26 Ocak 2005 Çarşamba Günü Haberleri

26 Ocak 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Tim Richards'tan konser + workshop Akbank Kültür Sanat Merkezi'nce (AKSM) düzenlenen Beyoğlu Caz Günleri kapsamında bu akşam (26 Ocak Çarşamba) saat 20.00'de Tim Richards Trio sahneye çıkıyor..
İlk Türk müze mimarı OBM'de Osmanlı Bankası Müzesi'nin Boğaziçi Üniversitesi ile birlikte düzenlediği Voyvoda Caddesi toplantıları kapsamında gerçekleştirilen 'Obje ve Ritüel' söyleşilerinin ..
Cep telefonundan zanlı takibi Polis cep telefonundan şüpheli takibini nasıl yapıyor? Baz istasyonlarından altıgen 'petek'ler kuran polis, şüphelinin konumunu harita üzerinde geometrik olarak ..
Sun, Solaris 10'u intenete koydu Sun Microsystems, Solaris 10 işletim sisteminin kaynak kodlarını açıyor. Sun, opensolaris.org adresinde bin 600'den fazla patenti kullanıcılarla paylaşıyor.
Futbolcuların burcu Oğlak Birinci Süper Futbol Ligi'nde oynayan futbolcuların çoğu, pratik, sakin ve negatif toprak grubunun işkolikleri olarak tanınan Oğlak burcunda doğmuş.
YKB'de satış süreci uzayabilir TMSF Başkanı Ertürk, ön anlaşma yapılması halinde Yapı Kredi Bankası'nda satış sürecinin 31 Ocak sonrasında da devam etmesini istediklerini söyledi. Bu arada, Y..
Irak'ta ABD helikopteri düştü: 31 ölü Irak'ın batısında ABD ordusuna ait bir nakliye helikopter düştü, 31 deniz piyadesi öldü.
Baykal'a karşı 'tek' aday çıkmadı Genel başkanlık mücadelesinin önde gelen isimlerinden Zülfü Livaneli ile Mustafa Sarıgül, Meclis'te bir araya geldi. Ancak görüşme, Baykal'a karşı aday sayıs..
Şişli Belediyesi'nde görevden el çektirme Şişli Belediyesi Başkan Yardımcısı Osman Aslan'a, İçişleri Bakanlığı mülkiye müfettişleri tarafından işten el çektirildi.
'Kerkük'te durum endişe verici' Genelkurmay 2. Başkanı İlker Başbuğ, Kerkük'te Kürtlerin göçüyle seçim sonuçlarını tartışmalı hale getirebilecek demografik değişikliğin hem bölge hem de Türki..
Yargıtay'dan Bank Ekspres soruşturması Yargıtay Birinci Başkanlığı, TMSF-Bank Ekspres-Garanti Bankası’nı ilgilendiren temyiz davasında sanıkların Yargıtay 4’üncü Hukuk Dairesi’nde nüfuz kulla..
Yüzbaşı, Erdil davasında iddiaları reddetti Eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral İlhami Erdil, eşi Füsun Erdil, kızı Deniz Erdil, Erdil'in emir subay yardımcısı emekli Yüzbaşı Yalçı..
CHP'de 21 milletvekilinden Livaneli'ye destek Aralarında Kemal Derviş, Fikret Ünlü veİnal Batu'nun da bulunduğu 21 CHP milletvekili, İstanbul Milletvekili Zülfü Livaneli'yi desteklediklerini ..
Vergi beyannameleri yenilendi Maliye Bakanlığı, vergi yasalarında geçen yıl yapılan değişiklikler ve Yeni Türk Lirasına geçiş nedeniyle vergi beyannamelerini yeniden düzenledi.
Uzanların Çimento fabrikası satılıyor Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na (TMSF) devredilen ve Uzan Grubu'na ait olan Trabzon Çimento Fabrikası'na Abdioğlu Şirketler Grubu talip oldu. Balkaner ..
