22 Şubat 2005 Salı Günü Haberleri

22 Şubat 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Hükümet: Anlayış bekliyoruz Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, Bakanlar Kurulu'nun ardından, Sağlık Bakanı Recep Akdağ da il valiliklerine gönderdiği genelgede, yeni uygulamayı savundu.
Yargı varsa polis gelmez Mardin Kızıltepe'de 12 yaşındaki Uğur Kaymaz ile babası Ahmet Kaymaz'ın öldürülmesine ilişkin dava başladı. Sanık polisler, 'başka illere tayin edildiği için' duruşma..
Validen SEKA açıklaması Kocaeli Valisi Erdal Ata, 18 Şubat'ta SEKA İzmit İşletmesi'nde yaşananların kamuoyuna yanlış aksettirildiğini, 'polisin bir operasyon' yapmadığını söyledi.
'AB ülkeleri yanlış yapıyor' TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın davetlisi olarak Türkiye'ye gelen İtalya Senato Başkanı Marcello Pera, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer...
'Bozkurt' adına hukuk ödülü Yargıtay Başkan Yardımcısı Osman Şirin'in 'Mahmut Esat Bozkurt döneminin kapandığı' yönündeki sözlerine İstanbul Barosu'ndan 'ödüllü' yanıt geldi.
Düzeltme Radikal'in dünkü sayısında yer alan 'ABD'den CHP'ye Mesaj' başlıklı haberimizde CHP milletvekili Bülent Tanla ile görüşen ABD Büyükelçiliği görevlisinin adı, haber kaynağı dolayısıyl..
Tiyatroya tatlı sponsor Nedim Saban'ı kimi zaman göz ardı ederiz ancak o tam bir tiyatro tutkunu... Nam-ı diğer Dr. Stress, New York Üniversitesi'nde tam yedi yıl tiyatro ve sinema yönetmenl..
Bir Hollywood geleneği yıkılıyor Hollywood'un 'büyük beşlisi' için yaş önemsiz. 40'lı yaşların kadınlar söz konusu olduğunda kariyerin sonu anlamına geldiği Hollywood'da beş isim, bu geleneği..
AIDS hastaları deşifre edilmiş ABD'nin Florida eyaletinin Palm Beach bölgesinde yaşayan 4 bin 500 AIDS hastası ve 2 bin HIV taşıyıcısının isim ve adreslerinin bulunduğu gizli listenin, e-post..
Milano'da sonbahar İtalya'nın Milano kentinde başlayan moda haftası, 1970'li yılları podyuma taşıdı.
Boyuna bak, maaşını gör Bir yaşındaki erkek çocuğunun boyunun uzunluğuna bakarak, ileride yapacağı işi ve maaşını tahmin etmek mümkün. Finlandiya'da 1934 ve 1944 yılları arasında doğan 4 bi..
Bu da yeni felaket Endonezya, aralıkta meydana gelen tsunamiden sonra sel ve göçük felaketiyle karşı karşıya.
Kadın ve erkek sigarayla 'eşit' Sigara kadın ve erkek beynini 'eşitliyor'muş. Amerikalı bilim adamları, nikotinin beyinde görülen cinsiyetlere özgü aktiviteleri etkilediğini ortaya çıkardı.
Fransızlar uçamıyor Fransa'da hava ulaşımı durdu. Orly Havaalanı çalışanlarının grevi nedeniyle dört gündür iç hat seferlerinin çoğu yapılamıyor.
Prens Charles Anzak konuğu Türkiye'de Anzak çıkarmasının 90'ıncı yıldönümü kutlamalarına Prens Charles'ın katılmasının da beklendiği açıklandı.
Mamografi yaşatır ABD'de yapılan bir araştırmaya göre, 50-79 yaşlarındaki kadınların her yıl mamografi çektirmeleri, meme kanserinden ölme riskini yüzde 37 azaltıyor.
Askerde ‘girişimci’ oldum Elazığ’ın Bayındır Köyü’nden İstanbul’a göç eden Turan ailesinin küçük oğlu Orhan okudu makine mühendisi oldu ve ‘yalıtım malzemeleri alanında’ 5 fabrika kurdu. ‘Gir..
Kuruşla dolaşacağımı hayal etmezdim Visa Avrupa Başkan Yardımcısı Steve Perry, Türkiye’nin YTL’ye mükemmel bir geçiş yaptığını söyleyerek, ‘İstanbul’da ilk defa elimde bozuk para taşıyorum ki..
