Haberin Devamı>>> Sezer, Ankara temaslarında "Türkiye, İslam dünyası için özel örnek" diyen ABD'li bakanla yaptığı görüşmede, "Türkiye, ancak laik bir model için ö...Başbakan'ın 'hediye' hass..
Maymunlar yasta Bangladeş'in güneybatısında, ender rastlanan türdeki maymunlar, böcek ilaçlı mangoları yiyip ölen 6 arkadaşı için yas tutuyor. Başkent Dakka'nın 200 kilometre uzağındaki Keşab..
PETA'nın zaferi Mercedes Benz, uluslararası hayvan hakları koruma örgütü PETA'nın baskıları sonucu, yeni model araçlarında bundan böyle "deri" malzeme kullanmayacağını açıkladı. Protestolarda..
Petrol son bir ayın en düşük seviyesinde Uluslararası piyasalarda ham petrolün varil fiyatı 45 doların altına inerek, son bir ayın en düşük düzeyine geriledi.
'Türkler'e 12 günde 30 bin kişi Londra'da, İngiltere'nin en saygın sanat, kültür ve tarih kurumlarından biri olan Royal Academy of Arts'ta açılan 'Türkler: Bin Yıllık Yolculuk 600-1600' sergi..
7 Eurovision finalistimiz açıklandı Ukrayna'da düzenlenecek 50. Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi temsil edecek finalistler belli oldu. Finalist sanatçılar, Grup Adrianna, Seçil Hüner..
Küresel ısıtma Mars'a hayat verebilir Bilim adamları Mars'ta hayatı canlandırmanın iddialı bir yolunu öne sürdü. Donmuş gezegende küresel ısınma yapay olarak yaratılırsa, yüzeyde binlerce yıl..
Hazine 5.2 milyar YTL borçlandı Hazine, düzenlediği biri tahvil olmak üzere iki ihaleyle net 5.2 milyar YTL borçlandı. Faiz düzeyi ise tahminlerin altında kaldı.
Bağdat'ta intihar saldırısı: 21 ölü Irak'ın başkenti Bağdat'ta bir askerlik şubesi yanında düzenlenen intihar saldırısında ölenlerin sayısı 21'e yükseldi.
'Herkes yönünü Bağdat'a çevirsin' Dışişleri Bakanı Gül, KDP lideri Mesut Barzani'nin 'Kerkük'ten vazgeçmem' açıklamasına yönelik olarak “Herkes yönünü Bağdat'a çevirsin. Şimdi seçim de ..
ŞIKLIĞINIZI TAMAMLAYACAK BİR BROŞ TIKLAYIN, BU FIRSATI KAÇIRMAYIN ! Üstelik CardFinans'a peşin fiyatına 3 taksit fırsatıyla !
Piyanist Berman öldü Özellikle teknik ustalığı ve performansındaki enerjiyle tanınan Rus piyanist Lazar Berman, 74 yaşında öldü. Berman'ın, 1995 yılından beri yaşadığı İtalya'nın Floransa ken..
Acıları aşka çevirin Türk halk müziği yorumcusu Yavuz Bingöl, piyanist Mehveş Emeç ve perküsyon ustası Burhan Öçal, Güney Asya'daki deprem ve tsunami felaketinin yaralarını sarmak için Lütfi ..
12 günde 30 bin kişi gezdi Londra'da, Royal Academy of Arts tarafından açılan "Türkler: Bin Yıllık Yolculuk 600-1600" sergisini 12 günde 30 binden fazla kişi gezdi.Yetkililer, 370 birbirinden..
Doğal vitamin kuşburnu Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Asım Kadıoğlu, 100 gram kuşburnunda 400 ile 3 bin miligram arasında d..
Arkadaşları için yas tutuyorlar Bangladeş'in güneybatısında, ender rastlanan türdeki maymunlar, böcek ilaçlı mangoları yiyip ölen 6 arkadaşı için yas tutuyor. Başkent Dakka'nın 200 kilometre ..
Uzan'ın gazete basım tesisi satıldı Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından Uzan Grubu'ndan haczedilen İstanbul'daki dubleks daire ile Trabzon'daki gazete basım tesisi, toplam 515 bi..
Yüce Divan'dan Özkan ve Önal'ın talebine ret AKP'den yolsuzluk kurulu önerisi Yargıtay'a günlük 203 dava
Eurovision'da heyecan sürüyor Ukrayna'da düzenlenecek 50. Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi temsil edecek finalistler belli oldu. TRT'den yapılan yazılı açıklamaya göre, 11 Şubat 2005..
İbrahim Yattara ilk 11'e ısınıyor Aybaba ve Doğan döneminde ilk 11'de fazla forma şansı bulamayan Yattara, son 5 lig maçında ilk 11'de görev yaptı . Teknik direktör Güneş, Yattara'dan vazgeçm..
Küresel ısıtma Mars'a hayat verecek Bilim adamları Mars'ta hayatı canlandırmanın yeni bir yolunu buldu. Donmuş gezegende küresel ısınma yapay olarak yaratılacak ve yüzeyde binlerce yıl gerekt..
Britney sigorta şirketlerini dava etti Britney Spears, 8 sigorta şirketine 10 milyon dolarlık dava açtı.
Çayın yanına ne yapsak? Soğuk kış günleri ve akşamlarında sıcacık bir bardak çayın yerini hiçbir şey tutamaz. Bir de çayın yanında ağzınıza layık birbirinden lezzetli kurabiye, kek ve tartlar..
» 1 2 3 4 5 6