27 Şubat 2005 Pazar Günü Haberleri

27 Şubat 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Faruk Çelik: Erken seçim talebi yok AKP Grup Başkanvekili Faruk Çelik, kamuoyunda ya da siyasette “erken seçim” talebi olmadığını söyledi.
Demirel hastaneye kaldırıldı Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, geçirdiği alt solunum yolu enfeksiyonu nedeniyle hastaneye kaldırıldı.
Tüzmen: Habur'a ikinci kapı gerekir Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen, Habur'da ikinci kapının devreye girmesi gerektiğini söyledi.
Lübnan'da Suriye gösterisine yasak Lübnan İçişleri Bakanlığı, muhalefetin yarınki Suriye karşıtı protesto gösterilerini yasakladı. Ancak, bu yasak, muhalefete geri adım attırmadı.
'Kamuoyunda erken seçim talebi yok' AKP Grup Başkanvekili Faruk Çelik, kamuoyunda ya da siyasette “erken seçim” talebi olmadığını söyledi.
Caferi: PKK Irak'ta barınamaz Irak'ta seçimlerden zaferle çıkan Birleşik Irak İttifakı'nın başbakan adayı İbrahim Caferi, PKK dahil, komşu ülkeler aleyhine Irak'ta faaliyet gösteren hiçbir ör..
İsrail sözünde durmayabilir İsrail'in, Tel Aviv'de önceki gece düzenlenen intihar saldırısı üzerine, Filistinli 400 mahkumu serbest bırakma sözünden vazgeçebileceği bildirildi.
Meriç Nehri yine taştı Edirne'de etkili olan yağışlar nedeniyle Meriç Nehri'nin taşması sonucu, Sarayiçi'ndeki Kanuni ve Yalnızgöz köprüleri ulaşıma kapandı.
Türkiye Kupası programı Süper Lig'de 22. hafta maçlarının programı belli oldu.
Öğretmenin maaşı kiraya gidiyor En düşük derecedeki bir öğretmenin maaşının yüzde 60'ı ev kirasına gidiyor.
Alman meclisinde Ermeni önergesi Almanya'da muhalefetteki Hıristiyan demokratlar, Türkiye'nin yaklaşık 100 yıl önce Ermenilerin öldürülmesinde oynadığı rolü gözden geçirmesini isteyen bir par..
Bir astronotun günlüğü Şubat 2003'te Teksas semalarında infilak eden Columbia uzay mekiğindeki İsrailli astronot Ilan Ramon'un günlüğü, iki yıl süren bir çalışmadan sonra deşifre edildi.
Sigaraya karşı ortak mücadele Dünya genelinde sigara kullanımının azaltılmasını öngören uluslararası bir sözleşme bugün yürürlüğe giriyor.
Papadopulos: Taviz yok Kıbrıs Rum Yönetimi lideri Tasos Papadopulos, Annan Planı'nda Rum tarafının memnun olmadığı bölümlerin değiştirilmesi halinde bile bunlara karşılık olarak tavizde bulun..
Sinan Aygün'ün rakibi Nazım Barkçin Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün’e rakip çıktı. G+G Uluslarası Yatırım Danışmanlığı Ltd.’nin sahibi olan Nazım Barkçin, ATO Başkanlığı’na ada..
Uçak otobüsü yakaladı Onur Air, İstanbul-İzmir arasındaki iki seferi için bilet fiyatını 59 YTL’ye (59 milyon lira) indirdi. Onur Air’in bu fiyatı, Varan ve Ulusoy gibi şirketlerin İstanbul-İ..
İTO Başkanı Yıldırım'dan F1 uyarısı İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yıldırım, Şu anda Formula 1 organizasyonunun yüzde 75'inin yapılamadığını bildirerek "İnşaat zam..
Bilgin: İmar dozer gibi geçti Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Tevfik Bilgin, Türk bankacılık sektörünün üzerinden İmar gibi bir dozerin geçtiğini belirterek bu olayın ..
'Sideways'in Oscar provası Amerikan bağımsız sinema ödülleri “Spirit Awards” sahiplerini buldu.
16 milyon yıllık fosil Bursa'da sergide Bursa'nın Orhaneli ilçesindeki kömür işletmelerinde 2 yıl önce bulunan ve 16 milyon yıllık olduğu belirlenen hayvan fosili, Bursa Orman Müzesi'nde serg..
Akıllı top eylülde sahada Kale çizgisini geçtiği an bipleyen çipli futbol topu, Peru'da yapılacak olan 17 yaş altı Dünya Futbol Şampiyonası'nda ilk kez denenecek.
TCDD 250 ton ray alacak Daha önce DPT ve ardından Hazine'den kredi oluru alan TCDD Genel Müdürlüğü, en son yönetim kurulundan da 250 bin ton ray ithalatına ilişkin ihale onayını aldı.
Milli Gelir 5 bin doları aşacak Dolar kuru bu şekilde düşük seyrederse 2005 yılında kişi başına milli gelir 5 bin doları aşacak, gayri safi milli hasıla (GSMH) ise 370 milyar doları bulacak.
Evsahipleri için vergi ayı İşadamları ile doktor, avukat gibi serbest meslek erbabı, faiz geliri elde edenler ve kira geliri bulunanların 2004 yılı gelirleri için beyanname verme ve verginin ..
İran'da nükleer reaktörün yakıtı Rusya'dan İran'ın ilk nükleer reaktöründe kullanılmak üzere Rusya'dan yakıt alımını öngören anlaşma imzalandı.
İsrail: Barış sürecini dondurabiliriz Tel Aviv'de düzenlenen ve 4 İsraillinin ölümüne yol açan intihar saldırısının ardından İsrail tutumunu sertleştiriyor.
