12 Şubat 2005 Cumartesi Günü Haberleri

12 Şubat 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Cem Uzan nakit ödeme önermemiş Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, TMSF yetkilileriyle dün görüşen Genç Parti Genel Başkanı Cem Uzan'ın, 1 milyar dolar nakit ödemesi değil, fondaki varlıkla..
Batık bankacıların eserleri satıldı Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından Uzan, Balkaner, Demirel ile Aksoy ailelerinden haczedilen toplam muhammen bedeli 4 milyon 929 bin YTL olan..
Irak'ta saldırılar: 32 ölü Irak'ın çeşitli bölgelerindeki saldırı ve çatışmalarda 32 kişi hayatını kaybetti.
Keşmir'de çığ felaketi: 38 ölü Pakistan'ın Keşmir eyaletinde çığ düşmesi sonucu iki köyde en az 38 kişi hayatını kaybetti.
Enerji'de 11 tutuklama talebi Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'ndaki yolsuzluk iddialarıyla ilgili gözaltına alınan 13 kişiden 11'i tutuklanmaları istemiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi.
Kazayı protesto için yolu trafiğe kapattılar Kütahya ve Güral Porselen fabrikalarında çalışan işçilerin, sabaha karşı meydana gelen, 1 arkadaşlarının ölümü, 24 arkadaşlarının da yaralanmasıyl..
Başbakan Anadolu Sağlık Merkezi'ni açtı Anadolu Vakfı ile ABD’nin köklü üniversite hastanesi Johns Hopkins Medicine’in stratejik ortaklığı ile Gebze Çayırova’da kurulan Anadolu Sağlık Merkezi..
İETT şoförünü otobüste bıçakladılar Sarıyer'de bir İETT şoförü otobüste bıçaklandı.
Erdoğan, Rum muhalefet lideriyle görüştü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Ana Muhalefet Partisi Lideri Demokratik Seferberlik Partisi (DİSİ) Genel Başkanı Nikos Anasta..
Cem Uzan TMSF’ye nakit ödeme önermemiş Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, TMSF yetkilileriyle dün görüşen Genç Parti Genel Başkanı Cem Uzan'ın, 1 milyar dolar nakit ödemesi değil, fondaki ..
'Teşvik, IMF ile sorun yaratmaz' Devlet Bakanı Babacan, Teşvik Yasası'nın IMF ile yapılacak yeni stand-by'ın sürecini geciktirmeyeceğini kaydetti.
İçki üreticisi ÖTV'den yana dertli TEKEL'in alkollü içkiler bölümünü alan Mey İçki'nin CEO'su Yorgancıoğlu, ÖTV artışlarının sektörün büyümesini zorlaştırdığını söyledi. Yorgancıoğlu, TEKEL B..
'Türkiye, AB'nin sınırlarını zorlar' Alman Hıristiyan demokrat lider Angela Merkel, Avrupa Birliği'nin sınırlarını zorlayacağı için Türkiye'nin üyeliğine karşı olduklarını söyledi.
Bitlis'te bir kişi çığ altında kaldı Bitlis'in Hizan İlçesi'nde bağlı Aladana Köyü Yedikardeş Mezrası'nda çığ düştü. Çığ altında kalan 1 kişiyi arama çalışmaları sürüyor.
Batı Trakya'da kutsal mekan gerginliği Batı Trakya'da, Türk azınlığa ait kutsal mekanlarda yapılan tahribatlar azınlığın tepkisine yol açtı.
Arınç: Zorlamalarla bir yere varılamaz TBMM Başkanı Bülent Arınç, "Halkımız toplumun tüm kesiminde barış istiyor, huzur istiyor. Artık yasaklarla, zorlamalarla, despotlukla bir yere varılamay..
OSTİM esnafından tabela indirme eylemi Tabela, reklam, ilan vergilerinin 4 bin-26 bin kat artırılmasını protesto eden OSTİM esnafı, tabela indirme eylemi başlattı.
Erdoğan: Güven ve istikrar yatırımı patlatıyor Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin geçen yıl yerli ve yabancı yatırımda çok ciddi bir patlama gerçekleştirdiğini vurgulayarak, "Bu, güve..
Güzeldere Şelalesi dondu Düzce'nin Gölyaka İlçesi'ndeki Güzeldere Şelalesi dondu.
Tutuklu çocuklara eğitim imkanı Tutuklu çocuklara, açık ilk ve lise öğretiminden yararlanma olanağı sağlanacak.
Fransızlar antibiyotik düşkünü çıktı İngiliz tıp dergisi Lancet'in yaptığı araştırma, Avrupa'da en çok Fransızların antibiyotik kullandıklarını ortaya koydu.
