3 Ocak 2005 Pazartesi Günü Haberleri

3 Ocak 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Hangi ünlüyle evlenmek istersiniz? Nicole Kidman, Angelina Jolie, Paris Hilton, George Clooney, Orlando Bloom, Jude Law gibi bekar ünlülerin evlilik hayallerini süslediği ortaya çıktı.
Babacan'dan enflasyon değerlendirmesi Devlet Bakanı Ali Babacan 2004 enflasyon oranlarının Türkiye ekonomisi için tarihi bir gösterge olduğunu söyledi.
Iraklı bakan: Seçimler ertelenebilir Irak Savunma Bakanı Hazım El-Şalan, Sünnilerin katılmaması halinde 30 Ocak'ta yapılması öngörülen seçimlerin ertelenebileceğini, kendi tercihinin de bu yö..
Fransa'da referandumun önü açıldı Fransa'da Adalet Bakanı Dominique Perben tarafından hazırlanan anayasa uyum paketi, Bakanlar Kurulu'nda kabul edildi.
Petrol fiyatları geriliyor Uluslararası piyasalarda hampetrolün varil fiyatı, 43 doların altına geriledi. ABD petrolü, 79 sentlik değer kaybıyla 42.66 dolardan işlem görmeye başladı.
Kredi kartı kullanıcılarına YTL uyarısı MasterCard Güneydoğu Avrupa Genel Müdürü Özlem Erçelen İmece, Yeni Türk Lirası'na geçişle birlikte yanlışlıklara yol açılmaması için, müşterilerin kred..
Havalimanı'nda uyuşturucu operasyonu Atatürk Havalimanı'nda "Nil" adı altında gerçekleştirilen 3 ayrı operasyonda, 5 kilo kokain ele geçirildi.
Soğuk hava geliyor Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bu geceden itibaren, yurdun, Balkanlar üzerinden gelecek yeni bir soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceğini bildirdi. Meteoroloji Genel Müdü..
Beyoğlu tacizcileri yakalanacak Beyoğlu'nda yılbaşı gecesi Hırvatistan uyruklu öğrenci turistleri taciz ettikleri görüntülenen kişilerin belirlenerek yakalanması amacıyla çalışma başlatıldı.
Bandoneon ustası Amenabar İstanbul'da Çağımızın Astor Piazzola'dan sonraki en iyi bandoneon virtüozlarından biri olarak nitelendirilen Joaquin Amenabar, müzikseverlerle bir atölye çalışması y..
Sigara iş kazasını tetikliyor Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Celal Karlıkaya, sigara tiryakisinin daha çok kazalara yol aç..
Soğuk hava geliyor Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bu geceden itibaren, yurdun, Balkanlar üzerinden gelecek yeni bir soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceğini bildirdi. Meteoroloji Genel Müdü..
Erkekler akıllı kadınla evlenmiyor İngiltere'de Bristol, Edinburgh, Aberdeen ve Glasgow üniversiteleri tarafından yapılan ortak araştırmanın sonuçları, erkeklerin kendilerinden daha az zeki o..
"Koca dayağı"na karşı duvar ördü Adana'da, bir kadın "koca dayağı"ndan kurtulmak için evinin ortasına duvar ördürdü. Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunan kadın, kocasının duvarı yı..
ABD'de hasılat rekortmeni filmler 2004'te ABD'de en çok izlenen film, 436 milyon dolarlık gişe hasılatıyla, bir sevgi hikayesini konu alan sevimli animasyon 'Shrek-2'. İkincilik 'Örümcek Adam..
Sigara, iş kazaları riskini katlıyor Sigara içenlerin, içmeyene oranla iki kat daha fazla iş kazasına uğradığı kaydedildi.
HIV virüsünün çoğalması engellendi Alman bilim adamları, HIV virüsünün yol açtığı AIDS hastalığını tedavi etmede yeni bir yöntem geliştirdiler.
Piyasalar YTL ile rekorları sürdürdü Yeni Türk Lirası'nın tedavüle çıktığı, yeni yılın ilk işlem gününde İstanbul Borsası'nda hisse senetleri yüzde 1.9 değer kazandı. Ulusal 100 Endeksi 25 bi..
Enflasyonda tek haneli final Gıda fiyatlarındaki gerilemenin desteğiyle Aralık ayında TEFE binde 1.3, TÜFE binde 4.5 arttı. 2004 genelinde enflasyon tüketici fiyatlarında ise yüzde 9.3, topta..
Fransa'da 'referandum'un önü açıldı Fransa'da Adalet Bakanı Dominique Perben tarafından hazırlanan anayasa uyum paketi, bugün Bakanlar Kurulu'nda kabul edildi.
Kürt bildirisine 260 imza daha Avrupa'daki bazı basın organlarında yayımlanan 'Kürtler ne istiyor' adlı bildiriyi, Diyarbakır'da 260 kişi daha imzaladı. Bildiriye destek veren grup, açıklaman..
Baykal, CHP'de kurultayı topluyor CHP Yüksek Disiplin Kurulu, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün partiden ihracı istemini, 7'ye karşı 8 oyla redetti. Parti yönetimini şok eden bu karar..
Dişi Kartallar Koleji bitirdi: 66-59 Türkiye Bayanlar Basketbol Ligi'nde Beşiktaş, deplasmanda Çankaya Üniversitesi Arı Koleji'ni 66-59 yendi.
Irak'ta iki ayrı bombalı saldırı: 12 ölü Bağdat'ın kuzeyindeki Tikrit'te düzenlenen bombalı saldırılarda 6 ulusal muhafızın öldüğü bildirildi.
