25 Ocak 2005 Salı Günü Haberleri

25 Ocak 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Amelie' Tautou 'Da Vinci Şifresi'nde Dan Brown'ın satış rekorları kıran kitabından beyazperdeye aktarılacak 'Da Vinci Şifresi-The Da Vinci Code' filminde Fransız aktris Audrey Tautou da rol ..
The Aviator, Oscar'da yüksek uçuyor Yönetmen Martin Scorcese'nin, efsanevi kişilik (milyarder/yapımcı/pilot/çapkın) Howard Hughes'un hayatını anlattığı filmi 'The Aviator' 11 Oscar adaylığı k..
Apple iTunes'ta 250 milyon'uncu şarkı Apple'ın büyük sükse yapan ücretli müzik indirme sitesi iTunes'tan 250 milyonuncu şarkı indirildi.
Viyana açık kaynağa trasfer oluyor Viyana kenti açık kaynak işletim sistemi Linux'a geçiş yapıyor.
ABD'nin 'gizli' dosyaları Google'da ABD İçgüvenlik Bakanlığı'na ait evraklardaki bilgiler yanlışlıkla internete kondu. Google da bunları otomatik olarak aradığı sayfalar arasına kattı. Ve evr..
Gamalı haçın itibarını geri istiyorlar İngiltere'deki Hindular, “gamalı haç”ı Nazi geçmişindeki kötü ününden kurtarmak ve “şans” sembolü olarak 5000 yıllık itibarını i..
Enflasyonda beklenti % 1'in altında CNBC-e anketine göre tüketici fiyatlarının Ocak ayında binde 8.6, üretici fiyatlarının da yüzde 1.16 düzeyinde artış gerçekleştirmesi bekleniyor.
İşadamlarından G.Asya'ya destek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Güney Asya'daki felaketzedelere yardım amacıyla Dolmabahçe Sarayı'nda işadamlarıyla bir araya geldi.
'Fransızlar Türkiye'nin üyeliğinden kaygılı' Fransa Başbakanı Jean Pierre Raffarin, Türkiye'nin AB üyeliği konusunda Fransız kamuoyunda kuşkulu bir tavrın hakim olduğunu söyledi.
Avrupa Konseyi: Ermenistan işgalci Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi, Ermenistan'ın Azerbaycan topraklarını işgal ederek, Avrupa Konseyi üyelik taahütlerini ihlal ettiğini bildirdi.
Ankara Yunan amirali ağırlıyor Türkiye ve Yunanistan arasında hava ve kıta sahası ihlalli iddialarının arttığı bir dönemde Ankara, Yunanistan Deniz Kuvvetleri Komutanı Koramiral Antonios'u ağ..
Hakkari'de 5.5 şiddetinde deprem Hakkari'de akşam saatlerinde en büyüğü 5.5 olan üç deprem meydana geldi. Depremde evlerinin balkonlarından atlayan 3 kişi yaralandı.
Ceyhanspor FİBA ve RTÜK'e başvurdu Ceyhan Belediyespor Başkanı Hüseyin Sözlü, Avrupa Kupası Güney Konferansı 2'nci tur rövanş maçında çıkan olaylar nedeniyle Fenerbahçe’yi FİBA’ya, Fenerbahçe..
Göltaş ve Denizli Çimento'ya para cezası Rekabet Kurulu, Antalya Bölgesi'nde çimento pazarında faaliyet gösteren Göltaş-Göller Bölgesi Çimento ile Denizli Çimento'ya toplam 3.88 milyon YTL tu..
Oscar adaylıkları NTV'de canlı! Amerikan Sinema Bilimleri ve Sanatları Akademisi'nin bu yıl 77'nci kez vereceği Oscar Ödülleri için adaylar bugün Los Angeles'ta açıklanıyor. Tören, saat 15.30..
Tarımın bütçedeki payı % 15 arttı Tarım Bakanı Güçlü, tarımda yapılacak desteklemeler için bütçede 3.4 milyar YTL ödenek ayrıldığını söyledi.
Rumlar AİHM'ye koşuyor Kıbrıslı Rumların Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nde Türkiye'ye karşı başvuruları artıyor.
