26 Şubat 2005 Cumartesi Günü Haberleri

26 Şubat 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İntiharı önlemek için Golden Gate’e bariyer Yönetmen Eric Steel’in ABD’nin San Francisco kentindeki ünlü Golden Gate Köprüsü’nden atlayanları çekerek yaptığı ve tartışma yaratan belgesel işe ..
Sperm çaldı ama hırsız değil ABD’nin Chicago kentinde temyiz mahkemesi, ‘habersiz olarak’ sevgilisinin spermini kullanıp hamile kalan bir kadının ‘hırsızlık yapmadığına’ karar verdi.
ABD ordusundan 10 bin eşcinselin ihracı, 200 milyon dolara patladı ABD’de son 10 yılda yaklaşık 10 bin eşcinselin ordudan ihraç edildiği ve bunun orduya maliyetinin yaklaşık 200 milyon dolar ..
Almanya’da Ermeni tasarısına tepki Alman Hıristiyan Birlik Partileri’nin, sözde Ermeni soykırımını meclise taşımak istemesine Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Mehmet Ali İrtemçelik tepki göster..
‘Taş ağlamıyor Papa ölmeyecek’ İtalya’nın başkenti Roma’nın en büyük katedrallerinden birinde bulunan ve sihirli olduğuna inanılan oymalı bir taşa göre, sağlık sorunları artan Papa 2. Jean Pa..
Seksi Dominatrix Amerikan basını, Almanya’daki ABD üssünü ziyaret eden Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice’ın iddialı kıyafetiyle herkesi şaşırttığını yazdı. Washington Post gazetesi, Rice’ın ü..
İran’da tekno aşure partileri İranlı kadın gazeteci Azadeh Moaveni, ‘Ruj Cihadı’ isimli kitabında ‘sanki ülkede sokakta elele tutuşmak, partiler vermek, saç uzatmak, ruj sürmek yasak değilmiş..
Tsunami felaketi için 6 milyar dolar yardım Güney Asya'da 26 Aralık 2004 tarihinde meydana gelen tsunami felaketinden bu yana, çeşitli ülkeler, sivil toplum örgütleri, şirketler ve şahısların..
Tel Aviv 'de intihar saldırısı: 5 ölü İsrail'in Tel Aviv kentindeki bir gece kulübü yanında düzenlenen intihar saldırısında ölenlerin sayısının 5'e yükseldiği bildirildi.
Irak'ta petrol boru hattına sabotaj Irak'ın kuzeyinde, Dibi'teki petrol alanlarını Kerkük'e bağlayan boru hattına sabotaj düzenlendi. Irak Kuzey Petrol Şirketi'nden adının açıklanmasını istem..
Times'in gözdesi Bono Amerikan Los Angeles Times gazetesi, ünlü rock grubu U2'nun solisti Bono'yu Dünya Bankası başkanlığına önerdi.
Caferi: Kerkük meselesi sonraki iş Iraklı Şiilerin başbakanlık için aday gösterdiği İbrahim el-Caferi, Kürtlerin ortak hükümet kurmak için öne sürdüğü Kerkük şartına karşı çıktı. Şiilerin din..
Kestiğimiz her kafa için 50 dolar verdiler Irak'ta ABD’nin finanse ettiği Irakiya TV’sine çıkan Sudan, Mısır ve Iraklı militanlar olduklarını iddia eden kişiler, Suriye istihbaratından saldır..
Luks dubleks bakan götürdü ‘Bir ayakkabıcının oğlu, mütevazı bir insanım’ diyen Fransa Maliye Bakanı Herve Gaymard’nın beş evinin olduğu ve zenginlerin ödediği servet vergisinden ödediği orta..
Islahiye’de kuduz karantinası Gaziantep’in İslahiye İlçesi’nde, kuduz vakası görülen 4 yerleşim merkezi karantinaya alındı. Kaymakam Bekir Yılmaz, ilçeye bağlı Fevzipaşa Beldesi Fikret Öztürk..
Bugünden itibaren yağış ve soğuk var Türkiye, bugün Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı havanın etkisine giriyor. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nce yapılan meteorolojik değerlend..
DEP için dilekçe süresi Eski DEP milletvekilleri Leyla Zana, Orhan Doğan, Hatip Dicle ve Selim Sadak’ın yargılanmasına devam edildi. Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki dünkü duruşmaya sanık..
