15 Şubat 2005 Salı Günü Haberleri

15 Şubat 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
PAZARYERİM'DE TATİL FIRSATI ! PAM TERMAL OTEL BU FIRSATI KAÇIRMAYIN ! TIKLAYIN, ARTIRIN, KAZANIN ! Üstelik Bonus ve İdeal Kart’a 12 aya varan taksit imkanıyla!
İFSAK'ta ödüllü Çek fotoğrafları Çek Basın Ödülleri Yarışması'nın 2004 yılında çekilen ve 258 fotoğrafçıya ait 3232 fotoğraf arasından seçilerek oluşturulan son sergisi, 18 Şubat tarihinde İs..
İtalyan askerlerin Irak görevi uzuyor İtalya'da iktidar ve muhalefet arasındaki Irak'taki İtalyan askerleri tartışma konusu olmaya devam ediyor. Başbakan Berlusconi, İtalyan askerlerin görev ..
Tıpta Son Yenilikler (3) Türkiye'de 350 bin kişi epilepsi, yani saradan mustarip. Hastalık 10 yıldır ameliyatla kontrol edilebiliyor; başarı yüzde 60-70'lerde. Botoks, migrene şifa olabilir. ..
PAZARYERİM'DE TATİL FIRSATI ! COLUSSAE TERMAL OTEL BU FIRSATI KAÇIRMAYIN ! TIKLAYIN, ARTIRIN, KAZANIN ! Üstelik CardFinans'a peşin fiyatına 3 taksit fırsatıyla !
Akbank'tan hiciv ve yabancılaşma konserleri Cem Mansur yönetimindeki Akbank Oda Orkestrası, 'Rusya: Hiciv ve Yabancılaşma' temalı konserlerde, Rusya'da büyük beğeni toplayan piyanist Marisa T..
ABD Suriye elçisini geri çekti ABD, Lübnan'ın eski Başbakanı Refik Hariri'ye Beyrut'ta düzenlenen suikasttan sonra Suriye'deki büyükelçisini geri çağırdı.
Arnavutluk'a NATO desteği Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Türkiye'nin Arnavutluk'un NATO'ya üye olmasında verdiği desteği sürdüreceğini açıkladı.
'El Cezire bağımsızlığını koruyacak' El Cezire Televizyonu'nun Genel Yayın Yönetmeni Waddah Khanfer yayın politikasıyla başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere bir çok batılı ülkeden el..
1 YTL'DEN CASIO DAILY LIFE 2005 KOL SAATİ BU FIRSATI KAÇIRMAYIN ! TIKLAYIN, ARTIRIN, KAZANIN ! Üstelik CardFinans'a peşin fiyatına 3 taksit fırsatıyla !
MDOB'da yeniden 'Bohem' günler 'La Boheme' operası, Mersin Devlet Opera ve Balesi'nce(MDOB) yeniden sahnelenecek.
Texas Instruments, 3G'yi ucuzlatacak Dünyanın en büyük cep telefonu çipi üreticisi Texas Instruments, akıllı ceplerin fiyatlarını düşürebilecek yeni bir çip teknolojisinin hazır olduğunu duyu..
Aşk beynin kimyasını değiştiriyor Aşık olan insanlarda beyinde bulunan kimyasalların farklı salgılandığı belirtildi.
Bornova Erkek Yurdu'nda tahliye İzmir'in Bornova İlçesi'nde bulunan Erkek Yetiştirme Yurdu'nda kalan çocuklar, "yurtta bazı olumsuzluklar yaşandığı" iddiasıyla çevik kuvvet desteğinde başka y..
Sadıkoğlu İstanbul'a geldi Irak’ta kaçırıldıktan 2 ay sonra 500 bin dolar fidye karşılığı serbest bırakılan armatör Kahraman Sadıkoğlu İstanbul'a ulaştı. 16 Aralık 2004'te kaçırılan Sadıkoğlu..
'Emmanuelle'in müziğini yapan Bachelet öldü Fransızların ünlü besteci-şarkıcısı Pierre Bachelet, Paris'teki evinde öldü. Sanatçı, özellikle 'Emmanuelle' filmine yaptığı müzik ve 'Corons' adlı..
Belçika'da ölümcül tiyatro davası Belçika'da çocuklarını öldüren bir anne, yaşam öyküsünü ve cinayetlerini konu alan bir tiyatro oyununu yasaklattırmak amacıyla mahkemeye başvurdu.
