8 Nisan 2005 Cuma Günü Haberleri

8 Nisan 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Depresyon ve panik atak (6) Panik atak geldiği zaman ortaya çıkan korku, bu korkunun körüklediği ve kişiye ölüyorum duygusu veren fiziki belirtiler, daha çok korku, daha fazla sıkıntı...
Mona Lisa artık yeni mekanında Leonardo Da Vinci'nin ünlü Mona Lisa (La Jaconde) adlı tablosu, Paris'teki Louvre Müzesi içinde, kendisi için özel olarak düzenlenen yeni mekanına taşındı. Bir ..
TEKEL'e teklif gelmedi, ihale iptal TEKEL'in sigara biriminin ihalesi teklif alınamadığı için iptal edildi. Daha önce de ihaleye çıkarılan TEKEL Sigara için en yüksek teklifi JTI vermiş, ihal..
Chicago Tribune'den Duvara Karşı'ya övgü "Duvara Karşı" filmine geniş yer ayıran Chicago Tribune gazetesi, filmin ABD'de de bir hit haline gelme potansiyelinin bulunduğunu yazdı. Yönetmenliği..
Microsoft'un online yarışması Gatekeeper Microsoft, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgelerinde bilişim profesyonellerine yönelik 'Gatekeeper Test' adlı bir online yarışma düzenliyor.
Danimarka Prensi boşandı Danimarka Prensi Joachim'in, eşi Prenses Alexandra'dan boşandığı bildirildi. Kraliyet mahkemesinden yapılan açıklamada, Danimarka Prensi Joachim ve Hong-Kong doğumlu ..
Norveç Prensesi Martha Louise anne oldu Norveç Kralı Harald ile Kraliçe Sonya'nın kızı Prenses Maertha Louise, bugün bir kız bebek dünyaya getirdi. Saray'dan yapılan açıklamada, Leah Isadora ..
Twigy'nin reklam yıldızı Carre Otis Dünyaca ünlü manken ve oyuncu Carre Otis, Twigy’nin ilkbahar - yaz reklam kampanyası çekimleri için Türkiye’ye geldi. Otis, 8 Nisan'da Conrad Otel’de düzen..
Nikon'dan Coolpix 8800 Fotoğraf makinesi üreticisi Nikon'un yeni dijital fotoğraf makinesi Coolpix 8800, gelişmiş ayarları, titreşim azaltma fonksiyonu, 10X optik zoom ve döndürülebilir ekran..
Microsoft'tan Nisan'da 8 yama Microsoft, gelecek Salı günü yayınlanacak aylık güvenlik paketinde bazı kritik yamalar çıkarıyor.
Ünlü manken Carre Otis İstanbul'da Ünlü manken ve oyuncu Carre Otis, Antalya'da çekilecek reklam filminde yer alacak.
Enflasyon beklentisi geriliyor Merkez Bankası beklenti anketinde enflasyon beklentisi yüzde 7.5 seviyesine indi. Büyümeye ilişkin beklenti ise yüzde 5.5'le aynı düzeyde kaldı.
'Türkiye süreci ile Anayasa ilgisiz' AB komisyonunun genişlemeden sorumlu üyesi Olli Rehn, AB anayasasıyla Türkiye'nin AB'ye katılım süreci arasında bağlantı bulunmadığını belirtti.
Enflasyon beklentisi geriledi Merkez Bankası beklenti anketinde yıl sonu enflasyon tahmini yüzde 7.6’dan yüzde 7.5’e indi. Nisan ayı TÜFE beklentisi ise yüzde 0.6 oldu. 2005 yılında cari işle..
Yeni yakalama-gözaltı-ifade alma yönetmeliği Gözaltı süreleri azami süreler olacak, gözaltına alınan kişilerin işlemlerinin en kısa sürede bitirilmesi esas alınacak. Gözaltına alınanlar, işle..
