6 Nisan 2005 Çarşamba Günü Haberleri

6 Nisan 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İtalya AB Anayasası'nı onayladı İtalya, 29 Ekim 2004 tarihinde Avrupa Birliği'ne (AB) üye 25 ülke tarafından imzalanmış olan AB anayasasını onayladı.
Kars'ta trafik kazası: 9 ölü Kars'ın Kağızman ilçesindeki meydana gelen trafik kazasında 9 kişi hayatını kaybederken, 10 kişi de yaralandı.
Depresyon ve panik atak (4) Çalışırken bir anda kalbin göğsü delip çıkacak kadar hızlı çarpmaya başlaması... Ardından gelen sıcak basması, tansiyon yükselmesi hissi... Bir anda masadan kaldır..
Mersin'de bir 'Şımarık Kız' Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB) 7 Nisan Perşembe akşamı, L.J.F. Herold ve P.L. Hertel'in 'Şımarık Kız' adlı balesini sahneleyecek.
'Kuğular' Ankara sahnelerinde Sevda - Cenap And Müzik Vakfı'nca düzenlenen 22.Uluslararası Ankara Müzik Festivali, St. Petersburg Mussorgsky Devlet Akademik Opera ve Balesi ile sürüyor. Toplu..
Mezoterapi ile iki kat hızlı incelme Bölgesel kilo ve selülitlerinizden yaz gelmeden kurtulun! Cerrahi bir işleme ya da aylar süren diyetlere gerek duymadan bölgesel kilo ve selülitlerden kur..
AP Türkiye Raportörü'nden eleştiri Avrupa Parlamentosu Türkiye raportörü Hollandalı parlamenter Camiel Eurlings, “Türkiye'nin tam üyelik görüşmeleri öncesinde reform çalışmalarını öneml..
400 bin Türk internette oyun oynuyor Türkiye’de internette okey, poker gibi oyuhları oynayanların sayısının hızla arttığı bildiriliyor.
Japonya 2025'te Ay'a gidecek Japonya, 2025 yılında Ay'a insanlı uzay gemisi gönderecek. Sonraki yıllardaki ise hedef Mars'a yolculuk.
Öncelik anne ve bebek sağlığı 7 Nisan Dünya Sağlık Günü'nün bu yıl ki ana teması “Anne, Bebek ve Çocuk Sağlığı” olarak belirlendi.
'Petrol enflasyon hedefini etkilemez' Başbakan Yardımcısı Şener, petrol fiyatlarında yaşanan artışların enflasyon hedefini etkilemeyeceğini belirtti. Şener, kredi kartlarına ilişkin taslağın ..
Alman formülüne Atina'dan destek Yunan basınında yer alan haberlere göre, gümrük birliği protokolünün imzalanmasından bir yıl sonra uygulanmasına ilişkin Alman formülüne Yunanistan sıcak, Kıb..
Yunan Dışişleri Bakanı geliyor Yunanistan Dışişleri Bakanı Petros Molivyatis, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ün davetlisi olarak 12-13 Nisan tarihleri arasında Ankara'ya ilk resmi ziyaretini y..
Sait Faik'in öykü ve şiirleri ABD'de ABD'nin önde gelen yayınevlerinden Syracuse University Press, Sait Faik Abasıyanık'ın öykü ve şiirlerinin bulunduğu "Sleeping In the Forest" (Ormanda Uyku..
Türkiye diş sağlığında sınıfta kaldı Türk Diş Hekimleri Birliği'nin (TDHB), Türkiye genelinde yaptığı çalışma, Türkiye'de diş sağlığına gereken önemin verilmediğini ortaya koydu.
Christina Aguilera ‘en kötü’ Paris Hilton ‘en çirkin’ ABD’de, kadınların reklam dünyasındaki gücünü artırmaya ve kadının reklamlarda cinsel meta olarak gösterilmesine karşı mücadele eden bir ..