Hacılar çocuk felci tehdidi altında Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Suudi Arabistan'da hac mevsiminde bir çocuk felci vakasının tespit edilmesi nedeniyle, hacılar ve döndükleri ülkelerin çocuk fel..
Esnafa kar faturası 2.7 milyon YTL İstanbul Meyve-Sebze Komisyoncuları ve Tüccarları Derneği (İMESKOM) Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Er, kentte 560 ton sebze ve meyvenin soğuktan donduğunu, b..
'Uzan, varlıkları için protokol önerdi' Başbakan Yardımcısı Şener, Uzan'ın TMSF'ye geçmiş varlıkların satışını kolaylaştırmak için bir protokol önerdiğini söyledi. Şener, “Öneriler kabu..
Abbas, militanlarla bir araya geliyor Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, militan gruplarla bugün bir araya geliyor.
Irak'ta bombalı saldırı: 18 ölü Irak'ın başkenti Bağdat'ın güneyindeki Musayib kasabasında, bu sabah bir hastenin önünde bomba yüklü bir aracın infilak etmesi sonucu 18 kişi öldü, 16 kişi yar..
Togo'da binlerce kişi polisle çatıştı Afrika ülkelerinden Togo'da yeni devlet başkanının atanmasını darbe olduğu gerekçesiyle protesto eden binlerce kişiyle polis arasında çatışma çıktı.
ABD ticari heyeti KKTC'yi ziyaret edecek ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Richard Boucher, bir Amerikan ticaret heyetinin, ABD'nin Ankara Büyükelçiliği Ticaret Ataşesi ile birlikte KKTC'yi ziy..
Baykal: AKP bizi belirsiz yola sürüklüyor CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, "AK Parti, Türkiye'yi geleceği olmayan bir politikaya sürüklüyor" dedi.
4 yeni film gösterimde 2 dalda Oscar adayı ve sayısız ödül sahibi 'İçimdeki Deniz'; Chucky korku/komedi serisinin beşinci filmi 'Bebek'; ölülerin yaşayanlarla iletişime girdikleri 'Hayalet Se..
Bestekar Teoman Alpay vefat etti Ünlü Bestekar Teoman Alpay (73), tedavi gördüğü hastanede vefat etti.
Mutfakların marifetli meyvesi limon Mutfakların marifetli meyvesi limon, hoş aroması ve keskin tadıyla pasta süslemenin yanı sıra, mutfak gereçlerinin temizliği ve sağlıkla ilgili birçok soru..
Diyet bıraktıran bahaneler Hangimiz zayıflama maceramızda ümitsizliğe kapılıp, diyeti bırakmak için çeşitli bahaneler aramadık ki? Ama artık bahanelere son! Doğum sonrası kiloları verebilmeni..
Vestel yabancı ortak gözlüyor Vestel İcra Kurulu Başkanı Yüngül, yabancı ortak konusunda görüştükleri bir şirketin olmadığını, ancak fırsatları değerlendireceklerini söyledi. Şirket, bu yıl 4..
ABD: Türkiye'yle yaklaşım farklılığı olabilir ABD Dışişleri Bakanlığı'nın siyasi işlerden sorumlu müsteşarı Mark Grossman, Türk-Amerikan ilişkilerinin, yaklaşım farklılıklarına dayanacak olgu..
BM: 300 bin çocuk silahla yaşıyor 12 Şubat “uluslararası çocuk askerler günü” için Birleşmiş Milletlerin hazırladığı rapor, dünyada 300 bin çocuk asker bulunduğunu ve çocukların h..
Irak'ta bombalı saldırı: 17 ölü Irak'ın başkenti Bağdat'ın güneyindeki Musayib kasabasında, bu sabah bir hastenin önünde bomba yüklü bir aracın infilak etmesi sonucu 17 kişi öldü, 16 kişi yar..
Türkiye, ISAF'ın komutasını 2'nci kez devralıyor Türkiye, Afganistan'daki Uluslararası Güvenlik ve Yardım Kuvveti'nin (ISAF) komutasını, yarın başkent Kabil'de düzenlenecek törenle Avrupa Kol..
LGS'ye başvuru yarın sona eriyor Liselere Giriş Sınavı'na (LGS) başvurulardaki yoğunluk nedeniyle 2 gün uzatılan başvuru süresi yarın akşam saatlerinde sona erecek.
'Türban sorunu afla çözülmez' TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Tayyar Altıkulaç, “öğrenci affına ilişkin yasa teklifi ile türban sorununu çözmek gibi bir ama..
» 1 2 3 4 5