Kürtler peşmergelerden vazgeçmiyor Irak'ta Kürt partiler, yeni hükümet kurulduktan sonra da peşmerge birliklerini dağıtmamakta kararlı görünüyor.
Meclis'te sözlü sorular yanıtlanacak TBMM, bu hafta yoğun bir gündemle çalışacak. AKP Grubu, Genel Kurul gündeminde biriken sözlü soruları eritmek amacıyla Salı günlerini sözlü soruların yanı..
Son 4 yılda 22 cezaevi açıldı Adalet Bakanı Cemil Çiçek, son 4 yıl içinde, 11'i F tipi olmak üzere, toplam 22 cezaevinin açıldığını bildirdi.
Büyükşehir bürokratları iyi kazanıyor Ankara, İstanbul ve İzmir Büyükşehir Belediyesi üst düzey yöneticilerinin, farklı görevleri nedeniyle aylık gelirleri 4-5 bin YTL'ye ulaşıyor.
Alternatif "Geceyarısı Ekspresi" Billy Hayes'in romanından, Alan Parker'ın sinemaya uyarladığı Geceyarısı Ekspresi'nin en azından adını duymayan kalmamıştır büyük olasılıkla. Uyuşturucuyla ya..
Ben Bond, çaylak Bond Dünyanın en ünlü ajanı 007 James Bond, yeni macerasında "çaylaklık" günlerine geri dönecek. "Casino Royale" adlı son filmde 007'nin henüz bıyığı terlememiş bir ajan oldu..
Yılın en iyi bağımsız filmi Sideways Amerikan bağımsız sinema ödülleri "Spirit Awards" sahiplerini buldu. Alexander Payne'ın "Sideways" adlı filmi, en iyi film dalı da olmak üzere toplam 6 da..
Cildiniz için taze bir başlangıç Aslında cilt bakımı o kadar da zahmetli ve stresli bir iş değil. Ama her nedense, çoğu zaman ya erteliyoruz ya da ihmal ediyoruz.
Artroskopi ile tedavi Artroskopi, eklem içinin optik bir aletle görüntülenerek ekranda yansıtılması yoluyla yapılan cerrahi bir işlem.
Saddam'ın üvey kardeşi yakalandı Devrik Irak lideri Saddam Hüseyin'in üvey kardeşi yakalandı.
İsrail: Barış çabalarını durdurabiliriz Tel Aviv'de düzenlenen ve 4 İsraillinin ölümüne yol açan intihar saldırısının ardından İsrail tutumunu sertleştiriyor.
Türk Hamlesi ilk iki günde rekor kırdı Rus sinema tarihinin en pahalı ve iddialı yapımlarından olan "Türk Hamlesi" gösterime girer girmez hasılat rekoru kırdı. Filmin internet sitesinde yer a..
Bush en kötü erkek oyuncu "Altın Ahududu Vakfı" tarafından sinemanın en kötülerine verilen Razzie ödülleri sahiplerini buldu. Hollywood'daki Ivar Theater'da düzenlenen ödül töreninde, Michael..
Fransa'nın Oscar'ları dağıtıldı Fransa'nın Oscar'ı olarak kabul edilen Cesar sinema ödülleri, sahiplerini buldu.
Papadopulos AB turuna çıkıyor Rum Yönetimi lideri Tasos Papadopulos, hafta başında Lüksemburg ve Brüksel'de temaslarda bulunacak.
İsrail: Suriye'ye saldırabiliriz Tel Aviv'de düzenlenen ve 4 İsraillinin ölümüne yol açan intihar saldırısının ardından İsrail tutumunu sertleştiriyor.
Burkayı attı kamerayı aldı 27 yaşında genç bir Afganlı kadın Marie Ayup. Ama örselenmiş bir yaşamın izi var gözlerinde. Yıllarca burkanın arkasından bakmış hayata. Taliban, tüm Afgan kadınla..
İmajın bol olsun Amerika! Bugünkü 'bağımsız mönü'müzde Wim Wenders'in 11 Eylül sonrasında Amerika toplumunun halet-i ruhiyesini anlattığı 'Bolluk Ülkesi' var.
'Kraliçe ana' Artforum'da Dünyanın önde gelen sanat dergisi Artforum yeni sayısında Gülsün Karamustafa'nın 'Galata: Cenova' başlıklı kişisel sergisine yer ayırdı.
Tracey Emin yine döktürdü! Britanya sanat ortamının 'çılgın kızı', Kıbrıs asıllı sanatçı Tracey Emin yeni çalışmasıyla yine tartışmaların odağına oturdu.
Evrensel olanın peşinde Piyanist ve besteci Mehmet Okonşar kendi web sitesinde 'Tango' adını taşıyan yeni albümü için yazdığı yazıda Astor Piazzolla için, "'Tangocular' bakımından o..
Baba mesleğini sürdürmekte kararlı Rock'n'roll'un kralı Elvis Presley'in kızı Lisa Marie Presley, baba mesleğini sürdürmekte kararlı çıktı!
'Kürt Kızı' Aynur'un albümü toplatıldı Aynur Doğan'ın Kalan Müzik'ten çıkan 'Keçe Kurdan' (Kürt Kızı) isimli albümü Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nin önceki günkü kararıyla toplatıldı.
Eminem sağ olsun! Eminem'in son single'ı 'Like Toy Soldiers'ta, parçasının 'sample' olarak kullanılması üzerine yeniden gündeme gelen Martika bir 'best of' albümü çıkarıyor.
» 1 2 3 4 5 6 7 8