SSK hastanesi tarih oldu SSK hastanelerinin Sağlık Bakanlığı’na devrinin ilk günü, karmaşa yaşandı. Devredilen hastanelerde hem personelin, hem de altyapının hazır olmaması nedeniyle dün uzun..
Sabancı çaya ‘yüksek’ten girdi Yeni markası ‘Deren’ ile çay sektörüne giren Sabancı Grubu, içecek sektöründe büyüyecek. Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Gıdasa olarak ‘de..
Babalar SEKA’da direniyor çocuklar okula gitmiyor Özelleştirme İdaresi’nin kapatma kararına karşı Kurban Bayramı arefesinden bu yana SEKA İzmit Fabrikası’nda protesto eylemi yapan, 3 gün önce..
Reina’da bizden para almıyorlar, hoş oluyor Enerji Bakanlığı ihalelerinde usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla Mayıs 2004/996 sayılı mahkeme kararıyla başlatılan Beyaz Enerji operasyonun bilinmeye..
Olay ilaç, SSK’lıya 20 milyon ucuzladı Roche’un SSK’ya 230 milyon liraya sattığı için başını belaya sokan, Neo Recormon adlı ilacın fiyatı, 10 Şubat’ta devreye giren ‘serbest eczane’ uygulama..
Para olmazsa şapa otururuz Ocak ayı bütçe sonuçlarını açıklayan Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, ‘Paran olduktan sonra elin çok güçlenir. Boşa dememiş Napolyon para, para, para diye. Para gelsin..
Bankacılığınız artık muhteşem herkese teşvik işe yaramaz Teşvikli il sayısının artırılması konusundaki tartışma sürerken, Dünya Bankası Türkiye Direktörü Andrew Vorkink, ‘Herkes teşvikten yar..
CHP: Erdoğan'ın sözleri faul CHP'li Kemal Anadol, "CHP'nin geçmişi kirli" diyen Erdoğan'a, "Adaletten kaçanlar partisi değil, AKP olsunlar" yanıtını verdi. Erdoğan'ın sözleri için "faul" ve "..
AB düşünmeliydi! TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın davetlisi olarak Ankara'ya gelen İtalya Senato Başkanı Marcello Pera, "Kıbrıs sorunu AB'nin bir iç meselesi haline gelecektir. Gönül isterdi ki A..
Zana 'sol destek' bulamadı "Türkiyelileşme" sloganıyla kurulacak yeni partiyle güçlü bir sol blok oluşturmayı amaçlayan DTH'nin, geniş kadroyla ortaya çıkma yönünde yaptığı davetler yanıtsız ..
Uçakla durmadan 80 saatte dünya turu ABD’li maceracı dolar milyoneri Steve Fosset, yeni ve cüretkár bir rekora imza atmaya hazırlanıyor. 60 yaşındaki Fosset, dünyayı uçakla hiç durmadan 80 sa..
ABD ıstakozlarında esrarengiz hastalık ABD’nin doğu eyaletlerinin kıyılarındaki ıstakozlara dadanan esrarengiz bir bakteriyel hastalık, ıstakoz nüfusunun yüzde 30’unu etkisi altına alınca bil..
Kadınımızın ömrü 71, erkeğinki 66.4 Dış Ticaret Müsteşarlığı verilerinden yapılan hesaplamaya göre Türkiye’de ortalama ömür kadınlarda 71’e, erkeklerde de 66.4’e yükseldi. Türkiye’de 1000 kiş..
Albright en önde, Arap kadınlar aynanın ardında Suudi Arabistan’da yapılan 6’ncı Cidde Ekonomik Forumu’nda batılı kadınlara erkeklere ayrılan salonda oturma hakkı tanınırken, Arap kadınlar, a..
İspanya’dan AB Anayasası’na ‘Si’ İspanya’da AB Anayasası’nın kabulü için yapılan referandumda, halk ezici bir çoğunlukla ‘Evet’ oyu kullandı. Ancak, ilk kez bir AB ülkesinde yapılan referandu..
Bir gaz paniği de Avustralya’da Avustralya’nın en büyük havalimanlarından Melbourne, personeli ve yolcuları etkileyen esrarengiz bir gaz yüzünden 8 saat kapatıldı.
Bakan, evlatlık verdiği oğluyla mecliste karşılaştı Avustralya Sağlık Bakanı Tony Abbott, 27 yıl önce evlatlık verdiği oğlu Daniell O’Connor’la tesadüf sonucu tekrar bir araya geldi. Abbott, ..
