10 Ocak 2005 Pazartesi Günü Haberleri

10 Ocak 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Yalnızlık Çağı (2) Kentlerde yeni bir jenerasyon var artık. Evli çiftlerin yanı sıra onlara da sık sık rastlamak mümkün. Yaşadıkları hayal kırıklıkları nedeniyle veya özgürlüklerini feda etme..
Yusuf Nalkesen 'şarkıları'yla yaşıyor Türkiye'nin önemli bestekarlarından Yusuf Nalkesen'in şarkılarından oluşan 'Yusuf Nalkesen Şarkıları' isimli albüm, Akustik Yapım etiketiyle müzik market..
Mimarlar 'pazar'da tezgah açacak Türkiye'de yazın gerçekleştirilecek 'XXII. Dünya Mimarlık Kongresi'nde, 'Kentler - Mimarlıkların Pazaryeri' teması kapsamında, kongre vadisinde, mimarlar proj..
AP'de, yazılım yasasına değişiklik talebi Avrupa Parlamentosu'ndan 60 üye AB ülkelerinde yürürlüğe girecek yazılım telif hakları yasalarının baştan yapılmasını istiyor.
Ukrayna 2005'te Irak'tan çekiliyor Ukrayna Devlet Başkanı Leonid Kuçma, Irak'ta görevli askerlerinin 2005'in ilk yarısında çekilmesini öngören bir plan hazırlanmasını istedi.
ABD heyetinden soykırım savunması ABD Senatosu Terörizm Teknoloji ve Ulusal Güvenlik Alt Komite Başkanı Jon Kyl başkanlığındaki ABD Kongre heyeti, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'le bir araya g..
RTÜK: Bedelsiz yayıncılık bitmeli RTÜK Başkanı Fatih Karaca, radyo ve tv kanallarına frekans tahsis ihalesinin bu ay ya da Şubat ayının başında yapılmasını beklediklerini belirterek, “U..
Sarıyer'de kaçırılan üç kişi ölü bulundu İstanbul Tarabya'da 1'i çocuk 4 kişinin öldürüldüğü olayda kaçırılan Yılmaz, Özcan ve Muşar Çınar'ın cesetleri Florya'da bulundu.
Motorinde indirim TÜPRAŞ, yarından itibaren geçerli olacak motorinin rafineri satış fiyatını, 15 YTL 20 YKr indirimle, 455 YTL 96 YKr olarak açıkladı.
Esmer: Türkiye'nin ilk popüler Kürt kültürü dergisi Yazı Dükkanı Yayıncılık bünyesinde aylık olarak yayın hayatına başlayan Türkiye'nin ilk popüler Kürt kültürü dergisi 'Esmer', 'Popüler Kürt..
İtalya'da sigara yasağı başladı İtalya'da sigaraya karşı savaş, gece yarısından itibaren resmen başladı.
ÖTV oto satışını yüzde 20 azaltacak Renault Mais Genel Müdürü Aybar, ÖTV artışı ve hurda araç teşviğinin azaltılmasının araç satışlarını etkilediğini belirterek, bu yıl 600 bin civarında bir ..
AB'nin 6 aylık eylem planı açıklandı Avrupa Birliği dönem başkanlığını üstlenen Lüksemburg'un Başbakanı Jean-Claude Juncker, ülkesinin 6 aylık eylem planını açıkladı.
Erdoğan: Her belediye başkanıyla görüşürüm Başbakan Erdoğan, yerel seçimlerden önce Şişli Belediye Başkanı Musatafa Sarıgül ile yaptığı görüşmeyle ilgili olarak CHP lideri Baykal'ın eleştiril..
Yardıma giden ABD helikopteri düştü Endonezya'da tsunami yardım çalışmalarına katılan bir ABD askeri helikopterinin Banda Aceh havaalanı yakınında düştüğü bildirildi.
Beyin ameliyatı geçirdi solak oldu Alman Demokratik Sosyalizm Partisi'nin eski Genel Başkanı Gregor Gysi beyin ameliyatından sonra solak oldu.