ÖSS’de başarının 3 altın anahtarı Üniversite sınavına giren öğrencilerin sosyo ekonomik durumlarıyla başarıları arasındaki ilişkileri belirlemek için düzenlenen 2002 ÖSS Aday Anketi sonuçları..
Öğrenci affına vetoya formül Öğrenci affı Anayasal çoğunlukla yasalaşmadığı için Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından veto edilmesi ihtimali, AKP’yi de harekete geçirdi.
Kürt’ü de kucaklayalım Milli Güvenlik Kurulu’nun dünkü aylık olağan toplantısında, Türkiye’nin Irak politikasının, tüm kesimlerle yakın diyalog içinde sürdürülmesi ön plana çıktı. MGK, savunm..
Okutulmayan çocuğun velayetini devlet alsın Meclis Sokak Çocuklarını Araştırma Komisyonu’nun raporunda çocuğunu okula göndermeyen ailelere cezai müeyyidenin yetersiz kaldığı, böyle çocukların..
Almanya Vakit’e elkoydu Almanya’da yayını durdurulan ‘Anadolu’da Vakit’ gazetesini yayınlayan Yeni Akit şirketi de yasaklandı, malvarlıklarına el konuldu. Alman İçişleri Bakanı Schily, ‘Yeni ..
Ermeniler iki yılda 600 bin Türk’ü öldürdü Türk Tarih Kurumu (TTK) Ermeni Araştırmaları Başkanı Prof. Dr. Hikmet Özdemir, geçmişte 36 Türk diplomatı öldüren Ermeni diasporasının bugün de fark..
Tazminata isyan bayrağı Sokak kedisi için oyun ikinci plandadır. Yaşamak için önce karnını doyurmak zorundadır. Meskeni, İstanbul Avcılar sahilindeki balıkçı barınağı. Balıkçı, birkaç küçük b..
SSK hastalarına müjde Sağlık Bakanlığı ile Sosyal Sigortalar Kurumu, SSK’lı hastaların hastanelerdeki işini kolaylaştıracak genelgeyi hazırladı.
Kapkaççıların hedefi kadınlar Emniyet Genel Müdürlüğü’nce yapılan araştırma, kapkaççıların kadınları kurban seçtiğini, mağdurların yüzde 77.2’sinin kadınlar olduğunu ortaya koydu. Kapkaç t..
2 ayda 10 kişi kazıklanmış The Guardian Gazetesi gezi yazarı Nicholas Hall’i tehdit edip zorla fazla hesap aldığı iddiasıyla basına konu olan Yenikapı My Way Gazinosu, aynı gerekçeyle 2 ayda ..
3 isim verdi Eski hakem Ahmet Çakar, geçen yıl uğradığı silahlı saldırının arkasında Haluk Ulusoy, Ali Şen veya Galatasaray’ın kreditörü Sahip Som’un olabileceğini söyledi. Çakar, ‘Polise bu ..
Hırçınlığım kokainden Podyumların siyahi kraliçesi Naomi Campbell, son zamanlarda kendisiyle özdeşleştirilen sert ve hırçın davranışlarının ‘çok fazla miktarda kokain kullanmasından’ kaynakla..
Bileklerini jiletledi Kanal D’nin reyting rekorları kıran programı ‘Size Anne Diyebilir Miyim?’de yarışmacılardan Billur ve Öznur, geçtiğimiz günlerde büyük bir tartışma içine girdiler. Tartı..
Jürisinde hiç siyah yok ABD’de, bir çocuğa tacizde bulunmakla suçlanan ünlü pop yıldızı Michael Jackson hakkındaki nihai kararı verecek olan 12 kişilik jüri belirlendi. California’nın Santa M..
Paris Hilton’a bir darbe daha Hilton otellerinin çılgın mirasçısı Paris Hilton’a ait cep telefonunun güvenlik kodunu kıran ‘hacker’lar, seksi güzelin özel yaşamını da deşifre ettiler. Önce Em..
Yasemin’in hayatı filme çekiliyor Gerek aşkları, gerekse çılgınlıklarıyla her zaman gündeme gelen, Kemal Derviş’in oğlu Erol Derviş’le nişanlandıktan bir gün sonra, nişanı atıp Derya Danacı i..
Sadakat testi yapınca aşk bitti Hakan Altun ve Ebru Gündeş’in bir yıllık ilişkisi geçtiğimiz günlerde bitti. İddiaya göre ilişkinin bitme nedeni, Ebru Gündeş’in aynı eve taşındığı Hakan Altun..