Dolar 1,35 YTL'de Borsa 26 binde Piyasalar güne olumlu bir başlangıç yaptı. Borsa, günü yüzde 1.5 oranında değer artışıyla 26 bin 57 puandan tamamladı. Merkez Bankası'nın kapanış kurlarına gö..
Cari açık 3.8 milyar dolara ulaştı Ocak-şubat dönemi cari işlemler açığı ise geçen yıla göre yüzde 20.3 artarak 3.8 milyar dolara ulaştı. Cari işlemler açığının bu ölçüde büyümesinde ilk iki ..
Cari açık iki ayda 4 milyar $'a çıktı Türkiye'nin cari açığı Şubat ayında 2.3 milyar dolar olarak gerçekleşti. İki aylık açık ise yüzde 20 artışla 3.8 milyar dolara yükseldi.
Bildiri dağıtanlara linç girişimi Trabzon'da bildiri dağıtan 4 kişiye bazı vatandaşların engel olmaya çalışmasıyla başlayan olaylar arbedeye dönüştü.
Yılın düğünü Cumartesi 14.30'da Galler Prens Charles ve Camilla Parker Bowles'ın resmi nikahı 9 Nisan Cumartesi günü TSİ 14.30'da kıyılacak. Bu arada düğünün güvenlik harcamaları 2 milyon ste..
Küresel büyüme hızı % 3.1'e inecek Dünya Bankası, yayınladığı Küresel Kalkınma Finansı Raporu'nda büyüme hızının yüzde 3.1 düzeyine gerileyeceğini öngörürken, gelişmekte olan ülkelerin yüksek..
Zana: Gelişmeler kaygı verici Kapatılan DEP'in eski milletvekillerinden Leyla Zana, son günlerde Türkiye'de kaygı verici gelişmelerin yaşandığını savundu.
Kredi kartı dolandırıcıları yakalandı Internet ortamında işlem yapan banka müşterilerine ait bilgileri elde ederek kredi kartları düzenledikleri ve bunlarla dolandırıcılık yaptıkları öne sürü..
İkiz robotlar 16 ay daha Mars'ta NASA, Mars'ta suyun varlığına dair izler bulan ikiz robotlar Spirit ve Opportunity'nin görev süreleri bir kez daha uzattı.
Teşvik Tasarısı'na istihdam koşulu Teşvik uygulanacak il sayısını 49'a çıkarılmasını öngören yasa tasarısının Meclis Alt Komisyonu'nda görüşmeleri tamamlandı. Görüşmelerde istihdama yönelik e..
Papa seçimi 18 Nisan'da başlıyor Katoliklerin ruhani lideri Papa İkinci Jean Paul'ün Cuma günü yapılacak cenaze töreni için hazırlıklar sürerken, Kardinaller meclisinin yeni papanın seçimi iç..
Christina Aguilera ‘en kötü’, Paris Hilton ‘en çirkin’ ABD’de, kadınların reklam dünyasındaki gücünü artırmaya ve kadının reklamlarda cinsel meta olarak gösterilmesine karşı mücadele eden bir..
Teşvik için 20 işçi çalıştırma koşulu TBMM Plan ve Bütçe Alt Komisyonu’nda yapılan düzenlemeyle teşvik yasası yeni kurulacak şirketler için en az 20 işçi çalıştırılması, kurulu olan şirketler..
MSN Messenger'da 'haberci' virüs Chod.B adlı bir solucan MSN anında mesaj servisinde yayılıyor. Henüz bir tehlike göstermeyen virüsün, gelecekte çıkacak yeni saldırıların habercisi olduğu bel..
Kalbinizi egzersiz ile koruyun Kalp ve damar hastalarının, egzersiz sayesinde ve stresi azaltarak kalp krizi riskini asgariye indirebileceği bildirildi.
