4 Ocak 2005 Salı Günü Haberleri

4 Ocak 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Human League Indigo'nun konuğu Elektronik ritimler üzerine kurulu müzik yapısını izleyicilerle kolaylıkla paylaşan İngiliz müzik grubu Human League, 15 Ocak'ta Indigo'da sahneye çıkacak.
Client, Roxy'de sahne alıyor Depeche Mode'un klavyecisi Fletcher'in keşfi Client, Roxy'de 12 Ocak'ta yapılacak konserle İstanbullu müzikseverlerle buluşacak.
Spirit, Mars'ta bir yılı doldurdu NASA'nın Mars'ta yaşama dair bulgu arayan ikiz robotları Spirit ve Opportunity, Mars'ta geçmiş çağlarda suyun varlığına işaret eden kanıtlar buldu.
Büyük ikramiyenin ilk talihlisi çıktı Milli Piyango'nun yılbaşı özel çekilişinde, 15 trilyon liralık büyük ikramiyenin ilk talihlisi parasını aldı. 15 trilyon liranın Afşinli talihlisi, banka..
Teşvikli il artıyor, tarıma faiz düşecek Başbakan Erdoğan, teşvik verilecek il sayısının 13 artırılacak 49'a çıkarılacağını belirtirken, çiftçi ve esnaf kredi faizlerinin düşürüleceğini kayde..
Başbakan'dan iki müjde Başbakan Erdoğan, çiftçi ve esnafın kredi faizini düşürdüklerini belirterek illere yönelik getirilen Teşvik Yasası kapsamını da genişletme kararını aldıklarını açıkladı..
Tiyatro Oyunevi 'Döne Döne' oynuyor Tiyatro Oyunevi, çağdaş Avusturyalı yazar Werner Schwab'ın 'Baştan Çıkarma Rondu / Döne Döne' adlı oyununu İSM 2. Kat'ta 7, 8, 14, 15 Ocak tarihlerinde sah..
Yaver: BM, seçim koşullarını gözden geçirsin Irak Devlet Başkanı Gazi El Yaver, BM'den Irak'ta bu ay sonu yapılacağı açıklanan genel seçimlerin yapılıp yapılamayacağının gözden geçirilmesini ..
İsrail arabulucuğa soğuk Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Kudüs'te İsrail Dışişleri Bakanı Silvan Şalom'la yaptığı görüşmede, Ortadoğu barışı için Türkiye'nin Yol Haritası temelinde her türlü k..
Baykal-Sarıgül kavgası büyüyor CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, partisinin grup toplantısında Mustafa Sarıgül'e meydan okudu. Sarıgül de “Maç bitti, uzatmaları oynuyorlar” diyerek ..
Çiçek: Başkanlık sistemi için hazırlığımız yok Adalet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, başkanlık sistemi için bir hazırlıkları olmadığını söyledi.
İstanbul'un parçalanmış belleği Siyah-beyaz İstanbul fotoğrafları ve İpekyolu destanıyla tanınan fotoğrafçı Arif Aşçı, bu kez İstanbul'un 'parçalanmış belleğini, yani bir zamanlar kenti koruy..
İstanbul'da fidan şöleni İstanbul Çevre ve Orman İl Müdürlüğü'nce düzenlenen "Fidan Dağıtım Şöleni" Sirkeci Garı'nda başladı. Gar girişinde oluşturulan stanttan vatandaşlara çam fidanlarının ..
Borsa'da kar satışı Enflasyonun etkisi ile 25 bin 500 desteğinni üzerine çıkan Borsa, kar satışlarıyla geriledi. İMKB Ulusal-100 Endeksi günü 1.6 oranında değer kaybıyla 25 bin 42 puandan tam..
Demirel serbest bırakıldı Bulgaristan'a yasadışı yollardan girmeye çalışırken yakalanan Egebank’ın eski sahibi Yahya Murat Demirel, şartlı olarak serbest bırakıldı.  Bizi bırakın 100 bin ..
FKÖ, İsrail'e roket saldırısını kınadı Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) lideri Mahmud Abbas, Filistin topraklarından İsrail'e düzenlenen roket saldırılarını kınadı.
Uzanlar'ın arsaları 792 bin YTL'ye satıldı Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF) bugün ilk kez yaptığı YTL'li ihalede, Uzan Grubu borçları nedeniyle el konulan 4 arsa toplam 792 bin YTL'y..
