11 Ocak 2005 Salı Günü Haberleri

11 Ocak 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Şımarık değilim F.Bahçe'nin genç yıldızı, "Kadromuz ilk yarıda neler yapabileceğini gösterdi. Hedeflerimize ulaşmada sorun yaşayacağımızı sanmıyorum. Zaragoza veya bir başka maç için şimdiden..
Aurelio: Şampiyon oluruz Fenerbahçe'nin Brezilyalı futbolcusu Marco Aurelio, kamp yaptıkları Arcadia Oteli'nde düzenlediği basın toplantısında, "Şampiyonluk şansımız büyük, ama bu bizim ayakl..
PKK'ya karşı 3'lü mutabakat Türkiye, ABD ve Iraklı yetkililerin Ankara'da yaptıkları toplantıda PKK/Kongra-Gel'e karşı mücadelede işbirliği konusunda mutabakata varıldı.
Eski savcı dolandırıcılıktan yargılanıyor Yalova Emniyet Müdürlüğü'nce dolandırıcılık, sahtecilik ve bombalama olaylarının faili olduğu iddiasıyla aranırken dün İzmir'de yakalanan eski savcı ..
Numune Hastanesi'nde hırsızlık Ankara Numune Hastanesi'nin 5 bilgisayar kasası çalındı, SSK eczanesi soyuldu. Dün gece Numune Hastanesi'ne giren hırsızlar 5 bilgisayar kasasını çaldılar. Hırs..
Yahoo, masaüstü arama yarışında İnternetin en büyük portalı Yahoo, masaüstü arama motorunun betasını çıkardı. Sunnyvale merkezli internet devi böylece Google ve Microsoft ile rakip oldu.
Beko, devler ligini hedefliyor Avrupa'da üç büyük televizyon üreticisi arasında yer alan Beko, bu yılki üretimini 8.7 milyon adede çıkararak 1.5 milyar Euro ciroya ulaşmayı hedefliyor.
Ebu Garib skandalına ilginç savunma Irak'ta Ebu Garib cezaevindeki işkence skandalının en tanınmış yüzlerinden biri olan ABD'li asker Charles Graner'ın askeri mahkemedeki yargılanmasına başla..
Ayrılsak da dostuz Ayrılık haberiyle "şok eden" sinemanın ünlü çifti Brad Pitt ile Jennifer Aniston, boşanma kararı aldıkları Karayipler'den aynı uçakta geri dönmesi şaşırttı. İnternetteki "i..
Sokak çocuklarıı toplanacak Devlet Bakanı Güldal Akşit, sokakta yaşayan ve çalışan çocuklara 24 saat hizmet verileceğini, çocukların ikna yöntemi ile merkezlerde toplanacağını, buradan tıbbi ..
Deprem sigortasına ilgi yok Dünyanın en aktif deprem kuşaklarının birinin üzerinde bulunmasına karşın Türkiye'de yaklaşık 13 milyon konuttan sadece 2 milyonu Zorunlu Deprem Sigortası yaptırdı..
Hazine'den YTL'li ilk ihale Hazine Müsteşarlığı'nın 3 ayda bir değişken faiz ödemeli, YTL cinsinden ilk tahvil ihalesinde ortalama dönemsel bileşik faiz, yüzde 6.14 oldu.
'ABD PKK'yı hedef alırsa ilişkiler düzelir' Washington Institute adlı düşünce kuruluşunun, terör örgütü PKK/Kongra-Gel'e ilişkin yayınladığı raporda, Irak Savaşı sonrası ortamda ABD-Türkiye i..
PKK'ya karşı üçlü toplantı Türkiye, ABD ve Iraklı yetkililerin katıldığı PKK sorunu başta olmak üzere Irak’taki güvenlik durumunun ele alındığı toplantı Ankara’da başladı.
Türklerin Almanya göçü ekranda Türklerin 60'lı yıllarda başlayan Almanya'ya göçünü ele alan iki bölümlük 'İstekler Zamanı' (Zeitder Wünsche) televizyon filminin basın galası Köln Film evinde ..