Gurbetçi Taliban’a striptizli işkence Afganistan operasyonu sırasında Taliban üyesi olduğu gerekçesiyle Almanya’da yakalanıp ABD’nin Küba’daki Guantanamo Üssü’ne götürülen Murat Kurnaz’a, ‘st..
İmamın oğlu Hıristiyan okula dekan oldu Müslümanlığı yaymak için ABD’ye göçen Türk imamın oğlu Ergun Caner, köktendinci Hıristiyanların kalesi olarak bilinen Liberty Üniversitesi’ne ilahiyat ..
İtalyan satanistlere 2-20 yıl arası ceza İtalya’nın başkenti Roma’da heavy metal grubu ‘Beasts of Satan’ üyelerinin 1998’de 16 yaşındaki Fabio Tollis’i ve 19 yaşındaki kız arkadaşını öldürmes..
Vatikan’dan yanıt: Efsanelere inanma Fatma’nın sırrı ile dünyanın sonu arasında bir bağlantısı olduğunu öne sürerek Vatikan’a mektup yazan ve Hz. İsa’nın karşıtının (deccal) Papa 2. Jean Paul..
Bir tuhaf tavsiye Bush’un Avrupa ile yeni bir sayfa açmak için çıktığı tur eleştirilerle başladı. Avrupa Parlamentosu Sosyalist Grubu Başkanı Martin Schulz, ABD’nin Irak’ta AB’nin ‘yumuşak po..
KKTC’de yine aynı koalisyon KKTC’deki genel seçimlerden zaferle çıkan Mehmet Ali Talat liderliğindeki CTP’nin milletvekili sayısı Girne’de dün sabaha karşı sayılan karma oyların UBP’e gitmesi..
Mahmut Esat Bozkurt ödülünü alacak Yargıtay Başkanvekili ve ceza Genel Kurulu Başkanı Osman Şirin’in ‘Mahmut Esat Bozkurt döneminin kapandığı ve yeni bir dönemin başladığı’ sözleriyle başlaya..
Kiralık katili nişanlım vurdu Yumurtalık Belediye Başkanı’nı vurması için tuttuğu kiralık katili öldürtmekle suçlanan AKP başkan adayı Emine Memili, ‘Onu nişanlım vurdu ama ben azmettirmedim’..
Hakkari için bir gecede 231 bin YTL Beşiktaş Kültür Merkezi, Yılmaz Erdoğan, Sezen Aksu, Cem Yılmaz ve Demet Akbağ öncülüğünde, Hakkari depreminin açtığı yaralarının sarılması için Mydonose S..
Felsefenin duayeni Nermi Uygur öldü Felsefe dünyasının Türkiye’de yaşayan en büyük adı Nermi Uygur dün öldü. Yurtiçi ve yurtdışındaki çalışmalarıyla tanınan, felsefeci ve denemeci Nermi Uygur..
Hayırsever işadamını 1000 öğrenci uğurladı Denizli’nin Çamlık Mahallesi’ndeki evinde önceki gece 94 yaşında kalp yetmezliğinden yaşamını yitiren hayırsever işadamı Raşit Özkardeş, son yolculu..
Kızıltepe Davası gergin başladı Mardin’in Kızıltepe İlçesi’nde özel harekat timlerinin düzenlediği operasyonda 12 yaşındaki Uğur Kaymaz ile kamyon şoförü babası 31 yaşındaki Ahmet Kaymaz’ın ö..
Atatürk heykeline baltayla saldırdı Kadıköy Meydanı’ndaki Atatürk’ü karatahta başında gösteren heykeli, balta ile parçalamaya kalkışan Mehmet Bal adlı saldırgan yakalandı. Bal ‘putlara savaş ..
Mumcu istifası AKP’de Erkan Mumcu istifaları başladı. Kültür ve Turizm eski Bakanı Erkan Mumcu’nun ardından dün de Malatya Milletvekili Süleyman Sarıbaş AKP’den ayrıldı. Sarıbaş AKP yönetimin..
Müzakere heyeti hemen oluşmalı AB Genel Sekreteri Murat Sungar, Türkiye-AB ilişkileri açısından çok kritik dönemden geçildiğini, katılım müzakerelerinin başarılı yürümesi için en kısa zamanda..
« » 1 2 3 4 5 6 7