Demirel şartlı serbest bırakıldı Yılbaşı gecesi Bulgaristan'a yasadışı yollardan girmeye çalışırken yakalanan Egebank’ın eski sahibi Yahya Murat Demirel, şartlı olarak serbest bırakıldı. ..
CHP'li başkanın silahına el konuldu Niğde'nin Ulukışla İlçesi Belediye Başkanı Hacı Avşar'ın tabancasına, evinin balkonundan havaya ateş açtığı iddiasıyla, incelenmek üzere el konulduğu bildi..
Usta heykeltraş Şadi Çalık Kibele'de Türkiye´de çağdaş heykelin öncülerinden olan usta heykeltraş Prof. Şadi Çalık'ın retrospektif sergisi 26 Şubat 2005'e kadar İş Sanat Kibele Galeri'de gezi..
Gül, İsrail Cumhurbaşkanı ile görüştü Ortadoğu ziyaretinin ikinci gününde, İsrail'de temaslarda bulunan Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Cumhurbaşkanı Moşe Katsav ve Dışişleri Bakanı Silvan Şal..
'Türkiye Ortadoğu'da boşluğu dolduracak' Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye yıllar önce kabuğuna çekildiği için Ortadoğu'da bıraktığı boşluğu doldurma sürecine girdi” dedi.
CHP'de gözler muhalefette Baykal'a muhalifliğiyle bilinen isimlerin Kurultay'a giderken Sarıgül etrafında toplanıp toplanmayacağı merak konusu.
Bullock'tan Güney Asya'ya 1 milyon dolar Amerikalı sinema yıldızı Sandra Bullock, Güney Asya'daki tsunami felaketzedelerine yardımda bulunmak üzere Uluslararası Kızılhaç Federasyonu'na 1 mily..
Ünlülere yardım konseri için çağrı Afrika'daki aç insanlara yardım amacıyla düzenlenen "Live Aid" konserinin bir benzerinin de Güney Asya'daki felaketzedeler için yapılması planlanıyor. Cardi..
"Ölümsüz Aşk" ın yolu İstanbul'dan geçiyor Portekizli müzik grubu Madredeus yeni albümü "Um Amor Infinito"nun (Ölümsüz Aşk) tanıtım turnesi kapsamında İstanbul'a uğrayacak. World Music (dünya..
Tarihi kemiklere inceleme Üniversitelerarası Yaz Spor Oyunları organizasyonu kapsamındaki onarım sırasında kafatası ve kemikten oluşan insan iskeletlerinin bulunduğu Alsancak Stadı'nda, "bölg..
Diyetler kilo verdirmiyor ABD'de en yaygın uygulanan 10 zayıflama programı konusunda yapılan bilimsel araştırma, biri haricinde bu programların hiçbirinin kilo verdirmede ve verilen kiloda ka..
Şifalı bitkiler tehlikede Türkiye'nin şifalı bitki çeşitliliği yönünden büyük potansiyele sahip bulunduğu, içecek, yiyecek, baharat, kozmetik ve ilaç sanayiinde hammadde olarak kullanılan bu ..
Lojman satışında hayal kırıklığı Türkiye Ticaret Merkezi olarak satışa çıkarılan TBMM Lojmanlarında, istenen satış rakamlarına ulaşılamaması üzerine, çok katlı 2 blok, yeniden konuta dönüştür..
Toroğlu şikayet etmeye çağıracak Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, "İlgilen-bilgilen" sloganıyla, "Tüketiciyi Bilinçlendirme Kampanyası"nı başlattı. Kampanya çerçevesinde hazırlanan skeçle..
Halkbank'ın iki talibi var Kamu Bankaları Ortak Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Sayın, Halk bankası'na biri yerli, diğeri de yabancı olmak üzere iki talipli olduğunu açıkladı. Sayın, bu ay içinde..
Piyasaların morali yüksek Ekonomideki gelişmeler piyasaların moralini artırıyor. Borsa, 1. seansı 94 puanlık yükselişle 25 bin 540 puandan tamamlayarak yine zirve yaptı. Dövizdeki düşüş devam..
