7 Şubat 2005 Pazartesi Günü Haberleri

7 Şubat 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
En iyi oyuncular 'Sideways'te Beyazperde Aktörleri Derneği Ödülleri, ABD'nin Los Angeles kentinde düzenlenen törenle sahiplerini buldu. 'The Aviator' ve 'Million Dollar Baby', En İyi Oyuncu K..
Bush 2.57 trilyon dolarlık bütçeyi sundu ABD Başkanı George W. Bush, eğitim, sağlık, savaş gazileri ve fakirlere ilişkin 150 hükümet programında kesinti içeren 2.57 trilyon dolarlık 2006 yılı..
Filistin ve İsrail ateşkes ilan edecek Filistinli ve İsrailli yetkililer yarın Mısır'ın Şarm El Şeyh kentinde düzenlenecek zirvede resmen ateşkes ilan edeceklerini duyurdu.
'Ada'da müzakere için yanlış zaman' Güney Kıbrıs Rum yönetimi lideri Tasos Papadopulos, Türkiye ile Ada'nın geleceğine ilişkin müzakerelere başlamak için doğru zaman olmadığını söyledi.
Öğrenci affı Meclis'e geliyor Meclis Milli Eğitim Komisyonu Başkanı Tayyar Altıkulaç, “Öğrenci affını önümüzdeki hafta komisyon gündemine getiririz” dedi. Altıkulaç, affın türbanl..
Erdoğan'ın Asya turu devam ediyor Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, tsunami faleketiyle sarsılan Güney Asya ziyareti çerçevesinde bugün Endonezya'nın başkenti Jakarta'da Cumhurbaşkanı Susilo Yud..
İsrail'le Filistin ateşkes imzalayacak İsrail ve Filistin liderlerinin, yarın yapılacak zirvede iki ülke arasındaki çatışmayı sona erdirecek bir ateşkes anlaşması imzalayacağı bildirildi. ..
Haberin Devamı>>> Oğlunu 10 ay önce eroine kurban veren ünlü ressam Yavuz Tanyeli, arkadaşı ressam Şenol Yorozlu'yla bir sergi hazırlayarak uyuşturucuya savaş açt..."Türk yemeği pişirirken Du..
Rumlar 2005'i EOKA yılı ilan etti Rum Ortodoks Kilisesi, 'EOKA'cı Birlikleri” ve “Kurtuluş Mücadelesi Vakfı” 2005 yılını “EOKA kurtuluş mücadelesi anı ve onur yılı..
Irak seçiminde Kürtler ikinci sırada Irak seçimlerinde, Kürdistan Yurtseverler Birliği ve Kürdistan Demokratik Partisi'nin oluşturduğu ortak listenin, ikinci sıraya yükseldiği açıklandı.
ABD'den yoksullara 9 milyon dolar ABD’den Sosyal Riski Azalma Projesi’nin Şartlı Nakit Transferi Programı kapsamında 9 milyon dolarlık hibe sağlandı. Program kapsamında çocukların okula devam..
Gerçekten de illetos! Filmin belki de kayda değer tek yaratıcı esprisinde Presidente Carlos aralıksız olarak çekirdek yerken, yanındaki pedere dönüyor ve 'Ne illetos bir şeymiş ya?!' diyor.
20'inci yüzyılın Darwin'i öldü Darwin teorileri ile Mendel'in irsiyet teorilerini harmanlayarak Evrim paradigmasını yeniden tanımlayan Ernst Mayr, 100 yaşında vefat etti.
Çinliler horoz yılına giriyor Geleneksel Çin Takvimi'ne (Ay Takvimi) göre 8 Şubat gecesi Maymun Yılı sona erecek, Horoz Yılı başlayacak. “Bahar Bayramı” olarak adlandırılan gelene..
'Özelleştirme yok etme amaçlı değil' Maliye Bakanı Unakıtan, özelleştirme kapsamında yer alan kuruluşları satıp küçültme ve yok etme gibi bir düşüncelerinin olmadığını söyledi.
Hazine 12 yıllık tahvil ihracına çıktı Hazine, Euro cinsinden 12 yıl vadeli tahvil ihracı için Deutsche Bank ve UBS'e yetki verdi. Diğer yandan, fon yönetim şirketi Wamco, Türkiye'nin yüksek ..