Kalp-damar sağlığınızı korumak için Risk faktörlerine karşı önlem alarak, kalp damar sağlınızı koruma altına alabilirsiniz...
Irak'ta saldırılar: 15 ölü Irak'ta direnişçiler, genel seçimlerin yapılacağı 30 Ocak tarihi yaklaştıkça saldırılarını yoğunlaştırıyor. Bugün düzenlenen saldırılarda 15 Iraklı hayatını kaybett..
Şaron'dan Abbas'ın çağrısına olumlu yanıt Filistin'de devlet başkanlığını Mahmud Abbas'ın kazanması, İsrail-Filistin ilişkilerine de ivme kazandırdı. İsrail Başbakanı Ariel Şaron, Abbas'ın gö..
Abizaid, 'nabız yoklamaya' geldi Amerikan ordusunun Irak'taki güçlerine komuta eden Merkez Kuvvetler Komutanı Orgeneral John Abizaid Ankara'ya geldi.
Bob Dylan rahmetli eşime çok benziyor ABD’li şarkıcı Bob Dylan’ın hayatını anlattığı 3 serilik kitabın ilk cildinde, büyükannesinin ‘Kırgız’ soyadını taşıdığını yazması, Trabzon’da yaşayan Kı..
Tüketicilere "e-yardım hattı" Tüketiciler Birliği, tüketici hakları ihlaline uğrayanlar için "e-Yardım Hattı" açtı. "e-Yardım Hattı"ndan yararlanmak isteyenlerin, kullandıkları hotmail firmas..
Çocukları cepten uzak tutun İngiltere'de ulusal Radyolojik Koruma Kurulu uzmanları tarafından yapılan uyarıda, çocukların çok acil bir durum olmadıkça cep telefonundan uzak tutulması tavsiye ..
Astım hastası hamileler dikkat Astım rahatsızlığı yaşayan hamile kadınların, hastalığı kontrol altında tutmalarının, bebeklerinin sağlığı açısından büyük bir önemi olduğu ortaya çıktı.
2004'te Borsa ve mevduat kazandırdı 2004 yılında Borsa ve mevduat tasarruf sahibinin yüzünü güldü. Borsa yatırımcısı geçen yıl TEFE’ye göre yüzde 20.4 getiri elde ederken, Türk Lirası mevduat..
Bankaların karşılıksız çek limiti yükseldi Geçen yıl 310 milyon lira (310 YTL) olarak uygulanan bankaların karşılıksız çıkan çekle ilgili olarak ödeme yükümlülüğü 350 YTL’ye çıkarıldı. Değişi..
Türk flüt virtüözünden Beyrut konseri Tüm dünyada verdiği konserlerle, büyük bir hayran kitlesine sahip olan Türk flüt sanatçısı Şefika Kutluer, 14 Ocak'ta Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta izleyi..
Halkın tercihi Michael (9/11) Moore Halkın Tercihi Film Ödülleri'nde, birinciliği ünlü belgesel yönetmeni Michael Moore'un 'Fahrenheit 9/11' filmi kazandı.
Tüketicilere 'e-Yardım Hattı' Tüketiciler Birliği, tüketici hakları ihlaline uğrayanlar için “e-Yardım Hattı” açtı.
Unkapanı out, televizyon in Ekranlardaki “star ve müzik” yarışmaları, Unkapanı Plakçılar Çarşısı'na, yıldız olma ümidiyle giden gençlerin sayısını azalttı...
Astım hastası hamile kadınlara uyarı Astım hastası hamilelerde ilaç kullanımı, solunum yetmezliğine oranla daha güvenli...
'Sadece annesütü için ikna edin' Sağlık Bakanı Recep Akdağ, bebeklere ilk 6 ay anne sütünden başka besin verilmemesi gerektiğini belirterek, anneannelere ve kayınvalidelere, “Bebeklerim..