Körler için renkler notaya çevriliyor ABD'de görme özürlü bir öğrenci, renklerin dijital ortamda müzik notalarına dönüştürülerek okunmasını sağlayan bir yazılım geliştirdi.
AB'de 'internet uçurumu' var Avrupa Komisyonu tarafınan yayınlanan internet okuryazarlığı raporuna göre, AB içinde kuzey-güney ve yeni-eski üyeler arasında büyük farklar bulunuyor.
HIV, kansere karşı kullanılabilir Genetik uzmanları, HIV virüsünde bir değişiklik yaparak, kanserli hücrelerin üstüne salıyor. Deney, fareler üzerinde olumlu sonuç verdi.
Tarıma 2.5 milyar YTL kredi desteği Tarım ve Köyişleri Bakanı Güçlü, tarımsal kredilerin cari faiz oranlarından indirim yapılmasına ilişkin kararname çerçevesinde tarım sektörüne 2.5 milyar Y..
Babacan: Teşvikten dönmeyeceğiz Devlet Bakanı Babacan, Teşvik Yasası'ndan geri dönmeyeceklerini belirterek, yasanın bütçedeki maliyetinin telafi edilebilir boyutlarda olduğunu söyledi.
Hazine'den rekor borçlanma Hazine ilk defa düzenlediği 5 yıl vadeli ihalede yüzde 15.1 faizle net 775.3 milyon YTL borçlandı. Üç yıl vadeli dolar cinsinden ihalede de satış yüzde 5.06 faizle ..
S.Denktaş'tan BM'de girişim KKTC Dışişleri Bakanı Serdar Denktaş, Kıbrıs Rum Yönetimi lideri Tasos Papadopulos'un uzlaşmaz tavrına karşı, BM nezdinde girişim başlattı.
'Irak vahşi Batı gibi yönetiliyor' Irak'ta Saddam Hüseyin döneminin sona ermesinden sonra koalisyon geçici yönetiminde görev yapan Franklin Willis adlı ABD'li yetkili,”Irak'ın vahşi Bat..
10 bin yeni üniversiteli polis Artan asayiş sorunlarına karşı tedbir olarak 10 bin yeni polis memuru alınmasını öngören yasa tasarısı TBMM Başkanlığı'na sunuldu.
Arınç organlarını bağışlamadı Sağlık Bakanlığının Meclis'te düzenlediği organ bağışı kampanyasını Meclis Başkanı Bülent Arınç başlattı ancak Arınç, “Henüz kendini hazır hissetmediğini b..
Erkan Mumcu'dan şok istifa 20 dönem Isparta Milletvekili Erkan Mumcu, Kültür ve Turizm Bakanlığı görevinden ve AKP'den istifa etti.
ARİSTON AML 119 ÇAMAŞIR MAKİNESİ TIKLAYIN, BU FIRSATI KAÇIRMAYIN ! Üstelik Bonus ve İdeal Kart’a 12 aya varan taksit imkanıyla!
Son hippi Daniel Day-Lewis Ünlü Amerikalı aktör Daniel Day-Lewis, "film çekmekten artık çekindiğini" söyledi.Day-Lewis, eşi Rebecca Miller'ın yönettiği ve başrolünü oynadığı "Jack ve Rose'un ..
9 kişi için ek gözetim süresi SSK'nın fahiş fiyatla ilaç alımına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında poliste gözaltında tutulan 9 kişi için 2 günlük ek gözetim süresi alındı. Roche'a i..
1 YTL'DEN SEVERIN BM3987 EKMEK YAPMA MAKİNESİ BU FIRSATI KAÇIRMAYIN ! TIKLAYIN, ARTIRIN, KAZANIN ! Bonus ve İdeal kartınıza 12 aya varan taksit imkanı !
Benim İsa'mın makineli tüfeği yok Oscar ödüllü Amerikalı sinema oyuncusu Tim Robbins, Irak'a demokrasi getirilmesi için 100 bin sivilin öldürülmesini doğru bulmadığını söyledi. Robbins, Alman..
Roche zanlısı 7 kişi serbest Roche firmasının fahiş fiyatla ilaç satarak SSK'yı 10 milyon dolar zarara uğrattığı iddiası üzerine gözaltına alınanlardan 7'si serbest bırakıldı. Roche'a ikin..