Sivil toplumdan provokasyon uyarısı Sivil toplum örgütleri, Trabzon’da meydana gelen linç girişimine karşı vatandaşların duyarlı olmasını isterken, "olayın gelişimi dikkate alındığında öncede..
Şehit Uzman Çavuş toprağa verildi Şırnak'ta terör örgütüne yönelik operasyon sırasında, mayına basarak şehit olduğu bildirilen Jandarma Uzman Çavuş Önder Çivili (29), Osmaniye'nin Kadirli İlç..
Yabancı rakı can aldı Edirne'de bir kişi, şarap ve yabancı menşeli rakı içtikten sonra hayatını kaybetti. Ahmet Yerdurmaz (45), M. Alibey Mahallesi'ndeki evinde 2 şişe şarap ile 1 şişe yabanc..
Kahire'de patlama: 4 ölü, 2 Türk yaralı Mısır'ın başkenti Kahire'de, daha çok turistlerin gittiği El Muski Çarşısı'nda meydana gelen patlamada, 4 kişinin öldüğü, 2'si Türk 19 kişinin de yaral..
Irak'ta yine bir Türk şoförü öldürüldü Irak polisi, Kerkük kentinde önceki gece Türk tankerlerine yönelik saldırıda 1 şoförün öldüğünü bildirdi.
'PKK Almanya'da hala zorla para topluyor' Alman Frankfurter Allgemeine (FA) gazetesi, PKK'nın Almanya'da hala zorla para topladığını yazdı.
Papa'yı milyonlar uğurladı Katolik dünyasının ruhani lideri Papa İkinci Jean Paul, yaklaşık 7 saat süren cenaze merasiminin ardından defnedildi.  Fotoğraflarla Papa Suikast girişiminde..
EOKA'cıdan katliam itirafı-ARŞİV Talat: CHP ve Baykal ile ilişkiler düzeyli
Picasso'nun çalınan tablosu bulundu Fransız polisinin, geçen yıl Paris'teki modern sanat müzesi Pompidou'dan çalınan, Pablo Picasso'ya ait tabloyu bulduğu belirtildi. Müzeden yapılan açıklama..
Rum evlerini kurtarmaya AB desteği Söke Belediyesi, Kemalpaşa Mahallesi'nde bulunan eski Rum evlerinin restore edilerek kurtarılması için proje hazırladı. AB'nin hibe kredisiyle desteklenen p..
Marburg salgını korkutuyor Angola'da Marburg virüsü yüzünden ölenlerin sayısının 3 haftada 2 kat artması nedeniyle Dünya Sağlık Örgütü (WHO), ülkeye sınırı olan ülkeleri uyardı.
İsrail'den Türkiye'ye BM desteği Türkiye'nin 2009-2010 dönemi için BM Güvenlik Konseyi üyeliğine ilk destek İsrail'den geldi.
Krestchmer: Ermeni sorunu gündemde yok AB Komisyonu Türkiye Temsilcisi Hans Jörg Krestchmer, Ermeni sorununun şu sıralarda çok dikkat çektiğini, ancak konunun Türkiye'nin 3 Ekim'de başlayacağ..
Papa'ya son veda Katoliklerin 84 yaşında hayata veda eden ruhani lideri Papa İkinci Jean Paul'ün cenaze töreninde düzenlenen ayin sona erdi.  Fotoğraflarla Papa TBMM Başkanı: Aziz anısı ..
Basketbolda derbi heyecanı Ahmet Cömert Spor Salonu'ndaki karşılaşma saat 15.00'te başlayacak . GS Yönetim Kurulu Üyesi Taşdelenler “Bu maçı kazanacak gücümüz var” derken, FB Mena..
Art&Antiques İstanbul'da 'artırıyor' Ortadoğu'nun en büyük antika ve mezat kuruluşlarından Art & Antiques, İstanbul'daki ilk müzayedesine hazırlanıyor.