Kaddafi: İran ve Kuzey Kore bizi izlesin Libya lideri Muammer Kaddafi, ABD'nin Irak'tan sonraki olası hedefleri arasında gösterilen İran ile Kuzey Kore'nin, Libya'yı örnek alarak nükleer sila..
Anelka gelirse kim gitmeli? Nicolas Anelka'nın sarı-lacivertli takıma transferi gerçekleşirse...
Brad Pitt batının en hızlı silahşoru Son dönemde özel hayatıyla gündemde olan ünlü aktör Brad Pitt, bu kez bir film projesinde adından söz ettirecek. Pitt, yeni filminde Batı'nın genç yaşta ö..
Türk fotoğrafçılığının büyük atağı 'Türk Fotoğrafçıları Kütüphanesi', sanatseverleri Türk fotoğraf sanatının büyük isimleri ile buluşturmaya devam ediyor. Ara Güler, Sabit Kalfagil, Yusuf Tuv..
Viyana açık kaynağa transfer oluyor Viyana kenti açık kaynak işletim sistemi Linux'a geçiş yapıyor. Viyana'da bilgisayarlar yerel uzmaanların geliştirdiği kentin de adını taşıyan Wienux'u kul..
Limitsiz bilgisayar tamiri 'icat' edildi Bilgisayar tamiri pakette satılacak. Bilgisayar Hastanesi, Türkiye'de ilk olarak bakım-onarım hizmetini pakette satılan bir ürün olarak raflara taşıdı..
Büyükler bebeklerin dünyasında Bebek olmak, kocaman bir dünyada büyüklerle beraber yaşamak nasıl bir duygu? İngiltere'nin Newcastle şehrinde açılan bir sergide yetişkinler, işte bu soruların ..
Yılın en çekici kadını: Adriana Lima Sinema ve müzik dünyasının ünlü güzelleri, çekicilik yarışında bayrağı genç bir modele kaptırdı.
Fazla kilolar böbrek taşı büyütüyor Erkeklerin böbrek taşı riskinin kadınlara göre daha fazla olduğu ancak şişman ve normalden fazla kilolu kadınlarda riskin erkeklerden fazla olduğu ileri sü..
Terlemeyi engellemeyin Aşırı terlemenin de terlemeyi önleyici kozmetik ürünler kullanmanın da sağlık açısından zararlı olduğu ifade edildi.
Türkiye'de 3 milyon diyabetli var Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Türkiye'de yaklaşık 3 milyon diyabet hastası bulunduğunu ve diyabet tanısı ile hastaneye yatanların sayısında artış gözlendiğini k..
'Yabancı yatırımcı ilgisi artacak' Devlet Bakanı Babacan, Türkiye'nin AB vizyonu içinde önemli geleceğe sahip olduğunu söylerken, Türkiye'ye yabancı sermaye girişinin artacağını öngördü.
Davos'un gündemi güvenlik İsviçre'nin Davos kentinde gerçekleştirilen Dünya Ekonomik Forumu toplantıları bugün başlıyor. Küresel ve bölgesel güvenliğin ana gündem konusu olacağı toplantılar 3..
Turizm gelirleri 16 milyar $'a çıktı Ekonominin ihracatla birlikte itici gücü niteliğindeki turizmde, 2004 yılında toplam gelir 15.9 milyar dolara ulaştı. Yabancı turistlerden sağlanan gelir ..
Rumlardan Büyükanıt'a sert yanıt Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın 'Ada'da kalıcı çözüm olmadan bir tek asker bile çekmeyeceğiz' açıklamasına, Rum Yönetimi'nden sert yanıt..
Türkiye'ye ABD'den Kerkük desteği yok Türkiye, Irak'ın Kerkük kentindeki gelişmelere ilişkin kaygıları konusunda Washington'dan destek alamadı.
» 1 2 3 4 5 6 7