Ketenci: Baykal hedef saptırıyor CHP'de muhalif milletvekilleri yine genel başkan Deniz Baykal'a yüklendi.
Antalya'da fırtına ve yağış uyarısı Antalya'da, bu akşam saatlerinden itibaren fırtına ve şiddetli yağış bekleniyor. Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkilileri, bu akşam Antalya merkezi ve batı ..
Yargıtay 18. Hukuk Dairesi'nin yeni başkanı Germeç Yargıtay 18. Hukuk Dairesi Başkanlığı'na aynı daire üyesi Mahir Ersin Germeç seçildi. Yargıtay Başkanı Osman Arslan tarafından yapılan yazıl..
Türkiye güvenli ülkeler arasında Ülkeler arasında olası riskler bakımından bir sıralama yapan Amerikan araştırma kuruluşu Euarsia Grup, Risk İzleme endeksinde Türkiye'yi olası riskler bakımın..
Çiftçiye destek için kaynak aranıyor Tarım Bakanı Sami Güçlü, çiftçilerin sulamada kullanılan elekrikten kaynaklanan borçlarının taksitlendirilmesi ile gübre ve mazot desteğinin bütçeye getir..
'Avrupa'nın sınırını AB değerleri belirler' Avrupa Komisyonu’nun Genişlemeden Sorumlu Üyesi Olli Rehn, AB’nin genişlemesini savunurken "Avrupa’nın sınırlarını coğrafya değil, değerler belirli..
Kongra-Gel'i savunmaya ceza verilmedi Diyarbakır 2. Asliye Ceza Mahkemesi, Kongra-Gel’in AB terör listesine alınmasını eleştiren İHD Diyarbakır Şube Başkanı Selahattin Demirtaş’ın görüşlerini..
Türkiye'de çevrenin maliyeti 30 milyar euro Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, Türkiye'nin çevreyle ile ilgili yatırımlarını AB standartlarına uyumlu hale getirebilmek için, 8-10 yıl içinde 30..
Google'da internet telefonu hazırlığı The Times gazetesi, Google'ın iş ilanınıyla 'dark fiber' optik kablolar konusunda uzman mühendis aramasını, şirketin internet telefonu çıkaracağı şeklind..
Vioxx binlerce kalbe zarar verdi Ağrı kesici Vioxx ilacının, 1999'da piyasaya sürüldükten sonra ABD'de 88 bin ila 140 bin kişide kalp-damar rahatsızlıklarına yol açmış olabileceği bildirildi.
Hazine 7.6 milyar YTL borçlandı Hazine, yarınki itfa öncesinde düzenlediği bono ve tahvil ihalelerinde toplam 7.6 milyar YTL borçlanma gerçekleştirdi.
'Elektriğe zam yok' Enerji Bakanı Güler, elektriğe zam yapmalarının söz konusu olmadığını söyledi. Yılın ikinci yarısında yeni bir düzenlemeye gidilebileceği belirtiliyor.
Bir cezaevi doktorunun hatıraları: Cezaevi A.Ş. 12 Eylül üzerine yazılanlar, dönemin 'hakettiği' zenginliğe ulaşamadı. Oysa onbinlerce insanın yaşamında, belki de hayatının sonuna kadar derin..
Birbirinden 'Razzie' filmler! Amerikan Sinema Bilimleri ve Sanatları Akademisi tarafından bu yıl 77'ncisi verilecek Oscar ödüllerinin açıklanmasından hemen önce en kötü film, yönetmen ve oyun..
Britney şifanın gücü dövmesi yaptırdı Ünlü şarkıcı Britney Spears, çok sayıdaki dövmesine yenilerini ekledi.
Haute Couture Haftası başladı Paris'te başlayan Haute Couture Haftası'nda yine dünyaca ünlü isimler boy gösterecek. Bunlardan biri de Dior...
Milliyetlerine göre turist davranışları 4 yabancı dil bilen 25 yıllık turist rehberi Cem Polatoğlu, meslek yaşamı boyunca gözlemlediği turist davranışlarını anlattı.
» 1 2 3 4 5 6 7 8