17 Şubat 2005 Perşembe Günü Haberleri

17 Şubat 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Gerçeği yetmedi robotu gelecek Teknolojik gelişmeler ışığında asker kaybını en aza indirmeyi amaçlayan ABD ordusu 30 yıllık hayalini, etten kemikten asker yerine robot askeri cepheye sürmeye ..
El-Baradey: İran'la ilgili kanıt yok ABD'nin sıkı müttefiki İsrail'in Dışişleri Bakanı Silvan Şalom, dün İran'ın 6 aya kadar atom bombası teknolojisine sahip olacağını iddia etti.
Bildiğinden vazgeçmedi Isparta Milletvekili Erkan Mumcu, hükümetin gündeme getirdiği bazı konularda sık sık Başbakan Tayyip Erdoğan'la karşı karşıya geldi ve bazen sert tartışmalar yaptı.
AKP, 'kopuş' beklemiyor Kültür Bakanı Erkan Mumcu'nun istifası, muhalefeti hareketlendirdi. ANAP ve MHP'nin istediği Mumcu bir süre gelişmeleri izleyip 'yeni oluşum' için zemin yoklayacak. Mu..
'Türbana bakışımız farklı' AKP'den ayrılan Erkan Mumcu, Amerika'nın Sesi Radyosu'na dün yaptığı açıklamada, istifa gerekçelerini açıkladı. Hükümetle aralarındaki görüş ayrılıklarının uzun sür..
Öztürk partiyi resmen kurdu CHP'den istifa ederek bağımsız kalan İstanbul Milletvekili Yaşar Nuri Öztürk, 'Halkın Yükselişi Partisi'nin (HYP) kuruluş dilekçesini, dün İçişleri Bakanlığı'na ve..
Livaneli yandaşı Yüksel'e operasyon CHP yönetimi, olağanüstü kurultay öncesinde genel başkan adaylığı gündeme gelen İstanbul Milletvekili Zülfü Livaneli'ye destek veren CHP İzmir İl Başkanı A..
'AKP'nin soldaki alternatifi CHP' CHP Grup Başkanvekili Haluk Koç, Erkan Mumcu'nun istifasını 'siyasetin önemli bir kavşağı' olarak nitelendirdi.
Başbakanları da yargılarlar Diğer sanık Taner Eski ANAP lideri Mesut Yılmaz'ı Yüce Divan'da avukat Uğur Alacakaptan ve Aydın Metin, eski Devlet Bakanı Güneş Taner'i ise Ömer Lütfü Avşar savu..
Eruygur da soruşturuluyor Askeri yargıdaki yolsuzluk davasında Genelkurmay, eski Jandarma Komutanı Eruygur hakkında 'şahıs değil, dosya olarak' soruşturma izni vermiş.
Ekmeğe bilim eli değdi TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi (MAM) Gıda ve Bilim Teknolojisi Araştırma Enstitüsü, beslenmeye dayalı ortaya çıkan sağlık sorunlarının önüne geçmek için mineral ve v..
Yaşam için 1000 YTL Ankara Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (LÖSEV), Şubat 2005'ten itibaren lösemi teşhisi konulan hastaların ailelerine 1000 YTL 'karşılıksız sağlık kredisi' verecek..
Polis kurşunu iddiasına inceleme Abdullah Öcalan'ın yakalanışının yıldönümü nedeniyle önceki gün yapılan protesto gösterisinde göğsünden vurularak ölen 19 yaşındaki Ümit Gönültaş, dün Mersin'..
İki SSK'cıya gıyabi tutuklama Sosyal Sigortalar Kurumu'na (SSK) yüksek fiyattan ilaç alındığına ilişkin olarak yürütülen soruşturma kapsamında Ankara'da gözaltına alındıktan sonra mahkemece s..
İş bulana dek valilik misafiri Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürü İsmail Barış, polis baskınıyla boşaltılan Bornova Erkek Yetiştirme Yurdu'ndaki 18 yaşından büyük çocuklar..
Roche'ta şantaj davası SSK'ya fahiş fiyatla ilaç satıldığını ortaya çıkaran eski Roche yöneticisi Veysi Mungan, 'işten çıkartılmamak' ve 'maaşını artırmak' amacıyla Roche Türkiye Genel Müdürü..
