13 Şubat 2005 Pazar Günü Haberleri

13 Şubat 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Belgesel Film Festivali'ne merhaba! Uluslararası 1001 Belgesel Film Festivali 2-6 Mart tarihleri arasında İstanbul seyircisini sekizinci kez Türkiye'den ve dünyanın dört bir yanından gelen be..
Kerkük'te Kürtlerden sevinç gösterisi Irak Bağımsız Seçim Komisyonu'nun seçim sonuçlarını açıklamasının ardından Kerkük'teki Kürtler sevinç gösterileri yaptı.
Irak'taki usulsüzlüğe araştırma istemi Türkiye, Irak'ta geçen ay yapılan seçimlerin, tüm kesimlerin adil temsiline imkan sağlayacak koşulları oluşturamadığı görüşünde.
Enerji Bakanlığı'ndan açıklama Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Elektrik Üretim A.Ş'deki yolsuzluk soruşturmasının, bakanlığın şeffaflık ilkesini ortaya koyduğu görüşünde.
Tıpta Son Yenilikler (1) Hekimin güveni yükseldi Herkesin en çok korktuğu hastalık olan kansere karşı tedavi olanakları her geçen gün daha da güçleniyor. Marmara Üniversitesi'nden Doç. Serda..
BAFTA'da En İyi Film: The Aviator Yönetmen Martin Scorcese'nin, efsanevi kişilik (milyarder/yapımcı/pilot/çapkın) Howard Hughes'un hayatını anlattığı filmi 'The Aviator', İngiliz Film ve Tele..
Berlin'den Hotel Rwanda'ya alkışlar 55. Uluslararası Berlin Film Festivali'nde yarışma dışı programda Cumartesi günü gösterimi yapılan 'Hotel Rwanda' filmi, salondan taşan 1600 seyirci tarafı..
Sevgililer Günü'nü kullanan virüslere dikkat! Güvenlik şirketi Sophos, Sevgililer Günü kutlama mesajları görünümünde yayılmaya çalışan virüslere karşı tüm kullanıcıları uyarıyor.
Turkcell'in İran'daki koşulları değişti İran Meclisi, Turkcell'in yaklaşık 1 yıl önce kazandığı 3 milyar dolarlık cep telefonu ihalesinin koşullarını değiştirdi.
S.Denktaş Papadopulos'a 'dur' diyecek KKTC Dışişleri Bakanı Serdar Denktaş, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Kofi Annan'ın prestijini korumak ve Rum yönetimi lideri Tasos Papadopulos'a �..
Irak'ta seçimin galibi Şiiler Irak'ta önde gelen Şii partilerin oluşturduğu Birleşik Irak İttifakı 30 Ocak'ta yapılan seçimlerde oyların yüzde 47,6'sını alarak seçimleri kazandı.
Arınç: Yolsuzlukların üzerine gidilecek Enerji Bakanlığı'ndaki yolsuzluk iddialarını değerlendiren Meclis Başkanı Bülent Arınç “Ucu nereye, kime kadar gidiyorsa gitsin, yolsuzlukların ü..
Aguilera evlilik yolunda Amerikalı pop şarkıcısı Christina Aguilera'nın uzun zamandan beri arkadaşlık ettiği Jordan Bratman ile nişanlandığı bildirildi. People dergisinin internet sitesinde v..
BAFTA’da en iyi film ‘The Aviator’ İngiliz Film ve Televizyon Akademisi Ödülleri’nin (BAFTA) 51’ncisine, Martin Scorcese’nin ’The Aviator’ ve Mike Leigh’in ’Vera Drake’ filmleri damgasını vur..
Mersin’deki Kerime Nadir Mersin’in varlıklı semtlerinden Pozcu’da, denize karşı bir apartman dairesinin kapısını çaldım. ‘Ay çok meraklandım’ dedi, kapıyı açan İpek Ongun, ‘Söylediğinizden ya..
Hastaneye kaldırılması gereken asosyal NBA manyağı Kaan Kural’ın evinde 300’ü aşan NBA kitabı ve 200’e yakın NBA baskılı giysisini görüp, Michael Jordan’ın 98 Chicago-Utah finalindeki son say..