ABD'den Ortadoğu'da aktif rol sözü Ankara'daki temaslarının ardından İsrail ve Filistin'i ziyaret eden ABD Condoleezza Rice, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'la biraraya geldi.
İstanbulspor maçı yine ertelendi Kötü hava koşulları nedeniyle bugüne ertelenen Zeytinburnu Stadı'nda yapılması gereken İstanbulspor-Ankaragücü maçı, elverişsiz saha ve hava koşullarının deva..
Altın fiyatları geriliyor Altın rezervi açısından ABD ve Almanya'nın ardından dünya üçüncüsü olan Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) satış yaparak fakir ülkelerin borçlarının hafifletilmesine k..
Hazine'den 12 yıllık tahvil ihracı Hazine Müsteşarlığı, yurtdışında euro cinsinden 12 yıl vadeli tahvil ihracı gerçekleştirmek amacıyla, bugün Deutsche Bank ve UBS'ye, "ortak lider bankalar" ..
Şener: Cari açık riskli değil Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, 2004 yılında cari açığın 15.6 milyar dolar seviyesinde gerçekleştiğini hatırlatırken, "Bu cari açığı, risk..
Reggae kralı Bob Marley 60 yaşında Reggae kralı efsanevi müzisyen Bob Marley'in 60'ıncı doğum yıldönümü, Etiyopya'nın başkenti Addis Ababa'da düzenlenen dev bir halk konseriyle kutlandı. Marl..
Berlin Film Festivali başlıyor 55. Uluslararası Berlin Film Festivali (Berlinale) 10-20 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
Uyumanın yolu cazdan geçiyor Koyunları saymayı bırakın, bir daha uykuya dalmakta güçlük yaşadığınızda yapmanız gereken şey müzik setine bir caz albümü koymak.
İçki sadece siroza neden olmuyor Önde gelen tıp dergisi Lancet'in yeni sayısına göre; alkole bağlı ölümler ve sakatlanmalar, hemen hemen sigaranın verdiği zararlara eşit.
Kalp krizi riski azaldı Gelişen testler ve anjiyo yöntemi, kalp-damar hastalıklarında erken tanı ve kriz riskine karşı önlem alınmasına olanak sağlıyor.
Eczacıbaşı ihracatla büyüyecek Eczacıbaşı Topluluğu CEO'su Karamercan, 2004 yılını 2.3 milyar dolar ciroyla tamamladıklarını belirterek, bu yıl 150 milyon dolarlık yatırım yapmayı hedefledikl..
Şener: Stand-by aksamayacak Başbakan Yardımcısı Şener, IMF ile ilişkilerin normal şekilde sürdüğünü belirterek, stand by çalışmalarının takvime uygun olarak yürütüldüğünü söyledi.
Rumlardan planda değişiklik talebi Kıbrıs Rum Yönetimi ana muhalefet partisi DİSİ'nin lideri Nikos Anastasiadis, Türkiye'de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la yapacağı görüşmede, Annan Planı'nd..
Irak'ta saldırı ve çatışmalar: 29 ölü Irak'ın Musul ve Bakuba kentinde düzenlenen saldırılarda 29 Iraklı hayatını kaybetti.
Teziç'ten Erdoğan'a türban tepkisi YÖK Başkanı Erdoğan Teziç, türbanla ilgili yeni bir yasal düzenleme yapılmasının isabetli olmayacağını söyledi.
"Yanlışlıkla cinayet" Etlik'te oturan akrabasını ziyaret eden bir kişi, kullandığı arabanın, öldürülmesi planlanan kişinin arabası ile aynı olması sonucu "yanlışlıkla" öldürüldü.
İHDK Başkanlık Kurulu üyeleri istifa etti Başbakanlık İnsan Hakları Danışma Kurulu (İHDK) Başkanı Prof. Dr. İbrahim Ö. Kaboğlu, "kendisi ve İHDK Başkanlık Divanı'nın diğer üç üyesinin istifa ..
YÖK: Türban düzenlemesi sıkıntı yaratır YÖK Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Teziç, "türbanla ilgili yeni bir yasal düzenleme yapılmasının isabetli olmayacağını" bildirerek, bunun yeni hukuki sorunl..