Bu müfettişler can yakar Trafikte seyrederken, çevrenize bakıp da 'Nasıl olsa etrafta polis yok' diyerek kuralları ihlal etmeyi aklınızdan bile geçirmeyin. Ellerinde ceza koçanı ve kalemle gö..
Dar gelirli çift yediz şaşkını İkinci çocuk için özel bir tedavi merkezine giden Sibel ve Hüseyin Deniz, yediz bebek beklediklerini öğrenince şaşkına döndü.
Kıllı peynire dava açtı Aldığı kaşarpeynirinden kıl çıktığını iddia eden bir tüketici, üretici firma ile peyniri satan markete 41 bin YTL'lik manevi tazminat davası açtı.
Şans Topu'na iki talihli Milli Piyango İdaresi'nin düzenlediği Şans Topu oyununun bu haftaki çekilişinde 5+1'i bilen iki kişi 214 bin 86 YTL 25'er YKr ikramiye kazandı.
25 bin kız okula 18 ay önce başlatılan 'Haydi Kızlar Okula' kampanyası çerçevesinde, Van'da 25 bin kız öğrenci okula kazandırıldı.
Eğitimde AB çıkarması AB eğitim programlarından yararlanmak isteyen Türk okullarının başvuruları bir yılda 90'dan 747'ye çıktı. Proje sayısı 126'dan 800'e yükseldi. Bu yıl 5 bin öğrenci ve eğ..
Komisyondan affa yeşil ışık 29 Haziran 2000'den bu yana her ne nedenle olursa olsun üniversitelerle ilişiği kesilen öğrencilere af getiren yasa teklifi, Milli Eğitim Komisyonu'nda kabul edild..
Hayvan aşkı sektör yarattı Ev hayvanları sektörünün hacim olarak ABD'nin altıncı büyük sektörü haline geldiği açıklandı. Her üç haneden birinde kedi ya da köpek bulunan Amerikan halkı, evci..
Manitu 'Yürü ya kulum' demiş! Kumar endüstrisi, Kızılderililerin elinde. Ülkede resmen tanınan 341 Kızılderili kabilesinden çoğu kumarhane işletmeciliğiyle uğraşıyor.
Prag'da bahar değil, kış güzel Çek Cumhuriyeti'nin başkenti Prag, şu sıralar romantikleri bekliyor. Tabii eğer kente ulaşmayı başarabilirlerse!
Abilaş bebe eve döndü Onun adı artık 'Bebek 81' değil, Abilaş. Sri Lanka'da ailesini yitiren bebeklerin simgesi halini alan üç aylık bebek, dün nihayet anne babasına kavuştu.
Kansere karşı kahve Japonya'da yapılan araştırmaya göre, kahve karaciğer kanserini önleyebilir.
Anne adaylarının 'sağlıklı' seçimi Anne adayları içgüdüsel olarak sağlıklı eşler seçiyor. St. Andrews ve Aberdeen üniversitelerinin ortak çalışmasında hamile ve hamilelik hormonu progesteron ..
Bir elf bir hobbit! 'Elle Stil Ödülleri'nin bu yılki yıldızları iki Avustralyalı oldu. Londra'da yapılan ödül töreninde 36 yaşındaki Cate Blanchett 'En İyi Oyuncu' ve 'Yılın Kadını' olarak öd..
Aileyi unuttular Fransa'da geçen yıl doğan her iki çocuktan biri evlilik dışı ilişki sonucu dünyaya geldi.
İktidarsızlığın beş yılı kaldı Prof. Dr. Ateş Kadıoğlu: "Gen tedavisi sayesinde beş yıl içinde erkekte ereksiyon sorunu ortadan kalkacak."
Fitness fakirin işiydi Diyete başla, yoga yap, işten eve yürü, yüzünü gerdir... Tarihin hiçbir döneminde, hiçbir kadın sağlıklı görünmek için böyle baskı altında kalmamıştı... diye düşünüyors..
'Meyve suyunda kalori meyvedeki kadardır' Meyve Suyu Endüstrisi Derneği Başkanı Prof. Dr. Aziz Ekşi, "Meyve suyu, meyvedekinden fazla kalori içermez" dedi. Ekşi, 13 Şubat 20..
