21 Şubat 2005 Pazartesi Günü Haberleri

21 Şubat 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İsveçliler de G.O.R.A. gerçeğiyle tanışacak Yönetmenliğini Ömer Faruk Sorak'ın yaptığı, başrolde Cem Yılmaz'ın oynadığı 'G.O.R.A.' 18 Mart'ta İsveç'in başkenti Stockholm'de gösterime girecek...
Besinlerin pişirilmesi insan çenesini küçülttü Besinlerin pişirilerek yenmesi azı dişlerinin zamanla gücünü yitirmesine ve çenenin küçülmesine neden oldu. Modern insana da evrim sürecinde diş..
Rusya, ABD'den bilişim yatırımı istiyor Rusya Eğitim ve Bilim Bakanı Andrey Fursenko, ABD ziyaretinde Rusya'nın giriştiği bilişim ve teknoloji hamlesinin ipuçlarını verdi. Rusya, ABD ile nükl..
Paris Hilton'un 'cep'ini hacklediler Sevgilisiyle çektiği porno filmleriyle gündeme gelen Hilton otellerinin varisi Paris Hilton'un cep telefonundaki numaraları ele geçiren hackerlar, birçok ..
'200 milyon çocuk istismar ediliyor' Dünyanın sorunlu bölgelerinde ya da gelişmekte olan ülkelerde çocuk istismarının giderek arttığı açıklandı. Birleşmiş Milletler Çocuk Fonu UNICEF, son rap..
Çoğul gebelik anne-bebek için risk Birden fazla sayıda oluşan gebeliklerde anne ve bebeğin yaşamını tehdit edebilecek ciddi sağlık sorunları meydana gelebiliyor.
Sağlıkta yeni dönem başladı SSK hastanelerinin Sağlık Bakanlığı'na devredilmesinin ardından yeni sağlık sistemi uygulanmaya başlandı.
Hem gelir hem eşitsizlik artıyor Türkiye'de hane başına gelir artmasına karşılık, gelir dağılımındaki uçurum da büyüdü. En alt gelir düzeyiyle en üst gelir düzeyindeki yüzde 5'lik dilim arası..
Denktaş'tan Erdoğan'a mesaj Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Annan Planı'nı KKTC halkına kabul ettirerek Kıbrıs'ın ağırlığından kurtulacağını sandığını söyleyen KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, �..
Talat: Kıbrıs'ta barışı sağlayacağız CTP Genel Başkanı Mehmet Ali Talat, şölende yaptığı konuşmada, “Kıbrıs sorununu mutlaka barışa taşıyacağız” dedi.
Süleyman Sarıbaş AKP'den istifa etti AKP Malatya Milletvekili Süleyman Sarıbaş, partisinden istifa etti.
Kabine değişikliği Sezer'e takıldı Cumhurbaşkanı Sezer ile Başbakan Erdoğan'ın yaptığı 2.5 saatlik görüşmeden tek yeni bakan isminin çıkması, AKP kulislerinde görüşmede anlaşmazlık yaşandığı ..
Türkiye muhalefetini arıyor (2) 'Taban geniş olmalı' Prof. Dr. Zafer Üskül: Türkiye'de bir sol parti hiç olmadı. CHP halk değil bir devlet partisi. Yeni kurulacak bir sol parti, sadece emekç..
Atilla Koç Turizm Bakanı oldu Isparta Milletvekili Erkan Mumcu'nun istifası ile boşalan Kültür ve Turizm Bakanlığı'na AKP Aydın Milletvekili Atilla Koç atandı.
Çiçek: İlaçta ödeme sıkıntısı yok Adalet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, SSK hastanelerinin devrine ilişkin en önemli şikayetin ilaç konusu olduğunu belirterek, "Şunda kesin olarak kar..
Beckham oğluna kız ismi koydu Ünlü futbolcu David Beckham ile eşi Victoria'nın yeni doğan oğullarına verdikleri "Cruz" isminin kız ismi olduğu belirtildi. Oxford Üniversitesi İspanyolca kürsü..