Peşmergeden vurucu tim Amerikan Newsweek dergisi, ABD'nin, Irak'ta direnişçilere karşı Kürt peşmergeler ve Şii militanlardan oluşan "vurucu timler" oluşturmayı planladığını yazdı.
Zeugma'nın villaları restore edilecek Gaziantep İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Aykanat, Zeugma Antik Kenti'nde bulunan iki villanın restorasyonu için 4 üniversiteye teklif götürdüklerini s..
Progressive rock'ın efsane grubu Türkiye'de En önemli progressive rock gruplarından, çift gitar partisyonunun yaratıcısı Wishbone Ash, 35 yıllık tarihleri boyunca ilk kez Türkiye'ye geliyor.
'2005'te 300 bin dizüstü satılacak' Toshiba Genel Müdürü Aytaç Biter, 2005 yılında Türkiye'de dizüstü satışlarının patlama yaparak 300 bin rakamını aşacağını öngörüyor.
Uydu fırlatılışı için bilgi yarışması Avrupa Meteorolojik Uydular Teşkilatı, web sitesinde açtığı bilgi yarışmasını kazanan okulu, Meteosat-9 uydusunun fırlatılışına götürecek.
Kızılötesini yakalayan nanopartikül Bilim adamları maddenin güneşten gelen ışınları yakalayabilmesini sağlayan bir yöntem geliştirdi.
İtalya'da sigaraya yasak geldi İtalya'da kamuya açık yerlerde sigara içilmesini yasaklayan kanun yürürlüğe girdi.
Meme kanserine karşı zeytinyağı Birçok beslenme uzmanı tarafından diyetlerin olmazsa olmazı olarak nitelendirilen zeytinyağı konusunda yapılan araştırmalar yeni faydalarını da ortaya çıkardı.
Erdoğan'dan Moskova çıkarması Başbakan Erdoğan, 500'ü aşkın işadamıyla yapacağı iki gün sürecek Rusya ziyaretinde, Kıbrıs'tan, Irak'a kadar geniş bir gündemle görüşmeler yapacak. Rusya ile Ma..
Değişim bürokrasiden başlamalı Başbakanlık Müsteşarı Ömer Dinçer, yöneticilerin değişim istemesine karşılık, gerekli stratejiyi oluşturacak yaklaşıma ihtiyaç olduğunu vurguladı. Dünya Bankası..
Abizaid yarın Türkiye'ye geliyor ABD'nin Irak'taki güçlerine komuta eden Merkez Kuvvetler Komutanı Orgeneral John Abizaid, yarın Türkiye'ye geliyor.
CHP'de kurultay senaryoları CHP kulislerinde Mustafa Sarıgül'ün yeniden tedbirli olarak Yüksek Disiplin Kurulu'na sevkedilerek adaylığının engellenebileceği konuşuluyor.
Tatvan'da trafik kazası: 3 ölü Bitlis'in Tatvan İlçesi'nde meydana gelen trafik kazasında 3 kişinin öldüğü, 7 kişinin ağır şekilde yaralandığı bildirildi.
Çine Barajı'nda yolsuzluk iddiası Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ), Çine Barajı ve Hidroelektrik Santralı'nın (HES) elektromekanik teçhizatının temin, tesis ve montajı işinde, 7 adet sa..
ABD'den Iraklı Sünnilerin talebine ret Irak'taki ABD Büyükelçiliği, Sünnilerin seçimlere katılması karşılığında, Amerikan ordusunun Irak'tan çekilmesi için bir takvim belirlenmesi teklifini r..
Ukrayna, Irak'taki askerlerini geri çekecek Ukrayna'da ikinci turu yinelenen devlet başkanlığı seçimlerinden zaferle çıkan Viktor Yuşçenko, göreve gelince önceliğinin Irak'taki Ukraynalı aske..
Şehir Efsaneleri Arkamdaki taş duvardan kahverengi sular sızıyor. Değmemek için önümdeki insanları itiyorum devamlı.
» 1 2 3 4 5 6