22 Şubat 2005 Salı Günü Haberleri

22 Şubat 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Erkan Oğur & İ.H.Demircioğlu AKM'de Kendi alanlarının en iyilerinden olan müzisyenler Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu 28 Şubat Pazartesi akşamı saat 20.30'da Atatürk Kültür Merkezi'nde..
Çukurova DSO'da keman ve kontrbas Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası, 25-26 Şubat günlerinde gerçekleştireceği konserlerde, keman ve kontrabas için yazılmış eserleri seslendirecek.
AB'li şirketler .eu alan adı istiyor AB kökenli şirketler, internette '.com' uzantısı yerine '.eu' uzantısını kullanmak istiyor.
Türkiye, güneş enerjisinde devleri solladı Fransa'da yayımlanan yenilenebilir enerji teknolojileri dergisi Plein Soleil, Türkiye'nin ısısal güneş enerjisi üretiminde dünya dördüncüsü ve Avrup..
Enflasyon tahmini hedefle çakıştı Merkez Bankası'nın piyasaların beklentilerini ölçmek üzere yaptığı Beklenti Anketi, yıl sonunda enflasyonun yüzde 8 olarak gerçekleşeceğini belirledi. Hüküme..
NATO güç kazanacak Belçika'nın başkenti Brüksel'de bir araya gelen NATO'ya üye 26 ülkenin devlet ve hükümet başkanları ittifakın siyasi ve stratejik alanlarda rolüne güç kazandırma kararı ald..
Medyada yabancı sınırı kalkıyor AKP Afyon Milletvekili Halil Aydoğan ve 6 arkadaşının Star Grubunun tamamıyla yabancılara satılabilmesine olanak sağlayan yasa teklifi, yarın Plan ve Bütçe Kom..
Tabip Odası: Roche borcunu ödesin İstanbul Tabip Odası Başkanı Gencay Gürsoy, SSK’yı zarara uğrattığı öne sürülen ROCHE ilaç firmasının, bilirkişileri suçlamayı bırakıp, SSK’nın zararını geri..
Ekonomist Faruk Selçuk vefat etti Bilkent Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Öğretim üyesi Doç. Dr. Faruk Selçuk (47) geçirdiği kalp krizi sonucu bu sabah kaldırıldığı ..
En uzun evlilik 81 yıl sürdü Öleli yüz yıldan fazla olan ve dünyanın en yaşlı çifti olduğu belirlenen İngiliz bir çiftin evliliklerinin 81 yıl sürdüğü bildirildi. Tarihçi Graham Lawrence, Gal..
Avam Kamarası: KKTC'ye uçuşlar onaylansın   NATO'da Kıbrıs krizi Erdoğan, Brüksel'de Bush ve Blair ile görüştü Ortadoğu, NATO’nun önemli dosyalarından biri Bush'un çağrısı: ABD-Avrupa i..
Çelik: YÖK Yasası yeniden meclise gelmeli Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, YÖK Yasası'nın yeniden Meclis gündemine gelmesi gerektiğini söyledi.
Rus sinemalarına 'Türk Hamlesi' Türkçe'ye ilk kez Altın Kitaplar tarafından çevrilen Boris Akunin'in 'Türk Hamlesi', Rus sinema tarihinin en pahalı ve iddialı yapımlarından biri olarak ülke ç..
Roxy 1.'si Bagdat Avenue, Jazz Cafe'de Müziğin genç ve yetenekli gruplarından Bagdat Avenue 24 Şubat Perşembe gecesi Jazz Cafe'de.
Mars'ın altından donuk okyanus çıktı Gezegenin yörüngesindeki Mars Express uzay aracından gelen bilgiler, yüzey altında donuk bir deniz olabileceğini gösteriyor. Donuk denizin derinliğinin 45..
Intel'den 64-bit desteği nihayet Intel Pentium 4 serisine 5 yeni üye kattı. Tüm yeni modeller 64-bit teknolojisini destekliyor.
Göç, çocukları sokağa itiyor Devlet Bakanı Güldal Akşit, Türkiye'de en az 40 bin çocuğun sokakta yaşadığını, 635 bin çocuğun da sokağa düşme tehlikesi altında olduğunu söylüyor. En çok sokak ..