Muğla'da çeteye 14 tutuklama Jandarma ekiplerinin, Muğla merkez ile Ula, Yatağan ve Marmaris ilçelerinde düzenlediği operasyonlarda, organize suç örgütü kurarak haksız kazanç elde ettikleri i..
Sadıkoğlu Türkiye'ye dönüyor Irak’ta kaçırıldıktan 2 ay sonra 500 bin dolar fidye karşılığı serbest bırakılan armatör Kahraman Sadıkoğlu Türkiye’ye dönüyor. Eşi Jülide Sadıkoğlu, eşinin Bağda..
Tekel özelleştirilmesine ek süre TEKEL'in bağlı ortaklığı Sigara Sanayi İşletmeleri ve Ticaret A.Ş'nin özelleştirilmesi amacıyla açılan ihalede, son teklif verme süresi 4 Mart 2005'e uzatıldı..
Moody's 13 bankanın görünümünü yükseltti Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, 13 Türk bankasının B2 olan döviz cinsi mevduat notu görünümlerini, durağandan, pozitife yükseltti.
Hayvancılığa 622 milyon YTL destek Tarım Bakanı Sami Güçlü, 2005 yılında hayvancılığa 10.6 milyon YTL’si geçen yıllardan kalan et teşvik primi ödemeleri olmak üzere toplam 622 milyon YTL’lik ..
'Ermeni soykırımı'nda uzlaşma talebi Fransa’nın AB İşlerinden Sorumlu Bakanı Claudie Haignere, "Ermeni Soykırımı" konusunda uzlaşma istedi. AB’nin bir uzlaşma projesi olduğunu, zor tarih konu..
Muğla'da çete operasyonunda 14 tutuklama Jandarma ekiplerinin, Muğla merkez ile Ula, Yatağan ve Marmaris ilçelerinde düzenlediği operasyonlarda, organize suç örgütü kurarak haksız kazanç elde..
Bornova Erkek Yetiştirme Yurdu'nda tahliye İzmir'in Bornova İlçesi'nde bulunan Erkek Yetiştirme Yurdu'nda kalan çocuklar, "yurtta bazı olumsuzluklar yaşandığı" iddiasıyla çevik kuvvet desteği..
Haberin Devamı>>> Jinekolojik kanser türleri içinde dünyada en yaygın görüleni rahim ağzı kanseri. Ve bu kansere yol açan en önemli nedenlerden biri çokeşlilik!Lodos aldı götürdü
İsveçli şef Ehrling öldü Ünlü İsveçli orkestra şefi Sixten Ehrling 86 yaşında öldü. İsveç basını, Stockholm Kraliyet Operası ve Detroit Senfoni Orkestrası'nı yöneten Ehrling'in New York'ta öl..
Kapasite kullanımı azaldı İmalat sanayi sektörünün ocak ayı kapasite kullanımı, kurban bayramı tatili nedeniyle yaşanan iş günü kaybının da etkisiyle yüzde 76.3’e gerileyerek, geçen yıl şubat..
İran Meclisi Irancell yasasını onayladı İran meclisi, Türk şirketi Turkcell'in de hissesinin bulunduğu Irancell ile ilgili yasayı son haliyle onayladı. Yasa ile Turkcell'in hisse oranı yaklaş..
"Baring Türk lokumunun kokusunu aldı" Financial Times gazetesi, Baring Emerging Europe adlı yatırım fonunun Türkiye’ye olan ilgilisine dikkat çekerken "Baring Türk lokumunun kokusunu aldı" if..
İran'da cami yangını: 59 ölü İran'ın başkenti Tahran'daki Erk Camisi'nde dün akşam çıkan yangında ölü sayısı 59'a yükseldi.
Çin'de maden kazası: 203 ölü Çin'in kuzeydoğusunda bir kömür madeninde meydana gelen grizu patlamasında ölen madencilerin sayısı 203'e çıktı.
Anayasa’nın egemenlik ilkesi değişecek Adalet Bakanı Cemil Çiçek, "özellikle yetki devri açısından Türkiye’nin AB’ye katılıma hazır hale gelebilmesi için" başta "egemenliğin kayıtsız şartsız ..
» 1 2 3 4 5 6 7 8 9