Turkcell açık denizlerde de çekecek Turkcell, büyük yolcu gemilerinde, vapur ve feribotlarda kablosuz iletişim hizmeti sunan MCP Norway ile yaptığı anlaşmayla, uluslararası dolaşım sınırların..
Gelirde uçurum açılıyor Kentli nüfusa yönelik yapılan araştırmaya göre gelir dağılımı arasındaki uçurum açıldı, harcamalar kısılırken tasarruflar arttı, Galatasaray taraftar yitirdi. Türkiye..
Bir tuşla kimlik bilgisi hazır İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nce gerçekleştirilen Kimlik Paylaşımı Sistemi (KPS), tamamlanarak uygulamaya konuldu. Böylece kiş..
Binlerce Lübnanlı haykırdı: Suriye, çekil Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta, eski başbakan Refik Hariri'nin geçen hafta suikasta kurban gittiği yerin yakınlarında binlerce kişinin toplandığı ve Su..
Sarıbaş da AKP'den ayrıldı Eski Kültür ve Turizm Bakanı ve AKP Isparta Milletvekili Erkan Mumcu'dan sonra AKP Malatya Milletvekili Süleyman Sarıbaş, partisinden istifa etti.
DYP'li Balandı: AKP'den kopmalar sürecek AKP'den ayrıldıktan sonra DYP'ye geçen Afyonkarahisar Milletvekili Reyhan Balandı, "AK Parti'den kopmalar devam edecek" dedi.
CHP: CHP'ye dil uzatan onun altında kalır CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, CHP'nin, Cumhuriyeti kuran, Türkiye'ye çok partili sistemi getiren, mazisi şeref ve onurla dolu bir parti olduğun..
"Bilgisayarsız okul kalmayacak" İstanbul Milli Eğitim Müdürü Ömer Balıbey, en ücra yerde dahi bilgisayar sınıfı olmayan okul kalmayacağını bildirdi.
SEKA işçisinin çocuğu okula gitmiyor Özelleştirme İdaresi’nin kapatma kararına karşı SEKA İzmit Fabrikası’nda protesto eylemi yapan işçilerin çocukları okula gidemiyor.
Kızıltepe davası başladı Mardin'in Kızıltepe İlçesi'nde baba- oğlun öldürülmesiyle ilgili duruşma başladı.
GORA İsveç'te görücüye çıkacak Yönetmenliğini Ömer Faruk Sorak'ın yaptığı, başrolde Cem Yılmaz'ın oynadığı "G.O.R.A" filmi, 18 Martta İsveç'in başkenti Stockholm'de gösterime girecek. Filmin ..
Sabancı çaycı oldu Sabancı Grubu, "Deren" markasıyla çay sektörüne girdi. Güler Sabancı, çaylarında sağlığa önem vererek büyük bir titizlikle hazırladındığını vurguladı. Sertifikası da buluna..
Kadınların hayatını erkekler kolaylaştırdı Kadınların günlük yaşamda kullandıkları birçok aletin buluşu erkeklere ait... Erkekler, buluşları ile kadınların günlük yaşamlarını kolaylaştırmışla..
Parker'ın saksofonuna 262 bin dolar Cazın efsanelerinden Charlie Parker'ın evde yatağın altında 50 yıldır bekleyen alto saksofonu müzayedede 262 bin dolara (343 milyar, 343 YTL) satıldı. New ..
"Hakkari Üşümesin" gecesi Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in katılımıyla, "Hakkari Üşümesin" adı altında düzenlenen etkinlikte, aralarında Sezen Aksu, Cem Yılmaz, Yılmaz Erdoğan ve Demet Ak..
Tatlıses'e beraat Derya Tuna ile gazeteci Bora Engin'in silahla yaralanmasına ilişkin yargılanan İbrahim Tatlıses ile diğer 5 sanık, delil yetersizliğinden beraat etti. Şişli 1. Asliye Ceza M..
Bakır değil altın aldık G.Saray Asbaşkanı Turgay Kıran, yeni transferleri Ribery'ye övgüler yağdırarak, "Mükemmel bir oyuncu. Takıma büyük katkısı olacağına inanıyorum" dedi.