'Kil yemek' düşüklere neden olabilir Bazı hamile kadınların, eskiden çamaşır yıkamak için kullanılan kili, demir eksikliğini giderdiğine inanarak yediği, bu durumun düşüklere ve sakat doğumla..
Yapısal reformlar son aşamada IMF'yle yeni stand-by düzenlemesinin onayı için gerekli olan yapısal reformlarda sona gelindi. Sosyal güvenlikle ilgili yasalar Başbakanlığa gönderilmeyi beklerk..
Şiilerin başbakan adayı: El Caferi Irak'ta 30 Ocak'taki seçimlerde oyların yüzde 48'ini alan Şii itifakının başbakan adayını belirleme sürecinde, Irak Ulusal Kongresi lideri Ahmed Çelebi aday..
Avrupa'dan Rumlara baskı İngiliz Avam Kamarası Dış İlişkiler Komitesi, İngiliz hükümetine çağrıda bulunarak, KKTC'ye doğrudan uçuşların onaylanmasını istedi.
TESEV: Diyanet şeffaflaşmalı Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yapısı tartışılıyor. TESEV'in araştırmasına göre, Diyanet İşleri kapalı görünümünden sıyrılarak, şeffaf ve demokratik bir yapılanma ..
Manisa'da askeri uçak düştü: 2 şehit Manisa'nın Saruhanlı ilçesi yakınlarında askeri bir uçak düştü. Kazada 2 pilot şehit oldu.
Ruslardan Hollywood'a "Türk Hamlesi" Boris Akunin’in kitabından uyarlanan ve Rus sinema tarihinin en pahalı yapımı olan Türk Hamlesi (Turetskii Gambit) adlı film ülke çapında 364 sinemada bir..
Tekstilbank'ın satışına yalanlama GSD Holding Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Yılmaz ile Tekstilbank tarafından ayrı ayrı yapılan açıklamalarda, Tekstilbank'ın bir başka bankaya satışı veya bir..
Sanayiciler 2005'ten umutlu İstanbul Sanayi Odası (İSO), Ekonomik Durum Tespit Anketi, işletmelerin ekonomik beklentileri konusunda "temkinli iyimser" olduğunu ortaya koydu. İşletmeler, 2005 ..
Ve dolar 1,30 YTL'nin altında Vergi ödemeleri ve uluslarası piyasalarda euro karşısında değer yitiren dolar, 1,30 YTL'nin altına indi. Merkez Bankası'nın müdahalesi bekleniyor. Hazine 2.3 ..
AIDS aşısı tehlikede Amerikan Ulusal Sağlık Enstitüsü'nün (NIH) Enfeksiyon Hastalıkları ve Alerjiler Bölümü Başkanı Anthony Fauci, ABD'de AIDS araştırmaları özellikle AIDS aşısına ayrılan kam..
Irak'ta Şii ittifak'ın başbakan adayı El Caferi Irak'ta hükümet kurma çalışmaları çerçevesinde toplanan Şii ittifak, Başbakanlığa aday olarak geçici Devlet Başkan Yardımcısı İbrahim El Caferi..
Keşmir'de çığ felaketi: 175 ölü Hindistan'ın Keşmir eyaletinde cumartesi gününden bu yana meydana gelen çığ felaketlerinde ölenlerin sayısının 175'e yükseldiği bildirildi.
NATO müttefikleri Irak'ta birlikte çalışacak NATO Genel Sekreteri Jaap de Hoop Scheffer, ittifak üyesi 26 ülkenin tamamının, NATO'nun Irak operasyonuna "bir şekilde katılımının" sağlandığını ..
Kanser hastası anne kızını öldürdü Adana'da 10 yıldır kanser tedavisi gören bir anne, evli ve bir çocuk sahibi kızını, vücudunun çeşitli yerlerinden 15 kez bıçaklayarak öldürdü.
Manisa'da askeri uçak düştü Manisa merkeze bağlı Tilki Süleymaniye Köyü yakınlarında bir askeri uçağının düştüğü, 2 pilotun şehit olduğu bildirildi.