Sağlık için bir avuç fındık Fındığın protein miktarının, yumurta ve tahıllardan yüksek olduğu et ve kuru baklagillerin içerdiği miktara da hemen hemen eşit olduğu belirtildi.
Halkbank'a üç şirket talip Kamu Bankaları Ortak Yönetim Kurulu Başkanı Sayın, Halkbank özelleştirmesine üçüncü bir talipli bulunduğunu açıklarken, görüşme stratejisi üzerinde çalıştıklarını s..
Irak'ta saldırılar: 13 ölü Irak'ın Tikrit kentinde bomba yüklü araçla bir polis merkezine düzenlenen saldırıda ilk belirlemelere göre 6 kişi öldü, çok sayıda kişide yaralandı.
PKK'ya karşı üçlü toplantı Kuzey Irak'tan kaynaklanan güvenlik tehdidinin ortadan kaldırılması için Türkiye, ABD ve Irak yetkilileri Ankara'da biraraya geldi.
Sığındığı evde yanarak öldü Mersin'de, bir dilenci, sığındığı evin odasında elektrik kontağından çıkan yangında, öldü.
Kenan Evren Koleji The Guardian'da Marmaris’te 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren’in ismini taşıyan Eğitim ve Kültür Vakfı’na bağlı Marmaris Koleji, İngiltere’deki Gaynes okulu ile karşılıklı ders ..
Film Festivali'nde geri sayım Bu yıl 24'üncüsü düzenlenecek olan Uluslararası İstanbul Film Festivali kapsamındaki Ulusal Yarışma’ya katılma koşulları belirlendi. Yarışmaya katılmak isteyenle..
Kodlamaya standart Türk Dil Kurumu'nun belirlediği standarda göre, kodlama yapılırken her bir harf için belli bir şehrin adı kullanılacak.Adana’nın "A"sı, Bolu’nun "B"si, Polatlı’nın "P"si es..
"Uzak" BBC'nin anketinde oy bekliyor Nuri Bilge Ceylan'ın 2003 Cannes Film Festivali'nden ödülle dönen Uzak adlı filmi, BBC Four'un düzenlediği 2005 Dünya Sinema Ödülü'ne aday gösterildi. İng..
"Balın besleyici özelliği yok" Ondokuzmayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı öğretim üyesi ve Beslenme Uzmanı Doç. Dr. Funda Elmacıoğlu, balın besleyici özelliği bu..
Radyo-TV cihazlarına TRT zammı Radyo, TV, video, müzik seti ve diğer bileşik cihazlardan fabrika çıkış fiyatı ya da ithal maliyeti üzerinden alınan TRT payı yüzde 16’ya çıkarıldı. Yurt dışınd..
Halkbank'ın talipli sayısı üçe çıktı Geçtiğimiz hafta biri yerli, diğeri yabancı iki kuruluşun Halk Bankası'na talipli olduğunu açıklayan Kamu Bankaları Ortak Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Sayı..
Genç liderler arasında 4 Türk Dünya Ekonomi Forumu tarafından seçilen genç liderler arasında Türkiye’den Ali Babacan, Ferit Şahenk, Ali Koç ve Arzuhan Yalçındağ yer alıyor.
Emekli aylıkları bayramdan önce ödenecek SSK emekli aylıkları Kurban Bayramı'ndan önce ödenecek. Ödeme tarihlerinin öne alınması nedeniyle gelir ve aylıklardan herhangi bir kesinti yapılmayac..
Liste başı Djordjevic G.Saray Teknik Direktörü Hagi'nin ‘mutlaka alınmalı’ dediği futbolcunun Predrag Djordjevic olduğu ortaya çıktı. Rumen hocanın görüşüp olumlu yanıt aldığı Sırbistan&Karad..
Venezüella'da yoksul köylüye toprak Venezüella Devlet Başkanı Hugo Chavez, toprak reformunu hayata geçirme yolunda bir adım daha attı. Chavez, yoksullara dağıtmak için ülke çapında büyük topr..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8