5 yeni film gösterimde J.T. Leroy'un korkunç çocukluğunu anlatan biyografiden 'Aldatan Yürek'; Beckham filminin yönetmeninden 'Gelinim Olur musun?'; Fransız yönetmenden Holllywood işi 'Baskın..
Dünya, merkezine doğru kazılıyor Bilim insanlarının Dünya'nın merkezine doğru açtıkları delik, dış kabuğun en alt tabakasına kadar ulaştı. Gelecek yıllarda hedef mantoyu da delerek merkeze do..
Yabancıların bakışı iyimser Yabancı yatırımcıların kanaatini belirleyen YASED araştırması, makroekonomik koşullar ve yatırım ikliminin iyileşeceğini ortaya koydu.
Talat'tan Baykal'a sıcak karşılama KKTC Başbakanı Talat, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.
Talabani'den direnişçilere af önerisi Irak'ta hükümeti kurmakla görevlendirilen İbrahim El-Caferi çalışmalarına başlarken, dün Devlet Başkanı seçilen Celal Talabani direnişçilere af önerisind..
Diyanet misyonerlere karşı uyardı Diyanet İşleri Başkanlığı, misyonerlik faaliyetleri konusunda bir kitap hazırlattı. Kitapta Katolik ve Protestanların yanısıra, “Yehova Şahitleri, ..
Carre Otis yine geldi Ünlü manken ve oyuncu Carre Otis, Antalya'da çekilecek reklam filminde yer alacak.İstanbul Conrad Oteli'nde düzenlenen basın toplantısında konuşan Otis, Türkiye'yi ikinc..
Sigarada indirim JTI, More Kısa'nın fiyatını 1.95 YTL'den 1.50 YTL'ye, Anadolu Kısa'nın fiyatını 1.80 YTL'den 1.50 YTL'ye ve Anadolu Uzun'un fiyatını 1.95 YTL'den 1.60 YTL'ye düşürdü.
Yabancı yatırımcı 2005'ten umutlu YASED Barometre araştırma sonuçlarına göre, dernek üyelerinin yüzde 84’ünün yabancı yatırımlar açısından ekonomik ortamın daha iyiye gideceğini düşünürken, y..
Erdoğan'a çağrı: Gazeteciye davadan vazgeç Sınır Tanımayan Gazeteciler örgütü, Türkiye'de yetkilileri hicveden gazetecilere yönelik yasal takipten vazgeçilmesi çağrısında bulundu.
3 kişi başlarından vurularak öldürüldü Kartal'da bir apartmanın kömürlüğünde 3 kişi, silahla başlarından vurularak öldürüldü.
Yemen'de 70 isyancı öldürüldü Yemen'in kuzeybatısında son 2 günde güvenlik güçleriyle çatışmaya giren 70'den fazla isyancının öldürüldüğü bildirildi.
İngiliz istihbaratı: Irak'ta hata yaptık İngiltere'de istihbarat birimleri, Irak konusunda "hata" yaptıklarını resmen kabul etti.
Arzın merkezine ulaşılıyor Bilim adamlarının, yerkabuğunu delerek en alt tabakaya ulaştıkları ve önümüzdeki yıllarda manto tabakasını da delmeyi planladıklarını bildirildi.
Kahire'de patlama: 4 ölü, 2'si Türk 19 yaralı Mısır'ın başkenti Kahire'de, daha çok turistlerin gittiği El Muski Çarşısı'nda meydana gelen patlamada, 4 kişinin öldüğü, 2'si Türk 19 kişinin de..
Irak'ta 1 Türk şoför öldürüldü, 6'sı yaralandı Irak polisi, Kerkük kentinde önceki gece Türk tankerlerine yönelik saldırıda 1 şoförün öldüğünü bildirdi.
Tsunami kayıplarının sayısı düşürüldü Endonezya'da meydana gelen tsunami felaketinde kaybolan kişilerin sayısı 93 binden 37 bine düştü.
» 1 2 3 4 5 6 7