WT: Türkiye, neo-Avrupalı ABD'nin, AB'ye üyelik sürecindeki Türkiye'yi yeni Avrupa ülkelerine dahil olarak görmek istediği, böylece Avrupa ve Ortadoğu'daki dış politikalarına daha fazla deste..
PKK için üçlü zirve ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Armitage, PKK konusunda Ankara’da üçlü bir toplantı yapılacağını söyledi. Kürt bölgesi Irak’a örnek olsun
Yeni yılın ilk tiyatro turneleri ADT'den Ankara Devlet Tiyatrosu'nun iki ayrı oyunu, yeni yılın ilk turnelerini Çorum, Kayseri ve Diyarbakır'a gerçekleştirecek.
IBM: PC bölümü hep batıktı IBM, Lenovo'ya satılan PC bölümünün kâr etmeyen bir işletme olduğunu, son 4 yıldır zarar ettiğini açıkladı.
Irak'ta bombalı saldırılar: 13 ölü Irak'ın başkenti Bağdat ile Tikrit Balad'da düzenlenen saldırılarda 13 kişi öldü. Saldırılarda 43 kişi de yaralandı.
'Güney Asya'nın imarı 10 yıl sürer' Güney Asya'yı vuran deprem ve tsunami felaketinin bölgede yol açtığı sosyal ve ekonomik tahribatın boyutu henüz tam olarak hesaplanabilmiş değil. Ama Birle..
Sarıgül: 2 ay içinde genel başkanım CHP Yüksek Disiplin Kurulu, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül hakkındaki partiden kesin ihraç istemini reddetti.
İstanbul Barosu'nun Pamukova raporu Adapazarı'ndaki tren kazası ile ilgili olarak İstanbul Barosu'nun isteği üzerine hazırlanan bilirkişi raporu tamamlandı.
Avrupa sinemasından seçkin filmler Avrupa’nın bir çok ülkesinden genç ve usta yönetmenlerin çeşitli filmlerinin yer aldığı Ankara Sinema Kültür Derneği Sinetek Avrupa Film Gösterimleri yeni y..
Yarıyıl tatili 19 Ocak'ta başlıyor Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) çalışma takvimine göre, 13 Eylül 2004 tarihinde başlayan 2004-2005 eğitim-öğretim yılının birinci dönemi Kurban Bayramı'nın..
Abbas: Militanlara karış silahlanmayacağız Filistin'de 9 Ocak'ta yapılacak devlet başkanlığı seçiminin adaylarından Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) lideri Mahmud Abbas, Filistinli militan örgü..
Sarıyer'de ev baskını: 4 ölü İstanbul Sarıyer'de bir eve yapılan baskında aileden dört kişi öldürüldü, üç kişi de kaçırıldı.
Sarıgül CHP'de kaldı CHP Yüksek Disiplin Kurulu, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün partiden ihraç istemini reddetti.
'Pamukova'da deliller karartıldı' İstanbul Barosu, Bilirkişi raporuyla Pamukova’da meydana gelen tren faciasında delillerin karartıldığının belgelendiğini açıkladı.
PKK için üçlü zirve ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Armitage, PKK konusunda Ankara’da üçlü bir toplantı yapılacağını söyledi.
Hayvanlar tsunamiden nasıl kurtuldu? Hayvanlar depremi önceden algılayabiliyor mu? Hayvanlardaki altıncı his, insanlar için bir erken uyarı sistemi olabilir mi? Hayvanların, tsunami kıyıya va..
Zeki kadın evlilikte zorlanıyor İngiltere'de Bristol, Edinburgh, Aberdeen ve Glasgow üniversiteleri tarafından yapılan ortak araştırmanın sonuçları, erkeklerin kendilerinden daha az zeki olan..
İhracat 75 milyar doları aşacak Devlet Bakanı Tüzmen, ihracatın rekor kırdığını belirtirken, 2004 genelinde ihracatın yüzde 33.7 artışla 64 milyar dolara çıktığını açıkladı. Tüzmen, bu yıl ih..
DB: AB sürecinde gelir % 60 artacak Dünya Bankası Türkiye Direktörü Vorkink, Türkiye'nin AB ile yeni hayata adım atacağını belirtirken, “Müzakere sürecinde Türkiye'nin gelir düzeyi yüzd..
Piyasalar YTL'ye sorunsuz geçti Yeni Türk Lirası'nın tedavüle çıktığı, yeni yılın ilk işlem gününde İstanbul Borsası'nda hisse senetleri yüzde 1.3 değer kazandı. Ulusal 100 Endeksi 25 bin 288..
Allavi'nin parti binasına saldırı: 3 ölü Irak'ın başkenti Bağdat'ta, Başbakan İyad Allavi'nin parti binası yanında bomba yüklü bir araç infilak etti. Saldırıda 3 kişi öldü, 25 kişi yaralandı.
'ABD'li yetkililer PKK üyeleriyle görüştü' Irak'ta görev yapan ABD'li askeri yetkililerin Kandil Dağı'na giderek, terör örgütü PKK/KONGRA-GEL üyeleriyle görüştüğü öne sürüldü.
Armitage'ın gündemi Irak Irak'taki temaslarının ardından Ankara'ya gelen ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Richard Armitage, ilk olarak Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ü ziyaret etti.
Kuzey Irak'ta ABD-PKK pazarlığı Irak'ta görev yapan ABD'li askeri yetkililerin Kandil Dağı'na giderek, terör örgütü PKK/Kongra-Gel üyeleriyle görüştüğü öne sürüldü.
Gündem başkanlık tartışması Ankara'da siyasetçiler yeni yıla başkanlık sistemi tartışmalarıyla girdi. Adalet Bakanı Cemil Çiçek, siyasette istikrara kavuşulabilmesi için başkanlık sisteminin ..
» 1 2 3 4 5 6