Yerli simpson ailesi: Portakal ile Bronzlar Türkiye’nin pek de alışık olmadığı bir çizgi-dizi film. 25 dakikalık bölümlerden oluşuyor. Adı ‘Pembe ve Mavi’. Türü, komedi. Dizideki tüm kadınlar..
Bu kadın evinde kanaviçe işler mi? İş dünyasının en prestijli dergisi Fortune onu 6 yıl üst üste dünyanın en güçlü kadını seçmişti. Çünkü Carly Fiorina, ‘kadın başına’ Şirket Amerikası (Corpo..
Başıma bir şey gelse bile bu iş bitmeyecek Önce FBI’nın, ardından Condoleezza Rice’ın yalanını ABD Senatosu önünde ortaya çıkardı. FBI’daki istihbarat skandalıyla ilgili iddiaları, 11 Eylül s..
Cildiyeci Kolsuz Agop Prof. Dr. Agop Kotoğyan yani meşhur ‘Cildiyeci Kolsuz Agop’, 41 yıl hizmet verdiği İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden geçtiğimiz kasım ayında emekli old..
Hedef, İklim Bombası’nın patlamasını engellemek Bilim alarm üzerine alarm veriyor: 2050 yılına kadar 150 milyon insan yaşadıkları bölgeleri terk etmek zorunda kalabilir. Yani kötümser bir sen..
Bu Sibel Can örneğinde bir albüm-kilo orantısı araştırmasıdır Sibel Can’ın kilolarına bilim henüz kalıcı bir çözüm bulamadı. Ama geçici bir çözüm var, o da albüm çıkarmak. O diğer zamanlarda ..
Dünyanın bütün sesleri onun sesinde bir arada Bilkent Üniversitesi Konser Salonu’nda 26 Ekim 2004 gecesi, onun sesini duyan az sayıdaki şanslı kişinin çoğu, Can Dündar gibi, ‘Bir ses duydum; ..
Gasp suçları %35 arttı Soyulan dükkanlar, evlerdeki hırsızlıklar, sokaktaki kapkaç son haftalarda en fazla konuştuğumuz konular oldu. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan istatistikl..
İspanya alev alev İspanya'nın başkenti Madrid'de dün gece 32 katlı bir gökdelende çıkan ve binanın bir bölümünün çökmesine neden olan yangının, Madrid tarihindeki en büyük yangın olduğu bildi..
El yapımı pasta ve kurabiyeler Ulus'ta yer alan Coco's, Sevgililer Günü için tatlı seçenekler sunuyor. Konusunda deneyimli aşçılar tarafından hazırlanan el yapımı pasta ve kurabiyeler Coco's'..
Kalamış'ta bir mahalle meyhanesi Kalamış'taki Mey, sahiplerinin dediği gibi "mahalle meyhaneleri havasında" bir restoranOpera eşliğinde yemek
"Patron olmak istemiyorum, ben halimden memnunum" Televizyondaki iş dünyası ile ilgili programların en sıcak yüzlerinden olan Merva Ulusoy her hafta "ağır" konuklarla röportajlar yapıyor. Ail..
Hayal kurma dersleri... Unutulmaz Türk filmlerine ve çok izlenen TV dizilerine imza atmış senaristler bir araya geldi. Ortaya beş kişilik dev bir kadro çıktı. Bu beşli yani Sefa Önal, Macit K..
Meme küçültme operasyonlarında eşin de fikri mutlaka alınmalı Bir kadına meme küçültme ameliyatı yapılırken, kocası ya da sevgilisi de meme formunun ve yara izlerinin nasıl olabileceği konusu..
Yarım asırlık aşkın hikayesi sahnelerde İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nin bu yıl ana teması "aşk". Aşkı anlatan eserler arasında ünlü "Batı Yakasının Hikayesi" müzikali de var. 15 Şubat'tan..
BAFTA'dan The Aviator'a 4 ödül Yönetmen Martin Scorcese'nin, efsanevi kişilik (milyarder/yapımcı/pilot/çapkın) Howard Hughes'un hayatını anlattığı filmi 'The Aviator', İngiliz Film ve Televiz..
Avrupa'nın en güçlü roketi uzayda Avrupa'nın en güçlü roketi olarak bilinen ve son derece değerli ticari uyduları taşıyan Ariane 5 ECA roketinin uzaya fırlatıldığı bildirildi.
