14 Ocak 2005 Cuma Günü Haberleri

14 Ocak 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Can'da Tahsin Yücel ve Eşyalaşma İnsanı doğadan ve toplumsal değerlerden koparak eşyalaşmaya ve haliyle yalnızlığa iten düzeni hicveden Tahsin Yücel, 15 Ocak Cumartesi akşamı Can Kitabevi'nde..
3 yeni film gösterimde PIXAR'ın yeni animasyonu 'İnanılmaz Aile'; olağandışı bir aşk/bağımlılık, beden/ruh hikayesi 'Esir Ruhlar'; Tom Hanks ve yönetmen Robert Zemeckis'ten 'Kutup Ekspresi' v..
Hazine haftaya iki ihale yapacak Hazine, Salı günü biri tahvil diğeri bono olmak üzere iki ihale gerçekleştirecek. Gelecek hafta 4.6 milyar YTL'lik iç borç ödemesi yapılacak.
S.Denktaş: Davos'tan başlangıç çıkmaz KKTC Dışişleri Bakanı Serdar Denktaş, Davos'taki toplantının çözüm için yeni bir başlangıç olamayacağını söyledi.
İsrail, Gazze Şeridi sınırını kapattı Gazze Şeridi'nin güneyinde 6 İsraillinin öldüğü saldırının ardından İsrail, Gazze Şeridi ile arasındaki tüm sınır geçiş noktalarını kapattı.
Sarıyer katliamı aydınlandı İstanbul Sarıyer'de biri çocuk yedi kişinin öldürülmesinin ardındaki sis perdesi çözüldü.
Potada 3 maçın başlama saati değişti Türkiye Basketbol Ligi'nin (TBL) 12. haftasında Ülkerspor ile Tuborg Pilsener takımları arasında oynanacak maçın başlama saati 17.00'den 15.00'e, 9 Ocak P..
Ülker'e 2 metrelik forvet Türkiye Basketbol Ligi'nde (TBL) Efes Pilsen'in ardından ikinci sırada bulunan ve ULEB Erkekler Avrupa Ligi'nde mücadele eden Ülkerspor, Sırp oyuncu Dusan Vukçeviç'i..
Jean Reno 'Da Vinci Şifresi'nde Ünlü Fransız aktör Jean Reno, Dan Brown'un 'Da Vinci Şifresi' (The Da Vinci Code) isimli romanından beyazperdeye uyarlanacak filmde rol alıyor.
Piyasa değeri 100 milyar $'a yaklaştı Kurumsal yatırmcı portföy büyüklüğü 2004 yılında yüzde 53 artışla 19.6 milyar dolara ulaşırken, halka açık şirketlerin piyasa değeri de yüzde 42.1 artara..
'Türkiye, Chirac-Sarkozy çekişmesini derinleştirdi' Fransız basını, “Cumhurbaşkanı Jacques Chirac ve iktidardaki Halk Hareketi Birliği lideri Nicolas Sarkozy arasındaki çekişmenin, Türk..
Erdoğan Güney Asya'ya gidiyor Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yaşanan tsunami felaketinin ardından Türk halkının yardım paralarını iletmek üzere 3 Şubat tarihinde Güneydoğu Asya'ya gidiyor.
Erbakan'ın cezasına ikinci erteleme Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, kapatılan RP'nin son Genel Başkanı, eski Başbakan Necmettin Erbakan'ın “Kayıp Trilyon” davasında “özel be..
‘Eyvah, eyvah! Yanlış adam vurduk’ İsmet Meral ve Burak Reis, Trabzon'da Prof. Dr. Sadettin Güner ve 3 yaşındaki oğlu Selçukhan'ın "yanlışlıkla" öldürdüklerini itiraf etti.
Erbakan'ın lehine ceza kararı Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, kapatılan RP'nin son genel başkanı, eski Başbakan Necmettin Erbakan'ın "Kayıp Trilyon" davasında "özel belgede sahtecilik" suçund..
900 bin yıllık buz Avrupalı araştırmacılar, Antarktika'da 900 bin yıllık buz buldu.
Cezmi Ersöz İmge Kitabevi'nde Ünlü yazar Cezmi Ersöz İmge Kitabevi'nde Ankaralı okurlarıyla buluşuyor.
900 bin yıllık buzula ulaşıldı Avrupalı araştırmacılar, Antarktika'da 900 bin yıllık buz buldu.
Hollanda'nın en yaşlı erkeği Jacobus de Lavoir, 107'nci yaş gününü, kaldığı bakımevinde düzenlenen, ailesi ve yakınlarının katıldığı küçük bir törenle kutladı.
Babacan: Borç yükü azaldı, faiz dibe vurdu Devlet Bakanı Babacan, borç yükünün 2004 yılında azalarak kamu net borcunun GSMH'ye oranının yüzde 65 seviyelerine indiğini söyledi. Babacan, iç bor..
PKK yanlısı 2 parti seçime katılıyor PKK bağlantılı iki Kürt partisi Ankara'nın itirazlarına rağmen 30 Ocak'taki Irak seçimlerine katılacak.
Türk tugayı Afganistan'a uğurlandı Afganistan'da görev yapan, uluslarası yardım ve güvenlik kuvveti İSAF-7'nin komutasını devralacak olan Türk Silahlı Kuvvetleri'ne bağlı 900 personel, Ankara..
Alman vekilin yan gelirine şeffaflık önerisi Almanya'da, otomobil üreticisi Volkswagen'in (VW) 6 milletvekiline, eski elemanları olduğu için maaş ödediğini açıklamasından sonra, siyasi parti ..
Nazi'leri öven Le Pen'e soruşturma Fransa'da, Nazi Almanyası'nın Fransa'yı işgalinin insanlık dışı olmadığını savunan aşırı sağcı Jean-Marie Le Pen hakkında, Adalet Bakanlığı'nın talebi üzeri..
İsrail Gazze'deki sınır geçişini kapatıyor İsrail'in, "Filistin tarafı terörle savaşım için adımlar atıncaya dek", Gazze Şeridi ile İsrail ve Mısır arasındaki tüm askeri geçiş noktalarını kap..
Denizlispor'dan Aybaba'ya tepki Denizlispor Profesyonel Şube Sorumlusu Turgut Dalaman, Özgür ve Ersen için istedikleri parayı çok bulan BB Ankaraspor Teknik Direktörü Samet Aybaba'nın, "Yaban..
» 1 2 3 4 5 6 7