Dünya liderleri Papa'nın cenazesinde buluşacak Cumartesi günü yaşamını yitiren Katoliklerin ruhani lideri Papa İkinci Jean Paul'ün cenaze töreni için hazırlıklar sürüyor.
Basın Konseyi Başbakan'a rapor sundu Basın Konseyi Başkanı Oktay Ekşi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, yürürlüğü iki ay ertelenen TCK'da, basın özgürlüğünü ilgilendiren maddelerle ilgili 13 ..
Fener ve Balat'a AB yardımı Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu, Avrupa Birliği (AB) tarafından finanse edilen Fener ve Balat Semtleri Rehabilitasyon Programı kapsamında Sosyal Merkez Bileşe..
Stresten uzak dur kalp krizinden korun Kalp ve damar hastalarının, egzersiz sayesinde ve stresi azaltarak kalp krizi riskini asgariye indirebileceği bildirildi. ABD'nin Kuzey Carolina eyaleti..
'AB sürecinde işsizlik azalacak' Merkezi ABD'de bulunan ekonomi haber ajansı Bloomberg'e göre Türkiye, Avrupa Birliği (AB) sürecinde daha çok yabancı sermaye çekecek ve işsizlik de buna paral..
Bomba parçası kalbine saplandı Gaziosmanpaşa'da meydana gelen patlamada yaralanan çocuklardan Bayram Aras'ın kalbine bomba parçası isabet ettiği belirlendi. Bir çocuğun da midesi delindi.
Besteci padişahların saray nağmeleri 16. Kayseri Kültür ve Sanat Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen Saraydan Nağmeler' adlı konserde, bestekar Osmanlı padişahlarının eserleri seslendi..
Google görüntülü servisleri artırıyor Google, kullanıcıların kendi videolarını birbirleriyle paylaşabilecekleri bir 'video blog' bölümü açıyor. Site ayrıca, uydu fotoğraflarından harita ve ad..
'Türkiye hızla çoraklaşıyor' TEMA Vakfı Kurucu Başkanı Hayrettin Karaca, Türkiye'nin çölleşmesini önleyememenin üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi.
Britney'in evliliği TV'ye taşınıyor Ünlü pop müzik şarkıcısı Britney Spears ve kocası Kevin Federline'in evliliği “reality şova” dönüşüyor...
Mezoterapi ile iki katı hızlı incelme Bölgesel kilo ve selülitlerinizden yaz gelmeden kurtulun! Cerrahi bir işleme ya da aylar süren diyetlere gerek duymadan bölgesel kilo ve selülitlerden ku..
Gelir İdaresi'nde görüşme yarın IMF ile stand-by düzenlemesi için gerekli olan Gelir İdaresi Yasa Taslağı'nda alt komisyon çalışmaları tamamlandı. Hazırlanan metinde bölge müdürlüklerinden va..
Yabancılar gayrimenkulde ısrarlı Başbakanlık tarafından hazırlanan rapora göre, yabancıların Türkiye'de satın aldıkları gayrimenkul sayısı yüzde 19 arttı. Türkiye'de en fazla gayrimenkul alan..
AİHM'den Kıbrıslı Rum'a 'evet' Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) Kıbrıslı Rum Myra Ksenides-Arestis'in Türkiye'ye karşı Strasbourg'da yaptığı mülkiyet başvurusunu “kabul edilebilir&..
Erdoğan, Mumcu'dan tazminat istiyor Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile ANAP Genel Başkanı Erkan Mumcu, mahkemelik oldu.
Kredi kartında limit sınırlamasına itiraz Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Saruhan Tan, BDDK’nın kredi kartlarına limit ve taksit sınırlandırması getirmeye yönelik girişiminin peraken..
TKB'den düşük faizli kredi Türkiye Kalkınma Bankası (TKB), orta ve uzun vadeli Türk Lirası (TL) yatırım kredisi faiz oranlarını yüzde 20'nin altına çekti.
» 1 2 3 4 5 6 7 8 9