Ercan Yalçınkaya hakim önüne çıkacak Eski Yargıtay Genel Sekreter Yardımcısı Ercan Yalçınkaya'nın, "memuriyet nüfuzunu suiistimal" ve "haksız mal edinme" suçlarından yargılanmasına Mayıs ayın..
Başbakan'a hakaret davası yeni yasayı bekliyor Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, manevi şahsiyetine hakaret edildiği gerekçesiyle Gaziantep'te yayınlanan yerel bir gazete ve köşe yazarı aleyh..
'Hesap sormayan namerttir' Deniz Baykal, Başbakan Erdoğan’ın CHP’ye yönelik sözlerine karşılık, "CHP hakkında iddia ortaya atıp da gereğini yapmayanlar namerttir" dedi.
Maradona'nın yaşamını belgesel yapıyor Ünlü yönetmen Emir Kusturica, efsanevi Arjantinli futbolcu Diego Maradona'nın hayatını anlatan bir belgesel çekecek. Vecernje Novosti gazetesinin haberi..
Ücretsiz festivale buyrun! Belgesel Sinemacılar Birliği tarafından düzenlenen "8. Uluslararası 1001 Belgesel Film Festivali", 2 ile 6 Mart tarihleri arasında, dünyanın dört bir yanından belge..
'Friends'ten eski bir tanıdık: Joey 'Friends' dizisinin sempatik karakteri Joey'in maceraları CNBC-e ekranlarında. Bugünden başlayarak her salı 20.30'da gösterilecek dizinin baş kahramanı, ik..
Kusturica'dan Maradona belgeseli Boşnak film yönetmeni Emir Kusturica, efsanevi Arjantinli futbolcu Diego Maradona'nın hayatını anlatan bir belgesel film çekecek.
Leh ressam Beksinski öldürüldü Polonyalı ressam ve fotoğraf sanatçısı Zdzislav Beksinski'nin, Polonya'nın başkenti Varşova'da yaşadığı apartman dairesinde bıçaklanarak öldürüldüğü bildirildi.
Tarihin en önemli 100 portatif cihazı ABD'nin önde gelen teknoloji dergilerinden Mobile PC tarafından yapılan yüzyılın en iyi 100 portatif cihazı yarışmasında, Apple Powerbook 100 dizüstü bil..
Bademcikler ne zaman alınmalı? Eskiler, “bademcikler vücudun bekçisidir” der ama bu söze pek aldanmamak gerekiyor.
Hastanelerde karmaşa SSK Hastanelerinin Sağlık Bakanlığı'na devredilmesiyle başlayan sorunlar uygulamanın ikinci gününde de devam ediyor.
İşadamları temkinli ama iyimser Ekonomik göstergelerdeki iyileşme, işadamlarının beklentileriyle destekleniyor. İstanbul Sanayi Odası tarafından yapılan ankete göre, sanayiciler yüzde 6.4 büy..
Çocuk köyü haberlerine sansür Son günlerde tartışmalara neden olan Barbaros Çocuk Köyü ile ilgili haberler davalık oldu. Yayınladıkları haberler nedeniyle Özgür Urla gazetesine, Urla Kaymakam..
Şirin: Karalama kampanyası başladı Yargıtay Birinci Başkanvekili Osman Şirin, hakkındaki eleştirilere sert yanıt verdi. Şirin, “laiklik, Cumhuriyetçilik ve Atatürkçülük kavramları ile b..
TMSF: EGS Grubu ile anlaşmaya varmadık Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), EGS Bank ve EGS Grubu firmalarının Fon'a olan borçlarının tahsili çalışmaları kapsamında, halen imzalanan bir söz..
Dolar 1,30 YTL'nin altında Vergi ödemeleri ve uluslarası piyasalarda euro karşısında değer yitiren dolar, 1,30 YTL'nin altına indi. Uzmanlar, Merkez Bankası'nın dolara müdahale edebileceğini ..
Avrupalı da ABD'ye inanmıyor Erdoğan, Brüksel'de Blair ile görüştü Ortadoğu, NATO’nun önemli dosyalarından biri Bush'un çağrısı: ABD-Avrupa işbirliği artırılmalı
» 1 2 3 4 5 6 7