O benim kızım gibi Kanal D’de yayınlanmaya başlanacak ‘Beyaz Atlı Prens’ yarışması sayesinde evleneceği kişiyi bulmak için yollara düşen Zeynep Karacan’ın oyuncu Kayhan Yıldızoğlu ile iki yıl..
Whitney hastanelik oldu Grammy ödüllü Amerikalı şarkıcı Whitney Houston, Fransa'ya yaptığı uçak yolculuğunun ardından hastaneye kaldırıldı. Uçak yolculuğu sırasında da kendisini kötü hisseden..
Angelina'ya yeni sevgili Oscarlı ünlü aktris Angelina Jolie'ye yeni filminde sinemanın komik adamı Jim Carrey eşlik edecek. İki sanatçı, henüz ismi belirlenmeyen bir romantik komedide birlikt..
Profesör, taksici bıçakladı Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Felsefesi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hayrani Altıntaş, taksici Fuat Kumsal ile yol vermeme nedeniyle tartıştı. Alt..
Çorlu'da cinnet: 3 ölü Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde, Şeref Sarıgül, daha önce imam nikâhıyla yaşadığı Hülya Aslantaş (29), barışmak için resmi nikâh isteyince, genç kadını, çocuğunu ve Aslanta..
İstanbul Modern'i 100 bin kişi gezdi İSTANBUL Modern Sanat Müzesi'ni, açıldığı 11 Aralık 2004 tarihinden bu yana 100 bin kişi ziyaret etti. Müzeyi ziyaret eden 100 bininci kişi, diş hekimi Pr..
Artık 503 taneler... ABD'NİN Omaha kentindeki Henry Doorly Hayvanat Bahçesi'nde dünyaya gelen 3 Hindiçin kaplanı, gazetecilerin ilgisinden korkmuş halde birbirlerine sokuluyor. Aynı anneden d..
30 bin yaşında bakteri bulundu Bir NASA uzmanı, buzul çağından kalma bir kütleyi inceliyordu. Buz eridi ve 30 bin yıllık bakteriler canlandı!Bunu yapan aranıyor
Milliyet'ten büyük hizmet Mizah devi Aziz Nesin'in kitabı, Demirtaş Ceyhun'un kaleminden 15 kupona Milliyet'le... Bu fırsatı kaçırmayın!Oğlunu öldürttü
Yeni içgüdüsü biseksüellik! ABD'Lİ aktris Sharon Stone, başrolünü Michael Douglas'la paylaştığı "Temel İçgüdü" filminin devamı olan "Temel İçgüdü 2: Risk Bağımlılığı"nda canlan-dıracağı karak..
Haberin Devamı>>> DOKUZ yıldır birlikte olduğu Oktay Ertuğrul'la yedi ay önce nikâh masasına oturan Umut Akyürek, anne oldu. İki aylık hamileyken dünya evine giren...'Kuzeni' kovdu fırçayı ye..
Editörden Kabinenin etkili bakanlarından birisi geçen yıl sonuna doğru bana şunu söylemişti: "Karşımızdaki muhalefetten pek ses çıkmıyor. Alınan bazı kararlardan AKP içinde de rahatsız olanla..
Haberin Devamı>>> Avrupa'da şişe su piyasasını Türkler zorluyor. Munzur, Erciyes gibi Türk isimlerini taşıyan sular Avrupa'daki kaynaklarda şişeleniyor ve Crıstal,...Murtaza Bey'in Ece Ajanda..
Genç rock gruplarını yerden yere vurdu Amerikalı ünlü şarkıcı Bob Dylan, günümüzün rock gruplarını "amatör" olmakla eleştirdi. Kitabında babaannesinin Trabzonlu olduğunu açıklayarak Türkiye'd..
Beuys'dan "Aslolan Çizgidir" "Sanatın amacı insanları özgürleştirmektir, ve bu nedenle sanat bana göre, bir özgürlük bilimidir" dyen Alman sanatçı Joseph Beuys, 20'nci yüzyıl sanatına damgası..
İstanbul Modern'in 100 bininci ziyaretçisi İstanbul Modern Sanat Müzesi'ni (İstanbul Modern), yaklaşık 2.5 ayda 100 bin kişinin ziyaret ettiği bildirildi. Konuya ilişkin yapılan yazılı açıkla..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8