Alman vizesi için randevulu dönem Almanya Büyükelçiliği, vize başvuruları için "randevu" sistemine geçiyor. Randevu, IKS Şirketi’nden 9 euro karşılığında alınacak.
Vali: Çocuk Köyü normale döndü İzmir Valisi Yusuf Ziya Göksu, cinsel taciz iddiaları ile gündeme gelen Barbaros Çocuk Köyü'ndeki işleyişin normale döndüğünü belirterek, "Artık Barbaros Çocuk ..
Kar ulaşımı aksatıyor Kar fırtınası hayatı felç etti. İstanbul'da uçak seferleri gecikmeli başladı, feribot seferleri iptal edildi. Binlerce köy yolu kapandı.   İstanbul'dan kar manzarala..
ABD Filistin'e askeri koordinatör atıyor Filistin'de bulunan ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, ülkesinin bölgeye askeri koordinatör atayacağını açıkladı.
'Evetçi' Rum lideri Ankara'ya geliyor Ankara, alışılmış dışında bir yabancı konuk ağırlamaya hazırlanıyor. Rum kesiminin ikinci büyük partisi olan Rum Demokratik Seferberlik Partisi (DİSİ) li..
İstanbulspor-Ankaragücü maçı yine ertelendi Kötü hava koşulları nedeniyle bugüne ertelenen Zeytinburnu Stadı'nda yapılması gereken İstanbulspor-Ankaragücü maçı, elverişsiz saha ve hava koşull..
Haberin Devamı>>> İngiliz The Sunday Times, ucuz fiyatları, harika doğası ve çocuklar için geniş imkânlarıyla, Türkiye'nin İngiliz aileler tarafından keşfedilmeyi ...Sobayı yakamayınca soğukt..
Microsoft'tan Şubat'ta 13 yama Microsoft 8 Şubat Salı günü, Windows, Visual Studio ve MSN Messenger için toplam 13 yama yayınlayacak.
Irak'ta saldırı ve çatışmalar: 65 ölü Irak'ın Musul ve Bakuba kentinde düzenlenen saldırılarda 29 Iraklı hayatını kaybetti. Başkent Bağdat'ta polis ve direnişçiler arasında çıkan çatışmada is..
ABD'den Ortadoğu'da 'aktif rol' sözü Ankara'daki temaslarının ardından İsrail ve Filistin'i ziyaret eden ABD Condoleezza Rice, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'la biraraya geldi.
İstanbul karla kaplı İstanbul'da önceki gece yarısından itibaren başlayan kar yağışı, bugün de zaman zaman tipi şeklinde etkisini sürdürüyor.
Horoz Yılı yarın başlıyor Geleneksel Çin Takvimi'ne (Ay Takvimi) göre yarın gece Maymun Yılı sona erecek, Horoz Yılı başlayacak. Çinlilerin "Bahar Bayramı" olarak adlandırdıkları geleneksel y..
Türk-İş: SEKA yandaşa peşkeş çekiliyor Türk-İş Genel Başkanı Salih Kılıç, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın, "SEKA, İzmit halkına peşkeş çekiliyor" sözlerine tepki gösterdi. Kılıç, SEKA’nın değ..
Haberin Devamı>>> Musul'dan gelen Asuri Hıristiyan kadınlar, Bağdat'taki "Yeşil Bölge"nin girişinde, 30 Ocak seçimlerinde kentlerinde meydana gelen usulsüzlükleri protesto ediyorlar. Dün Yeşi..
Utah ‘OH’ çekti NBA’de Mehmet Okur’lu Utah Jazz, sahasında New Orleans Hornets’ı 108-92 yendi. Maçta 20 dakika forma giyen Okur, bu süre içinde 10 sayı attı, 5 ribaunt (3 hücum-2 savunma) ald..
Ülker’li Traina Tenerife’de ACB’de 4 galibiyet ve 15 yenilgi ile ligin son sırasında yer alan Unelco Tenerife, kadrosuna ABD’li forvet Brad Traina’yı dahil etti. Yıldız oyuncu, geçtiğimiz yıl..
» 1 2 3 4 5 6