Bir kar tutkusu: Snowboard 1970'lerin sonunda bir grup çılgın kayakçı tarafından keşfedildi ancak 1990'larda popülerleşti.
Sorularla yüksek tansiyon Tansiyon, kan basıncını ifade eder. Yüksek kan basıncına ise hipertansiyon adı verilir.
Memurların AB'ye girmesi zor Kamu-Sen “memur maaşlarının Avrupa'da sabit kalıp, Türkiye'de her yıl yüzde 5 arttığı takdirde 35 yıl sonra AB ileTürkiye'deki maaşların eşitlenebileceğini&..
AB, Türkiye'ye yardımı artıracak AB Türkiye Delegasyonu Mali İşbirliği Koordinasyon ve Yatırım Bölüm Başkanı Holger Schröder, “Türkiye'ye aday ülke olarak katılım öncesi uyum yardımı ba..
Kamuda mali disipline uyum % 60 2004'de kamuda mali disipline uyum oranı, yüzde 61.2 olarak gerçekleşti . 98 kamu kuruluşundan 60'ı, yıl içinde kendilerine verilen bütçe ödeneklerini dahi tam..
ABD İran'ı havadan izliyor Washington yönetiminin, İran'ın nükleer programını izlemek için bu ülkenin hava sahasında insansız casus hava araçlarıyla keşif uçuşları gerçekleştirdiği bildirildi..
Filistinli örgütlerden koşullu ateşkes Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın Hamas örgütü liderleriyle yaptığı görüşmeden koşullu ateşkes kararı çıktı.
'Şiiler oyların yüzde 60'ını aldı' Irak'ta önde gelen Şii partilerin oluşturduğu Birleşik Irak İttifakı'nın 30 Ocak'ta yapılan seçimlerde oyların yüzde 60'ını aldığı bildirildi.
Enerji soruşturmasında 7 tutuklama Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'ndaki enerji ihaleleri ile ilgili soruşturma kapsamında mahkemeye sevk edilen ve aralarında Elektrik Üretim A.Ş. (EÜAŞ) ..
Öğrenci affı komisyonda görüşülecek Öğrenci affı ile ilgili düzenleme bu hafta Meclis Milli Eğitim Komisyonu'nda ele alınacak.
Demirkan'ın 'Gelibolu' çıkarması 'Dünya Benim' ve '2004 İstanbul' adını taşıyan solo albümlerinden sonra Demir Demirkan bu defa farklı bir kulvarda karşımıza çıkacak.
Arı vız vız vız... Tori Amos bu ayın sonunda yeni albümünü çıkarıyor. 'The Beekeeper' isimli albüm Amos'un Amerikan tarihine alternatif bir bakış açısı getirdiği, üç yıl önce yayımlanan 'Scar..
Ayın Müzik DVD'leri 'Mind Body&Soul Sessions: Live In New York City', 'yaşından büyük sesi' ile dinleyenlere parmak ısırtan soul'un 'sarışın' prensesi Joss Stone'un ilk konser kaydı.
Bana Göz Kulak Ol! Rod Stewart, 1960'lı yıllardan beri müzik dünyasının içinde. Rock'tan pop'a, folk'tan blues'a pek çok tarzla haşır neşir oldu. İyi olduğu kadar berbat albümler de kaydetti.
Osman Hamdi tenzilatlı gitti 'Kaplumbağa Terbiyecisi' 5 trilyon TL'ye satılan Osman Hamdi'nin 'Rüstem Paşa Camii'nin Önünde' tablosu, ucuza gitti. Açılışta 950 bin YTL istenen tablo, 850 bin ..
'Samanyolu'yla hep yaşayacak Yıllardır dillerden düşmeyen 'Samanyolu' ve 'Gökyüzünde Yalnız Gezen Yıldızlar' gibi şarkıların bestekârı Teoman Alpay, bir süredir tedavi gördüğü Çanakkale SSK H..
Hepsi 'okumuş' çocuklar Türkiye Basketbol Ligi'nde oynanan maçta Galatasaray, İTÜ'ye 78-73 mağlup oldu. Maçın ilk periyodunda her iki ekip de sayı bulmakta zorlandı. Galatasaray'ın her sayısı..
» 1 2 3 4