22 Şubat 2005 Salı Günü Haberleri

22 Şubat 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Erkan Oğur & İ.H.Demircioğlu AKM'de Kendi alanlarının en iyilerinden olan müzisyenler Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu 28 Şubat Pazartesi akşamı saat 20.30'da Atatürk Kültür Merkezi'nde..
Çukurova DSO'da keman ve kontrbas Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası, 25-26 Şubat günlerinde gerçekleştireceği konserlerde, keman ve kontrabas için yazılmış eserleri seslendirecek.
AB'li şirketler .eu alan adı istiyor AB kökenli şirketler, internette '.com' uzantısı yerine '.eu' uzantısını kullanmak istiyor.
Türkiye, güneş enerjisinde devleri solladı Fransa'da yayımlanan yenilenebilir enerji teknolojileri dergisi Plein Soleil, Türkiye'nin ısısal güneş enerjisi üretiminde dünya dördüncüsü ve Avrup..
Enflasyon tahmini hedefle çakıştı Merkez Bankası'nın piyasaların beklentilerini ölçmek üzere yaptığı Beklenti Anketi, yıl sonunda enflasyonun yüzde 8 olarak gerçekleşeceğini belirledi. Hüküme..
NATO güç kazanacak Belçika'nın başkenti Brüksel'de bir araya gelen NATO'ya üye 26 ülkenin devlet ve hükümet başkanları ittifakın siyasi ve stratejik alanlarda rolüne güç kazandırma kararı ald..
Medyada yabancı sınırı kalkıyor AKP Afyon Milletvekili Halil Aydoğan ve 6 arkadaşının Star Grubunun tamamıyla yabancılara satılabilmesine olanak sağlayan yasa teklifi, yarın Plan ve Bütçe Kom..
Tabip Odası: Roche borcunu ödesin İstanbul Tabip Odası Başkanı Gencay Gürsoy, SSK’yı zarara uğrattığı öne sürülen ROCHE ilaç firmasının, bilirkişileri suçlamayı bırakıp, SSK’nın zararını geri..
Çelik: YÖK Yasası yeniden meclise gelmeli Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, YÖK Yasası'nın yeniden Meclis gündemine gelmesi gerektiğini söyledi.
Rus sinemalarına 'Türk Hamlesi' Türkçe'ye ilk kez Altın Kitaplar tarafından çevrilen Boris Akunin'in 'Türk Hamlesi', Rus sinema tarihinin en pahalı ve iddialı yapımlarından biri olarak ülke ç..
Roxy 1.'si Bagdat Avenue, Jazz Cafe'de Müziğin genç ve yetenekli gruplarından Bagdat Avenue 24 Şubat Perşembe gecesi Jazz Cafe'de.
Mars'ın altından donuk okyanus çıktı Gezegenin yörüngesindeki Mars Express uzay aracından gelen bilgiler, yüzey altında donuk bir deniz olabileceğini gösteriyor. Donuk denizin derinliğinin 45..
Intel'den 64-bit desteği nihayet Intel Pentium 4 serisine 5 yeni üye kattı. Tüm yeni modeller 64-bit teknolojisini destekliyor.
Göç, çocukları sokağa itiyor Devlet Bakanı Güldal Akşit, Türkiye'de en az 40 bin çocuğun sokakta yaşadığını, 635 bin çocuğun da sokağa düşme tehlikesi altında olduğunu söylüyor. En çok sokak ..
'Kil yemek' düşüklere neden olabilir Bazı hamile kadınların, eskiden çamaşır yıkamak için kullanılan kili, demir eksikliğini giderdiğine inanarak yediği, bu durumun düşüklere ve sakat doğumla..
Yapısal reformlar son aşamada IMF'yle yeni stand-by düzenlemesinin onayı için gerekli olan yapısal reformlarda sona gelindi. Sosyal güvenlikle ilgili yasalar Başbakanlığa gönderilmeyi beklerk..
Şiilerin başbakan adayı: El Caferi Irak'ta 30 Ocak'taki seçimlerde oyların yüzde 48'ini alan Şii itifakının başbakan adayını belirleme sürecinde, Irak Ulusal Kongresi lideri Ahmed Çelebi aday..
