30 Nisan 2005 Cumartesi Günü Haberleri

30 Nisan 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kahire'de turistlere saldırı: 2 ölü Mısır'ın başkenti Kahire'de bir müze yakınında düzenlenen bombalı saldırıda bir kişi öldü, 4'ü turist 7 kişi yaralandı. Kentin güneyinde bir turist otobüsü..
Ermenistan'dan ikinci ret Ermenistan, Başbakan Erdoğan'ın “soykırım iddiaları araştırılırken iki ülke arasında siyasi ilişki kurulması” önerisini reddetti.
Barroso: Genişleyen AB daha iyi konumda Avrupa Birliği, geçen yıl 1 Mayıs'ta 10 yeni üyenin katılımıyla gerçekleştirdiği tarihi genişlemenin birinci yıldönümünü karşılıyor.
Erivan'dan Erdoğan'ın önerisine ret Ermenistan, Başbakan Erdoğan'ın “soykırım iddiaları araştırılırken iki ülke arasında siyasi ilişki kurulması” önerisini reddetti.
Kahire'de turistlere saldırı: 3 ölü Mısır'ın başkenti Kahire'de bir müze yakınında düzenlenen bombalı saldırıda bir kişi öldü, 4'ü turist 7 kişi yaralandı. Kentin güneyinde bir turist otobüsü..
Yeni Irak hükümetine destek Türkiye'nin ev sahipliğinde İstanbul'da yapılan Irak'a komşu ülkeler 8'inci resmi toplantısı sona erdi. Toplantıdan Irak'ın yeni hükümetine destek mesajı çıktı.
İsrail: Erdoğan'ın ziyareti tarihi İsrail Dışişleri Bakanı Silvan Şalom, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın yarın ülkesine yapacağı ziyaretin tarihi ve memnuniyet verici olduğunu söyledi.
İstanbul'da 'Asya' buluşması Türkiye, 2-6 Mayıs tarihleri arasında Asya Kalkınma Bankası'nın 38. Genel Kurulu'na ev sahipliği yapacak. 41'i bakan seviyesinde 63 ülkenin katılacağı toplantılar..
Kahire patlamalarla sarsıldı: 3 ölü Mısır'ın başkenti Kahire'de bir müze yakınında düzenlenen bombalı saldırıda bir kişi öldü, 7 kişi yaralandı. Kentte tarihi camilerin olduğu bir bölgede mey..
Kuşadası'nda patlama: 1 polis şehit Aydın'ın kuşadası ilçesinde meydana gelen patlamada bir polis öldü. biri ağır 4 polis de yaralandı. İlçede ikinci bir şüpheli paket ihbarı üzerine harekete..
Yanıklarda ilk müdahale... Yanık, organizmanın bölgesel olarak ateş, buhar, sıcak cisimler ile karşılaşması sonucu gelişen doku harabiyetidir. Zararın derecesini bildiren sınıflandırmada yanı..
Vietnam'ın 30'uncu yıldönümü Vietnam Savaşı'nın sona erişinin 30'uncu yıldönümü çeşitli törenlerle kutlanıyor.
Kuşadası'nda patlama: 1 polis öldü Aydın'ın Kuşadası ilçesinde meydana gelen şüpheli paketin patlaması üzerine bir başkomiser öldü, dört polis yaralandı.
'Irak teröristlerin antrenman alanı' Irak'a komşu ülkelerin dışişleri bakanları toplantısının açılışında konuşan Başbakan Tayyip Erdoğan, “Irak terör örgütlerinin antrenman alanı haline..
Eurimages'dan Türk sinemasına destek Avrupa Konseyi bünyesinde faaliyet gösteren Eurimages, yönetmenliğini Derviş Zaim'in yaptığı, Türk ve Macar ortak yapımı "Cenneti Beklerken" isimli filme ..
Apple'ın 'kaplan'ı kükredi Macintosh için yeni işletim sistemi Tiger ABD'de satışa çıktı. Tiger paketi gelecek hafta Türkiye'de 119 Euro'dan satılacak.
'Baba'nın eşyaları açık arttırmada The Godfather, “Baba”, filminin Oscar ödüllü oyuncusu Marlon Brando'nun özel eşyaları açık arttırmaya çıkarılıyor.
Affleck bu defa gizlice evlenecek Jennifer Lopez ile fırtınalı beraberliği günlerce magazin basınının sütunlarından düşmeyen Ben Affleck, artık yoğurdu üfleyerek yiyor.
Tehlikeli bitkiler Doğada bulunan ve aktarlar tarafından faydalı olarak satılan birçok şifalı bitkinin ölçüsü tutturulamadığında zehirlenmelere neden olduğu belirtildi.
Irak'ta 2 ABD askeri öldü Irak'ın Diyara kasabasında bu sabah düzenlenen saldırıda 2 ABD askeri öldü.
İran uranyum zenginleştirmeye başlayabilir İran, Londra'da AB ile sürdürülen görüşmelerde anlaşma sağlanamamasının ardından gelecek hafta uranyum zenginleştirme faaliyetlerine yeniden başlaya..
Mum unutuldu, iki ev yandı İstanbul Beykoz'da, gece saatlerinde unutulan mum yüzünden çıkan yangında, 2 ev tamamen yanarken itfaiye ekipleri zor anlar yaşadı.
Çocukları olunca uslandılar Hollywood'un pek çok ünlü ismi, çocukları olunca çılgın hayatlarına son vererek yuvalarına çekildi.
İran-AB nükleer görüşmeleri sonuçsuz İran'ın nükleer programı ile ilgili olarak Londra'da AB üyesi Almanya, Fransa ve İngiltere ile yürüttüğü görüşmeler anlaşma sağlanmadan sona erdi.
BM: Yeni girişim taraflara bağlı Birleşmiş Milletler, Kıbrıs konusunda tarafların tutumuna göre hareket etme eğiliminde olduğunu bildirdi.
Beşiktaş'ta trafik kazası: 3 ölü Beşiktaş'ta bir kamyonun arkadan çarpıp altına alarak uzun süre sürüklediği otomobilde sıkışan 3 kişi hayatını kaybetti.
Gül, Zebari ile bir araya geldi Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Irak Dışişleri Bakanı Hoşyar Zebari ile bir araya geldi.
» 1 2 3 4 5 6 7 8