Erdoğan: Kuruşun hesabını yapın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, YTL'ye geçiş operasyonunun hiçbir aksaklığa sebebiyet vermeyecek şekilde başarıyla gerçekleştirildiğini kayderek, halka, YTL'ye ..
Romanya'da bir Türk yönetmen Devlet Tiyatroları'nın başarılı yönetmeni Kemal Başar, yönetmenlikteki performansını Romanya'da da sergileyecek. Başar, İsrailli yazar Nava Semel'in 'Gözlerin Ard..
Richard Gere: Filistinliler, sandığa! Ünlü film yıldızı Richard Gere, Filistinlileri 9 Ocak'ta, Yaser Arafat'ın yerine geçecek lideri belirlemek amacıyla yapılacak Devlet Başkanlığı Seçimleri..
Gül: Ortadoğu'da barış rolü oynayabiliriz Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Suriye’nin, İsrail ile barış yapma konusunda ciddi olduğuna inandıklarını belirterek, Türkiye’nin, Suriye ve Filistin ..
Irak'ta bir Türk şoförü daha öldürüldü Irak'ın başkenti Bağdat'ın kuzeyinde bir Türk kamyon şoförünün öldürüldüğü bildirildi.
Latife Hanım için açıklama 2 Şubat’ta Türk Tarih Kurumu (TTK) tarafından Şubat 2005’te kamuoyuna açıklanacak olan Latife Hanım’ın yazışmalarını okuyan tek kişi olan Ord. Prof. Dr. Reşat Kayna..
Marie F.Bahçe'de Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımı, ABD'li Marie Ferdinand ile anlaştı. 27 yaşındaki Marie'nin bugün İstanbul'a geleceği ve sağlık kontrolünün ardından imza atacağı açıklandı.
Soyut resmin Hırvat ustası Murtiç öldü Soyut resmin ustalarından Hırvat ressam Edo Murtiç, Hırvatistan'ın başkenti Zagreb'de 83 yaşında vefat etti.
NASA, kuyrukluyıldızı patlatacak Uzay aracı Deep Impact, bir kuyrukluyıldızı füzeyle patlatmak üzere 12 Ocak'ta havalanıyor. Uzay aracı, patlamayı kameralarla izleyecek ve ufalanan parçaları ..
Büyük ikramiye talihlilerini bekliyor Milli Piyango'nun yılbaşı özel çekilişinde 15 trilyonu paylaşan 4 talihli henüz ortaya çıkmadı. 5 trilyonluk ikramiyenin 4 talihsinden Fethiyeli olanı is..
Aşırı ısı farkı hücreleri şok ediyor Doğu Anadolu Bölgesi'nde, evinden dışarı çıkan bir insanın maruz kaldığı 50 derecelik ısı farkının, solunum yollarındaki hücreleri adeta şok ettiği belirt..
Çocuğu 'tik'ten çevresi kurtarır Bir amaca yönelik olmayan ancak baskılanabilen, istem dışı olarak tekrarlanan göz kırpma, burun çekme, boğazını temizleme gibi garip hareket ve ses çıkarmalar..
Reklam sektörünün yıldızı parlıyor Uluslararası Reklamcılık Derneği Başkanı Yalçındağ, ekonomideki büyümenin 2004'te sektörü yüzde 36 büyüttüğüne işaret ederken, 2005 yılında büyümenin yüzde ..
İndirimi yansıtmayanı şikayet edin Sanayi Bakanı Coşkun, Katma Değer Vergisi'ndeki yüzde 10'luk indirimi fiyatlarına yansıtmayan kurumları şikayet etmesini istedi.
Halkbank'a iki şirket talip oldu Kamu Bankaları Ortak Yönetim Kurulu Başkanı Sayın, özelleştirme sürecindeki Halkbank'a birisi yabancı olmak üzere iki şirketin talip olduğunu söylerken, ilgil..
'Türkiye, Ortadoğu'da olumlu rol oynayabilir' ABD Dışişleri Bakanlığı, İsrail ile Filistin arasında diyaloğun artırılmasında ve Filistinli grupların terörden vazgeçmeye ikna edilmesinde Türki..
Yardımlara altyapı eksikliği engeli Güney Asya'da 26 Aralık'ta yaşanan tsunami felaketinin ardından bölgeye yapılan yardımların dağıtılmasında ciddi güçlüklerle karşılaşılıyor.
» 1 2 3 4 5 6 7 8