Avrupa'dan Rumlara baskı İngiliz Avam Kamarası Dış İlişkiler Komitesi, İngiliz hükümetine çağrıda bulunarak, KKTC'ye doğrudan uçuşların onaylanmasını istedi.
TESEV: Diyanet şeffaflaşmalı Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yapısı tartışılıyor. TESEV'in araştırmasına göre, Diyanet İşleri kapalı görünümünden sıyrılarak, şeffaf ve demokratik bir yapılanma ..
Manisa'da askeri uçak düştü: 2 şehit Manisa'nın Saruhanlı ilçesi yakınlarında askeri bir uçak düştü. Kazada 2 pilot şehit oldu.
Irak'ta Şii ittifak'ın başbakan adayı El Caferi Irak'ta hükümet kurma çalışmaları çerçevesinde toplanan Şii ittifak, Başbakanlığa aday olarak geçici Devlet Başkan Yardımcısı İbrahim El Caferi..
Keşmir'de çığ felaketi: 175 ölü Hindistan'ın Keşmir eyaletinde cumartesi gününden bu yana meydana gelen çığ felaketlerinde ölenlerin sayısının 175'e yükseldiği bildirildi.
NATO müttefikleri Irak'ta birlikte çalışacak NATO Genel Sekreteri Jaap de Hoop Scheffer, ittifak üyesi 26 ülkenin tamamının, NATO'nun Irak operasyonuna "bir şekilde katılımının" sağlandığını ..
Kanser hastası anne kızını öldürdü Adana'da 10 yıldır kanser tedavisi gören bir anne, evli ve bir çocuk sahibi kızını, vücudunun çeşitli yerlerinden 15 kez bıçaklayarak öldürdü.
Ercan Yalçınkaya hakim önüne çıkacak Eski Yargıtay Genel Sekreter Yardımcısı Ercan Yalçınkaya'nın, "memuriyet nüfuzunu suiistimal" ve "haksız mal edinme" suçlarından yargılanmasına Mayıs ayın..
Başbakan'a hakaret davası yeni yasayı bekliyor Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, manevi şahsiyetine hakaret edildiği gerekçesiyle Gaziantep'te yayınlanan yerel bir gazete ve köşe yazarı aleyh..
'Friends'ten eski bir tanıdık: Joey 'Friends' dizisinin sempatik karakteri Joey'in maceraları CNBC-e ekranlarında. Bugünden başlayarak her salı 20.30'da gösterilecek dizinin baş kahramanı, ik..
Kusturica'dan Maradona belgeseli Boşnak film yönetmeni Emir Kusturica, efsanevi Arjantinli futbolcu Diego Maradona'nın hayatını anlatan bir belgesel film çekecek.
Leh ressam Beksinski öldürüldü Polonyalı ressam ve fotoğraf sanatçısı Zdzislav Beksinski'nin, Polonya'nın başkenti Varşova'da yaşadığı apartman dairesinde bıçaklanarak öldürüldüğü bildirildi.
Tarihin en önemli 100 portatif cihazı ABD'nin önde gelen teknoloji dergilerinden Mobile PC tarafından yapılan yüzyılın en iyi 100 portatif cihazı yarışmasında, Apple Powerbook 100 dizüstü bil..
Bademcikler ne zaman alınmalı? Eskiler, “bademcikler vücudun bekçisidir” der ama bu söze pek aldanmamak gerekiyor.
Hastanelerde karmaşa SSK Hastanelerinin Sağlık Bakanlığı'na devredilmesiyle başlayan sorunlar uygulamanın ikinci gününde de devam ediyor.
İşadamları temkinli ama iyimser Ekonomik göstergelerdeki iyileşme, işadamlarının beklentileriyle destekleniyor. İstanbul Sanayi Odası tarafından yapılan ankete göre, sanayiciler yüzde 6.4 büy..
Çocuk köyü haberlerine sansür Son günlerde tartışmalara neden olan Barbaros Çocuk Köyü ile ilgili haberler davalık oldu. Yayınladıkları haberler nedeniyle Özgür Urla gazetesine, Urla Kaymakam..
Şirin: Karalama kampanyası başladı Yargıtay Birinci Başkanvekili Osman Şirin, hakkındaki eleştirilere sert yanıt verdi. Şirin, “laiklik, Cumhuriyetçilik ve Atatürkçülük kavramları ile b..
» 1 2 3 4 5 6 7