Selüloz İş'ten SEKA'da yeni başvuru Selüloz-İş Sendikası, İzmit SEKA'nın belediyeye devredilmesine ilişkin yürütmeyi durdurma isteminin reddine yönelik kararın kaldırılmasını talep etti.
ABD'nin hedefi Suriye ve İran'ın tecridi Lübnan'da eski Başbakan Hariri'nin öldürülmesinin tetiklediği gelişmelerin de katkısıyla ABD'nin Suriye ve İran'a baskıyı arttıracağı belirtiliyor.
Edelman: BOP'ta çıkarlarımız ortak ABD'nin Ankara Büyükelçisi Eric Edelman, “Büyük Ortadoğu Projesi”nde ABD, Avrupa ve Türkiye'nin aynı ortak çıkarları paylaştığı görüşünde olduğu..
El Kaide TMSF'yi de vurmuş Birleşmiş Milletler'in El Kaide terör örgütünün finansörlerinden biri olarak açıkladığı ve mal varlığına tedbir konulan Nasco Nasreddin Holding'in TMSF'ye de 136.2 ..
Roche davasında iki bürokrata tutuklama SSK'ya fahiş fiyatla ilaç satımına ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve mahkemedeki ..
Tüzmen: Türk malı gümrüksüz girecek Dış ticaretten sorumlu Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, 150 kişilik heyetle dün Ürdün'e çıkarma yaptı. Tüzmen, Ürdün'deki nitelikli sanayi bölgelerinde "Özel T..
ÖTV artışları tüm planımızı bozdu Tekel'in alkollü içkiler bölümünü satın alan Mey İçki'nin CEO'su Galip Yorgancıoğlu, ÖTV'de yapılan artışlar nedeniyle, tüm planlarının altüst olduğunu söyle..
Penisli ketçap asparagas çıktı İsveç'te Goodegarden marka ketçapta 5 cm boyunda penis çıktı haberi asılsız çıktı. İsveç Devlet Laboratuvarı’nda yapılan incelemede, ketçap şişesinden çıkan cis..
Celepci görevine geri döndü Enerji operasyonu kapsamında dört gün gözaltında kalan ve tutuklanmasına gerek bulunmamasına karşın hakkında soruşturma süren BOTAŞ Genel Müdür Yardımcısı Fuat Cel..
IMF: Teşvik endişemiz varUnakıtan: Bu bizi bağlamaz Uluslararası Para Fonu (IMF) Dış İlişkiler Direktörü Tom Dawson, Türkiye Büyük Millet Meclizi'nde (TBMM) Alt Komisyon'a havale edilen teşvi..
Eşim kanserden ölüyor Cem Uzan'ı tutuklayın İmar Bankası'nın zarara uğratılmasına ilişkin davada, akciğer kanseri olan tutuklu sanık Sadık Karagöz'ün tahliye talebi reddedilince eşi Sedef Kar..
Yolsuzluk peşinde züccaciye dükkanına fil gibi dalmayın YASED Başkanı Şaban Erdikler, "Yolsuzlukla mücadelede sonuna kadar varız. Ancak, yolsuzlukla mücadele ederken züccaciye dükkanına girmi..
Irak'a tekrar geri dönerim Irak'ta iki ay rehin tutulduktan sonra serbest bırakılan armatör Kahraman Sadıkoğlu, "Öldürülmekten korkmadım" dedi. önceki gün özel bir uçakla Türkiye'ye gelen Sad..
Bu menzille dünyanın her yerine uçarız Yakıt almadan en uzun menzile ulaşan yolcu uçağı Boeing 777-200 LR, ilk kez kamuoyunun önüne çıktı. Boeing'in Seatle'daki tesislerinde konuşan Başkan Ya..
Kennedy’nin koltuğu 96 bin dolara satıldı Suikasta kurban giden eski ABD Başkanı John F. Kennedy’nin özel eşyaları New York’ta açık artırma ile satışa çıktı.
Hollanda partisine Türk başkan AB-Türkiye Karma Parlamenterler Komisyonu Başkanı Joost Lagendijk’in partisi Yeşil Sol’da kongre öncesi büyük sürpriz yaşandı. Daha önce Amsterdam Belediye Mecl..
« » 1 2 3 4 5 6 7