Kyoto'da süper güçlerin gizli rekabeti Kyoto Protokolü bir yandan ABD-Rusya, öte yandan da ABD-Çin rekabetine sahne oldu. Çin'in emisyonlarını öne sürerek imzadan kaçan ABD, Rusya'nın Kyoto'y..
Hazine 1.9 milyar YTL borçlandı Hazine'nin düzenlediği 6 aylık referans bono ihalesinde ortalama faiz yüzde 17.7 olurken, 1.85 milyar YTL'lik borçlanma gerçekleştirildi. Hazine yarın 5 yıl va..
TOBB sektörel teşvik istedi TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, tartışmalı Teşvik Yasası ile ilgili olarak, “Teşviklerin öz itibariyle bölgesel ve sektörel olması gerekiyor” dedi.
Iraklı Sünniler strateji arayışında Irak'ta, hükümet ve başbakanlık pazarlıkları sürerken, 30 Ocak'taki seçimlere katılmayan Sünniler yeni politika geliştirmeye çalışıyor.
Kürtçe kursu ilk mezunlarını verdi Diyarbakır'da açılan Kürtçe dil kursu ilk mezunlarını verdi. 240 kişinin kayıt yaptırdığı kurstan 134 kişi sertifika alarak mezun oldu.
Hazine yüzde 17.76 faizle borçlandı Hazine, yarın ihraç edeceği beş yıl vadeli tahvilin ilk altı aylık dönemine ilişkin kupon oranını belirlemek üzere yaptığı altı ay vadeli bono ihalesinde y..
Uzan ve Bilgin'in yatları satılıyor Batık banka sahipleri Uzan ve Bilgin Grubu’ndan Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından el konularak alınan 2 lüks yat ile sürat tekneleri, sandal..
Unakıtan: Teşvik yükünü karşılayabiliriz Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Teşvik Yasası’nın getireceği yüklerin karşılanabilir yükler olduğunu belirterek, "Bizim mali disiplinden herhangi bir ta..
Türkiye'nin ömrü uzadı Türkiye'de 2003 yılında ortalama ömür kadınlarda 71'e, erkeklerde 66.4'e yükseldi. Yıllık nüfus artış hızı aynı yıl binde 15.3'e, bebek ölüm oranı da binde 38.3'e geril..
'Alternatif rock'ın seksi prensleri! Amerikan 'alternatif rock'ının en özgün topluluklarından, 'seksi prens'ler Girls Against Boys, 23 Şubat Çarşamba akşamı Vox sahnesinde, İstanbullu hayranl..
Vegas'ta Korku ve Dehşet dindi 'Fear and Loathing in Las Vegas' adlı kitabın yazarı gazeteci Hunter S. Thompson intihar etti. Thompson, kayak merkezi Aspen'in dışındaki evinde ölü bulundu. Th..
'Bir deri, bir kemik' yıldızlar Ünlüler dünyasının pek çok ismi, yaptıkları diyetler nedeniyle ideal kilosunun çok altına düşerek sağlığını tehlikeye sokuyor.
Kürkleri için yok oluyorlar Doğa Gözcüleri Derneği Kurucu Üyesi Asaf Ertan, Yasal olarak güvence altında olmasına karşın, denetim eksikliği nedeniyle kaçak avlanma nedeniyle su samurlarının s..
Yaşamı kolaylaştıran erkekler Kadınların günlük yaşamda kullandıkları birçok aletin buluşu erkeklere ait...
Bitkisel ilaçların kullanımına dikkat Son yıllarda bitkisel ilaçlara ilginin artığı ve kullanımında önemli artışlar yaşandığı belirtildi. Bu nedenle etiketi bulunmayan ya da etiketinde içerdi..
'Tüp bebek' yeni ufuklar açıyor Her yıl binlerce çiftin çocuk sahibi olmasını sağlayan tüp bebek teknikleri, kök hücre tedavisi gibi ileri tedavilere de ev sahipliği yapıyor.
Kalp kapağı hastalıkları Memorial Hastanesi Ağız ve Diş Hastalıkları Tedavisi doktoru Dt.Mert Topçubaşı hamilelikte diş bakımı ile ilgili bilgi verdi.
» 1 2 3 4 5 6 7